Fatalna sytuacja finansowa. Gmina wyprzedaje swój majątek
09 listopada 2018 r. | 12:04
17

Z uwagi na to, iż gmina nie posiada praktycznie środków na normalne funkcjonowanie, zaczyna się wyprzedaż majątku gminnego. Ogromne zobowiązania i pensje dla pracowników urzędu, w którym jest znaczny przerost zatrudnienia, spowodowały, że gmina wystawiła na sprzedaż nieruchomość gruntową niezabudowaną o kształcie zbliżonym do prostokąta o szerokości ok 18 m i długości ok 90 m w miejscowości Żarki Letnisko oraz nieruchomość gruntową niezabudowaną o kształcie zbliżonym do trójkąta, bezpośrednio przy działce znajduje się słup elektryczny i budynek stacji trafo.

Cena wywoławcza pierwszej działki to 60 000 zł netto, a drugiej 15 000 zł netto.

Szczegóły znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Fatalna sytuacja finansowa. Gmina wyprzedaje swój majątek”

 1. Iwan pisze:

  Trzeba sprzedać działki bo oczko puściło i nowe rajstopy trzeba kupić

  14
  6
 2. Aneczka pisze:

  Brawo panie wojcie. Niezły styl zarządzania. Hahaha

  11
  3
 3. Vladimira Złota pisze:

  Ludzie czy Wy czytacie ze zrozumieniem. Jest to już trzeci przetarg a ta działka sprzedawana jest już chyba że trzy miesiące. Nie została wystawiona nagle i teraz. A Wy wierzycie jakiemuś prostakowi.

  11
  11
  • Karol de Bil pisze:

   bo liczą na to, że się w końcu uda sprzedać. a kto normalny kupi kiszkowatą działkę 240904_2.0009.213/2 o szerokości 18 m?! i co tam postawi? dom o szerokości 10 m? obok jest wiele pięknych zabudowanych działek – warto porównać. natomiast działka 240904_2.0009.663/4 jest zupełnym nieporozumieniem. kształt zbliżony do trójkąta? dość duże uproszczenie. a do tego trafo zaraz obok… życzę powodzenia w sprzedaży.

   6
   4
 4. Karpiel pisze:

  To Gąsiorski jest idiot i nie znajduje ciekawszych tematów

  5
  8
 5. Wojtek pisze:

  No tak faktycznie może by tak napisać o wyjazdach integracyjnych gminnej władzy na wycieczki z przedstawicielkami KGW lub Emerytówi? Władza zamiast zabiegać o byt gminy i jej mieszkańców to znalazła sobie inne zajęcia?.

  14
  1
 6. Wójt pisze:

  Gówno nie pismo…. Napisać Wam takie samo??? Gdzie podpis Wójta? !!! W kiblu można to na gwoździu powiesić !!!

  12
  3
 7. Wojtek pisze:

  To świadczy o wójcie, że zapomniał się podpisać albo boi się odpowiedzialności?

  6
  3
 8. Marek pisze:

  Boże widzisz i nie grzmisz. Ktos wierzy w te bzdury? Takie przetargi to nic niezwyklego i sa w wiekszosci gmin. Widze ogromny bol pewnej czesci ciala u co niektorych, bo Poraj pogonil pis w cholere.

  2
  8
 9. Puszka Pandory pisze:

  W naszej gminie Poraj panuje fetor i zgnilizna. Mieszkańcy niestety układają się przedstawicielami naszej władzy w układy. Każda strona czerpie. (Oddasz na mnie głos a ja dam Ci pracę w urzedzie). Ludzie nie kierują się dobrem ogółu, dobrem naszej gminy tylko dobrem własnej kieszeni. To co jest u nas to obraz skrajnej rozpaczy i rozkładu moralnego.

  10
  1
 10. Wojtek pisze:

  Zaś w porajskim Urzędzie Gminy zatrudniono ostatnio Beatkę Ś. z Żarek Letniska (żonkę byłego sołtysa Ryszarda. Czy to nie ma związku z tym, że Rychu wpiera na liście wyborczej do powiatu swoją osobą i zebranymi głosami Radną Anne Sochę. Bo jakoś Rychu dostał pracę w gminnej spółce Poreco, synowa dostała pracę w gminnym przedszkolu a teraz żonka w Urzędzie gminy. Czy to nie jest układ ? Ludzie obudźcie się wreszcie. Czy tego nie widzicie? No tak w Kurierze porajskim o tym nie piszą.

  11
  0
 11. Jan pisze:

  Proponuję wstrzymać się do 22.11,2018r Kiedy zostanie zaprzysiężona Pani Katarzyna Kazimierczak ,prawnie na WÓJTA Gminy Poraj, Na pewno zabierze głos z wielu powodów .W którym to powinna zaznaczyć, nakreślić, program swej pracy na kilka przyszłych lat. Zaznaczając od czego zacznie swoje urzędowanie.Przechodząc do przyszłej swej pracy, działalności na rzecz gminny Poraj. Drobiazgowo. ocenić pracę włodarza po którym przyjęła obecny stan finansowy gminy, oraz zarządzanie urzędem gminy. Oceniając go ze swojego punktu widzenia w obecnej roli jako WÓJT. Otrzymanego zawierzenia przez mieszkanców do zarządzeniem gminą .

  3
  3
 12. Zdzisława Polak pisze:

  Zebrania wiejskie w Gminie Poraj Dhttp://www.ugporaj.pl/art,893,zebrania-wiejskie

  3
  0
 13. Zenek pisze:

  Do Porajskiej szkoły też przyjęli dwie osoby z układów ale nie dyrektorki tylko wójta. Jedna z nich to żona byłego Radnego z Kużnicy (Bąka) a druga to kto? Proszę pisać jak ktoś wie.

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *