fot. OSP Gęzyn
OSP Gęzyn: “zbieramy na nowy wóz”
17 lipca 2018 r. | 09:48
25

Ogromne problemy mieli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gęzynie w ostatnich dniach. Chodzi o unieruchomienie ich wozu, który odmówił posłuszeństwa. Samochód jest stary i tak naprawdę powinien zostać zastąpiony innym, nowszym pojazdem. Strażacy z Gęzyna ratują życie i zdrowie przypadkowych osób. Starają się bezinteresownie pomagać. Ale bez zbędnego sprzętu, po prostu się nie da. Poniżej możecie przeczytać relację strażaków sprzed kilku dni. Wtedy zrozumiecie...o co chodzi.

Dziś obstawialismy obchody Dni Gminy Poraj

Wczoraj pożegnaliśmy śp. druha Bronisława Nite, ochotnika z naszej jednostki. Uczestniczyliśmy na uroczystościach pogrzebowych w kościele lecz niestety mimo chęci nie pojawiliśmy się na ceremonii na cmentarzu bo...

Nasz Star uległ awarii...

Wczorajszy dzień był dla nas bardzo denerwujacy. Zdenerwował nas fakt że nie mogliśmy godnie pożegnać zmarłego druha, bo nasz wóz kolejny raz odmówił posluszenstwa.

Stało się, postaralismy się i w "domowych" warunkach udało się uruchomić wóz, tylko ze względu na to że chcieliśmy się pojawić na dzisiejszej imprezie.

Wpadliśmy na pomysł...

Skoro władza podchodzi do naszych problemów w sposób humorystyczny, trzeba odbić piłeczkę. Zorganizowaliśmy tabliczkę na której było napisane "zbieramy na nowy wóz" nie chodziło nam w sumie o pieniądze tylko o to żeby ludzie zdali sobie sprawę co jest na rzeczy.

Zapraszaliśmy również rodziców z dziećmi, opowiadaliśmy młodzieży, jak działają poszczególne podzespoły i sprzęt i w jaki sposób gasimy pożary i pomagamy ludziom.

Chętnych młodych twarzy było dużo, był uśmiech i zadowolenie.

Niestety na koniec doszło do niezbyt przyjemnej wymiany zdań między jednym z naszych druhów a człowiekiem z "góry" :).

Trudno powiedzieć że zostaliśmy poproszeni o sprzątniecie szyldu, brzmiało to jak rozkaz wypowiedziany w niezbyt kulturalny sposób.

Chcieliśmy dobrze, chcieliśmy pouczyć młodych ludzi, zaciekawić ich tematyka pożarnictwa.

Niestety nasz pomysł z "zbiórka" nie spodobał się władzy, a druh który musiał wejść w dyskusję do teraz pije melise na uspokojenie. Czyżby nadchodziły wybory ?

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom którzy byli dziś przy naszym wozie i którym mogliśmy powiedzieć dużo ciekawych rzeczy, natomiast niektórych skłaniamy do refleksji nad tym jak powinno się rozmawiać i obchodzić z innymi ludźmi.

P.S zebraliśmy już 18.5zl na nowy wóz 🙂

Pozdrawiamy
Drużyna OSP w Gęzynie.

Zastanawiam się, komu przeszkadza OSP w Gęzynie?

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. OSP Gęzyn

 25 odpowiedzi na “OSP Gęzyn: “zbieramy na nowy wóz””

 1. Jerzy Jadczyk pisze:

  Wójt wychodzi z założenia, po co nowy wóz skoro są inne ważniejsze wydatki? A jakie? Rajstopy i imprezy w plenerze.

  16
  1
 2. Druh z Gezyna pisze:

  to jest skandal od kilku ładnych lat słyszymy: w tym roku nie ma pieniędzy, jak nie ma do cholery, a inne osp łodzie po 80 tyś zł….. czemu jest taka niesprawirdliwosc???

  13
  0
 3. Karpiel pisze:

  Panowie z OSP Gezyn- takich rzeczy nie możecie robić bo to kmpromituje nas-władze gminne a szczególnie pana wojta. Trzeba było przyjść po cichutko do nas i sprawę omówić. Po co zaraz taki rozgłos?

  4
  18
 4. Beata gawlak pisze:

  Jest to przykre źe w dzisiejszych czasach brak środków na nowy wóz, który jest niezbędny w straży. ..a stać było gminę na tak pokaźne dni Porają. ..

  10
  0
 5. xyz pisze:

  Panie Kochany , po cichu to my już siedzimy z 4 lata , skończyło się, niech ludzie wiedzą na czym sprawa stoi , my się nie mamy czuc kompromitowani?? wszyscy piękny błyszczący sprzęt a my co , ten złom???? co mało się staramy ? 3 lata z rzędu 1 miejsce w gminnych zawodach…. traktujecie nas jak zascianek gminy Poraj!

  15
  0
 6. Miś pisze:

  Panie strażaku z OSP Gęzyn to prawda, że mówi Wójt co roku, że nie ma pieniędzy, ale proponuję nie wypowiadać się na temat łodzi skoro nie jest Pan doinformowany w tym temacie kto pokrył koszty zakupu, bo nie jest to Gmina Poraj.

  2
  1
 7. xyz pisze:

  A jeszcze jedno, to my zdecydujemy co możemy s co nie , to nie państwowa straż tylko ochotnicza , każdy z nas robi to dobrowolnie. Nikogo nie obrażamy tylko mówimy fakty !!! W IMIĘ CZEGO MAM JECHAĆ RATOWAĆ INNYCH LUDZI W ŚWIADOMOŚCI ZE MOGĘ STRACIĆ ZDROWIE LUB ŻYCIE PORUSZAJĄC SIĘ TAKIM SAMOCHODEM?????

  16
  0
 8. Karucza pisze:

  Kolejny raz dostajemy dowód na to co dla naszych władz stanowi wartość nadrzędna: impreza za impreza, ciągły lans, zdjęcia w gazetach… a to ze gmina jest poważnie zadłużona i ze strażacy nie mają podstawowego sprzętu to już mniej istotne. Gdzie tu jest jakaś hierarchia wartości, potrzeb?

  15
  0
 9. xyz z pisze:

  A jeszcze jedno, to my zdecydujemy co możemy s co nie , to nie państwowa straż tylko ochotnicza , każdy z nas robi to dobrowolnie. Nikogo nie obrażamy tylko mówimy fakty !!! W IMIĘ CZEGO MAM JECHAĆ RATOWAĆ INNYCH LUDZI W ŚWIADOMOŚCI ZE MOGĘ STRACIĆ ZDROWIE LUB ŻYCIE PORUSZAJĄC SIĘ TAKIM SAMOCHODEM?????

  12
  0
 10. Marcin pisze:

  A kim był ten ” człowiek z góry ” ?? Czyżby sam najjaśniejszy ?

  9
  0
 11. Karol de Bil pisze:

  zaraz, ale ojt ukasz chwalił się na gminnym blogu, że w poraju nastała era nowoczesności w OSP! to jak jest naprawdę? przecież podobno tylko gminny blog podaje prawdziwe wiadomości?

  13
  0
 12. Karucza pisze:

  Blog gminny i kurier porajski to dwa bajbardziej “wiarygodne” źródła prawdy? ???

  10
  0
 13. Marcin pisze:

  Dobrze Druhowie robią, wybory za niedługo a jak widać przed wyborami znajdują się fundusze na inwestycję i na zaniedbania z całej kadencji ( drogi, chodniki , place zabaw ) Obawiam się że jak przyjdzie następna ( inna ) władza to będzie tylko spłacać kredyty więc o nowym wozie nie ma co myśleć. A jak ponownie zostanie wybrany miłościwie nam panujący to samochód dostaniecie przed następnymi wyborami Chyba że znowu pani Kozidrak z panem Bednarkiem wydrenują gminną kasę

  13
  0
 14. Druh z OSP Gęzyn pisze:

  Skończyło się milczenie i przytakiwanie wójtowi co rok ta sama śpiewka że w tym roku będzie nowy wóz albo remont sali. Zapraszamy na salę wszystkich zobaczyć jak wygląda przez 20 lat się nic nie zmieniło trochę więcej deszczu i dach cieknie a nikt z tym nic nie robi. Tylko gadanie przyjdzie na was kolei jak tak można mówić ?

  16
  0
 15. Druh pisze:

  Chciał bym pogratulować Panu Wójtowi rozgłosu przed wyborami, mam nadzieje że już nigdy Pan Wójt nie przejdzie na następną kadencję, gmina przepita więc pora się rozstać z Urzędem, samochód strażacki ważne że jest w swojej gminie. OSP Gęzyn może przecież do akcji na rowerach jechać ;). Co za żenada, dni Poraja kosztowały dobrej klasy wóz strażacki ale po co jak można się polansować, na szczęście to ostanie miesiące tej wójciny. Daj Boże żeby nowy Wójt miał więcej oleju w głowie niż jego poprzednik. A za was chłopaki z OSP Gęzyn trzymam kciuki i nie dajcie się zastraszyć byle jakim władzą gminy.

  14
  0
 16. Lalka pisze:

  Panowie strażacy. Robicie kawał dobrej roboty-zawsze na posterunku, czy ro w dzień czy nocy. Zawsze służyć pomocą. Trzymam za Was kciuki. Życzę wymarzonego sprzętu i wozu. Walczcie o swoje. Powidzenia

  10
  0
 17. CzlowiekZporaja pisze:

  Dwie jednostki OSP które chyba nie weszły w nowa erę w gminie Poraj, OSP GĘZYN I OSP PORAJ zapraszamy do garaży na pokaz sprzętu ratujacego życie i mienie.

  9
  0
 18. gatta pisze:

  …ale na rajtki dla Katarynki kasa jest. 🙂

  9
  0
 19. Kasia Kowalska pisze:

  Chłopaki .. Może warto zaczać zbiórkę na poważnie ? Znalazłoby się kilka fajnych pomysłów .. Może władze nie dadzą całej sumy ale może sie dorzucą ? nina.n@pacz.to <– E mail zostawiam i jeśli chcecie moge wam cos podsunąć . Pozdrawiam

  4
  3
 20. Gremin pisze:

  Mają racie walczyć to co się należy a nie pchać tylko do swoich kieszeni miejmy nadzieję że chłopaki osiągną swoje a wobec władzy zostaną wyciągnięte konsekwencjie na jesień

  8
  0
 21. wybiorczyk pisze:

  gdyby zaprosili inne gwiazdy za mniejsze pieniądze to by na samochód wystarczyło

  9
  0
 22. K pisze:

  W OSP Poraj już wielokrotnie samochód był unieruchomiony..

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.