-1°
-10°
sobota
-1°
-9°
niedziela
13. nowych pracowników urzędu w 2017 roku
12 lutego 2018 r. | 12:24
39

Według informacji z połowy grudnia, w 2017 roku w Urzędzie Gminy Poraj zostało zatrudnionych na umowę o pracę aż 13. osób, z czego aż siedem na stanowisku 'pomocy administracyjnej". To sporo, jak na gminę, która ma ogromne problemy finansowe.

Kogo Wójt atrudnił w urzędzie? Zobaczcie informację poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI39 odpowiedzi na “13. nowych pracowników urzędu w 2017 roku”

 1. Krus pisze:

  to sie nazywa oszczednosci

  0
  0
 2. Jasiek pisze:

  Czy ktokolwiek na tym portalu potrafi czytać tekst ze zrozumieniem? Nie! Gdzie tam jest napisane w tym piśmie, ze to nowi pracownicy??? Przecież wyraźnie wice napisała, ze roboty refundowane przez PUP!!! A reszta też refundowana przez urząd pracy. Gmine oni nic nie kosztują. Ale też bardzo mało zarabiają i płaci im Urząd Pracy, nie wójt, nie gmina!!! Czytać czeba umić!

  0
  0
  • pracodawca pisze:

   „Czytać czeba umić” – czyli czytać nie umiesz, bo nie wszyscy są refundowani tylko 5 osób z 13.
   Lub znasz informacje z pierwszej reki, tego czego w tym piśmie nie ma.

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   przecież masz tam umowy podpisane w 2017 roku czyli nowe umowy o pracę

   0
   0
 3. pracodawca pisze:

  Dobrze niech gmina rośnie w siłę 🙂
  Najbliższe wybory są ważniejsze niż wszystko inne, elektorat musi być silny, zwarty i mówić jednym głosem.
  Cel jest tylko jeden … utrzymać się przy władzy.
  Ale kto będzie kandydował ?? Wójt czy p. Kaźmierczak ?
  Kto jest na tyle szalony by rządzić Bangladeszem (nie odcinając się od tego co było) ?

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Nie wierzę, że jesteś pracodawcą. Żaden rozsądny pracodawca nie popiera pisu, bo wie, że to z jego podatków w końcu przyjdzie zapłacić za socjalne rozdawnictwo tej partii. Ale jeśli nadal będziesz się upierać, że pracodawcą jesteś, to napisz tu zaraz ilu zatrudniasz pracowników, ilu dałeś podwyżkę, a ilu z nich jest na śmiecówkach. Rozlicz się – bo póki co to jesteś dla mnie sfrustrowanym fanem pisu, który chce się dorwać do gminnej kasiory.

   0
   0
 4. Anna pisze:

  Zaraz zaraz , nie bronie nikogo ale nie jest napisane że na miejsce pani ze świetlicy w Maslonskiem która przeszła do przedszkola została zatrudniona następna Pani . Więc tego chyba wymagała sytuacja . I w dalszym Ciągu jest tylko jedna Pani .a nie dwie ????

  0
  0
 5. MaxKolanko pisze:

  Na życiuporaja.pl Anna a na FB Michał Jędruszek:) hehe, dobre

  0
  0
 6. Lolek pisze:

  Pracodawca na Wójta!!! Masz chłopie moje poparcie

  0
  0
 7. Miś pisze:

  Są całe klany rodzinne zatrudnione w urzędzie gminy poraj Jednym z nich to klan rodziny Wysockich . Tatuś Marcin w przedszkolu w poraju, mamusia -Monisia w przedszkolu w Żarkach L , jej siostra Karina Szczepańczyk w Szkole w Żarkach L. i na dodatek córka państwa Wysockich Karolinka w Urzędzie. I tak się buduje elektorat wyborczy wójta.
  O zgrozo !!!!!!!!

  0
  0
 8. Zdzislaw pisze:

  Panie Gąsiorek a gdzie podsumowanie tygodnia tej wspaniałej ankiety na najlepszego radnego ?
  Czyżby dlatego, że Pan Sawicki wygrał a nie Pana przyjaciółka ?

  0
  0
  • stojący pod sklepem pisze:

   Jak wygrywa ktoś inny niż Polakowa z ŻL, to wtedy publikuje artykuł o tym, kto był „najgorszym” radnym w danym tygodniu. Taka taktyka 😉

   0
   0
 9. Wiesław pisze:

  Wy lepiej popatrzcie jak wygrał!!! Mieli po po ponad 300 głosów a nagle się okazuje że wygrał ze 116 głosami, to jest bardzo dziwne!!!

  0
  0
 10. Katarzyna pisze:

  Taka ciekawostka dla wszystkich „wyznawców dziennikarskiego polotu pana redaktora”: http://gminablachownia.pl/kultura-i-rozrywka/male-porownanie-dni-gminy-poraj z 16 czerwca 2017; gdyby nie chciało się Wam wklejać tego linku w wyszukiwarkę może zachęci wstępniak, który zacytuję w całości: „Kilka tygodni temu władza odtrąbiła olbrzymi sukces tegorocznych Dni Blachowni. Marek Kułakowski piał z zachwytu, organizatorzy ocenzurowali artystów, handlowcy trochę ponarzekali. Według nich był sukces, bo był jeden znany zespół discopolo i jedna ocenzurowana ekipa youtuberska. Do tego mniej lub bardziej znani artyści. Kilka dni temu znajomy wysłał mi plakat Dni Gminy Poraj. Nie mam serwisu w tej gminie i nie za bardzo mnie ona interesuje. Ale spojrzałem na ten plakat i byłem w szoku. Chciałem znaleźć z naszym świętem w Blachowni jakieś wspólne cechy. Znalazłem tylko jedną – zespół discopolo. Reszta to tylko marzenia. ZOBACZCIE PROGRAM NA PLAKACIE, JAK POWINNY WYGLĄDAĆ TAKIE IMPREZY. MOŻE ZA ROK U NAS BĘDZIE LEPIEJ. A TAK TO MOŻEMY TYLKO PORAJOWI POZAZDROŚCIĆ” Warto przeczytać także komentarze
  Ciekawe, co spowodowało, że pan redaktor zaczął się interesować Gminą Poraj, a raczej ILE spowodowało. Ciekawe, czy to godziwe wynagrodzenie za hipokryzję i brak elementarnego warsztatu „dziennikarskiego”…
  A w ogóle lektura portaliku o Blachowni także ciekawa…

  0
  0
  • Miś pisze:

   Katarzyno zajać się proszę szkołami i płaceniem terminowo zusów a nie pierdołami Blachowni , co nas to obchodzi.

   0
   0
  • Jacek Kowalczyk pisze:

   Może jak sama napisałaś autor nie interesował się Porajem i nie wiedział o gigantycznym zadłużeniu Stacha i całej ekipy. Patrząc na dni Poraja 2017 to mieliśmy największe gwiazdy ze wszystkich gmin. Tylko jakim kosztem?

   0
   0
  • Porajanin pisze:

   Pani Kasiu, nie kaźdy w tym kraju sprzedaje swoje usługi za kasę. Są wśród nas ludzie altruiści którym leży na sercu dobro innych a nie własna kieszeń i to bez dna.

   0
   0
 11. finezja pisze:

  Droga Katarzyno, tylko zacietrzewieni uczestnicy tego forum ( większość ) jest ślepa na to co zrobił wójt w czasie swoich kadencji, i gdyby do ambicji, których mu nie brak dodał nieco odwagi, której niestety mu brakuje i zlikwidował odziedziczone po poprzednikach patologie w wydatkach i nie dodawał swoich, stać by go było na takie wydatki. Niestety gospodaruje w dosyć biednej gminie, a gest ma szeroki ( świetlica dla 5 dzieci, szkoła dla 13 uczniów, biblioteka dla kilku czytelników, samochody i remizy dla OSP, które nigdy nie wyjeżdżają do żadnych akcji, klasy w szkołach po 12 uczniów, uczniów po reformie ubyło ponad 50, ale nauczycieli- ani jeden itd. itd) Wydatki na Dni Poraja to w tym wszystkim jest naprawdę mały pikuś.
  Bulwersuje was i słusznie urzędnicze przerosty w administracji, ale mnie znacznie bardziej bulwersuje przeznaczenie w tegorocznym budżecie prawie 3 milionów zł na BUDOWLE na zalewem. Kolejna fanaberia NA KREDYT , ale z OBLIGACJI-wystarczy.

  0
  0
  • Nikodem pisze:

   Chyba trzeba być ślepym, żeby nie widzieć dla kogo tą nowa inwestycja nad zalewem. Ludzie w Poraju mówią, że to dla wicewojciny i jej męża, który dziś ma w Myszkowie zwijajacy się interes z najdroższym książkami w okolicy i jakas chińska tandeta, której nikt nie kupuje. Będą mieć i robotę i pieniądze jak ich skutecznie pogonia z urzędu (nigdy nie pozwolimy, żeby taka zeszmacona histeryczka uczyła nasze polskie dzieci). Będą mieć też dużo miejsca do plakatowania, będą u siebie panami. Nie będą musieli bić się z Powerem/letnikiem o miejsca na tablicach ogłoszeń!

   0
   0
   • Nikodem pisze:

    Tu Nikodem. Wycofuję co napisałem tu wczoraj. Tak nie można, nie wolno nam robić. Nie musimy się tak atakować. Nie musimy czy nie powinniśmy tak robić. Jest tysiące innych tematów, jak gospodarka, finanse. Bez ataków osobistych. Trzeba rozmawiać. Nie potrzebne takie głupie pisanie. Ludzie opamiętajcie się tutaj. Nie trzeba tyle ataków, jeden przeciwko drugiemu. Przepraszam państwa , a głównie panią i pani męża, za to co jest napisane. Przepraszam.

    0
    0
    • Krzysztof pisze:

     Do Nikodema, skoro wczoraj odważyłeś się publicznie oblać szlamem kobietę, ŻĄDAM – i nie jestem jej mężem, wujkiem ani kuzynem tylko zwykłym mieszkańcem Poraja, który nie godzi się na publiczne obrażanie kobiet, ŻĄDAM podaj swoje prawdziwe imię i nazwisko aby wszyscy wiedzieli kto dokonał tego wpisu.

     0
     0
     • Katarzyna pisze:

      Dajmy temu spokój. Mam tylko nadzieję, że to ten sam Nikodem. Inaczej będę musiała założyć, że ten pierwszy to jakiś mój były uczeń, któremu strasznie dopiekłam… ucząc go albo jego polskie dzieci. A mój mąż na szczęście nie czyta tej… jak to właściwie nazwać? posłużę się historycznym określeniem „gadzinówki”. Tobie Krzysztof dziękuję cytatem z Władysława Bartoszewskiego: WARTO BYĆ PRZYZWOITYM

      0
      0
     • Bąbelek pisze:

      Pani Kasiu, znajdzie się jeden głupek na kilka tysięcy to trudno. My wierzymy w Panią, w to co Pani robi. My Pani pomożemy działać i robić i realizować Pani pomysły, z czego jest Pani znana i lubiana- pomoc dla rodzin, orkiestra. Zignorować i robić swoje. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej.😀

      0
      0
     • xxx pisze:

      no i mamy przyzwoitkę kasie

      0
      0
 12. Nikt pisze:

  Tak, obecny wójt sporo zrobił. Panuje powszechna opinia,że poprzedni wójt nic nie robił i dlatego gminy nie zadluzyl. To tak na szybko. Rozpoczęcie budowy gimnazjum i wybudowanie go w 3/4 p. Szczerbak ( obecny wójt kończył budowę) hala sportowa przy gimnazjum, p. Szczerbak, termomodernizacja szkoły w Jastrzębiu p. Szczerbak, boisko sportowe przy szkole w Jastrzębiu, p. Szczerbak, świetlica i budynek OSP w Jastrzębiu, p. Szczerbak, wóz strażacki dla OSP. Jastrząb p. Szczerbak. P. Stachera, kino Bajka, ścieżka rowerowa Żarki Poraj, kanalizacja w Jastrzębiu ( chociaż nie wiem czy cała wieś jest skanalizowana) chodnik Jastrząb Poraj, orlik w Poraju, kort tenisowy. Jak ktoś sobie coś jeszcze przypomina, to proszę pisać. Obaj sporo zrobili, różnica jest jedną. Za poprzedniego wójta dług gminy był zerowy,obecnie wszyscy wiedzą jaki. No i nie było problemów z płatnościami w oświacie, a na dodatek szkoła w Kuźnicy nie była stowarzyszeniem i generowała znacznie większe koszty niż obecnie. I jeszcze jedno w Kuźnicy jest znacznie więcej dzieci niż 13.

  0
  0
  • Mariusz pisze:

   Większość ulic na „kosmodromie”, które do tej pory asfaltu nie widziały. Żłobek w Poraju. Rondo. Asfalty pozostawione po kanalizacji (Wesoła to było tak długo piaskowa, że nawet w Google Street View nadal jest nie zrobiona) – czyli Wesoła (z chodnikiem), Leśna (chodnik czeka na skończenie – może nie kończą, bo piski zaraz by powiedziały, że pani wice-wójt robi sobie chodnik do domu), Górnicza, Krótka, Mila, Cicha, Poprzeczna, Mała – no właśnie, mało kto o tym pamięta. Wszyscy przyzwyczajeni już do asfaltu, jakby był tam od zawsze.

   0
   0
 13. Nikt pisze:

  I bardzo pięknie. Ja jeszcze dodam,że za obecnego wójta powstało boisko sportowe w Kuźnicy,w Choroniu,modernizacja budynku szkoły w Choroniu. Żłobek w Żarkach Letnisko też powstał za p. Stachery. Może ktoś pamięta co jeszcze p. Szczerbak zrobił?

  0
  0
 14. Ania pisze:

  To ja też dodam
  Za obecnego wójta S powstał dług
  29 253 802, 77 zł
  Brawo

  0
  0
 15. karucza pisze:

  Sztuką jest aby bez kredytów prowadzić inwestycje, a nie wszystko na krechę! Tak to kazdy potrafi bez przygotowania w dziedzinie biznesu czy zarządzania.

  0
  0
 16. Nikt pisze:

  Zgadzam się, za ŚP Szczerbaka też sporo zrobiono, a długu nie było.

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Bo nie on za to płacił, człowieku. Jak się chce korzystać ze środków unijnych (żal nie brać), to trzeba inwestować środki własne. Był tu artykulik o tym, jak to za „Centrum przesiadkowe” będzie płacone 2 miliony złotych – szkoda tylko, że dziennikarzyk nie dodał, że 85% z tych 2 milionów to środki unijne. No i teraz powiedz – robić to centrum, żeby Poraj wyglądał ładniej, czy nie robić? No, ale żeby zrobić, to trzeba brać kredyt. Oczywiście można nie brać kredytu i zawsze mieć klepisko przed domem. A środki unijne z tej perspektywy przepadną. I tyle w tym temacie.

   0
   0
   • Nikt pisze:

    Tyle,że z kredytami nie należy przesadzać i tu jest problem. I dobrze by było żeby takie pieniążki racjonalnie wykorzystywać.

    0
    0
    • Miś pisze:

     na inwestycję gminną to by i można wziąć kredyt (jeśli kto da) ale na centrum przesiadkowe niech weżmie kredyt PKP bo to ich teren i ich bizness. Dlaczego wójt o to zabiega???????

     0
     0
 17. karpiel pisze:

  Karucza chyba kończyła ekonomię polityczną socjalizmu, bo tam inwestycje prowadzono bez kredytów, a w bajce to był jeden taki co Z PIASKU BICZ UKRĘCIŁ pamiętasz kto?

  0
  0
 18. Karucza pisze:

  A co ty nauczyciel jesteś żeby mi egzamin robić? Po prostu stwierdzam fakt.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *