bezchmurnie
21°
19°
środa
Reklama
W czwartek Gminny Dzień Kobiet w Poraju
05 marca 2019 r. | 13:11
16

W czwartek 7 marca w sali widowiskowo-kinowej Bajka w Poraju odbędzie się Gminny Dzień Kobiet. Główną atrakcją obchodów będzie występ zespołu Folk Ekspres.

Impreza rozpocznie się o godz. 17:00. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Szczegóły na plakacie.16 odpowiedzi na “W czwartek Gminny Dzień Kobiet w Poraju”

 1. pijak pisze:

  Korzenie tradycji Dzień Kobiet został zainicjowany w sowieckim sojuzie. Władza sowiecka zapoczątkowała pokazanie formy dowartościowania pracujących kobiet .

  4
  3
 2. Karolina pisze:

  I to właśnie jest sukces sowieckiej indoktrynacji, Komuny w Sojuzie niet a w umysłach Polaczków pozostał dzień kobiet.

  4
  4
 3. Agata pisze:

  Zapraszają tylko swoich nikt z ulicy tam jest niepożądany. Ilość miejsc ograniczona , czyli już miejsc nie ma.

  6
  4
 4. Wiesiek pisze:

  I Gminę poraj stać na kolejny niepotrzebny wydatek? Niech każdy mąż , syn, ojciec, brat zadba o swoja kobietę i będzie pięknie. Po co robić taki spęd dla kobiet i obcych facetów ?

  7
  1
 5. mela pisze:

  WIESIEK aby pijak mógł spotkać się z wybranymi damami .

  8
  0
  • Wiesiek pisze:

   I oczywiście wszystko na koszt Gminy. A jaki jest koszt tej imprezy? Prezenty otrzymają jak zwykle sami swoi a koszt rozłoży się na wszystkich mieszkańców Gminy. Dokąd trwać będzie ta degrengolada?

   6
   2
 6. Zuzanna pisze:

  Na obchody komunistycznego święta to pani wójt ma pieniądze pewno na nagrody dla kobiet zatrudnionych w Urzędzie też pieniądze Rada Gminy znajdzie w budżecie bo musi być jak było. Ale w przedszkolu pani wójt zlikwidowała dopłaty do zajęć dzieci np do Zummby pod pretekstem Programu Naprawczego Gminy. Dlaczego nie oszczędza pani wójt na gminnych imprezach tylko na dzieciach?

  5
  3
 7. Xxx pisze:

  A nie, wszystko było sponsorowane!!! I co teraz, może jakaś interpelacja! Niedowiarki!

  1
  5
 8. Lalka pisze:

  Bo najlepiej redukować fundusze z oświaty. Lepiej steruje się niewyeduoiwanym społeczeństwem.

  3
  0
 9. letnik pisze:

  Wszystkiego najlepszego dla Pań:
  Przyjmij te czerwone róże: https://www.youtube.com/watch?v=j8lgeQyCmdQ.
  Splecione dłonie: https://www.youtube.com/watch?v=tX6JyWbEYjY.
  Miłość to nie zabawa: https://www.youtube.com/watch?v=QeL_YSqQnqw.
  Szczęśliwi we dwoje: https://www.youtube.com/watch?v=MFMqbB1bO3M.

  4
  0
 10. amorek pisze:

  Przy tak doniosłym święcie i pięknej pogodzie jak dziś rajtki są zbędne .

  3
  0
 11. letnik pisze:

  Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ponieważ jest wiele kontrowersji związanych z Dniem Kobiet, wyjaśniam: Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia (święto zamężnych kobiet). Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.
  W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. W konferencji udział wzięło ponad 100 uczestniczek z 17 krajów, w tym trzy kobiety po raz pierwszy wybrane do Parlamentu Fińskiego. Ustanowienie Dnia Kobiet zostało przyjęte w drodze anonimowego głosowania, bez ustalania dokładnej daty jego obchodów.
  W czwartek 8 marca 1917 (23 lutego 1917 roku wg kalendarza juliańskiego) kobiety w Rosji zorganizowały strajki i protesty pod hasłem „chleb i pokój” rozpoczynając rewolucję lutową. Cztery dni później abdykował car, a rząd tymczasowy (jeszcze republikański) przyznał kobietom prawa wyborcze. Po rewolucji październikowej feministka bolszewicka Aleksandra Kołłontaj przekonała Lenina do ustanowienia 8 marca oficjalnym świętem w Rosji. Był to jednak normalny dzień pracy, dopiero 1965 r. w ZSRR ustanowiono Międzynarodowy Dzień Kobiet, jako dzień wolny od pracy.
  Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii.
  Obecnie w dniu 8 marca corocznie odbywają się organizowane przez feministki manify, czyli demonstracje połączone z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Prezentami są najczęściej kwiaty lub słodycze.
  Organizacja Narodów Zjednoczonych a Kobiety.
  Rok 1975 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Kobiet. Dwa lata później Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję, na mocy której Dzień Praw Kobiet i Pokoju na Świecie mógł być obchodzony w dowolnie wybranym przez Państwa Członkowskie dniu, zgodnie z tradycją danego kraju.
  17 grudnia 1999 roku Zgromadzenie wyznaczyło dzień 25 listopada jako datę obchodów Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet i wezwało rządy oraz międzynarodowe i pozarządowe organizacje do organizowania w tym dniu imprez mających na celu uświadomienie opinii publicznej skali tego problemu. Organizacje kobiece organizowały podobne obchody od 1981 roku, aby uczcić rocznicę brutalnego morderstwa trzech dominikańskich aktywistek – sióstr Mirabel – dokonanego w 1961 roku na rozkaz przywódcy tego państwa, Rafaela Trujillo.
  18 grudnia 2007 roku Zgromadzenie ustanowiło dzień 15 października jako Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich. W rezolucji NZ nakłaniają państwa członkowskie, by przy współpracy z agendami ONZ i społeczeństwem obywatelskim podjęły działania poprawiające sytuację kobiet zamieszkujących obszary rolnicze.
  Światowa Organizacja Zdrowia, jako wyspecjalizowana organizacja ONZ, w 2006 roku proklamowała 6 lutego Międzynarodowym Dniem Zerowej Tolerancji dla Okaleczania Żeńskich Narządów Płciowych. Pierwsze obchody odbyły się 6 lutego 2003 roku z inicjatywy pierwszej damy Nigerii Stelli Obasanjo (1945-2005).

  5
  1
 12. Miś pisze:

  A gdzie fotorelacje z obchodów Dnia Kobiet?

  3
  0
 13. ktoś pisze:

  Mam prośbę do radnych, aby skierowali pismo do UG o koszty obchodów Dnia Kobiet. ile dali sponsorzy a ile gmina ,

  ug

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *