-6°
poniedziałek
-6°
wtorek
Jak gmina marnotrawi wasze pieniądze
09 listopada 2017 r. | 15:28
4

Gmina Poraj jest pod nadzorem Regionalnej Izby Obrachunkowej, bo długi tej gminy przekroczyły 50 proc. wysokości budżetu. Gmina Poraj ma mieć swój program naprawczy. Gmina Poraj powinna zacząć oszczędzać. Problem w tym, że gmina Poraj w bardzo prosty sposób marnotrawi wasze pieniądze.

Podam prosty przykład. Wczoraj z Urzędu Gminy Poraj otrzymałem 12 listów poleconym za potwierdzeniem odbioru. Każdy z tych listów kosztował 7,80 zł. Łącznie gmina za przesłanie do mnie odpowiedzi na moje wnioski zapłaciła 93,60 zł. Niby nie dużo, ale ile takich listów dziennie wysyła urząd? Pewnie dziesiątki, a nawet setki.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdybym we wnioskach skierowanych do Urzędu nie zaznaczył sobie odpowiedzi poprzez elektroniczną skrzynkę ePUAP. Zamiast odpisać mi na moje wnioski elektronicznie, urząd odpisał i wysłał mi je na adres domowy.

Panie Wójcie, może czas zacząć oszczędzać począwszy od najprostszych czynności?

93,60 zł niby nic, ale to są wasze pieniądze!

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Jak gmina marnotrawi wasze pieniądze”

 1. Wyborca napisał(a):

  gmina 21 wieku hehehe

 2. Zuzanna napisał(a):

  Potwierdzam, też mam przykład podobnego wysyłania pism .

 3. Janusz napisał(a):

  Ogromne marnotrawstwo

 4. Power napisał(a):

  Pamiętacie taką nazwę komitetu wyborczego „Skuteczni dla Gminy? Skuteczność jest powalająca, ale tylko dla swoich.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).