Petycja Mieszkańców ul. Wrzosowej w Masłońskim
03 stycznia 2019 r. | 13:14
5

Mieszkańcy ulicy Wrzosowej w Masłońskim zwrócili się z petycją do Rady Gminy Poraj w sprawie wykupu przez gminę działki pod drogę publiczną. Oczywiście, gmina nie ma pieniędzy i tego rodzaju petycje...dziś nie mają sensu.

Treść petycji znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Petycja Mieszkańców ul. Wrzosowej w Masłońskim”

 1. Karpiel pisze:

  Niech każdy właścicel działki odda po 3 m swojej działki na drogę. i przekaże gminie. Tak robi się w Żarkach Letnisku, to mieszkańcom potrzebna jest droga a nie gminie.

  15
  6
  • Ja pisze:

   Wszyscy oddają wiem. W tym przypadku droga istnieje tyle ile istnieje wieś. Każdy z niej korzysta nie tylko mieszkańcy ulicy bo jest również skrótem dla innych. Teraz kawałek chcą zamknąć bo się okazuje że część to działka prywatna. Gmina ma mieszkańców gdzieś. Było dużo czasu na uregulowanie stanu prawnego z poprzednim właścicielem. Od 40 ponad lat jest wyrok sądu nt istnienia tej drogi i przynajmniej przez ten okres można było to załatwić a nawet należało. Teraz urzędnicy zwalają wine na swoich poprzedników. Żeby dojazd do mojej działki istniał każdy z mieszkańców oddał na nią część działek a póki co żaden pług nią nie przyjechał w tym roku. A podatki płacę jak każdy.

   6
   0
 2. .... pisze:

  A Gmina to od czego jest? Podatki płacimy komu? Do Gminy należy ten obowiązek!!! I najlepiej oddać coś za darmo!!! A jeżeli nie jest Pan w temacie to proszę się nie wypowiadać! Bo niema takiej opcji aby ktoś budynek przedstawił żeby oddać 3 metry!

  10
  2
 3. Miś pisze:

  Tym razem zgadzam się z Karpielem. Dodam jeszcze to , że te wszystkie osoby, które chcą korzystać z tej drogi niech się złożą i wykupią sobie ten teren prywatny pod drogę. Dlaczego kosztami mamy obciążać gminę czyli nas wszystkich?

  11
  5
 4. Xxx pisze:

  Trzeba być „odpowiednią personą” żeby gmina wykupiła teren pod drogę. Spytajcie redaktorka Gazety Myszkowski ej. Aaaa i nawet jeszcze oświetlenie mu zrobili.

  11
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *