25°
sobota
21°
niedziela
Będą „suszyć” w gminie Poraj
08 stycznia 2018 r. | 08:33
1

Dziś kolejny dzień akcji "Prędkość". Myszkowska drogówka pojawi się z najnowszym radarem TruCAM, by sprawdzić z jaką prędkością poruszają się kierowcy na terenie gminy Poraj. Szczególnie na kontrole mogą być narażeni kierowcy poruszający się DW791 w Żarkach Letnisku i Poraju (koło OSP Poraj).

Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz drugi policjanci skorzystają również z urządzeń TruCAM. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają „ciężką nogę” z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Drugi raz podczas działań stróże prawa skorzystają z nowoczesnych mierników prędkości TruCAM. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Policjanci będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci. /Śląska Policja/Jedna odpowiedź na “Będą „suszyć” w gminie Poraj”

  1. Mariusz napisał(a):

    Suszą, suszą może nam zalew osuszą i nie będzie problemu śmieci wokół zalewu!
    0    0

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).