Fatalna sytuacja finansowa gminy. Nie płaciła ZFŚS-u, bo nie miała pieniędzy!
07 sierpnia 2018 r. | 10:23
12

Dotarłem do raportu Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, który liczy aż 155 stron. Raport szczegółowo opisuje sytuację w Urzędzie Gminy Poraj. Zapewne słyszeliście, że gmina ma problemy z płynnością finansową. Nie płaci nawet Zakładowego Fundusz Świadczeń Socjalnych na czas. Chociaż, kilka miesięcy temu Wójt Łukasz Stachera mówił co innego na jednej z sesji. Wiecie dlaczego gmina nie płaci na czas świadczeń socjalnych? Bo nie ma pieniędzy! Potwierdziła to Jadwiga Zasik - była już skarbnik Gminy Poraj w wyjaśnieniach złożonych RIO.

Zresztą, zobaczcie sami wycinek z jej wyjaśnieniami.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Fatalna sytuacja finansowa gminy. Nie płaciła ZFŚS-u, bo nie miała pieniędzy!”

 1. Jerzy Jadczyk pisze:

  Może zostawmy wójta jeszcze na pięć lat to wtedy będziemy drugą gminą zlikwidowaną w Polsce za bankructwo. Co Państwo na to?

  25
  1
 2. Karol de Bil pisze:

  …w stacheraju jak w raju i stacheraj – zalew możliwości. :-))))))

  19
  0
 3. wybiorczyk pisze:

  przecież sytuacja finansowa gminy jest taka doskonałą ukasz kłamie?

  17
  0
 4. Lalka pisze:

  No i co panie wojcie? Jest tak cudownie jak pan mówi? Ile jeszcze będzie pan nas trzymał w tym zakłamaniu? Ile jeszcze będzie pan nam mydlil oczy?

  17
  1
 5. xxx poraj pisze:

  Finał z wyjazdem ze stadion to około trzech miesięcy

  16
  0
 6. Werty pisze:

  Kasy nie ma ale dni Poraja huczne musiały być

  15
  0
 7. karpiel pisze:

  Wertya co ma piernik do wiatraka, tu bawiły sie tysiące ludzi, a ZFŚS to komunistyczny przeżytek, niech Gąsiorski się zainteresuje na co go wykorzystują. Rozdają po prostu pieniądze, tak jak nauczyciele.

  0
  18
  • Zuzanna pisze:

   Karpiel takie pierdoły to możesz opowiadać jedynie swojemu chlebodawcy bo tylko on chce w to wierzyć bo jest to jemu na rękę. Obowiązek wypłaty nauczycielom funduszu socjalnego wynika z obowiązującego w Polsce prawa. A poza tym z wynikami kontroli RIO się nie dyskutuje tylko należy je respektować. Ty jesteś prawdziwy karpiel bez obrazy warzywa.

   16
   0
 8. do ,,elyty porajskiej,, pisze:

  redystrybucja pieniądza wypracowanego przez Wszystkich Mieszkańców Gminy trafia dla wybrańców .Oni organizują nam Igrzyska ; Mecenasa Sztuki , Dni Poraja ,Święto Hrabiny pikniki itp. sami dobrze się bawią wraz z podobnymi do siebie kolesiami i śmieją się z nas ta nasza ,,elyta . A nam wmawiają ,,To dla waszego dobra. Te dobra to ;wysokie ceny za wodę i ścieki , podatki , dziury w drogach kolesiostwo itd itd uczcie się od tej elity ekonomii i popierajcie ją bo dla nich ważne jest tu i teraz a przyszłość Jakoś to będzie , a kredyty cóż banki zawsze sobie poradzą a nasza władza spadnie na cztery łapy, a wy Mieszkańcy bedziecie płakać i płacic

  18
  0
 9. Zuzanna pisze:

  To już teraz zrozumiałam dlaczego radna Polak jest nazwana kontrowersyjną i dlaczego jest taka znienawidzona przez Porajską Elyte Władzy. Tak właśnie bo tylko ona jedyna radna mówi i pisze o tych gminnych „sekretach” i pokazuje prawdę.

  13
  0
 10. Lalka pisze:

  Dziękujemy pani Polak i prosimy o więcej. Rozjaśnia nam pani sytuacje jaka panuje w naszym urzędzie i gminie. Wiem, zd nie zagłosuje na nikogo z tej kliki. Oby spotkała ich ręką sprawiedliwości.

  12
  0
 11. Zdzisława Polak pisze:

  Dla przypomnienia załączam opinię RIO Katowice z dnia 5 stycznia 2018 w sprawie programu postępowania naprawczego oto link: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=5374&bar_id=5277
  Tu można przeczytać czego Gminie Poraj nie wolno robić w trakcie realizacji programu naprawczego oraz na co ma wydać pieniądze pozyskane z obligacji w kwocie 12,5 mln zł.

  10
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *