„Chcieli udupić dyrektorkę, to teraz mają”
30 maja 2018 r. | 09:02
50

"Chcieli udupić dyrektorkę, to teraz mają" - taki tekst usłyszałem na sesji Rady Gminy Poraj. Zarzuty korupcyjne podtrzymane przez radę wobec dyrektora Szkoły Podstawowej w Poraju powinny być zgłoszone odpowiednim służbom, a nie rozpatrywane przez starszych panów z komisji rewizyjnej.

Podjętą w 25 maja uchwałę wraz z załącznikami w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI50 odpowiedzi na “„Chcieli udupić dyrektorkę, to teraz mają””

 1. Zdzisława Polak pisze:

  Komisja Rewizyjna powinna była tej skargi nie rozpatrywać z tego powodu, że jest to anonim. Wg kpa skarga anonimowa (i bez adresu składającego skargę) nie spełnia wymogów skargi i powinna pozostać bez rozpoznania,

  38
  11
  • Ronaldo pisze:

   Uważam że powinni wsadzić dyrkę za te wałki i tyle. Przecież to skorumpowane babsko, ktróre w zamian za jakiekolwiek wsparcie promuje dzieci, jednym słowem kręci lody.
   Służałkowa to fałszywy człowiek który powinien opóścić progi szkoły.

   12
   18
  • POPIEL pisze:

   Ja Bartłomiej Popiel uważam że dyrektor szkoły Danuta Służałek jest przestępcą.
   Prestępcą któ®y sfałszował dokumentacje eliminacji do konkursu, Nasz Talent !
   Są tam 4 podpisy na protokole w których potwierdza się że eliminacje odbyły się.
   Jeden z podpisów jest sfałszowany.
   Żadne dziecko które nie wzięło udziału w eliminacjach nie zostało przeproszone!
   Dyrektor Służałek nie zasługuje na pełnienie funkcji Dyrektora Szkoły w Poraju.
   Uważam że sprawa powinna rzeczywiście trafić do prokuratury a Służałkowa w efecie do paki !
   POPIEL B.

   13
   21
   • wojciech pisze:

    Najlepiej by było wsadzić Panią Służałek, by nie kandydowała na wójta. Jeszcze by wygrała i odsłoniła wałki i wyłudzenia które są w gminie codziennością. Ciekaw jestem kiedy ukasz przeprosi Panią byłą bibliotekarkę, którą zwolnił bez powodu dyscyplinarnie (sprawę w sądzie pracy przegrał). Czy trzeba być aż taką świnią by zwolnić kogoś bo miejsca dla pociotka brakowało. W pizzeri niech sobie zatrudni pociotka.

    13
    6
   • strzelec pisze:

    Ujawnij się tchórzu!!!

    2
    5
    • POPIEL pisze:

     Spokojnie ja mam swoją taktykę – rodem z GRU
     🕶 a tchórzem nie jestem i zostaniesz rozliczona – i to niedługo. To nie ja walki robiłem tylko ty!

     4
     0
  • Marta pisze:

   Dziwie się ze jeszcze śledztwo nie ruszyło powinna ta dyrektorka zostać rozliczona z tych machlojek

   4
   1
 2. ójt pisze:

  ukasz sprytnie eliminuje przeciwników w wyborach. 🙂

  swoją drogą, to w gminie konkursy w stylu „nasz talent” powinien zawsze wygrywać ukąszenia właśnie. :-)))))

  Poraj, to zalew atrakcji – bez wątpienia!!!

  26
  4
 3. Miś pisze:

  Żeby wyautować konkurentkę Polakową to sądził się z nią przez 2 lata na koszt gminy, bezpodstawnie o pomówienie i nic mu z tego nie wyszło.
  Żeby wyautować konkurentkę Służałkową to stawia się jej zarzuty korupcyjne , fałszowania, itp zobaczymy jaki będzie tego finał mam nadzieję, że sprawiedliwy. Na boisku byłaby czerwona kartka za nieczystą grę. A tu może być karta wyborcza.

  24
  4
  • Obserwator-Z-PISu pisze:

   „A tu może być karta wyborcza.” – albo h… w d…. w pudle jak pójdzie siedzieć za przekręty 😉

   7
   2
 4. ela pisze:

  Gmina Poraj słynie z nieuczciwych gierek. Myślę, że najbliższe wybory pokażą, że ludzie mają dość obecnej władzy… Ludzie „wsadzeni”przez Wójta pójdą z torbami do domu…A jest ich przynajmniej kilkadziesiąt…

  16
  1
 5. ++ pisze:

  …co zatem się odbyło 9. IV w kinie bajka? strona goku informowała o oficjalnych eliminacjach w konkursie… wymieniona w uzasadnieniu uczennica również brała udział w tym wydarzeniu.

  19
  1
 6. Po l pisze:

  Oni źli my dobrzy,oni robią przekręty my walczymy o honor . Oni nie mogomłamać reguł my możemy bo jesteśmy prawi i sprawiedliwi. W skrócie PiS dobry reszta zła .

  6
  8
 7. Redeyes pisze:

  Czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać nad tym co wyprawia wójt że swoimi radnymi?! Od kiedy to anonim bierze się pod uwagę? To teraz anonimowym meilem można z Poraj rozumiem zniszczyć każdą osobę publiczną?? Parodia jakich mało po tylu latach nagle akcja z dyrektorka, żałosne zagrywki mieczka. Szkoda, że jak w szkole uczył nauczyciel który był na lekach uspokajajacych nikt nie robił takich afer w gminie mimo, że znęcał się on psychicznie nad swoimi uczniami wtedy nikt dyrektorki gimnazjum nie udupil. Tu też nie chodzi zapewne o dobro dzieci tylko o gierki polityczne. Zresztą prawdziwi pedagodzy to dziś gatunek wymarłe bo każdy patrzy tylko na nazwisko a nie na ucznia.

  16
  3
  • Asia pisze:

   Redeyes, co to był za nauczyciel?

   1
   0
   • Redeyes pisze:

    Pan Grzegorz S. uczył języka niemieckiego i też były skargi rodziców do dyrekcji i nikt się ta sprawa z nauczycieli nie zainteresował pewnie uczył by do tej pory gdyby rodzice nie poszli z tym wyżej

    6
    1
    • Alicja z krainy deszczowcow pisze:

     Tyle lat mnie uczyl i takiej sytuacji nie bylo no ale ok moze sie na kogos uwzial…. Tu dyrektorka ewidentnie popelnila blad a pozniej przesrepstwo choc to wspanialy pedagog. Trzeba pogodzic sie ze w zyciu popelnia sie bledy, skruszyc i dzialac dalej a nie topiac innych swoim bledem udawac nieskazitelnosc. Ksiadz Kaczkowski kiedys powiedzial „nie rozliczajmy innych rozliczajmy siebie” to jej sumienie ale coz karma wraca jak ona innych tak teraz inni nia tu nie ma sie co dziwic dostala to co sama daje moze zrozumie ze kazdy popelnila bledy nawet ona ale zawsze wszystko mozna naprawic. Ale skoro nie potrafi sie przyznc do bledu no to niech sie nie dziwi, skrucha wyszlaby jej bardziej na dobre niz wzbudzanie litosci i chec wybielenia gdyz to pycha jest martwic sie tylko o siebie

     7
     4
     • Redeyes pisze:

      Bo pewnie była Pani z nazwiskiem to był dla Pani milutki bo u niego dzieci z nazwiskami miały oceny za uśmiech. I to nie jest tylko moja opinia ale wielu osób które były świadkami tego co wyprawial nie wspomnę już nawet o tych którzy byli przez niego dreczeni psychicznie bo ich też znam. Szkoła i pedagodzy powinni budować młodego człowieka dawać mu wiarę w ludzi w możliwości a nie wiem czy dziecko z traumą po takim psychicznym człowieku może mieć potem lepszy start widać mamy tu inne zdanie i dla mnie zezwolenie dyrektorki na to żeby w placówkach takie osoby uczyły jest nie do przyjęcia powinna zostać zusnieta ze stanowiska i może karma wraca ale tego co takie dziecko przejdzie to się nie da wymazać.

      6
      0
  • Romek pisze:

   Jaki anonim! Dyrektorka robi wałki i sprawa się rypła. A anonim był po fakcie po to zeby zwrocic uwage na przekrety Służałkowej.

   7
   15
 8. Karucza pisze:

  W każdej szkOle jest jakaś czarna owca. W szkole w Zarkach Letnisku uczy nauczycielka z problemami alkoholowymi. Dyrekcja o wszystkim wie i niestety nie wyciąga żadnych konsekwencji względem tego nauczyciela. Rodzice i uczniowie doskonale tez o tym wiedzą i drżą ze strachu o bezpieczeństwo swoich dzieci.

  15
  2
  • Redeyes pisze:

   Dlaczego nikt tego nie zgłosi do kuratorium??przecież to jest niedopuszczalne i rodzice w Żarkach L.na to pozwalają?? Dojdzie nie daj Bóg do jakieś tragedii to może się wtedy obudzicie jeśli moje dziecko uczył by ktoś taki to bym poruszył/a diabła w piekle żeby coś z tym zrobic.

   13
   1
 9. Miś pisze:

  E tej Pani Dyrektor z Żarek L. to nikt nie ruszy bo ma znajomości w Kuratorium i jest kumpelą Wójta. Może robić wszystko. Rodzice na to pozwalają jak widać. Problemy alkoholowe ma też jedna z pań (pomoc) w Przedszkolu w Żarkach L. i co? wszyscy wszystko wiedzą i nic?. Kiedy ten problem zostanie rozwiązany i kiedy Panie Dyrektorki poniosą konsekwencje za tolerowanie tej patologii?

  14
  0
 10. Magda pisze:

  A w Poraju uczy kobieta z depresja i z problemami alkoholowym i co to też jest ok? No ale jedna opcja więc nie do ruszenia.

  7
  0
 11. Oszołom pisze:

  Popiel to sfiksowany z zazdrości debil.Lecz się facet z zazdrości.

  10
  3
 12. Oszołom pisze:

  Uwaga Popiel dostał niezła nagrodę za anonim,o tym nie pisze. Uprawia korupcję z całą banda .

  7
  3
 13. ramzio pisze:

  To co dzieje się w szkole w Żarkach Letnisku to istny bajzel. Pani dyrektor zezwala na wszystko. O problemie alkoholowym jednej z nauczycielek pani dyrektor słyszała na zebraniu od rodziców. Udawała, że
  nie zna tematu. Przecież mogła powiadomić radnych, żeby pomogli rozwiązać problem. Niestety nie zrobiła tego.
  Ona naprawdę nie dba o swoje interesy.

  10
  1
  • Zdzisława Polak pisze:

   Ramzio- Za właściwą organizację, ład , porządek i bezpieczeństwo w każdej szkole i przedszkolu odpowiada dyrektor. Odpowiada również za ilość i jakość Kadry zatrudnionej w szkole. Osobą bezpośrednio nadzorującą działania dyrektora szkoły jest wójt. Radny nie ma żadnego wpływu na dyrektora. Może jedynie zgłoszone przez rodzica nieprawidłowości w szkole zgłaszać na Komisjach Rady bezpośrednio do instytucji wójta. I tego się trzymajmy.

   12
   1
 14. Niebieski pisze:

  To jeszcze nic a słyszeliście o tym że można poprawić się o dwie oceny w górę ( z 3 na półrocze na 5 na koniec roku) kiedyś o tym nie było mowy a teraz wszystko możliwe dzięki wplywowym rodzicom

  9
  2
 15. Niebieski pisze:

  A o słynnej nauczycielce z Żl nawet chyba policja wie bo było dmuchanko przed szkołą kilka razy tylko jakimś cudem pani w te dni nie dotarła do pracy

  9
  1
  • Wiesiek pisze:

   Ta pani to podobno wjechała w samochód innej pani pracującej w przedszkolu w Żarkach Letn. i jakoś się rozeszło po kościach. (nikt nie zgłosił na policję). A teraz ta pani dojeżdża do szkoły najczęściej tzw. okazją. Ale w szkole bywa różnie. Często przepadają lekcję z W-Fu jaka jest tego przyczyna Pani Dyrektor? Dlaczego pani nie reaguje?

   9
   1
 16. Karucza pisze:

  Przecież nauczyciele powinni być nieskazitelni, powinni byc wzorem do naśladowania, przykładem uczciwości, ale niestety o niektórych nauczycielach szkoły w ŻL nie można tego powiedzieć.

  6
  0
 17. Miś pisze:

  I władze gminne nie biorą się za te dyrektorki ani ze szkoły ani z przedszkola w Żarkach L. dlaczego? Do powiatowego konkursu „Nasz talent” też nie wystawiły nikogo. Co nie ma w Żarkach L muzycznie utalentowanych dzieci?
  W Choroniu , Jastrzębiu i Kuznicy też nie ma utalentowanych muzycznie dzieci? bo nikogo nie wystawiono na ten konkurs? ( z tej grupy). O tych dyrektorkach nic się nie mówi. Tylko jedna dyrektorka z Poraja jest „be” bo zechciała kandydować na wójta oraz jest z innej opcji politycznej. Jak tak można robić? Karygodne.

  15
  1
 18. lola pisze:

  Szkoła w ŻL bardzo żle funkcjonuje. Co roku odchodzi z tej szkoly duza ilość dzieci. Dlaczego nikt nie poruszy tego tematu. Ostatnio rodzic dziecka z klasy 7 mówił mi , ze z tej klasy odeszło az 5 dzieci i to z tak małej klasy. Czy pani dyrektor nie powinna wyjaśnić tego?

  10
  1
 19. Karucza pisze:

  Dyrektor udaje że nie widzi problemu. Po co poruszać temat. Za dużo ludzi mogłoby się dowiedzieć i niepotrzebnie o tym mówić godząc ‚w dobre imię pani dyrektor’ słyszałam że w tym roku kolejni uczniowie będą odchodzic- powód? – w szkole nic się nie dzieje, z dyrektorka nie ma żadnego kontaktu a nauczycielom się nie chce.

  8
  1
 20. Zdzisława polak pisze:

  Szanowni Państwo temat odchodzenia dzieci z naszej Szkoły podnosiłam wielokrotnie na komisjach Rady i na Sesjach. Wielokrotnie prosiłam Pana i Panią Wójt o sprawdzenie przyczyn tej emigracji uczniów ze szkoły Gminy Poraj do innych Gmin. Nie uzyskałam żadnej odpowiedzi w tej sprawie i nie podjęto żadnych działań aby temu zapobiegać. Dodam jeszcze , że każde odejście dziecka z naszej gminnej szkoły powoduje spadek dochodów Gminy Poraj z tzw. subwencji oświatowej, gdyż subwencja z MENU idzie za dzieckiem. Problem bardzo ważny i należy go rozwiązać.

  8
  1
  • JelopBezSzkoly pisze:

   Znam rodziców kilku dzieci którzy również w przyszłym roku wynoszą się z tej szkoły i chodzi głównie i to ze Słuzalkowa pokazuje dyskretnie które dziecko i jak ma być traktowane – jakim cudem zazwyczaj zamożni maja lepiej i większe prawa. Zreszta po co strzępić jeżach jak jyz niektóre walki się ujawniły. Pozdrawiam was.

   4
   6
 21. Karol pisze:

  Czytam te posty o negatywnej opinii naszej szkoły i chcę podzielić się moją uwagą. Jestem ogromnie zdenerwowany nauczaniem i sposobem prowadzenia zajęć z angielskiego w klasach 1-3. To istne dno.
  Zajęcia na których się nic nie dzieje. Dzieci rozrabiają, krzyczą, a pani na środku coś tam duka, udając
  anglistkę. Nasza korepetytorka mówi, że tak mało przerobionego materiału to ona jeszcze nie widziała
  od 10 lat. To jest niedopuszczalne. Z tego co słyszałem to problem jest od lat. Proszę Dyrekcję o zainteresowanie się tą sprawą.

  12
  0
  • Wojtek pisze:

   Najlepiej to napisać anonim do MEN- u i do Starostwa na dyrektorkę szkoły w Żark. Letn. tak jak zrobił jakiś „Popiel”. na dyrektorkę w Poraju. Zobaczymy czy komisja rewizyjna zajmie się taką skargą? ciekawe?

   11
   1
 22. Lalka pisze:

  Myślę, że w tym przypadku to taki anonim pójdzie od razu do kosza, a dlaczego to sobie sami odpowiedzcie.

  10
  1
  • Gggada pisze:

   Tylko ze Słuzalkowa faktycznie robiła walki i to się wydało. Zgłosiło to kilkanaście rodziców wiec z niczego by to nie powstało.

   2
   2
 23. ela pisze:

  Oczywiście że dyrektorka w ŻL jest nie do ruszenia. A szkoda, bo narobiła swoją obecnością więcej zamieszania, niz
  dobrych czynów. Najgorsze jest to, że toleruje ogromne lenistwo nauczycieli, a gdy jest większy problem, to udaje,
  że nic nie wie. Ciekawe , czy poruszony problem jezyka angielskiego w klasach mlodszych (jak napisał rodzic
  powyżej) wogóle ją zainteresuje? Pewnie nie!!!

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *