-4°
piątek
-6°
sobota
Drogi zapomniane przez Wójta
12 stycznia 2018 r. | 13:01
29

Wymówka zawsze jest taka sama. Gmina nie ma pieniędzy, gmina nie zrobi drogi. I tak rok w rok mamieni są Mieszkańcy gminy Poraj, byle do wyborów. Dróg zapomnianych przez Łukasza Stacherę jest mnóstwo. Sami informujecie mnie na facebooku o drogach, które nadają się tylko do remontu. Mimo pism, mimo upomnień Mieszkańców, mimo zbieranych podpisów, nic to nie daje. Wójt jest ślepy i głuchy na potrzeby Mieszkańców.

Włodarzu, wystarczy wyjść do ludzi i przede wszystkim, posłuchać ich. Do zrobienia są m.in. drogi w Choroniu, Żarkach Letnisku, Jastrzębiu czy Poraju. Wystarczy pojechać na Szklaną, Leśną, Stawową, Mickiewicza, Smużną, Zieloną czy 3-go Maja. Wszędzie jest źle, wszędzie narzekają. Wójcie, mamy 2018 rok, a dróg jak nie było, tak i nie będzie robionych. Zadłużasz gminę na różne inwestycje, może warto pomyśleć o przeciętnych Mieszkańcach gminy? A nie tylko o nowych urzędnikach.

poniżej znajdziecie kilka waszych zdjęć ulic, o których napisałem

PAWEŁ GĄSIORSKI29 odpowiedzi na “Drogi zapomniane przez Wójta”

 1. kóc napisał(a):

  …Łukaszek ma pewnie samochód terenowy, to mu dziury niestraszne. Nawet ta dziura w kasie gminnej też mu niestraszna. 😀

 2. Wyborca napisał(a):

  bo jak to się mówi, liczą się tylko kolesie

 3. andrzej bieniek napisał(a):

  Jak sie jezdzi ludzkim samochodem podatnikow gminy,gdzie sie ma ochote.Okna zaciemnione przy limuzynie to sie nie widzi ,jak mieszkacy uczenszczaja po tych drogach.A bedac rozpytywany to mowi sie ze droga w trakcie remontu /inwestycja/ . Byly budowniczy Polski ludowej Albin Siwak nie zdazyl ukonczczyc inwestycji.Obecny mlody czterdziestolatek w gminie Poraj wydrze wszystkie buty a inwestycje z kruszejom.

 4. Wiesiek napisał(a):

  To tylko kilka dróg pokazanych w naszej gminie. Zachęcam mieszkańców do robienia kolejnych zdjęć i posyłania do redakcji.

 5. Gandalf napisał(a):

  Z niektorych drog nawet koparki wyciagali ale widocznie trzeba mieszkac przy marinie….

 6. Wczasowicz napisał(a):

  To nie zapomniane drogi to drogi zasypywane z worka i przyklepane butem ,czy to normalne w xxl wieku i znowu jak dziura sie wyplucze to powtorka , czy to jest gospodarnosc …………………………….👏brawo dla wojta…….

 7. Żarkoletniczanka napisał(a):

  Ulice: ZIELONA,PODLEŚNA,SKRAJNA,tzw wizytówka Żarek Letnisko są w tak koszmarnym stanie,że kurierzy odmawiają dostarczania przesyłek,krety strajkują,bo domki im się zawalają😊A Ksiądz,który chodził z wizytą duszpasterską nie mógł uwierzyć,że to te słynne piękne Żarki Letnisko.Wstyd Panie Wójcie!
  Zapraszamy do przejażdżki zwykłą starą osobówką po tych ulicach.Może jak Panem wytrzęsie znajdą się fundusze na drogi.

 8. Stanisław Z napisał(a):

  A ja się zastanawiam, kiedy powstanie artykuł o tych wszystkich ulicach, które za czasów tego wójta dostały asfalt! Żenada i populizm! Cały kosmodrom – można powiedzieć, że zastał zapiszaczony, a zostawia asfaltowy! No Gąsiorski? Nawet nie wiesz co to jest kosmodrom, bo piszesz dokładnie takie same populistyczne artykuliki na wszystkich swoich portalikach!

 9. stojący pod sklepem napisał(a):

  Ja tam chodziłem pod sklep po piachu, a teraz chodzę po asfalcie i ładnym chodniku. A wy co – sfrustrowani weekendowi krytycy wojta? Nuda? to się pisze, się, co?

 10. Zdzisława Polak napisał(a):

  Mieszkańcy mają rację. Stan dróg zwłaszcza w Żarkach Letnisku jest straszny. Zwłaszcza nawierzchnia ulic nieasfaltowych takich jak: ulica Wesoła, Okrężna, Podleśna, Górna, Widna, Świerkowa, Sosnowa, Lipowa, Długa, Sportowa, Brzozowa, Parkowa, Wiejska(odwodnienie i nawierzchnia), Grzybowa ,itp,
  Ulica Zielona nadal wygląda jak ser szwajcarski( z dziurami), uI. Letniskowa zalewana wodą ( konieczne jest udrożnienie rowu przy tej ulicy i wykonanie odprowadzenia wody do rowu w kierunku torów,
  Na ulicy Szkolnej po deszczu też w kilku miejscach stoi woda, która niszczy asfalt (brak odwodnienia) a o chodniku przy tej ulicy to mi się już nie chce nawet pisać. Jest bardzo konieczny nowy chodnik chociaż po jednej stronie tej ulicy gdyż obecnie istniejący tam jest w tragicznym stanie a na dodatek stoją w centralnie w chodniku słupy energetyki. To jest skandal nawet z uwagi na bezpieczeństwo ludzi a zwłaszcza dzieci chodzących do szkoły.
  Na ulicy Spokojnej – obok Państwa Mucha wielka dziura-wyrwa w nawierzchni asfaltowej stanowi poważne zagrożenie dla użytkowników. Można by jeszcze długo pisać o tym bo stan żareckich dróg jest zatrważający. Ja przy każdej możliwej okazji ( na komisjach i sesjach Rady Gminy Poraj) podnoszę ten temat ale jak widać Pan Wójt ma inne ważniejsze zagadnienia do realizacji ( np droga powiatowa czy chodnik powiatowy albo wykonywanie alejek i parkingu na terenie PKP w Poraju lub zakup terenów nad zalewem od RFG i rekultywacja tych terenów).
  Nawierzchnia dróg, chodników, parkingu prze Szkole czy kanalizacja w Żarkach Letnisku i Masłońskim są ja widać dla wójta mało ważne,
  ZP

  • stojący pod sklepem napisał(a):

   Przenieś się kobieto do Poraja i tu możesz stać pod sklepem marudo jedna. Sądzisz, że ktoś cie wybierze na wojta w Poraju, aby u nas nic się nie działo? Buehehe

   • PM napisał(a):

    Szanowny panie proszę pisać na temat albo nie pisać wcale.
    Kolejny „podciep” wójta pisze byle co, byle jak, i byle o czym.
    Dni wójta są już policzone, elektorat mu się wykruszy bo RIO wywali 50% składu Gminy.
    Wejdzie nadzór komisaryczny i zobaczymy kto zagłosuje na Wójta z plakietką od 0 do ponad 20 milionów długu. Teraz to już tak łatwo nie będzie. Duża cześć gminy pójdzie na wybory a co ważne przypilnuje się by nie było tyle nieważnych głosów co na ostaniach wyborach …
    Wójtowi nie zazdroszczę tych wyborów, bo tą kampanie na pewno zapamięta (jest w co uderzyć).
    Chyba że będzie miał resztki honoru, i nie weźmie udziału w wyborach.

    • Mariusz napisał(a):

     „a co ważne przypilnuje się by nie było tyle nieważnych głosów” – a co, będziecie krateczki zamazywać i wstawiać krzyżyki w inne? teraz tak można – już widać kto się szykuje do fałszerstwa, wiadomo też, kto taką „ordynację” nam przygotował – czyżby znajomi?

 11. pracodawca napisał(a):

  A co z dragą w Poraju ul. Kolejowa ??
  Bangladesz … trzeci świat.
  Z drugiej strony po co robić drogę do swojej konkurencji … (Oliwa do Pizzy) bo do Lago del Gusto (dawne soprano) to jest dobry dojazd.

  • Mariusz napisał(a):

   taaaa, bo do Oliwy się dojeżdża po kocich łbach. Akurat chodnik przed Oliwą zrobili kilka dni temu, więc przestań siać ferment

   • Tesia napisał(a):

    I tu się Mariusz odkrył , że to ktoś z urzędu bo jest w temacie robionych chodników. Czyli dla oliwy kiełbasa wyborcza?

   • pracodawca napisał(a):

    Kolego może ty jeździsz po chodniku ja jeżdżę po drodze.
    Czytaj ze zrozumieniem !!!
    Jak wygląda droga Kolejowa (środek Poraja) dziura na dziurze a ty piszesz że zrobiono chodnik i to kawałek. W głowie ci się poprzewracało.
    Jaki tam jest dojazd do posesji za którą ja między innymi płace podatki ??
    Wójt wstydu nie ma i honoru taka to jest wizytówka naszej gminy ??

 12. andrzej bieniek napisał(a):

  Jesli Stanislaw Z nie przestanie komentowac To co ja pisze to niech tylko napisze ze zyczy sobie ze mna konfrontacji .Szybko nastapi.

 13. Miś napisał(a):

  I co tu dalej robić ? Dziury w drogach , dziura w budżecie. Do czego doszliśmy ?

 14. andrzej bieniek napisał(a):

  Takie tematy panie Mis dobrze komentuje pseudo kibic .Podszywajac sie za filologa polski /STANISLAW Z/.

 15. karucza napisał(a):

  Najlepiej żeby to WOŚP zagrał dla Poraja. ..chociaż wątpię czy tyle zdołali by uzbierać aby pokryć zadłużenie gminy????

 16. Tesia napisał(a):

  Te długi gminy to spłacać będziemy my mieszkańcy, nasze dzieci i może jeszcze nasze wnuki.

 17. Miś napisał(a):

  I jak można głos oddać na takiego wójta, który ma nasze drogi gdzieś?

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).