-6°
poniedziałek
-6°
wtorek
Narodowe Święto Niepodległości w Dębowcu i Poraju
10 listopada 2017 r. | 07:16
4

Już jutro w Poraju odbędą się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju.

Początek o godz. 11:00.

Z kolei w Dębowcu msza święta odbędzie się pod pomnikiem - Mogiłą Poległych.
Szczegóły na plakacie.4 odpowiedzi na “Narodowe Święto Niepodległości w Dębowcu i Poraju”

 1. Zuzanna napisał(a):

  I będą kolejne obchody pod pomnikiem, na którym jest Orzeł -Godło Polski nadal bez korony.

 2. Power napisał(a):

  Orzeł bez korony to jest symbol panującej w Poraju komuny. Jest to również wyraz tęsknoty towarzyszy za władzą sowiecką. Nawet zdjęto z pomnika, pod pozorem renowacji, napis: „Polegli w wojnie z bolszewikami”. Napis drażnił niemiłosiernie towarzyszy i wójta.

 3. Zdzisława Polak napisał(a):

  Jeśli to prawda co napisał Power ? To należy się zastanowić kiedy zdjęto ten napis i w jakim celu i kiedy wróci? Myślę, że na jutrzejsze obchody Święta Niepodległości napis zostanie założony na swoje miejsce.

  • Power napisał(a):

   Szanowna Pani. Napisy zmieniono w czasie renowacji pomnika. Należy znaleźć fotografie z odsłonięcia pomnika i przywrócić pierwotne napisy.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).