Srebro i złoto dla bokserów Polonii Poraj
14 grudnia 2021 r. | 11:21
0

W sobotę 11 grudnia 2021 r. w Gliwicach odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski PZO Boxing Day 8, w którym wzięło udział ok. 140 zawodników z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. Klub sportowy LKS Polonia Poraj reprezentowali nowicjusze: 13-letni Robert Czechowski i 15-letni Kacper Szczepańczyk. Obaj stoczyli swoje pierwsze, ale za to ogromnie porywające, szybkie i bardzo żywe walki, które pokazały, ile jeszcze dynamizmu tkwi w tych młodych, rozpoczynających swoją karierę bokserską zawodnikach.

Sobotnie zawody w Gliwicach odbywały się na dwóch ringach w kategoriach wiekowych: adept 13 lat, młodzik 14 lat, kadet 15-16 lat, junior 17-18 lat, senior pow. 18 lat.

70 kg adept Robert Czechowski, nie mając przeciwnika w swojej wadze, zdecydował się na pojedynek z 75 kg Tymoteuszem Dawidzkim z GUKS CARBO Gliwice, zawodnikiem wyższym i silniejszym. We wszystkich trzech rundach zawodnicy dali z siebie wszystko, pokazując cały potencjał siły, techniki i szybkości. Uznano tę walkę za remisową, obaj zawodnicy otrzymali złote medale.

Nasz drugi zawodnik, 70 kg kadet Kacper Szczepańczyk, stoczył swoją pierwszą walkę z Michałem Muchą
z LKS Myszków, który na ringu był po raz drugi. Była to bardzo zażarta, wyczerpująca i wyrównana walka. Przez trzy rundy zawodnicy nawzajem się atakowali. Sędziowie uznali zwycięstwo zawodnika z Myszkowa.

Serdecznie dziękujemy Robertowi i Kacprowi za wspaniały występ na zawodach, kiedy pokazali, że mogą być wspaniałymi bokserami, na ringu potrafią walczyć całym sercem i wiele jeszcze osiągną. Czego im oczywiście gorąco życzymy.

Pod koniec sezonu bokserskiego dziękujemy pani wójt Katarzynie Kaźmierczak za zorganizowanie profesjonalnego ringu bokserskiego, czego naprawdę zazdroszczą nam inne kluby. Dzięki niemu nasi zawodnicy trenują na zawodowym sprzęcie i są obyci ze zwyczajami panującymi na turniejach.
I oczywiście są motywowani do sięgania po najwyższe trofea.

Chcemy również podziękować prezesowi klubu LKS Polonia Poraj Michałowi Grzybowskiemu za wszelką pomoc potrzebną do codziennej, sprawnej działalności sekcji bokserskiej oraz trenerowi Rafałowi Maszczykowi za oddanie swojego serca, czasu wolnego i pasji naszym młodym bokserom.

To dzięki Wam zdobywamy coraz większe osiągi i nagrody!

ks. Zbigniew DudekDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.