-4°
środa
-4°
czwartek
Większość pieniędzy z budżetu GOK-u idzie na pensje!
04 kwietnia 2018 r. | 11:29
24

Gminny Ośrodek Kultury w Poraju w 2016 roku dysponował budżetem 954 820,50 zł, z czego 800 000 zł z dotacji Urzędu Gminy Poraj. Zdecydowana większość z tej kwoty poszła na wynagrodzenia - 513 044,74 zł, od których odprowadzono 76 126,33 zł składek na ubezpieczenie i inne świadczenia. Aż 187 992,41 zł zostały wydanych na "usługi obce", tj. gaże za występy artystów - 88 870 zł, nagłośnienie imprez plenerowych - 26 350 zł, czy też na Kurier Porajski - 25 014 zł.

Pensja dyrektorki GOK - Magdaleny Ryziuk-Wilk wynosiła 71 288,41 zł.

Poniżej znajdziecie sprawozdanie finansowe tej jednostki za 2016 rok.

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Większość pieniędzy z budżetu GOK-u idzie na pensje!”

 1. pracodawca napisał(a):

  Zmieni się władza – to się zrewiduje, personel się rozliczy, ludzi bez wykształcenia na bruk i po temacie.
  Zaraz to będzie wyglądać inaczej …

  6
  1
  • Mariusz napisał(a):

   Będzie wyglądać dokładnie tak samo. Tylko bardziej! Zasilimy swoich… Już to widzimy na stopniu centralnym. Miało być inaczej, a jest jak zwykle… tylko bardziej! NIE MIEJ ZŁUDZEŃ CZŁOWIEKU!

   2
   0
  • Mariusz napisał(a):

   Będzie tak samo – nic inaczej. Tylko jak to zwykle bywa – będzie bardziej! POMOŻEMY swoim… Jedni pomogą jednym, drudzy pomogą drugim. Już to widzimy jak to dobra zmiana miała zmienić oblicze państwa teoretycznego i co mamy? nagrody dla kolesi, jakich w historii nie było!. Miało być inaczej, a jest jak zwykle… tylko bardziej! BEZ ZŁUDZEŃ CZŁOWIEKU!

   2
   0
 2. Jarek Kowalski napisał(a):

  Po co od razu zwalniać? Przesunąć na adekwatne do wykształcenia stanowisko to wtedy same odejdą. A tak doją gminę aż miło.

  4
  0
 3. Miś napisał(a):

  Może mi ktoś odpowie dlaczego biblioteka została wyrzucona z GOK-u do budynku dworca PKP w Poraju gdzie gmina musi płacić czynsz. Co w tym pomieszczeniu po bibliotece teraz jest?

  3
  0
  • wyborczyk napisał(a):

   dla zasady

   1
   1
  • Mariusz napisał(a):

   Są sale prób, jest sala taneczna, gdzie ćwiczą maluchy – przejdź się i dowiedz – bo pewnie piszesz spod Blaszarni, to nie wiesz…

   1
   0
   • Agata napisał(a):

    A maluchy nie mogły ćwiczyć w innej sali w GOK-u lub np. na scenie w Bajce lub w na sali w remizie OSP czy w domu Ludowym w Choroniu , budynku wielofunkcyjnym w Masłońskim lub Jastrzębiu czy na sali gimnastycznej w szkołach. Tyle innych sal do tańca i do ćwiczeń mamy i po co było robić jeszcze jedną salę do tańca czy ćwiczeń dla maluchów? Szukano tylko pretekstu żeby wraz z poprzednią dyrektorką biblioteki wyprowadzić również bibliotekę na dworzec PKP i tam płacić czynsz dla PKP. Co tu jest grane? Gdzie tu jest gospodarność?

    4
    1
 4. wyborczyk napisał(a):

  a jak pani dyrektor znalazła tam prace?

  3
  0
 5. mieszkanka napisał(a):

  Jak to w Gminie Poraj. Tylko znajomości i to dobre! gwarantują znalezienie pracy.

  5
  0
 6. wyborczyk napisał(a):

  co ona miała wspólnego z kulturą? że śpiewała?

  3
  0
 7. Człowiek heteroseksualny napisał(a):

  🙂 nie najwięcej z kulturą to ma wspólnego polak, krzewinski, służalek, kieras i Gąsiorski 🙂 brawo Wy 😉

  1
  0
  • Jarek Kowalski napisał(a):

   Katarzyna daj spokój. Nie masz jak obronić tego.

   4
   0
  • Zdzisława Polak napisał(a):

   I potwierdza się mądre stwierdzenie, że ” Zawsze przed upadkiem kroczy pycha”.

   8
   1
  • Power napisał(a):

   Kultura, czyli cywilizacja, jest to złożona całość, która obejmuje wiedzę, wierzenia, sztukę, moralność, prawa, obyczaje oraz inne zdolności i nawyki nabyte przez ludzi jako członków społeczeństw. (Tylor)

   0
   0
 8. Człowiek heteroseksualny napisał(a):

  Tak dokładnie pani Zdzislawo jest pani idealnym tego przykładem od tylu różnych kadencji…

  1
  0
 9. finezja napisał(a):

  Co was tak rozjątrzyło, zobaczcie jak wygląda budżet w jakiejkolwiek szkole, tam płace sięgają 80 procent całości kosztów, a w GOK-u przynajmniej wiele się dzieje i jest świetnie zarządfzany. Biblioteka to co innego, to kompletny upadek w całej gminie tego co powinno naprawdę byc biblioteką. Tylko kogo to obchodzi?

  1
  0
 10. Marian napisał(a):

  GOK w Poraju jest bardzo dobrze prosperujsca instytucją
  Oferta jest bogata dla osób w każdym wieku. Tylko że mieszkańcy Poraja to zacofane społeczeństwo uwarunkowane historią tego miejsca (fabryki i zakłady zostały zlikwidowane A pracownicy tutejsi mieszkańcy do dziś nie mają pracy klepią biedę i patologia się szerzy). GOK rozwija i pokazuje nowe uslugi ale to nie w Poraju….. brak zainteresowania czym kolwiek. Może młodzież wspomoże choć większość stąd ucieka. Porajska Pomysłowa Pani Dyrektor pełna wigoru i entuzjazmu nie przyciągnie sama tak wycofanego marudzacego tutejszego społeczeństwa.
  Przykre ale prawdziwe.

  5
  0
 11. Stanisław Z napisał(a):

  Odezwali się obrońcy biblioteki, którzy nigdy tam nie byli… KASYKA. Napluć, choć się nie widziało, nie korzystało, nie korzysta i nie będzie korzystało. Weźcie sobie zerknijcie na fejsa Biblioteki, ile robi akcji np. dla dzieci. Robi bardzo ciekawe spotkania z pisarzami. Przychodzą ludzie, mogą spokojnie porozmawiać z autorami, itd. Gdzie się mieli pomieścić w tych starych pomieszczeniach? Przy tych 3 ławkach w tym korytarzyku zwanym „czytelnią”?

  0
  0
 12. Zuzanna napisał(a):

  A przecież na takie większe spotkania do dyspozycji był cały GOK. A teraz każde spotkanie w dworcowej bibliotece zakłócają zapowiedzi pociągów. Jeden horror. Nie jest to dobre miejsce na spotkania.

  2
  0
 13. Hanys z Kce napisał(a):

  Polak Polakowi wilkiem…
  Polak nawet porażki zazdrości

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *