WODKAN Zgierz
Koledzy z PO odrzucili skargę Stachery na wniosek o kanalizację
13 września 2018 r. | 11:12
17

Mimo iż Łukasz Stachera to czołowy działacz Platformy Obywatelskiej, jego koledzy z partii z Zarządu Województwa Śląskiego odrzucili jego skargę. Skargę na wniosek o kanalizację w Żarkach Letnisku, który nie przeszedł podstawowej części - merytorycznej i uzyskał niewiele punktów. Żarki Letnisko za kadencji Stachery nie mają szans na kanalizację. Wniosek, na który została złożona skarga, był na 3,25 mln zł.

Poniżej uchwała w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Koledzy z PO odrzucili skargę Stachery na wniosek o kanalizację”

 1. Taki tam pisze:

  Panie Pawle chodzą słuchy po Poraju że firma Pana Brymory upada i i za wszelka cene chce wygrac wybory zeby dobrac sie to Gminnych pieniedzy i uratowac firme i siebie przed bankructwem i dlstego wynaja Pana żeby cały czas oczerniac Wójta I Gmine na Internecie czy może Pan się odnieść do tych Porajskich plotek

  18
  7
 2. Karpiel pisze:

  To nie oczernianie to prawda że nasz wójt doprowadził gminę Poraj do ruiny.

  14
  6
  • Taki tam pisze:

   Hmm do ruiny ja widzę że gmina w szczególności Poraj bardzo dobrze się rozwija jest bardzo dużo inwestycji od razu dodam że nie głosowałem i nie będę głosował na Wójta Stachera tylko mnie bardzo irytuje co ludzie ty czasami piszą wiadomo ze Pan Stachera nie jest idealny ale bardzo dużo zostało zrobione 2 Gminę za jego kadencji a tutaj Pan Paweł cały czas wypisuje tylko negatywy zero pozytywów ewidentnie jest opłacany przez konkurenta

   9
   15
   • red pisze:

    Ty debilu – wójt jest za wszystko odpowiedzialny gdzie się nie zjawi to robi dług (Poraj, Powiat) …
    Dziękuje mu za te inwestycje które są z dupy zrobione a przepłacone z trzy razy.
    A kto płaci my mieszkańcy już woda poszybował w kosmos czekamy na śmieci i podatek od gruntów.
    Stachera i jego banda won z gminy !!!!.

    14
    3
    • Taki tam pisze:

     Czy ja kogoś obrażam takimi słowami jak debil na tej stronie chyba nie więc proszę mieć trochę kultury a co do wzrost cen wody itp proszę spojrzeć na inne gminy jakie mają ceny a dopiero później się wypowiadać bo np cena wody poszła do góry odgórnie przez rząd ale ludzie za wszystko obwiniaja Stachera wiem że Wójt robił ładne przekręty i dlatego na niego nie zagłosuje tyko chodzi mi o to że gmina się rozwinęła a nikt tego nie widzi a co do cen różnych przetargów wiadomo ze nie które to przesada tak jak faktury z firmy transportowej z Chorinia ale duża ilość jest robiona za odpowiednią cenę bo tego pilnuje powiat a kwoty czasami duże bo nikt za darmo nie zrobi tak jak każdy na tej stronie pisze o Dniach Poraja że źle że są organizowane itp a później jeden z drugim z całą rodziną się bawią przez 3 dni to jest dla mnie właśnie głupota

     3
     4
     • red pisze:

      Nie masz pojęcia jak było z wodą …
      Gmina zaproponowała podwyżkę nikt ja nie ZMUSZAŁ od GÓRNIE !!!!
      Skoro mówisz o innych gminach pogadajmy o Olsztynie jest dochód i ile dopłaca do wody dla mieszkańców gmina ?

      2
      0
 3. Karpiel pisze:

  Poprzednik! Ty nie jesteś Karpiel, bo Karpiel to ja. Nie umiałeś sobie znaleźć nicka, ciemnoto, a Stachera to co najwyżej doprowadził do ruiny FINANSE gminy, a nie gminę ciemnoto.

  3
  6
 4. Karpiel pisze:

  Nie ma kasy, nie ma gminy. Tylko patrzeć jak wciągną nas Zarki lub Koziegłowy.

  10
  3
 5. alex pisze:

  co się rozwija!???!!!! markety???? dino wojta?! wójt padnie i nikt go nie jest w stanie zatrzymać. drogi wewnętrzne nie zrobione nawet grysu nie chce mu się podsypac ludzie!!!! co wy piszecie!?? jak ciemnota wiejska. pewnie wam kiedyś rękę podał.

  10
  3
 6. Os katarzyna pisze:

  Kozieglowy mają coraz większe dlugi za obecnego burmistrza… Nie mamy kanalizacji jedynie co mamy to ciągłe imprezy nic więcej…

  2
  7
  • Zdzisława Polak pisze:

   Nieprawdą jest co napisała Os Katarzyna. Koziegłowy właśnie robią kanalizację w swojej gminie. Własnie teraz wykonywana jest kanalizacja w Lgocie -Nadwarciu . Tylko ścieki popłyną do oczyszczalni w Żarkach Letnisku.
   Ubolewam, że taka piękna miejscowość o zdrowotnych i turystycznych walorach jak Żarki Letnisko nie doczekała się jeszcze kanalizacji. To jest nie do przyjęcia , żeby mieć swoją oczyszczalnię ścieków i nie móc się podłączyć tylko beczkowozem wywozić ścieki. Tak Wójt Gminy Poraja nas urządził. To jest skandal.

   10
   6
 7. RJ66 pisze:

  To nie tylko wina wójta ale i lokalnych radnych ? Gdzie była Polakowa ? Jak pilnowała interesów swoich sąsiadów ?

  Narzekać to każdy potrafi. Trzeba było walczyć o kanalizację.

  2
  6
  • Zdzisława Polak pisze:

   RJ66 – Nie możesz mi zarzucać, że ja głosowałam za sprzedażą prze Gminę Poraj Oczyszczalni i biurowca w Poraju dla Poreco. Wiele wysiłku włożyłam w powstrzymanie tej „transakcji” i miałam nawet wsparcie mieszkańców Poraja ale niestety matematyczna większość Radnych zdecydowała, że doszło do tej transakcji kupna-sprzedaży obiektów Gminnych. Nad czym ubolewam bo teraz płacimy( mieszkańcy) tego konsekwencje.

   4
   1
 8. Niebieski pisze:

  Nie raz to było powiedziane na tym forum
  A CO ONA ZROBI SAMA PRZECIWKO PACHOLKOM UKASZKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5
  0
 9. Zdzisława Polak pisze:

  Taki Tam – proszę nie pisz , że ceny wody w gminie Poraj ustalił Rząd Polski. Ceny wody w Gminie Poraj ustalił (podniósł) Prezes Poreco . A Przedsiębiorstwo Wody Polskie tylko je zatwierdziły. Ale gdyby były niższe te ceny wody to Przedsiębiorstwo Wody Polskie również by je zatwierdziło . A wzrost cen wody i ścieków w naszej Gminie spowodowany jest wzrostem kosztów utrzymania Spółki Poreco -przerost zatrudnienia i niepotrzebnie zaciągnięty kredyt na zakup Oczyszczalni w Poraju i biurowca. Spółka Poreco mogła nadal korzystać z tej gminnej oczyszczalni i gminnego biurowca. Po co gminna Spółka Poreco kupiła ten gminny majątek? Ano po to, by do Gminy Poraj mogło wpłynąć 3 mln gotówki ze sprzedaży tych obiektów. Jest to tylko kreatywna (pozorowana) sprzedaż ponieważ tak w rzeczywistości to Gmina sama sobie sprzedała te obiekty. A operacja ta spowodowała konieczność spłaty zadłużenia i odsetek przez Spółkę Poreco a tym samym wzrost kosztów działalności , które jak zwykle zapłacą mieszkańcy.

  7
  1
 10. Karpiel pisze:

  Polakowa, gdzie ty widziałaś, żeby jakiś podmiot gospodarczy nieważne czy gminny czy państwowy korzystał bezpłatnie z majątku innego podmiotu bo takim podmiotem jest gmina. Kłania się poprzednia epoka i ukończona przez ciebie ekonomia polityczna socjalizmu. Wtedy też wszystko było wspólne czyli niczyje.

  0
  5
  • Zdzisława Polak pisze:

   Widziałam i nadal widzę jak Poreco ( i nie tylko) korzysta z gminnego majątku bezpłatnie.
   Po pierwsze to ta cała spółka Poreco razem z porajską oczyszczalnią i biurowcem jest w 100% Gminy Poraj.
   Po drugie oczyszczalnia w Jastrzębiu i Żarkach Letnisku wraz z cała siecią kanalizacyjną oraz ujęcie wody w Masłońskim wraz z siecią wodociągów na terenie całej Gminy nie zostały kupione przez Spółkę Poreco a wszystkie dochody ze sprzedaży wody i za odbiór i oczyszczanie ścieków wpływają do Spółki Poreco.
   Ponadto Stowarzyszenie Marina mało tego, że nieodpłatnie korzysta z działek gminnych to jeszcze a Gmina płaci za tzw. zarządzanie tym terenem bardzo wysoki czynsz co miesiąc .
   Wynika z tego, że Akademia Ekonomiczna w Katowicach , którą „ukończyłam w poprzedniej epoce” (jak napisałeś), dała mi duży zasób wiedzy do oceniania operacji gospodarczych. Dodam jeszcze, że przez Ciebie przemawia jedynie głupota i zazdrość, że nie posiadasz elementarnej wiedzy ekonomicznej .

   5
   1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *