Bezradny radny powiatowy chce zostać radnym gminnym!
18 października 2018 r. | 13:11
34

49-letni Krzysztof Klimek to radny Powiatu w Myszkowie oraz kontroler w Kolejach Śląskich. Klimek jako radny, praktycznie nigdy nie zabrał głosu w sprawie Poraja, jak również w całym 2017 roku nie złożył ani jednego wniosku i interpelacji. Klimek za bycie radnym powiatowym w ubiegłym roku otrzymał 16 031,25 zł. Zapytam szczerze, za co?

Co ciekawe. Klimek chce teraz zostać radnym gminnym i podobnie, jak w powiecie, pobierać wysoką dietę.

Jego oświadczenie majątkowe znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI34 odpowiedzi na “Bezradny radny powiatowy chce zostać radnym gminnym!”

 1. Karpiel pisze:

  Dzisiaj dostałem ulotkę wyborcza jego szwagra Karkochy. I co? Żadnych konkretów ani pomysłów tylko kupa błędów językowych. Panie Karkocha może pomyśli pan o kolejnym kierunku studiów np. filologia polska ponieważ poziom pańskich wypowiedzi jest tragiczny. A co proponuje pan Klimek? Nie widziałem żadnej ulotki z jego programem? Pewnie to samo co u szwagra- same pochwały na własny temat.

  32
  2
 2. Aneczka pisze:

  Po co im program? Oni maja cele ‚nadrzędne’!

  23
  0
  • Zenek pisze:

   W ich programie jest osadzenie żon na stanowiskach samorządowych: jeden w Starostwie a drugi w Poreco. Radny Karkocha powinien się wstydzić bo chwali się , że jest przedsiebiorcą, to fakt ma dwie firmy to żonę powinien zatrudnić u siebie a w Poreco zwolnić miejsce dal bezrobotnego i biednego.

   26
   0
 3. strzelec pisze:

  Nie narzekajcie. Dobrze płacą młodzieży za roznoszenie ulotek. Niech młodzież sobie dorobi.

  7
  0
 4. konduktorka pisze:

  Niech pilnuję PKP bo to ta sama wiedza jak uRajczyka ZBIGNIEWA były kolejarz i co zrobił w gminie jedno ze ani a ani b na sesjach Zadłużył jako współwiny finanse gminne na kilkanaście lat , To jeszcze bezczelnie udaje jak starce głodni po 2 wojnie światowej i pros? .Sam nie wie czego jak nie ma chleb to do gminnego osrodka pomocy społeczne w PORAJY, Przeciwko; Panu KARKOCHY ,toczy się rozprawa sadowa w SADZIE w MYSZKOWIE za pomówienia publiczne. Jeszcze nie zakonczyła sie Pan Klimek z jego wiedzą ,nich się powoli przyzwyczaja za kościelnego . To w przyszłości będzie może mial bezplatne miejsce .A TO ZASZCZYT a jako radny rzuci na niego ktoś jakom pomstę i ico tylko powiekszy ciepło w piecu .Trzymaj sie PAN proboszcz bi i tam kasa jest, tylko trochę sprytu a głowa spokojna, życzę pomyślnego spełnienia.

  5
  0
 5. ktoś pisze:

  Pan Klimek to ma zawód -radny.

  6
  0
 6. Mato Grosso pisze:

  Jak sie ktoś przyzwyczai do stołka radnego , to nie może z niego zejść, ale co się, dziwić nigdzie nie płacą tyle za „nicrobienie” . Zawsze wybieraja go koledzy strażacy, ale w tym roku ma mocnego, sensownego kontrkandydata, może wreszcie zlezie z tego stołka.

  9
  2
 7. Lalka pisze:

  Ludzie zastanówcie się na kogo głosujecie! Wybraliscie na radnych szwagrów dwóch, a oni maja tylko parcie na szkło. To moze niech uderza w modeling.

  9
  1
 8. Barbara pisze:

  Ja sobie przypominam jak ten jakże miluśiński radny przyczynił się do odwołania Polakowej z przewodniczącej Komisji kiedy zaczęła wykrywać niegospodarność wójta. Był jedynym radnym z Żarek, który na polecenie wójta zagłosował za jej odwołaniem. Dobro wraca.

  9
  0
 9. Mieszkaniec luki pisze:

  A co bedzie pan pisal jak przejdzie p.Polak do powiatu?hehe

  0
  5
 10. Karucza pisze:

  A kto wywalił Polakową z szeregów OSP Źarki Letnisko? Połączcie fakty!

  6
  0
 11. Vladimira Złota pisze:

  Sluzalkowa miała zlikwidować stanowisko wicewojta a tutaj pogłoski chodzą że Polakowa ma być nowym wicewojtem, ale jajca.

  3
  8
 12. Aneczka pisze:

  Vladimira martw się o siebie. Bo cię raczej nie wybiorą na wójta. Ha ha ha

  10
  0
 13. Fela pisze:

  Radny spryciarz ustawia się z falą dba tylko o siebie i układ
  Nic dla nas nie zrobił, kolezenstwu się nie przeciwstawiał.
  Dla dobra kolesiostwa zrobi wszystko.Człowiek bez moralnego kregosłupa

  6
  2
 14. letnik pisze:

  Rada Powiatu składa się z 19 radnych. Gminie Poraj przysługują 3 miejsca w Radzie Powiatu. Mamy zgłoszonych 25 kandydatów do Rady Powiatu. Na jedno miejsce przypada 8,333 kandydatów. Mamy 5 list kandydatów do powiatu myszkowskiego wystawionych przez 5 komitetów wyborczych.
  Lista Polskiego Stronnictwa Ludowego: 1 Anna Socha-Korendo. 2. Ryszard Świerdza. 3. Joanna Makuch. 4. Aleksandra Śmiejkowska-Jasińska. 5. Marcin Górecki.
  Głosowanie na ludzi z tego Komitetu, to kontynuacja powiatowej niemocy. Lewicowo-liberalne poglądy tych osób bardzo przeszkadzają w zdroworozsądkowy rozwoju Powiatu. Osiągnięcia Pani Sochy jako wice starosty nie powaliły nas z nóg.
  Lista KWW Wspólny Poraj: 1. Tomasz Brymora. 2. Małgorzata Broniewska. 3. Sebastian Żurawski. 4. Katarzyna Byrska. 5. Kinga Ptak-Trzeciak.
  Są to kandydaci neutralni, którzy raczej poprą dobrą zmianę w powiecie.
  Lista Prawa i Sprawiedliwości: 1. Zdzisława Polak. 2. Marcin Mazur. 3. Małgorzata Rodek. 4. Bożena Lis. 5. Stanisław Sosna.
  Ludzie ci deklarują, że wprowadzą w Powiecie zmiany konieczne do poprawy jego funkcjonowania. Wszystko zależeć będzie od tego, czy opcja zmiany na lepsze uzyska większość w Radzie Powiatu. Uzyskując większość w Radzie Powiatu, opcja ta wybierze Zarząd Powiatu w tym Starostę. Zarząd i Starosta otwarty na współpracę z inwestorami i na nowe inwestycje może być gwarantem sukcesu powiatu. Pani Służałek łatwiej się dogada co do inwestycji na terenie naszej Gminy ze Starostą z PiS-u niż z PO.
  Lista Koalicyjnego KW Platforma, Nowoczesna Koalicja Obywatelska: 1. Mariusz Karkocha. 2. Andrzej Kozłowski. 3. Magdalena Maszczyk. 4. Edyta Ząbkiewicz. 5. Przemysław Bąk.
  Lista KWW „Przyszłość” w Myszkowie: 1. Mariusz Musialik. 2. Barbara Nowak. 3. Łukasz Bieniek. 4. Małgorzata Michalska. 5. Maciej Pluta.
  Ludzie z PSL-u, Platformy, Nowoczesnej i Przyszłości w Myszkowie nie proponują nam żadnych zmian, żadnych nowych pomysłów na Powiat. Ludzie ci będą kontynuować dotychczasową nijaką politykę władz powiatowych. Nie dają nadziei, że włączą się aktywnie w rządowe i wojewódzkie programy rozwoju kraju.

  3
  6
 15. letnik pisze:

  Okręg wyborczy nr 6 do Sejmiku Wojewódzkiego to miasto: Częstochowa i powiaty: częstochowski, kłobucki i myszkowski. W tym okręgu wybieramy 5 radnych. Z sondaży wynika, że PiS wprowadzi co najmniej 3 radnych z naszego okręgu. I teraz prosta kalkulacja: Jedynym kandydatem PiS-u z naszego okręgu jest Piotr Bańka. Jeśli nie zagłosujemy na Bańkę, to powiat myszkowski nie będzie miał radnego Sejmiku Wojewódzkiego. Po prostu wejdzie na to miejsce ktoś z Częstochowy lub powiatu kłobuckiego. Dlaczego? Bo z naszego powiatu zgłoszono 5 kandydatów na radnego do Śląskiego Sejmiku Wojewódzkiego w tym 2 (Zamorowski i Zaczkowski) z Komitet PO i N. Nie ma szans, aby którykolwiek z nich wszedł do sejmiku (rozbicie głosów). Zostaje nam Gałuszka z PSL i Kumor z Kukiz 15. Uzyskania mandatu przez te osoby jest mało prawdopodobne, bo większość głosów zgarnie PiS i koalicja PO i N. Na pewno na te osoby nie zagłosują wyborcy Częstochowy i powiatu kłobuckiego. Jeżeli chcesz radnego Sejmiku Wojewódzkiego z powiatu myszkowskiego, to głosuj na Piotra Bańkę.
  A oto lista kandydatów z powiatu myszkowskiego.
  1. Małgorzata GAŁUSZKA, lat 56, Myszków, zgłoszona przez Komitet PSL. Lista nr 2.
  2. Paweł ZAMOROWSKI lat 33, Przybynów, zgłoszony przez Komitet PO i N. Lista nr 4.
  3. Mariusz ZACZKOWSKI, lat 43, Myszków, zgłoszony przez Komitet PO i N. Lista nr 4.
  4. Monika KUMOR, lat 28, Koziegłowy, zgłoszona przez Komitet Kukiz 15. Lista nr 8.
  5. Piotr BAŃKA, lat 54, Myszków, zgłoszony przez Komitet PiS. Lista nr 10.
  Jak PiS będzie miał większość w Sejmiku Wojewódzkim, to będzie miał też swój Zarząd Wojewódzki i Marszałka i będzie decydował o dofinansowaniu inwestycji. Marszałek województwa z PiS-u będzie bardziej przychylny i dofinansuje z funduszy UE inwestycję prowadzone przez Panią Służałek. Łatwiej będzie można uzyskać dofinansowania na dokończenie remontu szpitala w Myszkowie. Również dofinansowania do innych inwestycji gminnych i powiatowych będą bardziej dostępne. Jak marszałek będzie dalej z obecnej koalicji PO/PSL, na pewno dopłaty do inwestycji gminnych będą na obecnym marnym poziomie.
  Piotr Bańka i jego oświadczenie: https://www.facebook.com/notes/piotr-ba%C5%84ka/wszyscy-tworzymy-ojczyzn%C4%99/568371783603609/.
  A oto jego walka o sprawy szpitala przedstawiona przez stronę przeciwną: http://kurierzawiercianski.pl/artykul/szpital-byl-koscia-niezgody

  2
  4
  • letnik pisze:

   Kończy się kampania wyborcza i można się pokusić o jej podsumowanie. Kampania wyborcza w naszej Gminie głównie polega na mocowaniu plakatów i bilbordów. Mamy też trochę informacji w internecie. Żaden komitet nie odważył się na organizację otwartych spotkań z wyborcami. Wina też jest po stronie wyborców, ponieważ takich spotkań się nie domagali. Należałoby tę obustronną niechęć przełamać w przyszłych wyborach samorządowych.
   Przyglądając się poszczególnym komitetom wyborczym, można napisać:
   KOMITET WYBORCZY ANDRZEJA TKACZA – AKTYWNA WIEŚ założony przez Andrzeja Tkacza zgłosił tylko jednego kandydata, czyli Pana Tkacza. Samorząd to działanie drużynowe więc jednoosobowy Komitet nie będzie miał żadnego wpływu na jakość Rady. Kandydowanie z jednoosobowego Komitetu to niepoważna propozycja dla wyborców, ale próba wskoczenia do Rady dla przywilejów.
   KWW DLA OBYWATELA założony przez Dominika Łukasiewicza, zgłosił 4 kandydatów na radnych. Wpływ 4 radnych na decyzję Rady Gminy będzie bardzo ograniczony. Pan Łukasiewicz na Facebooku zdobył się na ocenę sytuacji politycznej w kraju i w Gminie. Wyraźnie widać, że oceną swą zapożyczył z polskojęzycznych mediów i twierdzi, że podziały społeczne są nakręcane w obecnych czasach przez partie polityczne. Nie Panie Dominiku, Pan tego pamiętać nie może. Podziały społeczne w PRL-u były zawsze. Spotęgował je stan wojenny Jaruzelskiego, a pogłębił „okrągły stół”. Później te podziały próbowano ukrywać i bagatelizować. Sądzono, że one same zanikną, gdy się wprowadzi demokrację liberalną. Demokracje liberalna to fasada demokracji, ponieważ cenzuruje konserwatywne poglądy. Ten pozorny brak podziałów wynikał z tłumienia poglądów połowy dorosłych Polaków. Dopiero upadek demokracji liberalnej w 2015 r. spowodował wybuch prawdziwej demokracji i skrywane podziały musiały się ujawnić. Dzisiaj każdy odpowiedzialny polityk musi się opowiedzieć, po jakiej stronie sporu stoi. Czy po stronie liberalnej dyktatury prawników, czy po stronie demokracji? Czy po stronie rozwoju poprzez transfer pieniędzy publicznych do prywatnego biznesu, czy rozwoju gospodarczego opartego na równych szansach? Pan tego nie zrobił, więc nie mamy gwarancji, czy Pana drużyna nie zasili lewicowo-liberalną rządzącą obecnie w Gminie opcję. Komitet nie określił, którą kandydatkę na wójta popiera.
   KWW DOBRY PORAJ założony przez Wojciecha Bojanka i Marcina Frendowskiego. Komitet zgłosił tylko 2 radnych, więc ich wpływ na decyzję Rady Gminy będzie minimalny. Mimo to czytając program i deklarację, ma się wrażenie, że tych dwóch Panów uzdrowi naszą Gminę. Jednak dwóch dojrzałych mężczyzn stosujących w miarę poprawną retorykę nie może naiwnie gwarantować skuteczności działania, wystawiając tylko 2 kandydatów. Tylko wystawienie co najmniej 8 kandydatów mogłoby dawać nadzieję na realizację programu KWW Dobry Poraj. Poza tym Komitet nie zadeklarował jednoznacznie, czy po wyborach nie przyklei się do obecnie trzymającej władzę w Gminie koalicji. Komitet również nie określił, którą kandydatkę na wójta popiera.
   KWW GMINA DLA WSZYSTKICH założony przez Andrzeja Broniewskiego. Komitet ten wysunął Panią Służałek-Jaworską na wójta Gminy Poraj oraz 15 kandydatów na radnych. Komitet jako jedyny obsadził swymi kandydatami wszystkie okręgi wyborcze. Jest to Komitet członków i sympatyków PiS.
   Sprawa jest oczywista. Każdy, kto zagłosuje na Panią Służałek powinien zagłosować na kandydata z Komitetu Gmina dla Wszystkich w swoim obwodzie, ponieważ tylko wtedy Pani Służałek może realizować swój program wyborczy. Gdy Pani Służałek nie będzie miała swojej większości w Radzie Gminy to większość lewicowo-liberalna będzie skutecznie wprowadzać chaos i destrukcję w Radzie Gminy. Złośliwie zablokuje naprawę finansów Gminy, aby udowodnić swoją wyimaginowaną wyższość.
   KWW RAZEM DLA GMINY PORAJ założony przez Mateusza Pawłowskiego, wystawił Panią Katarzynę Kaźmierczak na wójta i 9 kandydatów do Rady Gminy. Jest to Komitet członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, czyli grupy obecnie sprawującej władzę w Gminie. Komentarz jest zbyteczny. Każdy widzi chwiejącą się konstrukcję. Czy ktoś jeszcze spróbuje ją ratować?
   KWW WIERNY WYBORCOM-ROBERT BĄCZYŃSKI założony przez Roberta Bączyńskiego wystawił jednego kandydata do Rady Gminy, czyli Pana Bączyńskiego. Można w pewnym uproszczeniu powiedzieć, że reprezentuje poglądy „Gazety Myszkowskiej” i popiera Panią Kaźmierczak.
   KWW PSL wystawił 6 kandydatów na radnych. PSL przez lata jak mógł, tak wspierał komunę. Gdy SLD nie wszedł do sejmu, PSL wsparło liberałów. Wspierało też naszych gminnych kredytowych włodarzy. Trudno znaleźć drugą tak zakłamaną partię, która chcąc reprezentować interesy wsi, musi się wozić na plecach lewicy, a potem na plecach liberalnej Platformy. Jednak Kosiniak-Kamysz, szef PSL-u mimo to twierdzi, że ludowców się nie da złamać, ludowców się nie da zastraszyć, ani przekupić. Czy każda antychłopska władza może liczyć na poparcie PSL-u? Na pewno Pani Kaźmierczak może liczyć na PSL.
   KKW SLD LEWICA RAZEM wystawił tylko jednego kandydata. Lewica wierna liberałom ustąpiła im miejsca. Nie chciała liberałom robić konkurencji. Pewnie liczy na „nagrody”.
   Wszystkie Komitety (oprócz dwóch wystawiających kandydatki na wójta) nie zadeklarowały oficjalnie poparcia dla kandydatów na wójta. Daje to wrażenie, że popierają Panią Kaźmierczak i nie opowiadają się za radykalną poprawą finansów Gminy Poraj.
   Mamy dwa Komitety wyborcze, między którymi rozegra się walka o przyszłość naszej Gminy. Jeden (Razem dla Gminy Poraj) reprezentuje dotychczasowe władze gminne, które w wyniku licznych błędów i beztroski w prowadzeniu gospodarki finansowej i gospodarki nieruchomościami spowodowały wpadnięcie Gminy w „pętle zadłużenia”. Jak stwierdziła NIK niektóre działania władz miały cechy korupcjogenne. Zagroziło to realizację zadań publicznych Gminy.
   Drugi Komitet (Gmina dla Wszystkich) składający się z nowych ludzi nieuwikłanych w żadne zależności i zobowiązania, ale i bez doświadczenia samorządowego, jawi się jako „koło ratunkowe” dla finansów Gminy. Komitet po wygraniu wyborów ma duże szanse na pozyskanie pomocy z budżetu państwa w formie bezzwrotnej dotacji oraz pożyczki wpływającej na zmniejszenie odsetek od istniejącego długu. Umożliwi to sfinansowanie nowych i dokończenie rozpoczętych inwestycji.
   Mamy więc wyklarowaną sytuację wyborczą i możemy świadomie wybrać przyszłość naszej Gminy.
   Można sobie tylko życzyć trafnego wyboru.

   2
   6
 16. ktoś pisze:

  Jeżeli wójtem zostanie P.Służałek to zobaczymy co zrobi . po czynach ją poznamy, bo P.Kaźmierczk już poznaliśmy jak była wice.

  9
  1
 17. Wyborca pisze:

  Letnik rżniesz głupa daj ludziom się zastanowić ,nie nakłaniaj kogoś że ma głosować na PIS.

  6
  6
 18. letnik pisze:

  Zwolennicy starej zmiany! Proszę spróbować nas wyborców przekonać do głosowania na Panią Kaźmierczak i jej drużynę. Jest to ostatnia możliwość, bo kończy się kampania wyborcza. Proszę napisać, co zyskamy jako mieszkańcy Gminy, jeżeli Komitet Razem dla Gminy Poraj ponownie obejmie władzę. Proszę się nie wstydzić i pisać szczerze, tak od serca.

  7
  2
 19. Ted pisze:

  Ten radny zachowuje się baba z jarmarku, mówi na kogo trzeba głosować ,oczenrnią kandydatów z PiS u ,bo mu nie po drodze,.
  Oszczędź Was wsydu i Ty kandydujesz ponownie nic nie robiąc
  dobrego?trochę kultury i rozumu

  6
  1
 20. Mato Grosso pisze:

  Letniku, może niewiele zyskamy, chociaż myślę, że Kążmierczak jako kobieta wykaże więcej rozsądku w gospodarowaniu publicznym groszem, niż Stachera, no i nie sprzedamy duszy DIABŁU za iluzoryczne rządowe srebrniki.

  3
  5
 21. Mato Grosso pisze:

  Strzelec, ja przynajmniej poprawnie piszę po polsku, a ty nawet nie jesteś polskojęzyczny, bo plszczyznę masz fatalną.

  1
  2
 22. Mieszkaniec luki pisze:

  Noi panie redaktorze zostal radnym noi?

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *