środa
11°
czwartek
Drogi zapomniane przez Wójta
12 stycznia 2018 r. | 13:01
34

Wymówka zawsze jest taka sama. Gmina nie ma pieniędzy, gmina nie zrobi drogi. I tak rok w rok mamieni są Mieszkańcy gminy Poraj, byle do wyborów. Dróg zapomnianych przez Łukasza Stacherę jest mnóstwo. Sami informujecie mnie na facebooku o drogach, które nadają się tylko do remontu. Mimo pism, mimo upomnień Mieszkańców, mimo zbieranych podpisów, nic to nie daje. Wójt jest ślepy i głuchy na potrzeby Mieszkańców.

Włodarzu, wystarczy wyjść do ludzi i przede wszystkim, posłuchać ich. Do zrobienia są m.in. drogi w Choroniu, Żarkach Letnisku, Jastrzębiu czy Poraju. Wystarczy pojechać na Szklaną, Leśną, Stawową, Mickiewicza, Smużną, Zieloną czy 3-go Maja. Wszędzie jest źle, wszędzie narzekają. Wójcie, mamy 2018 rok, a dróg jak nie było, tak i nie będzie robionych. Zadłużasz gminę na różne inwestycje, może warto pomyśleć o przeciętnych Mieszkańcach gminy? A nie tylko o nowych urzędnikach.

poniżej znajdziecie kilka waszych zdjęć ulic, o których napisałem

PAWEŁ GĄSIORSKI34 odpowiedzi na “Drogi zapomniane przez Wójta”

 1. kóc napisał(a):

  …Łukaszek ma pewnie samochód terenowy, to mu dziury niestraszne. Nawet ta dziura w kasie gminnej też mu niestraszna. 😀

  0
  1
 2. Wyborca napisał(a):

  bo jak to się mówi, liczą się tylko kolesie

  0
  1
 3. andrzej bieniek napisał(a):

  Jak sie jezdzi ludzkim samochodem podatnikow gminy,gdzie sie ma ochote.Okna zaciemnione przy limuzynie to sie nie widzi ,jak mieszkacy uczenszczaja po tych drogach.A bedac rozpytywany to mowi sie ze droga w trakcie remontu /inwestycja/ . Byly budowniczy Polski ludowej Albin Siwak nie zdazyl ukonczczyc inwestycji.Obecny mlody czterdziestolatek w gminie Poraj wydrze wszystkie buty a inwestycje z kruszejom.

  1
  1
 4. Wiesiek napisał(a):

  To tylko kilka dróg pokazanych w naszej gminie. Zachęcam mieszkańców do robienia kolejnych zdjęć i posyłania do redakcji.

  1
  1
 5. Gandalf napisał(a):

  Z niektorych drog nawet koparki wyciagali ale widocznie trzeba mieszkac przy marinie….

  1
  1
 6. Wczasowicz napisał(a):

  To nie zapomniane drogi to drogi zasypywane z worka i przyklepane butem ,czy to normalne w xxl wieku i znowu jak dziura sie wyplucze to powtorka , czy to jest gospodarnosc …………………………….????brawo dla wojta…….

  1
  1
 7. Żarkoletniczanka napisał(a):

  Ulice: ZIELONA,PODLEŚNA,SKRAJNA,tzw wizytówka Żarek Letnisko są w tak koszmarnym stanie,że kurierzy odmawiają dostarczania przesyłek,krety strajkują,bo domki im się zawalają????A Ksiądz,który chodził z wizytą duszpasterską nie mógł uwierzyć,że to te słynne piękne Żarki Letnisko.Wstyd Panie Wójcie!
  Zapraszamy do przejażdżki zwykłą starą osobówką po tych ulicach.Może jak Panem wytrzęsie znajdą się fundusze na drogi.

  1
  1
 8. Stanisław Z napisał(a):

  A ja się zastanawiam, kiedy powstanie artykuł o tych wszystkich ulicach, które za czasów tego wójta dostały asfalt! Żenada i populizm! Cały kosmodrom – można powiedzieć, że zastał zapiszaczony, a zostawia asfaltowy! No Gąsiorski? Nawet nie wiesz co to jest kosmodrom, bo piszesz dokładnie takie same populistyczne artykuliki na wszystkich swoich portalikach!

  0
  2
 9. stojący pod sklepem napisał(a):

  Ja tam chodziłem pod sklep po piachu, a teraz chodzę po asfalcie i ładnym chodniku. A wy co – sfrustrowani weekendowi krytycy wojta? Nuda? to się pisze, się, co?

  0
  2
 10. Zdzisława Polak napisał(a):

  Mieszkańcy mają rację. Stan dróg zwłaszcza w Żarkach Letnisku jest straszny. Zwłaszcza nawierzchnia ulic nieasfaltowych takich jak: ulica Wesoła, Okrężna, Podleśna, Górna, Widna, Świerkowa, Sosnowa, Lipowa, Długa, Sportowa, Brzozowa, Parkowa, Wiejska(odwodnienie i nawierzchnia), Grzybowa ,itp,
  Ulica Zielona nadal wygląda jak ser szwajcarski( z dziurami), uI. Letniskowa zalewana wodą ( konieczne jest udrożnienie rowu przy tej ulicy i wykonanie odprowadzenia wody do rowu w kierunku torów,
  Na ulicy Szkolnej po deszczu też w kilku miejscach stoi woda, która niszczy asfalt (brak odwodnienia) a o chodniku przy tej ulicy to mi się już nie chce nawet pisać. Jest bardzo konieczny nowy chodnik chociaż po jednej stronie tej ulicy gdyż obecnie istniejący tam jest w tragicznym stanie a na dodatek stoją w centralnie w chodniku słupy energetyki. To jest skandal nawet z uwagi na bezpieczeństwo ludzi a zwłaszcza dzieci chodzących do szkoły.
  Na ulicy Spokojnej – obok Państwa Mucha wielka dziura-wyrwa w nawierzchni asfaltowej stanowi poważne zagrożenie dla użytkowników. Można by jeszcze długo pisać o tym bo stan żareckich dróg jest zatrważający. Ja przy każdej możliwej okazji ( na komisjach i sesjach Rady Gminy Poraj) podnoszę ten temat ale jak widać Pan Wójt ma inne ważniejsze zagadnienia do realizacji ( np droga powiatowa czy chodnik powiatowy albo wykonywanie alejek i parkingu na terenie PKP w Poraju lub zakup terenów nad zalewem od RFG i rekultywacja tych terenów).
  Nawierzchnia dróg, chodników, parkingu prze Szkole czy kanalizacja w Żarkach Letnisku i Masłońskim są ja widać dla wójta mało ważne,
  ZP

  0
  1
  • stojący pod sklepem napisał(a):

   Przenieś się kobieto do Poraja i tu możesz stać pod sklepem marudo jedna. Sądzisz, że ktoś cie wybierze na wojta w Poraju, aby u nas nic się nie działo? Buehehe

   0
   1
   • PM napisał(a):

    Szanowny panie proszę pisać na temat albo nie pisać wcale.
    Kolejny „podciep” wójta pisze byle co, byle jak, i byle o czym.
    Dni wójta są już policzone, elektorat mu się wykruszy bo RIO wywali 50% składu Gminy.
    Wejdzie nadzór komisaryczny i zobaczymy kto zagłosuje na Wójta z plakietką od 0 do ponad 20 milionów długu. Teraz to już tak łatwo nie będzie. Duża cześć gminy pójdzie na wybory a co ważne przypilnuje się by nie było tyle nieważnych głosów co na ostaniach wyborach …
    Wójtowi nie zazdroszczę tych wyborów, bo tą kampanie na pewno zapamięta (jest w co uderzyć).
    Chyba że będzie miał resztki honoru, i nie weźmie udziału w wyborach.

    1
    1
    • Mariusz napisał(a):

     „a co ważne przypilnuje się by nie było tyle nieważnych głosów” – a co, będziecie krateczki zamazywać i wstawiać krzyżyki w inne? teraz tak można – już widać kto się szykuje do fałszerstwa, wiadomo też, kto taką „ordynację” nam przygotował – czyżby znajomi?

     0
     1
 11. pracodawca napisał(a):

  A co z dragą w Poraju ul. Kolejowa ??
  Bangladesz … trzeci świat.
  Z drugiej strony po co robić drogę do swojej konkurencji … (Oliwa do Pizzy) bo do Lago del Gusto (dawne soprano) to jest dobry dojazd.

  1
  1
  • Mariusz napisał(a):

   taaaa, bo do Oliwy się dojeżdża po kocich łbach. Akurat chodnik przed Oliwą zrobili kilka dni temu, więc przestań siać ferment

   0
   0
   • Tesia napisał(a):

    I tu się Mariusz odkrył , że to ktoś z urzędu bo jest w temacie robionych chodników. Czyli dla oliwy kiełbasa wyborcza?

    0
    1
   • pracodawca napisał(a):

    Kolego może ty jeździsz po chodniku ja jeżdżę po drodze.
    Czytaj ze zrozumieniem !!!
    Jak wygląda droga Kolejowa (środek Poraja) dziura na dziurze a ty piszesz że zrobiono chodnik i to kawałek. W głowie ci się poprzewracało.
    Jaki tam jest dojazd do posesji za którą ja między innymi płace podatki ??
    Wójt wstydu nie ma i honoru taka to jest wizytówka naszej gminy ??

    1
    1
 12. andrzej bieniek napisał(a):

  Jesli Stanislaw Z nie przestanie komentowac To co ja pisze to niech tylko napisze ze zyczy sobie ze mna konfrontacji .Szybko nastapi.

  0
  1
 13. Miś napisał(a):

  I co tu dalej robić ? Dziury w drogach , dziura w budżecie. Do czego doszliśmy ?

  1
  1
 14. andrzej bieniek napisał(a):

  Takie tematy panie Mis dobrze komentuje pseudo kibic .Podszywajac sie za filologa polski /STANISLAW Z/.

  1
  1
 15. karucza napisał(a):

  Najlepiej żeby to WOŚP zagrał dla Poraja. ..chociaż wątpię czy tyle zdołali by uzbierać aby pokryć zadłużenie gminy????

  0
  1
 16. Tesia napisał(a):

  Te długi gminy to spłacać będziemy my mieszkańcy, nasze dzieci i może jeszcze nasze wnuki.

  0
  1
 17. Miś napisał(a):

  I jak można głos oddać na takiego wójta, który ma nasze drogi gdzieś?

  0
  1
 18. Wiesław napisał(a):

  Ja mam pytanie, takich dróg jest coraz mniej, dlaczego nikt nie powie o innych drogach które wójt zrobił???

  0
  1
 19. ANDZIA napisał(a):

  Wiesław …wybierz się na wycieczkę do Żarek L. , to zobaczysz jakie mają wspaniałe drogi 🙂
  🙂

  0
  1
 20. Wiesław napisał(a):

  A czy tylko Zarkii Letnisko są tutaj, Zarki tu Zarki tam. A inne miejscowości. Chorón, Jastrząb i inne. Tylko Zarki mam wrażenie że znowu Radna Polak pisze tylko innym nickiem.

  0
  1
 21. ANDZIA napisał(a):

  Wiesław takich dróg jak w Żarkach L , to w całym powiecie nie ma. To są drogi leśne , a w dodatku piaszczyste. Jeżdżę samochodem po całej gminie Poraj . W Ż. L. masakra , katastrofa.
  Drogi Wiesławie , dzięki za wyróżnienie , ale z przykrością stwierdzam , że Ja to ANDZIA ,a nie P. Polakowa
  Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę udanej wycieczki podobnej do RAJDU DAKAR po żareckim lesie 🙂 🙂

  0
  1
 22. Wiesław napisał(a):

  W Powiecie? Nie będę polemizować!!! Chyba jednak w każdym sołectwie bym powiedział, zresztą jak poprzednio, Ale odp. Się spodziewałem ZL!!!

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *