Stachera wystraszył się Mieszkańców Żarek Letniska?
24 września 2018 r. | 09:55
20

W piątek odbyło się pierwsze w tym roku zebranie wiejskie w Żarkach Letnisku. W zebraniu nie chciał wziąć udział Wójt Łukasz Stachera, który nie uznał zwołanego legalnie zebrania za "zebranie wiejskie". Według Stachery, była to samowola. Mimo iż Stachera został oficjalnie zaproszony, nie przyjechał. Zgromadzeni Mieszkańcy byli bardzo zawiedzeni, gdyż mieli do Stachery mnóstwo pytań.

Przykre jest to, że tak traktuje się Mieszkańców gminy.

Poniżej pismo Stachery do sołtysa.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Stachera wystraszył się Mieszkańców Żarek Letniska?”

 1. Werty pisze:

  Może po prostu się bał żeby go nie zlinczowali ?

  19
  5
 2. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Proponuję mieszkańcom Żarek Letnisko jechać w licznej grupie mieszkańców pod dom gdzie mieszka Łukasz Stachera i zrobić całodobowe czuwanie aż wyjdzie do mieszkańców bo koniec końców to Wójt Gminy Poraj ? Panie Wójcie Stachera ja Pana nie poznaję ? Na jesieni 2017 roku na jednej z Sesji na której uczestniczyłem to byłem świadkiem jak Pan Wójt podczas obrad na Sesji Pan uczestnicząc to na krześle siedząc był Pan Wójt w pozycji leżącej trzymając ręce w kieszeni i odszczekując się w sposób chamski do Pani Radnej Zdzisławy Polak gdzie jak zauważyłem to Radna miała udzielony czas na wypowiedź przez Przewodniczącego Rady i wtedy Panu nie było wolno wchodzić w słowo podczas wypowiedzi Radnej Polak ale wiem że Przewodniczący Rady to Pana dobry kolega i partner we wspólnym biznesie w w grupie trzyosobowej lokalnego porajskiego biznesu gastronomicznego więc rozumiem że miał Pan Wójt na wszystko przyzwolenie. Szkoda że Pan nie przybył na spotkanie do Żarek Letnisko a my czekaliśmy na Pana Wójta z kamerą ? Pan jest dużo młodszą osobą od Pani Radnej Polak i powinien Pan zwracać się z szacunkiem i kulturą.

  33
  3
 3. błyskawica pisze:

  a może mieszkańcy ŻL powinni się zastanowić nad swoim sołtysem, który z jakiś powodów, boi się zwoływania zebrań wiejskich, może powodem jest strach przed odwołaniem sołtysa ? co do tego kto je może zwoływać… „zwyczajowo” może to być wójt ale nie musi… „Zebranie wiejskie zależnie od przyjętych rozwiązań zwoływane może być przez sołtysa, radę sołecką lub organy samorządu gminnego (radę gminy, wójta), a także na wniosek określonej liczby mieszkańców. Statuty zawierają z reguły obowiązek odbywania takich posiedzeń nie rzadziej niż raz w roku. ”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zebranie_wiejskie

  14
  2
 4. Jan pisze:

  Urna wyborcza 21 .10 2018r. w Żarkach Letnisko będzie diametralną odpowiedziom mieszkanców na nie przybycie Pana Stachery Łukasza dnia 21.09.2018r .Ilość osób czekająca na Wójta była znaczna z konkretnymi pytaniami .

  20
  1
 5. Moim idolem Zdzisława pisze:

  Co łączy redaktorzyne i prawdopodobnie pan Szl… – uroda, inteligencja, sposób bycia „zarabiania” pieniędzy i zdobywania zainteresowania wśród tej żenującej publiczności zwolenników partii „prokatolickiej” „prorodzinnej” „kochajacej” niepełnosprawnych i „uczciwej” 🙂

  7
  21
  • Marek pisze:

   Wyborcy przegońcie tych ludzi którzy z mieszkańców Gminy Poraj zrobili sobie żerowisko. A za ten kabaret niech płacą ludzie pokroju,, Moim idolem Zdzisława,,/Jesteś trollem i nim zostaniesz .

   9
   4
 6. Lalka pisze:

  Pan wojt ma zamiar po wyborach przyjechać do ŻL porozmawiać z mieszkańcami- po co? Ludzie teraz mają do niego dużo pytań i kolejny raz ich zlekcewazyl. Z tego co wiem to od wielu lat nie przybywa na zebrania bo boi się konfrontacji z mieszkańcami. Przyjeżdża tylko na imprezy do OSP i emerytów-tam gdzie zabawa i żarcie.
  Gdzie realizacja obietnic m.in. o kanalizacji i drogach? Wstyd i hańba. Mam nadzieje ze na przełomie października i listopada to spotkamy się ale z Nowym wójtem.

  21
  3
 7. Karpiel pisze:

  Wójt nie zna nawet aktów prawnych obowiązujacych w gmine t.j STATUTÓW własnych sołectw uchwalonych przez radę gminy. Oczywiście trochę wcześniej niż „nastał” Stachera Zebranie wiejskie to nie jest „zwyczjowe” widzimisię pana wójta, które on zwołuje kiedy chce. Tylko pierwsze zebranie po wyborach, na którym wybiera się sołtysa zwołuje wójt pozostałe w ciągu roku zwołuje sołtys i rada sołecka, Zgodnie ze statutami sołectw zebranie wiejskie powinno sie odbywać 2 razy w roku.

  17
  5
 8. Wojtek pisze:

  A zawsze Zebranie Wiejskie sprawozdawcze jest obowiązkowe w terminie do końca I kwartału każdego roku za rok poprzedni.

  15
  2
 9. Anna Sucha Kolęda pisze:

  Z treści napisanego przez Łukasza listu wynika, że jest patentowym idiotą. Niespojna forma, zmiana osoby i żałosny poziom informacyjny. Chyba, że Kaśka pisała mu ten list – pasowałoby nawet – żałosny tekst żałosnej nauczycieleczki.

  11
  4
 10. MIESZKANIEC pisze:

  PROSZĘ WSZYSTKICH Z ŻAREK LETNISKO O PRZYBYCIE NA SESJĘ RADY GMINY PORAJ W TEN CZWARTEK 27.09.2018 O GODZINIE 10:00, WTEDY BĘDZIEMY MOGLI PANU WÓJTOWI ZADAWAĆ PYTANIA. TAM KAŻDY ZAINTERESOWANY BĘDZIE MOGŁ SIĘ WYPOWIEDZIEĆ, A TAKICH OSÓB JEST BARDZO DUŻO !

  22
  4
 11. Gustoik pisze:

  Co za bzdury. Debilna ustawka wyborcza na której pojawi się kilka osób. I tyle. Czy chcecie czy nie wójtem zostanie sztacheta bo nikt nie zagłosuje na Służałek .

  Już to widzę jak na radę przyjdzie tłum.

  4
  19
  • Wojtek pisze:

   Gdyby Sesja Rady Gminy była po południu lub w wolną sobotę to ludzie by przychodzili a teraz to przychodzą tylko Ci , którym wójt nakaże przyjść by go pochwalić lub wręczyć mu kwiaty kupione za nasze..

   20
   2
 12. Kunegunda pisze:

  Po co wójtowi zadawać pytania?Odpowiadać kwieciście to on umie. Nasłuchaliśmy się tego w Żarkach Letnisku przez 8 lat na zebraniach wiejskich. Teraz chyba bał się taczek, specjalista od demokracji, na sesję do Myszkowa w godzinach pracy to swoich urzędników wysyła, a na zebranie wiejskie to nie łaska, bo to nie ON je zwołał.Zamiast zatrudniać radcę prawnego do wytacznia ludzim procesów, lepiej kazał by jej poznać uchwały własnej gminy, to by wiedział kto zwołuje wiejskie zebranie.

  13
  4
 13. Niebieski pisze:

  Zadałem kilka pytań łukaszkowi na zebraniu wiejskim w żarkach letnisko 3 lata temu i kilku innych ludzi też i do tej pory czekamy na odpowiedź!!! Miały być listowne lub telefoniczne i Wielka Dupa z tego!!! Tak szanuje mieszkańców Ż.L.

  11
  3
 14. Niebieski pisze:

  Dobre trunki i żarcie by były to by się pojawił

  11
  2
 15. Ela pisze:

  Zebranie wiejskie zwołuje sołtys z własnej inicjatywy, jak również na żądanie określonej liczby mieszkańców uprawnionych do udziału w zebraniu. Wniosek o zwołanie zebrania może również złożyć rada gminy lub wójt. Ustawa o samorządzie gminnym: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180000994/O/D20180994.pdf

  5
  1
 16. Redeyes pisze:

  Brawo wy ludzie doskonali sami w sobie macie swoje dobre zmiany. Ciekawe kogo teraz wybierzecie i będziecie osądzać swoim jadem. Już tych dobrych zmian w Polsce miało być tak dużo a jak się okazało nowe wcale nie znaczy lepsze. Nie umieliscie docenić tego macie to teraz nie będziecie mieć nic. Brawo dla wszystkich którzy wspierali działania redaktora blogera bo rozumiem wszystko każdą krytykę ale taki lincz jaki odbył się tu przez te parę miesięcy przekroczył wszelkie dobre zasady zdrowego rozsądku

  2
  7
  • Marek pisze:

   Trzeba słuchać mieszkańców . Konsultować się z nimi . Traktować Gminę jako dobro wspólne . Żerowiska się skończyły drogi Redeyes. Mieszkańcy mają dosyć cwaniaczków , hipokrytów itd

   7
   1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *