-1°
-10°
sobota
-1°
-9°
niedziela
fot. yt
Tak się bawi gmina Poraj!
07 lutego 2018 r. | 11:59
75

Ile gmina Poraj wydaje na promocję? Dużo, nawet bardzo dużo. W wydatkach na promocję w powiecie myszkowskim z Porajem może konkurować tylko trzykrotnie większy Myszków. W 2015 roku gmina wydała na promocję aż 201 339,90 zł, rok później 219 835,78 zł. A ile to było w zeszłym roku?

Z pewnością 2017 rok był rekordowy. Gmina nie chce mi udostępnić tej informacji, dlatego mogę posłużyć się niepotwierdzoną kwotą. W ubiegłym roku było to podobno ok. 300 000 zł. Do tego, jak sam Wójt Łukasz Stachera mówił na ostatniej sesji, liczni sponsorzy, których podczas takich imprez nie brakuje.

Nieźle, naprawdę nieźle.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 75 odpowiedzi na “Tak się bawi gmina Poraj!”

 1. pracodawca pisze:

  Ta ekipa musi odejść.
  Wszyscy:
  – Stachera
  – Zaczkowski
  – Kaźmierczak
  I im podobni.
  Są nieodpowiedzialni brak jakiegokolwiek pomyślunku.
  Tylko myślenie o sobie i dniu dzisiejszym.
  Zero perspektyw.

  0
  0
  • ... pisze:

   stachera sp. z o.o.

   0
   0
   • pracodawca pisze:

    Idą wybory będziemy głosować.
    „Czyny mówią głośniej, niż słowa”.
    Niestety ta ekipa ma trochę „czynów” na sumieniu.
    Jak się władza w gminy Poraj zmieni to dopiero kwiatki będą wychodzić.
    Bedzie się działo !!!.

    0
    0
 2. ... pisze:

  a jak, plan był taki, żeby gawiedź głosowała na ukaszka. docelowo miał pewnie otrzymać tytuł ukasza I wielkiego. planowana była nawet budowa zamku na górce w choroniu.

  0
  0
 3. Mateusz Cierpiał pisze:

  Zgadzam się że są to duże pieniądze. Nawet ogromne. Uważam jednak, ze pan bardzo narzuca temat (tok myślenia) Promocja to nie tylko dni gminy Poraj ale inne wydarzenia, ktore dzieja sie w gminie.
  A tak poza tym powiem otwarcie że daleko panu do profesjonalizmu z tak głupimi i subiektywnymi komenatarzami.

  0
  0
  • pracodawca pisze:

   No 30 milionów długu to dobrodziejstwo dzięki tym ludziom :
   – Stachera
   – Zaczkowski
   – Kaźmierczak
   Nie ma zabawy – trzeba odrobić dług to jest priorytet.
   A ta „ekipa” kombinuje jaki tu kredyt wziąć by dziurę w budżecie załatać.
   A kto zapłaci ? ten kto ma plac, korzysta z wody i ścieków, czytaj mieszkaniec gminy Poraj.
   Ulice i drogi w ruinie, bo ekipa wójta robi promocje gminy.
   To się w głownie nie mieści. W głowach się poprzewracało wszystkim, którzy myślą że taka powinna być kolejność priorytetów.

   0
   0
 4. Lolek pisze:

  No wreszcie ktoś coś mądrego napisał. Panie Mateuszu chylę czoła. Wszyscy tu widać przeczytają wypociny Pana Gąsioroskiego i od razu bez myślenia walą na oślep…

  Ja ogólnie mam mega ubaw czytając tematy życiaporaja.pl

  0
  0
  • ADAM pisze:

   Dokładnie. Nic dodać nic ująć.

   0
   0
  • pracodawca pisze:

   Kolego / koleżanko Lolek – Ubaw to my będziemy mieli, jak „was” z gmin na bruk będą wywalać.
   Jest takie przysłowie „ten się śmieje kto się śmieje ostatni”.
   Bo trzeba mieć świadomość iż z takim długiem + taką gospodarnością, to musi się rozpaść, nie ma takiej możliwości, by ten bałagan dalej trwał. Innymi słowy ta „ekipa” podcina gałąź na której siedzi.
   Tylko że wy siedzicie po tej złej stronie :).

   0
   0
  • Miś pisze:

   Ty z reguły masz wielki ubaw. Już utopiłeś gminę i nadal potrafisz mieć tylko wielki ubaw.

   0
   0
 5. Wyborca pisze:

  jak jesteś wójtem i wydajesz nieswoje pieniądze to ludzie cię kochają, ale jak wkracza NIK i RIO to wiec że coś jest nie tak. ogromne pieniądze na kilkudniową promocję

  0
  0
 6. Ania pisze:

  Proszę sobie prosto zestawić przychody gminy i wydatki gminy.
  Mierny ten gospodaż co wydaje więcej niż ma.
  Jeśli tak się prowadzi firmę to ta bankrutuje, jeśli tak się gospodaruje we własnym gospodarstwie domowym to też ogłasza się bankructwo a domownicy idą na bruk.
  I tak jest z gminą Poraj i jej gospodażem.
  Wydaje więcej niż jest wpływów ma.
  Więc co zrobi ten cudowny gospodaż anio podniesie nam podatki.
  Gdyby miejscowości same się gospodażyły wykorzystywały by swoje podatki na rzeczywiste potrzeby lepiej by nam było .
  A tak to ten możnowładca rządzi jak chce uważa nas za pospólstwo i daje nam igrzyska. Bawi się jak Cezar.
  Tylko, że pospólstwo chce też chleba a ten musi kupić za własne pieniądze więc nie chce już dłużej płacić za uciechy pseudo gospodaża.

  0
  0
 7. Jacek Kowalczyk pisze:

  Co nam daje takie szastanie pieniędzmi podczas imprez? Wolę mieć droga zrobiona i normalny dojazd do pracy niż trzydniowe libacje alkoholowe przyjezdnych.

  0
  0
 8. Marcin pisze:

  Żeby przedstawić pełne koszty , trzeba by się dowiedzieć ile na dni poraja przekazuje jeden ze sponsorów głównych czyli spółka PORECO :D, no i organizator czyli GOK. W wydatkach na promocje gminy mogą być zawarte inne wydatki jak np : Promocja gminy np przez sport – Polonia Poraj ( częsta praktyka w polsce) , kurier porajski , ogłoszenia prasowe ,materiały telewizyjne i inne pomysły kreatywnego Kozłowskiego

  0
  0
 9. Wiesiek pisze:

  A 10 lutego 2018 znów wielka impra i feta w Gminie Poraj na koszt podatnika. W dniu tym odbędzie się
  BAL MECENASA KULTURY.

  0
  0
 10. Lolek pisze:

  Ja tam śpie spokojnie bo nie pracuje w Gminie i niczego sie nie boje. Ale wkurza mnie ttlko fakt ze zycieporaja.pl powstało tylko aby ukazywac zle strony tego co się dzieje w tej gminie. Tyle w temacie

  0
  0
 11. Ewa pisze:

  Zycieporaja to niezła propaganda . Nie twierdze , ze wsxystko jest Ok i gmina zawsze prowadzona jest jak należy ale wiekszej pisowskiej nagonki , pod przykrywka prawdy dziennikarskiej jeszcze nie było . Ciekawe jak zmieni sie ton wypowiedzi , jesli zmieni sie władza i opcja polityczna . Mam wrażenie , ze patrzę na lokalna TVP , a nie na rzetelne źródło informacji . Szkoda czasu . Co do tych, którzy uważają, ze gmina pójdzie z torbami . Spokojnie nigdzie nie pójdzie i Was tp specjalnie nie zaboli . Jest mnóstwo gmin w Polsce z długami bo gminy z zasady sa biedne , maja małe wpływy z podatków itp a jesli chce sie cos tonic , to trzeba zaciągać pożyczki . To normalne i wszyscy tak działają . Co do np balu mecenasa to w wielszosci sponsorowany jest przez firmy i osoby zewnętrzne , nie dokładanie do niego ani grosza . Najpierw troszkę wiedzy , a pózniej można dopiero mowić o faktach .

  0
  0
  • pracodawca pisze:

   A kto wam „nakazuje” tu wchodzi czytać i komentować ?.
   W głowach się wam poprzewracało, dług to normalność ??.
   BRAK DŁUGO, ZYSK to jest normalność !!!.
   W Olsztynie nie ma długu jest zysk, to co oni są nienormalni ?
   Wójt z Olsztyna jest nienormalny bo u niego jest zysk.
   Jak macie pisać takie bzdury na zlecenie „ekipy” to nie piszcie nic.

   0
   0
  • Zuzanna pisze:

   Dziękujemy Pani dyrektor GOKU za odpowiedż

   0
   0
 12. Wiesław pisze:

  Zmieni się władza to zostanie zamknięty portal!!! O czym pisać wtedy?

  0
  0
 13. Lolek pisze:

  Nie zamkną portalu tylko będą pisać jak nowa władza naprawia budżet gminy i to będą tylko dobre wiadomosci 😉

  A ty Pracodawca masz złe informacje popraw się przy kolejnej wypowiedzi

  0
  0
  • pracodawca pisze:

   Wiem jeszcze oficjalnie nie ma 30 milionów długu.
   Choć przypuszczam iż jest ponad 30 milionów długo, bo puki co jest to kreatywna księgowość, pokazówka przed RIO. W sumie patrząc z „waszej” perspektywy 5 milinów w tą czy w tamtą, co to zmienia jest dług wszyscy go maja i to jest normalne. A jak jakaś gmina długo nie ma to imbecyle, głupki – nic nie robią dla swojej gminy. My to robimy, aż tyle długu jest, to wszystko dla was (dla mieszkańców gminy). Jest dług jest inicjatywa … śmieszne ale prawdziwe.

   0
   0
  • Mariusz pisze:

   Ocknijcie się, jak zmieni się władza, to pojawią się „zleconka” na „reklamkę” na tym portaliku. Przecież „długi trzeba spłacać”. Oczywiście nikt na portaliku nie wspomni „ile kosztują” te „reklamki”… Ot – to będą wtedy te mityczne „wydatki na promocję gminy”. Tak to się robi we współczesnym świecie. Jeśli ktoś z was miał jakieś złudzenia to niniejszym mówię – otworzyć oczy i to szeroko!

   0
   0
 14. Porajanin w Paryżu pisze:

  Kiedy patrzę teraz na wszystko z perspektywy małej miejscowości niedaleko Paryża to widzę wszystko inaczej. Tutaj problemy z finansami też są (większe z problemami ataków na tle rasowym). Ale powiem wam, że jakby samorząd nie radził sobie sam, także za pomocą kredytów czy obligacji to nic by nie zrobiono, bo na władze gdzieś wyżej żaden mer czy wójt nie może się oglądać. Nie ważne czy to Polska, Francja czy Salwador. Pozostaje takiemu wojtowi więc tylko kombinowanie skąd wziąć kasę, żeby cos zrobić dla ludu. A lud chce bardziej igrzysk niz chleba, bo na chleb to każdy sobie sam zarobi…

  0
  0
  • Porajanin pisze:

   Chyba jesteś z byt daleko i wszystkiego nie wiesz. Dla ludu są długi a dla władzy reszta. Po co ktoś powołuje vice wójta w trudnej sytuacji i to jeszcze humanistkę. Przez rok dodali do długu gminy 5 mln złotych. Myślisz że te 5 mln było wydane dla wszystkich mieszkańców? A może tylko dla kilkoro?

   0
   0
 15. Lolek pisze:

  Zawsze znajdzie się jeden taki Janusz na 10 zadowolonych z tego co w Gminie zrobione a na zycieporaja.pl to już kumulacja…

  0
  0
  • pracodawca pisze:

   No co w tej gminie jest zrobione ??
   I za jaką cenę ?
   Ilu jest zadowolonych ?
   Co to za polemika, „W gminie jest zrobione”, no jest robione zadłużenie, koleiny na drogach, prywata ekipy rządzącej. Ja bardzo dziękuje żeby było tak robione jak jest, z takim długiem, matactwem z RIO i NIK na karku. To jest przykład dobrego prowadzenia się gminy ?
   My mamy dążyć do najlepszych, a nie być najlepszym z najgorszych.
   KPINA !!!

   0
   0
   • Mariusz pisze:

    To odwróćmy pytanie – Co NIE jest jeszcze zrobione? Hm? Ilu jest tych niezadowolonych frustratów, którym nie podoba się np. nowy chodnik i droga dla rowerów w kierunku na zalew (i po drodze do biedronki). Nowe drogi na kosmodromie, nowe nawierzchnie w Gęzynie i dojazd do szkoły w Kuźnicy, nowe boisko przy szkole w Kuźnicy, piękna hala i wyposażenie budynku gimnazjum, który też niedawno powstał, Orlik, budynek Kina Bajka, budynki i świetlice w Jastrzębiu, czy Kuźnicy, itd… – no poproszę listę, ilu ludziom to wszystko się nie podoba – najlepiej podaj listę z nazwiskami tych frustratów.

    0
    0
 16. wanat pisze:

  To proszę napisać ile np. z miejscowości Poraj uzyskano z podatków mieszkańców i co z tych pieniędzy zostało zrobione i za ile.
  I tak każdą miejscowość w gminie poprosimy.
  Przychód i wydatek.

  0
  0
 17. Wiesław pisze:

  Ehhh znowu to samo, źle, źle, źle, a ja tam widzę zresztą jak większość że nie coś ale bardzo dużo zostało zrobione, w każdej miejscowości, o przepraszam gdyby jednak jedna Radna była mądra to też w ZL. No niestety, proszę państwa tylko jeden wybór, Stachera!!!

  0
  0
  • pracodawca pisze:

   Dobrze , dobrze , dobrze – jest dług i to jest dobrze zrobione.
   Jaka większość ?- z kim bym nie gadał, to każdy chce wójta na słupie wieszać i tą całą jego ekipę.
   Jaka radna – co ty majaczysz, jakaś radna narobiła długu jest osobą odpowiedzialną za ten Bangladesz ?
   A wójt to tylko siedział i radna jest winna, ona podejmował decyzje wiążące, ona przetargi „załatwiała”, ona negocjowała warunki w wszystkich intratnych umowach, ona wynajmuje ziemie w Poraju za bezcen.
   Chwila ale tam są inne podpisy … Stachera ?
   Szanuje że chcesz głosować na Wójta Stachere bo masz takie prawo – ale powiem ci w sekrecie, nie ma się czym chwalić 🙂

   0
   0
  • Ania pisze:

   No to czytaj Wiesław ze zrozumieniem i napisz co zostało zrobione.
   A może powinno się napisać Wójcie -Wiesław- co zostało zrobione?

   0
   0
   • Mariusz pisze:

    Ania – kopiuję swój komentarz, jeszcze do Ciebie…
    To odwróćmy pytanie – Co NIE jest jeszcze zrobione? Hm? Ilu jest tych niezadowolonych frustratów, którym nie podoba się np. nowy chodnik i droga dla rowerów w kierunku na zalew (i po drodze do biedronki). Nowe drogi na kosmodromie, nowe nawierzchnie w Gęzynie i dojazd do szkoły w Kuźnicy, nowe boisko przy szkole w Kuźnicy, piękna hala i wyposażenie budynku gimnazjum, który też niedawno powstał, Orlik, budynek Kina Bajka, budynki i świetlice w Jastrzębiu, czy Kuźnicy, itd… – no poproszę listę, ilu ludziom to wszystko się nie podoba – najlepiej podaj listę z nazwiskami tych frustratów.

    0
    0
    • Ania pisze:

     Widzę, że i Mariusz nie umie czytać ze zrozumieniem. Proste pytanie co, gdzie i za ile i tak trudno mu odpowiedzieć. I dziwić się , że są problemy u radnych nie wiedzą co czytają i co podpisują.

     0
     0
     • Mariusz pisze:

      Odwracam pytanie, bo to typowe dla pisiorczyków. Np. Cały świat w tej chwili jest w sporze z Polską – na co pisowcy mówią – „no i co z tego, przecież nic się nie dzieje”. Trzeba wtedy pytanie odwrócić – „ale co się za chwilę zadzieje?” Klasyka

      0
      0
 18. stojący pod sklepem pisze:

  Zenek był? Był! I było wreszcie fajnie! Wreszcie była prawdziwa zabawa. Jak ktoś chce za to pluć na wójta, to musi być niespełna rozumu! My z chłopakami bawiliśmy się jak nigdy!

  0
  0
 19. Wiesław pisze:

  Odkąd zobaczyłem ciebie
  Nie mogę jeść, nie mogę spać
  Jak do tego doszło, nie wiem?
  Miłość o sobie dała znać

  Co poradzić mogę na to
  Że miłość przyszła właśnie dziś.
  Że w sercu mym jest lato,
  a w moich myślach jesteś ty

  Przez twe oczy, te oczy zielone oszalałem!
  Gwiazdy chyba twym oczom oddały cały blask.
  A ja serce miłości spragnione ci oddałem
  Tak zakochać, zakochać się można tylko raz

  W mych ramionach cię ukryje
  U stóp Ci złożę cały świat.
  Serce me dla ciebie bije
  I czeka na twój mały znak
  Jeden uśmiech twój wystarczy
  I moje serce gubi rytm
  O twą miłość będę walczył
  O miłość walczyć to nie wstyd

  Przez twe oczy, te oczy zielone oszalałem
  Gwiazdy Chyba twym oczom oddały cały blask
  A ja serce miłości spragnione ci oddałem
  Tak zakochać, zakochać się można tylko raz

  0
  0
 20. Karucza pisze:

  Stojący pod sklepem- tu chodzi o prowadzenie gminy a nie nieustanna zabawę! Jeśli Twoje myślenie jest na poziomie uciech i zabaw to nie mamy o czym rozmawiać. Razem z wójtem bawcie się w najlepsze ale nie za nasze pieniądze.

  0
  0
 21. Iwona pisze:

  Gasiorowski to ma kase, my sie tu klocimy spieramy on ma ubaw dopiero i jeszcze bierze za to spore pieniazki 🙂 tyle pseudo portalikow roznych miejscowosci gdzie nie rzadzi pis by przejac wladze to pewnie spora sumka. Hihi taki cichociemny a wybral sobie sposob na zycie 😉

  0
  0
 22. ANDZIA pisze:

  oczywiście,że ma ubaw i kasę 🙂

  0
  0
 23. Lolek pisze:

  Tez mam ubaw czytając to co piszecie 😉

  0
  0
 24. Nikt pisze:

  Budynek i świetlica w Jastrzębiu powstały za sp p Szcerbaka, podobnie boisko przy szkole,aczkolwiek obecny wójt lubi te zasługi sobie przypisywać. Podobnie było z wozem strażackim dla Jastrzębia. Zakupił go poprzedni wójt, a obecny chciał ten wóz strażakom zabrać i przekazać straży z Poraja, ale mu się to nie udało, więc Mariusz nie pisz czego to p. Stachera nie zrobił.

  0
  0
  • Mariusz pisze:

   Za chwilę dowiemy się, że wszystko powstało za Mariana Szczerbaka. Nie zapominajmy, że Stachu rządzi już 8 lat, więc to co powstało za Szczerbaka, to jest zamierzchła przeszłość. Ale ktoś tu chyba próbuje zakłamać rzeczywistość.

   0
   0
   • wiesiek pisze:

    najbardziej to ty Mariusz nakzakłamywałeś . Czytać się już ciebie nie da

    0
    0
    • stojący pod sklepem pisze:

     Wiesiek pochodzi od Wiesław — staropolskie imię męskie. Była to skrócona forma imienia Wielisław, Wielesław. Mogło oznaczać „tego, kto pragnie sławy”.

     Czyli ktoś tu się do władzy pcha jak pchła

     0
     0
 25. Nikt pisze:

  Akurat to co napisałem wcześniej jest prawda, można to sprawdzić. Gdy oddawano boisko sportowe przy szkole w Jastrzębiu Stachera był wtedy starostą, było to w czerwcu 2010 roku, wybory były jesienią. Budynek OSP i świetlica powstały przed wybudowaniem boiska.

  0
  0
 26. Mieszkaniec pisze:

  GOK w Poraju wydaje za dużo pieniedzy . Chce wszystkich ugościć. Ale nie przychodzom .Zapraszam PEDZIA z ul. Górniczej.

  0
  0
 27. Kibic pisze:

  Widać, że mieszkańcy gminy są super zadowoleni, co tam spłacanie długu.Liczy się własny egoizm nieustające igrzyska.Bawcie się dalej a i tak poczujecie po kieszeni kiedy przyjdzie wam płacić podatki. Popierajcie interesy wójta i jego kliki.. Jest suuper

  0
  0
 28. Dyzio pisze:

  Panie Mateuszu widzę, że razem z p.Stachera konczyliscie ekonomię u profesora Balcerowicza.Macie szanse wykładać na Ukrainie.Powodzenia

  0
  0
 29. Cygan pisze:

  Zwolnić 2/3 pracowników gminy na czele ze Starbiniczka i główną księgowa.To będą oszczędności. Prawdziwa ekonomia. Nie widać niestety kompetencji pracowników tylko kolesiostwo i rodzinę. Kobiety nie macie wstydu i sumienia, aby to powstrzymać wytrawnego ekonomiste

  0
  0
 30. Cygan pisze:

  Pani Ewa ,która tak broni zapewne jest pracownikiem urzędu i ogląda TVN,a od czasu do czasu TVP musi porównywac co gdzie i kiedy.Narazie trzyma z partią złodzieji, ale któż to wie może się nawroci.

  0
  0
 31. stojący pod sklepem pisze:

  Partia złodziei? A kto sobie ostatnio wypłacił po 60 – 80 tysięcy nagrody? Na nagrody dla naszych wspaniałych członów rządu poszło prawie 1,5 miliona zł. Jakby nam dali, to 1/20 długu byłaby spłacona. A tak? kilku palantów dostało po 60, 70, 80 tysięcy – dla jednego człowieka tyle kasy? Potrzebne?

  0
  0
 32. Miś pisze:

  Tak własnie po co mają otrzymać legalną zapłatę za swoją trudną pracę? przecież mogliby brać np. łapówki jak niektórzy. temu rządowi nic się nie należy wg pijanicy z pod sklepu?. Chciałby , żeby jemu dali i to on by roztrwonił bo on to potrafi trwonić najlepiej już nam to udowodnił. i nie nazywaj drugiego człowieka palantem bo sam nim jesteś.

  0
  0
 33. Katarzyna pisze:

  Taka ciekawostka dla wszystkich „wyznawców dziennikarskiego polotu pana redaktora”: http://gminablachownia.pl/kultura-i-rozrywka/male-porownanie-dni-gminy-poraj z 16 czerwca 2017; gdyby nie chciało się Wam wklejać tego linku w wyszukiwarkę może zachęci wstępniak, który zacytuję w całości: „Kilka tygodni temu władza odtrąbiła olbrzymi sukces tegorocznych Dni Blachowni. Marek Kułakowski piał z zachwytu, organizatorzy ocenzurowali artystów, handlowcy trochę ponarzekali. Według nich był sukces, bo był jeden znany zespół discopolo i jedna ocenzurowana ekipa youtuberska. Do tego mniej lub bardziej znani artyści. Kilka dni temu znajomy wysłał mi plakat Dni Gminy Poraj. Nie mam serwisu w tej gminie i nie za bardzo mnie ona interesuje. Ale spojrzałem na ten plakat i byłem w szoku. Chciałem znaleźć z naszym świętem w Blachowni jakieś wspólne cechy. Znalazłem tylko jedną – zespół discopolo. Reszta to tylko marzenia. ZOBACZCIE PROGRAM NA PLAKACIE, JAK POWINNY WYGLĄDAĆ TAKIE IMPREZY. MOŻE ZA ROK U NAS BĘDZIE LEPIEJ. A TAK TO MOŻEMY TYLKO PORAJOWI POZAZDROŚCIĆ” Warto przeczytać także komentarze
  Ciekawe, co spowodowało, że pan redaktor zaczął się interesować Gminą Poraj, a raczej ILE spowodowało. Ciekawe, czy to godziwe wynagrodzenie za hipokryzję i brak elementarnego warsztatu „dziennikarskiego”…

  0
  0
 34. Agata pisze:

  Proszę napisać jak elita bawiła się na balu mecenasa kultury w Poraju. Niech Blachownia zazdrośći

  0
  0
  • Katarzyna pisze:

   pani radna, nie wiem jak bawiła się „elita”, mam nadzieję, że sponsorzy, donatorzy, animatorzy (że nie wspomnę o kategorii altruista) poczuli się docenieni za to, co spontanicznie i mimo kubła pomyj zrobili dla kultury w Gminie Poraj; wiem, że ciężko to zrozumieć komuś, kto nigdy nie zrobił NICZEGO BEZINTERESOWNIE

   0
   0
 35. Porajanin pisze:

  Pani Katarzyno K.
  To wszystko co robicie to dobra robota ale za swoje a nie publiczne pieniądze. Pani chyba nie wie co to jest bezinteresowność. Kiedyś to może miała Pani chęć zostać altruistką no ale wybrała Pani politykę . Nie prace w samorządzie ale wielką śmierdzącą politykę w wydaniu porajskim . Być może jeszcze kilka lat temu miała Pani jakiś szacunek. Dzisiaj za to co Pani robi ludzie czują do Pani odrazę. Zamieniła Pani szacunek na pieniądze i wpływy . To się nie opłaca .

  0
  0
 36. Iwona pisze:

  Ludzie jestescie beznadziejni, prosze wypiszcie wasze zaslugi a nie obrazajcie, pani kasia chociazby Wosp trzyma od lat ale przeciez wam owsiak smierdzi wiec tego nie widac! Kazdy tu z hejtujacych niech opisze co Spolecznie zrobil sam badz tez : radna sluzalek – jaworska, radna rodek, pan gasiorski, radna polak choc te glowne gwiazdy portalu, opiszcie co czujecie ze zrobili spolecznie wtedy jawnie sie pod tym podpisze i na nich zaglosuje!

  0
  0
 37. wojtek pisze:

  A jak po Balu Mecenasa Kultury w Poraju? Nikt nic nie pisze? Co nie odbył się? Czy nie ma sie czym pochwalić? Piszcie gówne gwiazdy

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *