Nadzwyczajna sesja w sprawie szkół!
23 listopada 2017 r. | 11:20
18

We wtorek 28 listopada w sali nr 218 Urzędu Gminy w Poraju odbędzie się XLI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Poraj, podczas której radni uchwalą uchwały dotyczące szkół na terenie gminy Poraj.

Początek o godz. 15:30.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Ustalenie dziennego porządku obrad.
3. Projekty uchwał w sprawie:
3.1 uchylenia uchwały dotyczącej stwierdzenia przekształcenia sześcioletnich szkół podstawowych,
3.2 stwierdzenia przekształcenia sześcioletnich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Poraj w
ośmioletnie szkoły podstawowe,
4. Sprawy organizacyjne.
5. Zamknięcie sesji.

Projekty uchwał:18 odpowiedzi na “Nadzwyczajna sesja w sprawie szkół!”

 1. Zdzisława Polak pisze:

  I znów jest mi wstyd, że została podjęta uchwała z błędem, którą nakazano uchylić. Dlaczego kolejny raz Rada Gminy Poraj naprowadzona została na „minę”. Kto jest za to odpowiedzialny?

  0
  0
 2. Janusz pisze:

  Prawnik!

  0
  0
 3. ANDZIA pisze:

  p. Z. Polakowa , szkoła w Kuźnicy Starej to szkoła publiczna , czy niepubliczna , dlaczego tam będzie 8 klas , kto na to da pieniądze ?

  0
  0
  • Zdzisława Polak pisze:

   To pytanie należy skierować do Pani V-ce Wójt. Raz zmieniany był status tej szkoły z publicznej na niepubliczną a następnie tłumaczyła nam radnym Pani V-ce Wójt, że wprowadzono jakiś przepis odgórny, że szkoła ta musi być publiczna. I przyjęłam do wiadomości te informacje nie sprawdzając dogłębnie. I mamy „klops”. Ponadto zaufałam też pani przewodniczącej Komisji Oświaty( była dyrektor szkoły), która powinna się bardziej znać na prawie oświatowym niż ja.
   Dodać też należy, że każdy projekt uchwały powinien być tak przygotowany i sprawdzony przez merytorycznego pracownika Urzędu i prawnika, żeby nie zawierał żadnych uchybień i błędów. Jednak tak nie jest , Często podjęte uchwały są uchylane przez nadzór prawny Urzędu Wojew, lub RIO.

   0
   0
 4. Karolina pisze:

  To jest przerażające gminne marnotrawstwo, utrzymywać szkołę w Kuźnicy dla nauczycieli, b o dzieci jest kilkanaście. A DŁUGI ROSNĄ, ROSNĄ, ROSNĄ i nawet radna Polakowa, straciła zdrowy rozsądek

  0
  0
 5. ANDZIA pisze:

  też głosowała za

  0
  0
 6. Zdzisława Polak pisze:

  Głosowanie odbędzie się ponownie w dniu 28.11.2017 r. A przed głosowaniem będzie dyskusja. Zapraszam. Zgadzam się z waszymi uwagami. Że nie warto utrzymywać szkoły, do której uczęszcza tylko kilkanaście dzieci. Przecież można dzieci dowozić do Jastrzębia albo Poraja.

  0
  0
 7. ANDZIA pisze:

  jednym słowem robią , co chcą 🙂 a co z tymi zwolnionymi nauczycielkami ??
  powinni im wypłacić jakieś odszkodowania ????

  0
  0
 8. ANDZIA pisze:

  a co się stało z byłymi dyrektorkami ??

  0
  0
 9. Karucza pisze:

  W dalszym ciągu są na stanowisku tylko wice dyrektora.

  0
  0
 10. ANDZIA pisze:

  a kto jest głównym dyrektorem ?

  0
  0
 11. ANDZIA pisze:

  to ilu dyrektorów ma ta mała szkółka ?

  0
  0
 12. Katarzyna pisze:

  Pani radna Polak ma taką właściwość, że interesuje się dokładnie tym, co jej zdaniem może być „sensacyjne”. Oświata, co dało się niejednokrotnie zauważyć nuży panią radną, bo na szkołach oszczędzać się nie da, choć to koszt niemały, w wyniku reformy i innych nowych zadań przekraczający już 8 mln rocznie. Czy Gmina zrobiła coś, żeby te wydatki zmniejszyć? Otóż tak – PRZEKAZAŁA SZKOŁĘ W KUŹNICY DO PROWADZENIA STOWARZYSZENIU i to Stowarzyszenie otrzymuje dotację ministerialną na jej prowadzenie. Wewnętrzny „filtr” pani radnej tę wiedzę przepuścił. Szkoła w Kuźnicy jest SZKOŁĄ PUBLICZNĄ PROWADZONĄ PRZEZ ORGAN INNY NIŻ JST, czyli Stowarzyszenie. Warto powiedzieć, że skutkiem działań Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła w Kuźnicy Starej jest mało liczna (to atut, także zdaniem MEN) placówka, która realizuje nie tylko podstawę programową ale i masę fajnych autorskich pomysłów, że wspomnę tu tylko o Akademii Małego Żeglarza (akurat tę inicjatywę pani radna była łaskawa uznać za podejrzaną…)
  A co do uchwały? Nie po raz pierwszy uchwała przyjmowana dokładnie wg wytycznych MEN i Kuratorium okazuje się wadliwa prawnie. Taki skutek przygotowywanej „na kolanie” reformy…

  0
  0
  • Power pisze:

   Znowu Pani ukrywa prawdę przed mieszkańcami Gminy. Uchylona uchwała z dn. 27 października 2017 r. różni się tylko paragrafem 7 od nowego projektu uchwały przygotowanej na XLI sesję. Rada Gminy przyjęła uchwałę 27 października z 14-dniowym terminem wejścia w życie. 28 listopada Rada Gminy przyjmie ustawę tej samej treści z natychmiastowym wejściem w życie. Przyjmując uchwałę 27 października i z 14-dniowym terminem wejście w życie Rada Gminy popełniła błąd. Przecież ustawa obowiązuje już od 1 września, więc po co jej wakacje. Na pewno MEN nie wydał takich wytycznych, bo są bez sensu. Każdy magister prawa to potwierdzi. Zrzucanie winy na „kolana” Pani minister, jest rozpaczliwym aktem obrony i świadectwem nieznajomości prawa.
   Pani Katarzyno! Ciągłe atakowanie ludzi nikomu nie wyszło na dobre.

   0
   0
 13. ANDZIA pisze:

  Dziękuję za wyjaśnienie ….p. Katarzyno , proszę wrócić do pracy, bo moje dzieci bardzo za panią TĘSKNIĄ , może pani uczyć tej historii po staremu , zezwalamy pani na to , a i gmina na tym interesie zaoszczędzi 🙂 pozdrawiam panią serdecznie i życzę SZYBKIEGO powrotu do pracy w szkole . Wszyscy na panią czekają z NIEWCIERPLIWOŚCIĄ . jeszcze raz pozdrawiam i miłego dnia ŻYCZĘ 🙂 😉

  0
  0
 14. Zdzisława Polak pisze:

  Pani Katarzyno zarzuca mi pani, że ” jakiś mój wewnętrzny filtr wiedzę przepuścił” To jutro na sesji zadam Pani wiele pytań na temat przekształcania tej szkoły, żeby się nie narazić na jakieś kolejne Pani zarzuty pod moim adresem.

  0
  0
 15. Zdzisława Polak pisze:

  I Rada Gminy Poraj podjęła 28.11.2017 uchwałę w/s ustalenia ośmioklasowych szkół publicznych w Gminie Poraj. W skład tych szkół wchodzi też publiczna szkoła w Kużnicy zarządzana przez Stowarzyszenie. Nadal nikt mnie nie przekonał dlaczego publiczną szkołą zarządza Stowarzyszenie? Chyba, że jest to niepubliczna szkoła.
  Oczywiście jak zwykle, dołożono nam w trakcie sesji nadzwyczajnej jeszcze dodatkowy projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Poraj. I też została podjęta.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *