rozproszone chmury
16°
13°
poniedziałek
Reklama
Kaźmierczak chciała maksymalnego wynagrodzenia!
05 grudnia 2018 r. | 12:08
24

Wójt Katarzyna Kaźmierczak jeszcze nic nie zrobiła jako Wójt, a już chciała otrzymać maksymalne wynagrodzenie, tj. 10 180 zł. Chciała i mimo iż posiada większość swoich radnych, to nie otrzymała. Kaźmierczak będzie zarabiać 9220 zł. Za taką pensją głosowało aż 11. radnych podczas ostatniej sesji Rady Gminy Poraj.

Wynagrodzenie Kaźmierczak:
1/ wynagrodzenie zasadnicze w kwocie - 4100,00 zł
2/ dodatek funkcyjny w kwocie - 1900,00 zł
3/ dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie – 820,00 zł
4/ dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie – 2400,00 zł

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Kaźmierczak chciała maksymalnego wynagrodzenia!”

 1. Panna Anna pisze:

  Powinna zarabiac najnizsza krajowa.. I tak jej sie nie nalezy…

  8
  1
 2. welurka pisze:

  Może w tym rzetelnym artykule warto dopisać, że chodzi o pensję BRUTTO – co?
  Bo ludziom się wydaje, że to jakieś kosmiczne pieniądze.

  A z tego robi sie ok. 6500 netto. Za taką odpowiedzialność? Poszukajcie mi managera, który by to wziął za taką kaskę – powodzenia!

  Dostała zasadniczej pensji o 1800 mniej niż Stachera.

  11
  28
 3. Karpiel pisze:

  Co tu pieprzysz kobieto, taka odpowiedzialność jak Stachera, teraz maksymalna zasadnicza dla wójta to jest 4700, są widełki, a dodatek dostała maksymalny 40 procent, chociaż w widełkach jest od 20-40 procent. Ale i tak radni się postarali i jak wynika z transmisji radzili sobie jak na pierwszą sesję całkiem nieżle. Dali sie tylko zrobić w konia i zgodzili na sesje bez posiedzeń komisji.

  16
  3
 4. J.D. pisze:

  Nie wina to radnych. To przewodniczący rady ustala porządek sesji i decyduje kiedy się powołuje komisje. chyba ? One powinny być już bo idzie uchwalenie budżetu …jak będą go uchwalać ? Bez omowinia na komisji ??

  Tego się w cywilizowanych krajach nie widuje

  6
  0
 5. Jan pisze:

  Jeśli radni są tak uczynni i widzą możność zarobienia takiej sumy pieniędzy przez Panią Każmierczak Katarzynę to niech robią z kładkę ze swoich pieniędzy i ją finansują jak/ misjonarza /A podstawy są widoczne, za wkład włożony przez osiem lat przy wspólnym angażowaniu w osiągnięciach. Zadłużenie,raczej się nie mylę około 40 mil zł. na koniec 2018 roku. Mieszkańcy wybierając obecnych radnych mieli i mają na myśli dobro gminy dając im wiarę że będąc dobrze służyć dla siebie i mieszkańcom gminy Poraj. Takie pobory pieniędzy to wynagrodzenie MINISTRA który jest odpowiedzialny za pewne osiągnięcia gospodarcze. Mając pewną wiedzę co wynika z jego swobodnych wypowiedzi . Osoba z tym wykształceniem i bez przygotowania do zarządzania finansami , bez zmysłu do kierowania pewną cząstkom Polski jakom jest gmina ,to jest szok dla społeczeństwa słysząc o takich poczynaniach .W pewnym stopniu jest to duża odpowiedzialność osób którzy nie przekazują jako, działacze przełożonym do centrum/ rządzącym/ ,mający wpływ na poczynania obecnej sytuacji jaka istnieje w gminie Poraj.

  18
  4
  • Ja pisze:

   Więc idźcie wy podżegacze pracować praktycznie całą dobę przez cały rok i róbcie to charytatywnie. Społecznie Pani wójt udziela się od lat ,czyniąc tym wiele dobrego,a wy podżegaczu co robicie ,oprócz pierdzenia w stołek przed monitorkami swoich komputerów?

   2
   12
 6. ewa pisze:

  pięknie, dobry start, zaczęła od podwyżki podatków dla zwykłych obywateli, a dla siebie?
  zwiększenie pensji!!!!
  to był dobry wybór wójta?
  kto tak głosował!
  tego chcieliście?

  16
  3
 7. Ktokolwiek pisze:

  JAK DLA MNIE TO POWINY BYĆ STANOWISKA CHONOROWE TAK JAK JEST W INNYCH KRAJACH

  10
  3
 8. Gremin pisze:

  Fajny ten program oszczędnościowy taki nie zabiedy nie za gogaty

  18
  0
 9. Magros pisze:

  Proponuję żeby Radni pracowali charytatywnie. Każdy z nich ma swoją pracę i wynagrodzenia. Więc jeśli chcą pomóc gminie to zrezygnować prosze że swoich pieniążków. Każdy zapewniał w wyborach że chce d9bra dla mieszkańców gminy. Poza tym to dodatkowe zajęcie a nie jedyne. Za cały rok to gmina zaoszczędzi dużo nie płacąc radnym !!! Trzeba zacząć oszczędności od samych siebie !!!!

  9
  1
 10. Zuzanna pisze:

  Poprzedni wójt to załatwiał sobie wszystko co chciał. Na dzień dobry czyli na początek jego I kadencji Rada Gminy dała mu wszystko co tylko było możliwe i wszystko na najwyższym poziomie i tak miał do końca swojej władzy. Proszę więc nie porównywać się do jego wynagrodzenia bo to był ewenement. I tyle Radni dali mu zaufania i pieniędzy a on zawiódł i doprowadził gminę do katastrofy finansowej. Ogromny błąd popełniła poprzednia rada i powinna być pociągnięta do odpowiedzialności razem z wójtem i skarbnikiem.

  21
  0
 11. Fan pisze:

  9220 brutto przy 30 mln długu to gówno a nie pieniądze.

  5
  10
 12. Fft pisze:

  Ona zawsze wyglądała na zachlanna.

  10
  2
 13. anna porajanka pisze:

  gdzie ci radni nowi krzykacze mieli wojtowi obci ąć pensję o połowę

  13
  1
 14. N-P pisze:

  W Polsce w obecnym czasie można nabyć się wiele pieniędzy nie ponosząc niejednokrotnie odpowiedzialności. to nie jest wina obecnego czasu demokracji Winę upatruję w polityce w układach , mocnej mowie z akcentem itp.W przeszłości jak dobrze pamiętam nie było do pomyślenia aby móc coś osiągnąć,należało ciężko przez lata nie pracować tylko harować . Dziś dosłownie dzieciaki mają nie samochody tylko bryki . Pytanie zasadnicze skąd . Od wuja za granicy i tam też ciężko , jest coś osiągnąć bez konkretnej pracy .Pozyskując daną rzecz to praca konkretna . U nas pewien okres na odpowiedniej posadzie przy pewnym zapleczu , pozostawiając jeszcze zadłużenie bez konsekwencji ….Stopniowo po woli wszystko zostanie unormowane , A ogólnie się słyszy że jedno prawo dla wszystkich ,tylko w jednym przypadku to odpowiada. prawdzie. Cały schemat zarządzania nie jest dostosowany do obecnego okresu .Patrząc przez lata na te przemiany polityczne ,przy każdej zmianie inna bez braku ciągłości to droga pod górę z lodu. Demokracja to system krwiożerczy ale konsekwentny .Nie jest możliwe przejście przez piekło na drugom stronę . Kiedy u nas to nastąpi.

  4
  0
 15. Kazik pisze:

  2100 na rękę i niech pokaże jaka jest cwana

  9
  3
 16. Agata pisze:

  Ciekawi mnie na ilu etatach gminnych(szkolnych) funkcjonuje pan Andrzej P. były przewodniczący rady gminy w Poraju? Czy radni o tym nie wiedza?

  10
  1
 17. Werty pisze:

  Ja bym im dał nawet 20000tys na miesiąc pod warunkiem że podpiszą odpowiedzialność majątkową będą odpowiadać za błędne decyzję swoim majątkiem wtedy zobaczymy ilu będzie chętnych do pełnienia takich funkcji .

  6
  1
 18. ktoś pisze:

  Po dyskusji z rodziną i znajomymi zostałem upoważniony do napisania n/w wniosków:
  1. stanowisko wójta jest z wyboru i nikt za karę lub na siłę nie jest na nie powoływany, a co za tym idzie powinien liczyć się ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z zajmowanego stanowiska- powiem kolokwialnie ” widziały gały co brały”
  2. uposażenie wójta na ” dzień dobry”powinno być najniższe, dot. to wynagrodzenia zasadniczego , funkcyjnego i dodatku specjalnego – a jak się wykaże to podnieść.
  3. pkt. 1 i 2 dotyczy również a może przede wszystkim radnych.

  9
  3
 19. Ktoś pisze:

  Śmiać mi się chce ludzie z waszej głupoty, a jeszcze bardziej śmiać mi się chce z waszej zazdrości. Proszę bardzo, droga wolna. Czemu jeden z 2 skoro taki jest cwany nie wystartuje na wójta i nie zrobi porządku w gminie? Fajnie się pisze i osadza. Główny problem widzę, ze leży u was jeśli chodzi o pieniądze. Ale popatrzcie jak w życiu jest większość z was żeby coś osiągnąć musi do końca życia żyć na kredycie. Bo inaczej ciężko. A co? Teraz fajnie się korzysta z udogodnień jakie macie w gminie czy tez fajnie się patrzy na te miejsca odnowione i przyjazne dla oka. Żeby coś mieć trzeba coś dać. A wy co daliście i co zrobiliście dla tej gminy? Zastanówcie się, bo to naprawdę jest już żenada. Gdzie się nie wejdzie to GMINA PORAJ, Wójt do dupy czy podobne rzeczy. Inne gminy załatwiają to rozsądniej a nie publicznie. Nie widzicie, ze to wasze całe gadanie i pisanie tych rzeczy nic nie daje? Darujcie sobie nerwów i siwych włosów.

  5
  3
 20. Wiesiek pisze:

  Do Ktosia – co my zrobiliśmy dla tej gminy pytasz? My dla tej gminy płacimy podatki (duże) przez całe życie.
  I ty masz nimi uczciwie zarządzać. Startować na wójta może każdy jak napisałaś ale tylko jednego wójta naród wybiera.
  Kogo naród wybrał tego mamy. Gdyby był wybrany inny wójt to gmina stanęłaby na nogach. A teraz widzimy jak jest. Szkoda.

  6
  2
  • welurka pisze:

   Co za głupota!

   „Gdyby był wybrany inny wójt to gmina stanęłaby na nogach.” – a co to, jasnowidz jakiś jesteś?

   1
   5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *