yt
Uważajcie na wilki w Choroniu i Poraju
28 czerwca 2019 r. | 08:49
10

Rzecznik prasowy Nadleśnictwa Złoty Potok potwierdził, że w leśnictwie Dębowiec (Osiny) oraz w leśnictwie Poraj (miejscowości Poraj i Choroń) żyją wilki.

Oficjalny komunikat w tej sprawie wydał Urząd Gminy Kamienica Polska, który po sygnałach docierających od mieszkańców, którzy naocznie widzieli wilki w lesie, potwierdził w Nadleśnictwie Złoty Potok występowanie wilków na tym terenie.

Wilk, choć jest drapieżnikiem i może być niebezpieczny dla człowieka, to jednak z reguły boi się ludzi i unika z nimi kontaktu (z natury jest zwierzęciem płochliwym).

Apelujemy jednak do Mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w lesie.10 odpowiedzi na “Uważajcie na wilki w Choroniu i Poraju”

 1. Alfa pisze:

  Można je dokarmiać?

  10
  7
 2. piecznik pisze:

  Hehe – nieźle strolowana sesja rady gminy – „uważajcie na WILKI? hahahaha

  12
  1
 3. Jorgiel pisze:

  Pewnie to Szyszko przegonił ze swoich terenów !

  7
  2
 4. jan pisze:

  Wilk przyjdzie pod zabudowania mieszkańców po drób , każdy rodzaj . swobodnie bierze psa , konia ,wszystko co jest mięsożerne . Jak jest głodny zapomina że jest strachliwy .Robi to przeważnie nocom ale nie jest to wyjątkiem . Jest to zwierze niebezpieczne dla człowieka . W latach około czterdziestych tamtego wieku w okolicach Olsztyn, Biskupice było ich sporo nie raz za zdobyczą w biegały do wsi . Osoby tamtego czasu widzieli te fakty . To jest wiadomość od mojego ojca kiedy żył .

  9
  8
 5. jasiek pisze:

  Pamiętajcie że wilk jest pod ochroną i chroni go Polskie prawo, jak mu zrobicie krzywdę nawet we własnej obronie możecie się liczyć z poważnymi konsekwencjami. W naszym państwie człowiek nie ma szans ani z prawem , ani z wilkiem.

  12
  4
  • Ktoś pisze:

   Prawa nie ma w naszym kraju ale wilk bez podstaw nie atakuje. Nie jesteś w jego łańcuchu pokarmowym. Wilk schodzi z drogi człowiekowi. Chyba że strasznie go drażnisz idąc w jego kierunku to nie dziwię się wilkowi . To bardzo inteligentne zwierzęta człowiek powinien brać z nich przykład. Tak wiem co mówię bo przebywałam wśród wilków i żaden mnie nie atakował. To człowiek człowiekowi jest wilkiem niestety to bolesna prawda. Wilki były u nas są i będą póki człowiek nie zrobi mu krzywdy. Średniowiecze i bajki o Czerwonym Kapturku ożyły na nowo. Ludzie poczytajcie o tych wspaniałych zwierzęrach np. TROPEM WILKA bądż obejżyjcie filmy na faktach gdzie nieraz wilk uratował człowiekowi życie. No cóż ale to człowiek jest najbardziej wrednym podłym ssakiem na ziemi.

   6
   1
 6. Rrrr pisze:

  Spokojnie Wilk jak dzik przyjdzie zje pójdzie… Zawsze były i zawsze będą

  4
  4
 7. Leśny ludek pisze:

  Nigdy w tych lasach nie było wilków czysty idyiotyzm by je tu wypuszczać .Jest jeszcze miejsce na 2 lwy i tygrysa można sprowadzić. Zwierzyny zawiele nie jest,kiedyś podchodziły pod zabudowania sarny,jelenie,zajace,bażanty teraz niema więc pomysłodawca będzie im chyba dawał karme dla psów,jak kogoś pogryzą to ktoś z nadleśnictwa za to odpowie bo z psem niewolno wychodzić bez smycz. 😁

  5
  4
 8. Lalka pisze:

  W Choroniu mieszka taki jeden wilk z Wallstreet. Hahaha

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *