środa
11°
czwartek
Konserwator z Choronia sponsorem kampanii wyborczej Łukasza Stachery
24 listopada 2017 r. | 12:44
42

Łukasz Stachera w ostatnich wyborach samorządowych startował z komitetu Komitet Wyborczy Wyborców Skuteczni dla Gminy. Sponsorem jego komitetu wyborczego był ówczesny konserwator Gimnazjum w Poraju - Andrzej Pawłowski. Pawłowski na komitet wpłacił kwotę 15 077,40 zł - tyle właśnie kosztowała kampania wyborcza m.in. Wójta Stachery, który uzyskał ponad 60 proc. poparcia.

Co ciekawe, za 2014 roku, radny Pawłowski nie wykazał żadnych oszczędności. Skąd zatem konserwator dysponował wolną gotówką w wysokości 15 tys. zł na kampanię wyborczą, nie wykazując przy tym żadnego kredytu?

Z 15 tys. zł najwięcej poszło na plakaty wyborcze - 6800 zł. Następnie na reklamę w prasie i artykuły sponsorowane - 5359,74 zł i 2644,50 zł na ulotki.

Rozliczenie kampanii znajdziecie w sprawozdaniu poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI42 odpowiedzi na “Konserwator z Choronia sponsorem kampanii wyborczej Łukasza Stachery”

 1. Wyborca napisał(a):

  Pawłowski pojawiał się w pracy?

  0
  0
 2. ANDZIA napisał(a):

  W nowej pracy ?A kto go widział ? he, he

  0
  0
 3. Zuzanna napisał(a):

  I prawda zaczyna wychodzić na jaw : kto komu ma być wdzięczny i za co ?

  0
  0
 4. karucza napisał(a):

  Czy nie sądzicie, ze konserwator powinien zajmować się: naprawą, konserwacją, malowaniem itp., a w zarządzaniu gminą powinny uczestniczyć osoby, które się przede wszystkim znają na prawie, ekonomii, marketingu? Czy pan przewodniczący ma jakieś przygotowanie merytoryczne w/w dziedzinach?

  0
  0
 5. ANDZIA napisał(a):

  jaki z niego konserwator ? Czy ktoś go widział w pracy ?

  0
  0
 6. Zdzisława Polak napisał(a):

  To być może zarzuty stawiane na Sesji Rady Gminy przez mieszkańca Poraja m. in. pod adresem w/w adresata są prawdziwe? Jak dobrze, że zwróciłam się (pisemnie i ustnie) do Przewodniczącego Rady Gminy Poraj i do Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej z prośbą o sprawdzenie czy wszystkie zarzuty postawione w stosunku do radnych jak i wójta oraz urzędników są uzasadnione . I czekam na wyniki Komisji Rewizyjnej.

  0
  0
 7. Słup napisał(a):

  To chyba bardzo proste jest, po prostu ten Pan prawdopodobnie został słupem, ciekawe tylko, czy gotówka chociaż była czysta 😉 Ciekawe tez, czy pochodzila z samego szczytu wladzy lokalnej 😉

  0
  0
 8. wiesiek napisał(a):

  Jak by powiedziała była pani minister PO ? „Ale jaja, ale jaja”.

  0
  0
 9. Kibic napisał(a):

  Chodziłem kiedyś do gimnazjum to widziałem tego pana Pawłowskiego ,ale na kawie u p.dyrektor.Za to wuefista Picz miał ręce pełne roboty jako konserwator. To było przez czas mojej edukacji tzn.3 lata.To czym zajmował się ten pan Pawłowski? Widocznie był od celów wyższych i brania kasy.Sport widocznie przynosi mu takie wyjątkowe korzyści. Może należy przyjrzeć się ile gmina wykłada kasy na sport i komu za co płaci ?

  0
  0
 10. wiesiek napisał(a):

  W gimnazjum porajskim był zatrudniony chyba z 7 lat.

  0
  0
 11. ANDZIA napisał(a):

  no bo on jest z LEPSZEGO SORTU , no to mu płacą i nie musi chodzić do pracy , bo by sobie rączki ubrudził , a GORSZY SORT dostaje 1500 zł i zapierdziela na 2 etaty . Przecież pisiorki pracują w tym samym budynku i dlaczego NIC NIE ROBI (kolejna radna niezaradna ) .

  0
  0
 12. mieszkaniec Poraja napisał(a):

  ciekawe ile wójt przekazał Pawłowskiemu żeby coś z tego miał to ze 20 tys 15 przekazał Stacherze 5 mu zostało bo za darmo to chyba nie zrobił?

  0
  0
 13. ktoś napisał(a):

  A kto jest przewodniczącym komisji rewizyjnej?

  0
  0
 14. karucza napisał(a):

  I wszystko jasne! Ja Ci poprowadzę i zasponsoruję kampanię, a Ty mi dasz stanowisko!

  0
  0
 15. Karpiel napisał(a):

  Chyba nie sądzicie, że to były pieniądze Pawłowskiego.”Robił za słupa” to fakt, a prawdziwy sponsor zyskał znacznie więcej niż funkcje przewodniczącego rady.

  0
  0
 16. ktoś napisał(a):

  A ciekawe kto robił reklamy -plakaty, banery-i za ile?

  0
  0
 17. Miś napisał(a):

  kumosia

  0
  0
 18. Wojtek napisał(a):

  To już mamy 3 , którym należy sprawdzić oświadczenia majątkowe.

  0
  0
 19. Wojtek napisał(a):

  Przewodniczący Rady Gminy Poraj też bezdomny?

  0
  0
 20. MaxKolanko napisał(a):

  A tutaj proszę kolejni bezdomni Pani Sitek http://poraj.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=4947&bar_id=5034 kredyt na dom, mieszka a też cisza, następna Pani Rzepka http://poraj.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=4945&bar_id=5034 kredyt na budowę domu, wybudowany a wogóle nie wymieniony w oświadczeniu, pewnie na wszystkich by się coś znalazło

  0
  0
 21. Miś napisał(a):

  Pani radna Polakowa prosze nas pinformować gdzie aktualnie zatrudniony jest nasz konserwator?

  0
  0
 22. miś napisał(a):

  Gdzieś musi „pracować”

  0
  0
 23. miś napisał(a):

  A najlepiej w szkole.

  0
  0
 24. Zbigniew napisał(a):

  Ciekawe ilu sportowców z Polonii Poraj jest zatrudnionych na fikcyjnych stanowiskach w gminie lub w jednostkach zależnych od gminy

  0
  0
 25. Mieszkaniec napisał(a):

  Witajcie
  To jaki kapitał stoi za obecnym Wójtem świadczy o jego kompetencjach do prowadzenia Gminy. Brak kwalifikacji dotyczy wójta a także konserwatora który jak wiem jest przewodniczącym rady i pełni rolę grzecznego żołnierza. Tak więc dwóch piłkarzy Wójt i Przewodniczący fundują mieszkańcom gminy swoisty PIŁKARSKI POKER.

  0
  0
 26. Wiesiek napisał(a):

  I najwyższy czas żeby to przerwać. Podrywajcie się Wyborcy i głosujcie na mądrych , wykształconych i nie powiązanych wzajemnymi zależnościami. Trzeba głosować na ludzi uczciwych i z poza układów.

  0
  0
 27. Popieram w calym tego znaczeniu p.wieska napisał(a):

  Bez komentarza

  0
  0
 28. andrzej bieniek napisał(a):

  Oby byla zrealizowana przez wyborcow wypowiedz p. wieska Jesli wyborcy tego nie uczyniom ,dzieci ich,wnuczki,beda w przyszlosci miec zal.

  0
  0
 29. Tesia napisał(a):

  Konserwator zasponsorował wójta a gmina sponsoruje j firmę jego brata ?

  0
  0
 30. andrzej bieniek napisał(a):

  Co ma Wojt Stachera zrobic z tymi tematami co są tak bębnione . Włożył rece do beczki z tematami ,chcial zamieszać aby sprawdzic prawde. W beczce byla smola ,Przyszla zima smoła zgęstniala Czeka na odwilż.Do pazdziernika tego roku ,zmiany pogody, synoptycy nie zapowiadaiom Tylko przymroski i ochlodzenie nadal .nalezy potrzekać na zmiane pogody.A może miedzy czasie przepisy się zmieniom i tylko pozostanie beczka śmiechu .

  0
  0
 31. Miż napisał(a):

  A pieniądze gminne z Gimnazjum poszły do szkoły w Kużnicy w jakim celu? Poszły za konserwatorem . Konserwator zwolnił się z gimnazjum i zatrudnił w Kużnicy? A pieniądze za nim jak subwencja za uczniem. Do czego to doszło?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *