Chcą połączyć Biskupice i Choroń
28 sierpnia 2019 r. | 09:40
2

Połączenie drogowe i rowerowe między Biskupicami i Choroniem czyli gminami Olsztyn i Poraj było tematem spotkania starosty częstochowskiego, Krzysztofa Smeli, starosty myszkowskiego, Piotra Kołodziejczyka oraz wójtów gmin Poraj i Olsztyn.

Spotkanie obyło się w Urzędzie Gminy Olsztyn. To już kolejne rozmowy wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnych Choronia i Biskupic. Miejscowości te mają wspólny cmentarz i należą do jednej parafii. Komunikacyjnie byłby to znaczący skrót, a turystycznie - umożliwienie rowerzystom dojazdu wręcz z Częstochowy przez Olsztyn do Poraja.

- Ponieważ ta 2.5-kilometrowa droga łączyłaby dwie gminy, ale także dwa powiaty, razem z panią wójt gminy Poraj, Katarzyną Kazimierczak proponujemy starostwom współfinansowanie inwestycji. Gdybyśmy pozyskali na nią 50 procent dofinansowania z funduszy zewnętrznych np. z Funduszu Dróg Samorządowych to każdy z nas musiałby dołożyć tylko 12,5 procent wartości. A więc wszystkim to się powinno opłacać – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn. – Zyskalibyśmy szlak komunikacyjny i turystyczny.

Na zaproszenie Starosty Smeli, Wójt Kucharski wziął udział w części posiedzenia Zarządu Powiatu częstochowskiego poświęconej przedmiotowej drodze. I uzyskał zapewnienie, że starostwo częstochowskie na obecnym etapie będzie partycypowało w kosztach opracowania koncepcji przebiegu drogi. /UG Olsztyn/2 odpowiedzi na “Chcą połączyć Biskupice i Choroń”

 1. przestan pisze:

  Nie ma to jak łączyć połączone – a Browarna i Ludowa od zarania dziejów bez asfaltu…

  5
  2
 2. Barbeq pisze:

  Przez jednego cymbała który se dom w dziurze zrobił i boi się ze znów go zaleje !

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *