-1°
-10°
sobota
-1°
-9°
niedziela
70-latkowie decydują o przyszłości młodych ludzi
06 lutego 2018 r. | 11:09
49

Od wielu lat te same osoby zostają radnymi. Niektórzy to zaawansowani wiekiem dziadkowie, którzy decydują o tym, co młody człowiek będzie robił w gminie w wolnym czasie. Gdyby byli jeszcze aktywni, gdyby udzielali się w różnych stowarzyszeniach, mieli kontakt z młodymi, to nie miałbym pretensji. Ale z reguły dziadkowie przesiadują w domach, oglądają TVP czy TVN i nie mają świadomości tego, co dzieje się w gminie.

Na 15. radnych gminy Poraj, aż czterech przekroczyło 70. lat. Najstarszym radnym jest Andrzej Ludwikowski. Ma 73 lata. Ten przewodniczący komisji rewizyjnej, nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się na sesjach (przykład z ostatnich sesji).

Po co takie osoby wybieracie do rady? Skoro ktoś przeżył 70 lat, niech cieszy się emeryturą, a nie "bawi" w politykę, decydując przy tym, co w wolnym czasie ma robić 18. czy 20-latek.

Za osiem miesięcy wybory. Tym razem zastanówcie się bardziej przy oddawaniu swoich głosów.

PAWEŁ GĄSIORSKI49 odpowiedzi na “70-latkowie decydują o przyszłości młodych ludzi”

 1. moim idolem Zdzisława pisze:

  Brakuje tu mojej Zdzisi 🙂

  0
  0
 2. moim idolem Zdzisława pisze:

  Pozwolę sobie zacytować 🙂 ŹRÓDŁO BIP PORAJ, informacja z oświadczenia majątkowego
  „Ja niżej podpisana Zdzisława – Anna P ….. urodzona ….. 1953 roku w ……. EMERYTKA, RADNA GMINY PORAJ”
  wiem, że kobietą wieku się nie wypomina ale skoro publikuje się wizerunki panów dlaczego mamy pominąć moją emerytkę Zdzisie 🙂 ona też lubi się lansować ;*

  0
  0
 3. Wiesław pisze:

  Bo Zdzisia ma 65 a artykuł jest o 70+. Powinno być 65-latkowie decydują…. No ale przecież wiadomo co i jak.

  0
  0
 4. moim idolem Zdzisława pisze:

  ale jest już emerytką Wiesiu a o to chyba tu chodzi najbardzej, dokładnie zgadzam się z panem redaktorkiem iż :
  „Po co takie osoby wybieracie do rady? Skoro ktoś przeżył 70 lat, niech cieszy się emeryturą, a nie „bawi” w politykę, decydując przy tym, co w wolnym czasie ma robić 18. czy 20-latek” tylko właśnie brakuje tu jeszcze paru emerytek z rady 😉 no ale nie napiszą o nich bo i Zdzisie musieliby z hejtować 😉

  0
  0
  • Zdzisława Polak pisze:

   Ale atak na mnie . Chcecie mnie zaszczuć. Nie uda się to Wam. Ale ja was nawet rozumiem , gdyby mnie nie było to byłoby „klawe” życie. Nikt władzy nie patrzyłby na ręce. Żal mi Was moi przeciwnicy.

   0
   0
   • Moim idolem Zdzislawa pisze:

    Jaki atak! Pomysl Pani powaznie, ile Pani ma lat w poriwnaniu do nich zeby ich sie czepiac a Pani nie??? W radzie wiecej emerytek ktore z Pania na czele powinny zrobic miejsce mlodym, to samo i emerytowani pracownicy. No ale latwo sie o kims mowi gdy o tobie nie mowia…

    0
    0
    • Wiesław pisze:

     Hehe dobre to:) jakby mnie nie bylo, Jak by Pani nie bylo to Nasza miejscowość dużo więcej inwestycji by miała Pani Radną. Niestety jest Pani i jest klops!!!

     0
     0
   • Mariusz pisze:

    Kobieto – osiągnęłaś wiek emerytalny! Na luzie na Twoje miejsce znalazłby się jakiś młody człowiek, któremu bardziej by się chciało, któremu pieniądze z diet (do których nie chcesz się przyznać, ile dostałaś przez te wszystkie lata), bardziej by się przydały!

    0
    0
   • Km pisze:

    Brawo ..p Polak

    0
    0
 5. Andrzej pisze:

  Jak na 73 lata, to nieźle się trzyma.

  0
  0
 6. Agata pisze:

  I to właśnie wszyscy wymienieni 70-latkowie nie wiedzą jak głosować. Projektu uchwały w/s obligacji najpierw nie poparli a za dwa dni już byli i za wyemitowaniem obligacji Zaś Zdzisia nie zmienia zdania jak chorągiewki wymienieni wyżej. Wie kobitka co robi..

  0
  0
 7. Wiesiek pisze:

  A czy któryś z radnych młodych lub starszych ma jakieś wykształcenie kierunkowe ? Chyba nikt oprócz Zdzisławy nie ma zielonego pojęcia o budżecie czy finansach .

  0
  0
 8. / pisze:

  Niema to jak odwrocenie uwagi od glownego tematu,i nienawisc idola Zdzislawy jakim trzeba byc czlowiekiem..zeby robic takie wpisy..

  0
  0
  • Moim idolem Zdzislawa pisze:

   A jakim trzeba byc czlowiekiem by publikowac takie pierdoly 😉

   0
   0
   • Mariusz pisze:

    Nie ma o czym pisać koleś, to się wieku radnych dowala! Oczywiście tak steruje informacją, aby nie przypierniczyć pani radnej z Żareczek, która go popiera!

    0
    0
 9. karucza pisze:

  Dajcie spokój już tym wiekiem! w radzie gminy jest mnóstwo młodych w wieku ok. 40 lub 40+ i co z tego? Zrobili coś znaczącego dla gminy? Nie o wiek tu chodzi, a o widzę i myślenie logiczne moi drodzy!
  Dajmy na to, ze w radzie zostają samo młodzi, jaką macie gwarancję, ze coś dla nas zrobią.
  Jak dla mnie aktualni „młodzi radni”-Klimek, Sawicki, Rzepka, Karkocha-co takiego zrobili? NIC

  0
  0
 10. Wiesław pisze:

  Każdy z nich jednak coś dla swojej miejscowości zrobił!!!

  0
  0
 11. Km pisze:

  Karkocha zawsze upieksza na swieta kosciol w Zarkach ..malo…

  0
  0
 12. Mariusz pisze:

  Moi drodzy – a jak to jest, że państwem steruje stary kawaler, który o świecie nie wie nic, za zakupy o wartości 50 zł płaci dwoma banknotami po 100… Facet, który dawno osiągnął wiek emerytalny, a nigdy rzetelnie nie przepracował ani jednego dnia w normalnej pracy – wieczny poseł… I co – nie czepiacie się go? Co?

  0
  0
  • Miś pisze:

   A ile wójt gminy poraj przepracował gdzie i ile? W jakiej firmie?

   0
   0
   • Mariusz pisze:

    Klasyczna odpowiedź typu „odwracanie kota ogonem” – zanim zajmiemy się wójtem, który jest młody i nie o nim tutaj – zajmijmy się starcami, którzy rządzą w naszym kraju!

    0
    0
 13. ANDZIA pisze:

  wójt ma MÓZG i myśli , a wy robicie dokładnie to i tylko to , co wójt wymyśli .( on jest tylko od myślenia , a wy do odpierdzielania czarnej roboty ) W Radzie ma większość .Ostatnio 4 się troszeczkę buntuje, pewnie chcą wygrać kolejne wybory , 🙂

  0
  0
 14. Wiesław pisze:

  No niestety sami emeryci, raczej nie wygrają, mam nadzieje ze jednak wygra sam wójt i jego ekipa, niech pokaże jak się wychodzi z opresji, dajmy mu jeszcze jedna szanse!!!

  0
  0
 15. ? pisze:

  …to nie rada gminy, ale rada geriatryczna. czyżby wójt obiecał darmowe leki?

  0
  0
 16. biku pisze:

  Redaktorku Ty zajmij się tenisem stołowym i pieskami a nie polityką, jak masz coś do zasłużonych radnych z naszej gminy.
  A tvn albo tvp to ty oglądasz bo obraz rzeczywistości masz mocno zakrzywiony

  0
  0
 17. mieszkaniec Poraja pisze:

  wiek radnych nie ma tu nic do rzeczy( to uzależnienie od wójta- jeden wujek stachery 2 sołtysów) teraz rządzą (bawią się młodzi) stachera kozłowski pan kierownik adaś uważacie że lepiej rządzą zobaczycie że te obligacje pomogą do większego zadłużenia gminy bo będą pieniądze na dalsze balowanie

  0
  0
 18. Katarzyna pisze:

  Biorąc pod uwagę pikujący w dół poziom tej strony zdaję sobie sprawę, że pojęcie „ageizm” może być słabo przyswajalne. Wyjaśniam, że chodzi o dyskryminację ze względu na wiek, która może przyjmować różne formy, np. formę odmowy uczestnictwa w życiu społecznym i udziału w procesie decyzyjnym. Postępujące w naszym życiu społecznym zdziczenie obyczajów zaczyna przyjmować właśnie takie formy. Dyskryminacja (narodowa, rasowa, religijna, seksualna, płciowa) to przejaw tego zdziczenia. To, co zostało napisane we „wstępniaku” i potwierdzone kilkoma komentarzami jest najlepszym dowodem najgorszych cech części naszej lokalnej społeczności. Czy pan redaktor jest już tak zdesperowany, że sięga do takich metod licząc – jak się okazuje – słusznie na uruchomienie wyjątkowo niskich instynktów? WSTYD!!! Dziwnym trafem wymienieni radni od wielu lat cieszą się szacunkiem w swoim środowisku bo są wiarygodni i skuteczni w działaniu – nie „pod publiczkę” na sesjach, tylko w codziennym działaniu. Zupełnie odmiennie od pewnej starszej pani, która także nie zaniża średniej wiekowej radnych. Ciekawe, czy ktoś w tych pełnych żółci (taki ostatnio narodowy kolor) czasach odważy się podpisać pod tym komentarzem…

  0
  0
  • wiesiek pisze:

   To pan redaktorek to starsza pani ? Tak starsza pani do was nie pasuję bo wam zaniża średnią w spożyciu alkoholu

   0
   0
 19. Wiesław pisze:

  Brawo!!! Zgadzam się że słowami Katarzyny, Ale za chwilę będzie hejt!!! Każdy następny komentarz będzie najbardziej idiotycznym i debilnym komentarzem, pozdrawiam!!!

  0
  0
 20. karpiel pisze:

  Przy okazji tego komentarza pana Gąsiorowskiego, warto chyba podyskutować o cechach jakie powinien mieć kandydat na radnego.. Wiek jest sprawą dosyć istotną, ale na pewno nie najważniejszą. Moim zdaniem najważniejsza jest zdolność do samodzielnego, krytycznego myślenia, nie bezmyślne niekonstruktywne krytykanctwo.Ale pierwszym krokiem, który wyeliminuje wielu kandydatów powinno być drastyczne zmniejszenie diety radnych do poziomu ekwiwalentu za udział w komisjach i sesjach np. 50 zł.

  0
  0
  • wiesiek pisze:

   no tak a sołtysi mają po 200 zł za udział w sesji a nawet jak nie biorą udziału to też 200 zł otrzymują.

   0
   0
 21. Agata pisze:

  Cechy normalnego radnego:
  1. wiedza
  2. mądrość życiowa( nie mylić z cwaniactwem)
  3.odpowiedzialność
  4. nieprzekupność
  5. niezależność
  6.uczciwość
  wszystkie dodatkowe cechy pozytywne bardzo mile widziane

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *