środa
11°
czwartek
Kontrowersyjna Zdzisława Polak
13 lipca 2018 r. | 17:37
50

65-letnia Zdzisława Polak, przez wielu uznawana, za najbardziej kontrowersyjną radną w Radzie Gminy Poraj. Wszystko dlatego, że interesuje się finansami publicznymi i chce wiedzieć, dlaczego w gminie jest 30-milionowe zadłużenie. Polak jest emerytką, posiada 102 tys. zł oszczędności. Jest właścicielem domu o powierzchni 150m2 i wartości 200 000 zł. Posiada również działki o wartości 121 tys. zł.

Zdzisława Polak z tytułu emerytury pobiera 27 590,52 zł, a jako radna otrzymuje 9600 zł. Marnie to wygląda, patrząc chociażby na konserwatorów z gminy.

Jej oświadczenie majątkowe znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI50 odpowiedzi na “Kontrowersyjna Zdzisława Polak”

 1. wybiorczyk napisał(a):

  fajna babeczka

  12
  5
 2. wanda napisał(a):

  Oj coś sie chyba grunt pali pani radnej pod nogami ze az trzeba art w obronie napisać. Żenada wstydu redaktor nie ma, co ma na celu ten art? Promocje?

  13
  10
 3. Magda napisał(a):

  Wybory!!! Chyba pierwsze tak ładnie i skromnie opisane oświadczenie majątkowe, ale czego można było się spodziewać. Redaktorek najlepszy przyjaciel radnej!!! Za chwilę radna będzie dziękować!!!

  15
  8
 4. wert napisał(a):

  …jedyna radna, która coś robi.

  14
  10
  • Magda napisał(a):

   I co takiego w Żartach Letnisko dzięki niej zostało zrobione??? Konkretnie??? Absolutnie nic, null, zero!!!

   10
   14
   • wybiorczyk napisał(a):

    nie zostały rozgrabione

    7
    5
   • Wojtek napisał(a):

    Co ty Magda piszesz. To jest jedyna Radna z Żarek Letniska, która o te Żarki L tak się stara i zabiega. I bardzo wiele inwestycji zostało zrobionych w Żarkach Letnisko dzięki niej. Nie koniecznie za tego wójta. Gdyż za tej ostatniej kadencji tego wójta w Żarkach nie zrobiono prawie nic.

    12
    5
 5. friko napisał(a):

  Nie rozumiem jak można na nią głosować , jedynie z wójtem Stacherą ta gmina może coś osiągnąć.

  7
  14
  • Zuzanna napisał(a):

   Gdyby wójt posłuchał radnej Polak to nie doprowadziłby do takiej zapaści finansowej Gminy Poraj. Sami się o tym przekonacie jak będą wyniki kontroli NIK-u i RIO.

   11
   8
  • wybiorczyk napisał(a):

   masz rację bankructwo gminy

   10
   5
  • Magda napisał(a):

   to co zostało zrobione takiego dzięki radnej Polak, bo jakoś nikt nie pisze!!!

   6
   11
  • friko napisał(a):

   Ty Kur…wo nie podszywaj się !!!!
   To jest dowód ubecji i komun w gminie !!!

   6
   4
   • friko napisał(a):

    Przestań się podszywać.

    2
    4
    • Mariusz napisał(a):

     Tak zmienił poglądy friko, na to że teraz jest wójt dobry no …..
     Za wójta jest 30 milionów długu i tylko on jest za to odpowiedzialny, a ta całą hołota która mu pomaga jest pionkami – zostaniecie wszyscy rozliczeni.

     5
     4
  • wanda napisał(a):

   I cisza. Tyle ta radna zrobila, ze nikt nie wie nawet co wymienic.

   8
   7
   • Zuzanna napisał(a):

    A czy ktoś musi wymieniać zasługi radnej Polak? Zwłaszcza na twoje polecenie? Jej wyborcy wiedzą , że mogą na nią liczyć i na niej polegać.

    8
    3
    • Zdziwiony napisał(a):

     Jeżeli wymienia się minusy pana Łukasza to chętnie chciałbym też wiedzieć dobre rzeczy zrobione przez Panią Zdzislawe? Bo taki artykuł ale konkretów brak . Przynajmniej napiszcie 3 . By przekonać mnie .

     1
     3
 6. Lalka napisał(a):

  Ma kobieta głowę na karku. Wie co mówi w kwestiach finansów tylko pan wójt nie słucha i jego kolesie dlatego mamy co mamy. Żeby coś było w Zarkach Letnisku to większość radnych musi to przegłosowac, a jeśli zareccy radni głosują przeciwko z wyjątkiem Polak, to czemu tu się dziwić?

  13
  6
 7. Lalka napisał(a):

  Magda, oświadczenie majątkowe składa się w urzędzie, a nie w redakcji życia poraja zatem co pani Polak zawdzięcza redaktorów? Nie myl kobieto pojęć.

  7
  3
 8. friko napisał(a):

  Zdzisława zawdzięcza wszystko redaktorowi który na siłę ja promuje. Ta kobieta wszystko by likwidowała ale na szczęście wójt blokuje jej destrukcyjne zapędy. Gdyby ona została wójtem Boże dopomóż.

  9
  11
 9. Magda napisał(a):

  zaraz napiszą że basen, kanalizacja, ulice te co zostały zrobione, modernizację i termomodenizacje, place zabaw i siłownie to tylko zasługa radnej Polak.

  10
  7
  • Wojtek napisał(a):

   I dobrze Magda sobie odpowiedziałaś bo tak własnie jest. Dodam jeszcze, że zabiegała Polakowa także o to , żeby w Żarkach L. nie wycinać nadmiernie lasów , żeby gminnych działek nie sprzedawać, żeby nie dokonywać niekorzystnych dla Gminy zamian działek , żeby do rzeki i basenu nie wpuszczać ścieków – fekalii. Zawsze ją widziałem przy sprzątaniu Żarek L. jak zbierała i nosiła na własnych plecach wory ze śmieciami, butelkami itp. Takich ludzi jak ona nie ma. Widać jak jej zależy na tych Żarkach L. Często na sesjach mnie już denerwowało jak ciągle pytała o te jej Żarki L. i jak walczyła o inwestycje dla Żarek L. Jest bardzo mądra i waleczna.

   11
   7
 10. Magda napisał(a):

  ktos tu wysoko w chmurach buja!!! Zgodzę się jeśli chodzi o drzewa i o blokowanie ale reszta to nie jej zasługi tylko innych radnych z ZL teraźniejszych i poprzednich!!! Tyle w temacie.

  5
  12
  • Agata napisał(a):

   A co wójt zrobił z gminną działką za sklepem Anatolem w Żarkach Letnisku? Pozwolono zasiedzieć się GS-owi a ten sprzedał prywatnej osobie. Teraz tam ma powstać sklep sieciowy i nasz rodzinny handel żarecki upadnie bo nie ma szans z „sieciówką”. Ciekawa jestem czy Pan wójt też tak by się zachował gdyby chodziło o jego prywatną działkę?
   Dlaczego pozwolono na to? Gdzie byli radni?

   11
   3
 11. Lalka napisał(a):

  Pani Pilak przynajmniej umie się wypowiedzieć w przeciwieństwie do radych Klimka i Karkochy. Co Ci dwaj zrobili? Nawet ust nie potrafią otworzyć, nie mówiąc już o jakichkolwiek działaniach na rzecz ich miejscowości.

  10
  2
 12. Gienia napisał(a):

  Tylko Klimek i Karkocha dzięki dobrym układem z wójtem nie muszą się odzywać. Drogi są, są, kanalizacja jest, jeat. Nie trzeba tylko pyskować. A że drogi pod domem ich się robią to już zostawmy zadumie😊😀😁

  2
  12
 13. Lalka napisał(a):

  Gdzie są drogi? Ile dróg powstało w Zarkach Letnidkh za Stachery? Gdzie mamy kanalizację? Parę domów na ulicy Grzybowej zawdzięczamy tylko gminie Koziegłowy która za wszystko zapłaciła.

  9
  4
 14. Karucza napisał(a):

  Czyżby nick Gienia=radny Karkocha? 😄

  9
  3
 15. friko napisał(a):

  Ktoś się podszywa bredząc coś o ubecij.

  1
  6
  • letnik napisał(a):

   Wszyscy wiemy z wcześniejszych wpisów, jakie ma poglądy „friko”. Ty się wcinasz też, jako friko prezentując marksistowską opcję gminną. To są stare i znane UB-ckie metody dezinformacji i prowokowanie komentatorów. Róbcie tak dalej, a zostaniecie wycięci w pień kartką wyborczą.

   7
   2
   • friko napisał(a):

    Rany człowieku kuwa tylko krowa nie zmienia poglądów, wy pisowskiego świry wszędzie widzicie ubecję. A karta pewnie zostaniemy wycięci bo PiS właśnie cwelu powoli ustawia wybory.

    3
    9
    • letnik napisał(a):

     To nie tylko widać, ale czuć ubecją. Ty przcwelowany zostałeś już dawno, więc o zmianie poglądów to w tym przypadku nie ma mowy. PiS ma poparcie i robi to w imieniu wyborców. Ty jesteś w mniejszości, wiec zostały ci tylko parady. Tam znajdziesz słuchaczy twojego bełkotu i ukojenie.

     7
     1
 16. friko napisał(a):

  A może napisz coś o kosmitach czy to jeszcze nie ten poźom paranoij.

  1
  5
 17. Karpiel napisał(a):

  Nie kocham juz wojta. Każdy ma prawo do zmiany zdania. I właśnie teraz je zmieniam.

  10
  4
 18. anna porajanka napisał(a):

  tania odwaga p. radnej i nic z tego nie wynika

  2
  7
 19. Wojtek napisał(a):

  Polakowa robi wszystko co tylko może w tej Gminie. Ale walki z betonem jeszcze nikt nie wygrał.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *