Droga w Pustkowiu Gęzyńskim zostanie wyrównana!
02 maja 2019 r. | 10:03
19

Rada Gminy Poraj postanowiła przychylić się do wniosku jednego z mieszkańców i zgodziła się na wyrównanie i utwardzenie drogi gminnej w Pustkowiu Gęzyńskim w gminie Poraj.

Prace zostaną rozpoczęte po ustaleniu partycypacji kosztów w wyrównaniu i utwardzeniu tej drogi. Co ciekawe, trzech radnych było przeciwnych tej inicjatywie: Krzysztof Klimek, Sylwester Sawicki i Marcin Makuch.

Mieszkańcowi gratuluję inicjatywy.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Droga w Pustkowiu Gęzyńskim zostanie wyrównana!”

 1. Wiesiek pisze:

  Ciekawe co to za Persona zwróciła się do Wójta o wykonanie tej drogi? I już sprawa załatwiona . W winnych miejscowościach w tej Gminie , żadne prośby mieszkańców , Rad Sołeckich, Sołtysów i radnych są bezskuteczne. A tu proszę jedno pismo i już jest droga będzie robiona. Co to za układ?

  7
  17
 2. Zdzisława Polak pisze:

  Jeśli to była skarga na bezczynność wójta to powinien tu być zastosowany inny tryb rozpatrywania. Skarga winna być skierowana na Komisję Skarg i Wniosków . Po jej rozpoznaniu i uznaniu czy skarga zasadna czy bezzasadna- Komisja Skarg kieruje skargę pod obrady Rady Gminy a następnie Rada Gminy Poraj podejmuje uchwałę uznając w głosowaniu skargę za zasadną czy bezzasadną. A tu w projekcie uchwały jest mowa tylko o wniosku (prośbie) mieszkańca a nie o skardze. Dlaczego radca prawny nie zwrócił na to uwagi i nie podpowiedział Komisji jaka jest procedura rozpoznawania skargi?

  6
  36
  • wieslawa pisze:

   Naprawdę – zanim coś naklepiesz w te klawisze kobieto droga, bardzo proszę, zerknij na ten link, który wkleiłam wyżej. Tam jest wszystko wyjaśnione. Była to skarga do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, ale facet na komisji zmienił zdanie, wycofał skargę i podtrzymał wniosek i tak to zostało zakwalifikowane – właśnie jako wniosek. Poczytaj dokumenty – zanim napiszesz kolejną bzdurkę

   Wklejam jeszcze raz, dla wygody

   https://poraj.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=6435&bar_id=5901

   35
   2
   • wojtek pisze:

    Faktycznie facet tak sam od siebie na Komisji zmienił zdanie? To ciekawe- nawet bardzo. A kto mu to zaproponował?

    4
    11
    • wieslawa pisze:

     Napisz prośbę o udostępnienie protokołu z komisji. Nie jest tajny. Każdy może to zrobić – to się dowiesz jak było. To żadna tajemnica. Można też było samemu przyjść i sprawdzić, a nie teraz jęczeć. Na komisje może przyjść każdy, daty i godziny obradowania są publikowane na BIP.

     Nie wiem, skąd wy się bierzecie ludzie – wszystko można sprawdzić! Tak jak ja to robię. A nie pisać bajdy ciotki adelajdy

     12
     4
     • wojtek pisze:

      Czasem można przyjść na Komisję i zobaczyć , ze członkowie komisji nie przyszli i wyjść z kwitkiem bo Komisja się nie odbyła. Co to za rządzenie ? i co to za radni -członkowie komisji?

      4
      3
 3. Zdzisława Polak pisze:

  Samo wycofanie skargi pod warunkiem , że droga zostanie naprawiona było przedwczesną obiecanką. Bo nikt w tym momencie nie był w stanie przewidzieć wyników głosowania tej uchwały. Skarga na bezczynność wójta powinna być rozpoznana i uznana za zasadną lub bezzasadną. A dopiero po tym należało przystąpić do dalszych czynności.

  6
  30
  • wieslawa pisze:

   Skarżący sam na komisji WYCOFAŁ swoją skargę! To była jego wola! Czego tu jeszcze nie rozumiesz? Tak bardzo chcesz zniszczyć panią wójt? A może sama napisz na nią skargę? To chyba umiesz?

   31
   6
 4. burek pisze:

  Komisja ma takom wiedzę , jaką powie Każmierczak Katarzyna. Pani Zdzisławo wie pani że komisja tak gra jak wójtowa im śpiewa , A Wójtowa ładnie śpiewa tylko w szczególnych okolicznościach .

  5
  14
 5. Zdzisława Polak pisze:

  http://poraj.bip.net.pl/?a=5908 z tej Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Poraj można wiele wyczytać.

  4
  7
 6. === pisze:

  Jeśli komuś nie odpowiada portal, nie musi czytać ani oceniać .A dopisywać punkty to najlepiej na swojej pale .Nie wszyscy muszą z niego korzystać . A jak jeszcze nie dorósł to zabawa w piasku.

  3
  3
 7. Xxx pisze:

  Punkty punktami. Ludzie nie czarujmy się. Wszyscy wiemy jak ta gmina funkcjonuje. Wiele pozostawia do życzenia niestety.

  5
  0
 8. felek pisze:

  Osiem miesięcy mija i co zrobiła pani Każmierczak Katarzyna dla gminy za wyjątkiem hołdowania kasy . Niech ma odwagę i napisze . Przecież czyta codziennie co się ukazuje na portalu. Co społeczeństwo chciało to ma .

  20
  0
  • wieslawa pisze:

   I tutaj się zgodzę… bo nie widać nic za bardzo. Miało być tak wspaniale, a tu odkrywane są kolejne długi przez radnych, “zaszyte” w w Poreco… A urzędnicy otwierają sezony na Marinie, to jakieś łowiska znowu… Wspaniale! Tylko, czy to jest dobre dla mieszkańców? Zabawa trwa!

   27
   0
 9. Robol pisze:

  Witam marina jest oczkiem w głowie pani wójt i byłego wójta tam mają swoje interesy tam idzie kasa. Ukaszka można często spotkać na marinie .Tam się cuda dzieją stawia się budynek tylko po co i dla kogo?

  10
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.