Dlaczego gmina nie miała płynności finansowej?
22 sierpnia 2018 r. | 11:40
5

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wykazała szereg nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem gminy. Jednym z nich jest brak płatności faktur wobec kontrahentów. Jak z tego tłumaczyła się skarbniczka i Wójt? Tłumaczyli, że brak płynności finansowej gminy Poraj był spowodowany splotem wielu zdarzeń...

Do tego należy wspomnieć, iż RIO podważyło tankowanie paliwa "na gminę" do kanistrów. Nie ma pewności, co z tym paliwem się działo...

Całość możecie przeczytać poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Dlaczego gmina nie miała płynności finansowej?”

 1. Agata pisze:

  Tak właśnie a co to zatankowanie do prywatnych kanistrów i do czyich samochodów było wlewane? Kto kupował to paliwo? Koniecznie należy sprawdzić sposób rozliczania paliwa i jego zakupy i porównać z wydatkami na paliwo z kadencji poprzedniego wójta.

  11
  0
 2. xxx poraj pisze:

  Temat pytania ;Dlaczego gmina nie miała płynności finansowej ;Stachera Lukasz mówi mała pomyłka .Można to rozumieć .Ale zadłużenie starostwa myszkowskiego przed przyjściem do PORAJA na funkcje Wójta . Zadłużenie powiatu na około 16 mil zł. to jaka pomyłka ,pozostawienie gminę Poraj na okołó 30 mil zł .Nie starałem nigdy być wobec Niego/ Stachery / złośliwy.Ale należy zrozumieć Panie Stachera nie można brnąc coraz głębiej w dół .Towarzystwo które przyszło za Panem to większość osób , którzy nie nauczeni są uczciwej pracy a dojedzenia pierwsi z podwójna porcjom. Staniesz kiedyś przed poprzeczkom której nie podołasz pokonać .Zbieranina wyprze się ciebie, ty upadniesz nikt cię nie podniesie , Niech to będzie pomyłkom.

  7
  3
 3. Karol de Bil pisze:

  po pierwsze panie red. kanistrów, a nie „karnistrów” – tak mawia się na wsiach, ale nie pisze. po drugie, jak gmina nie ma płynności? mnie się od dawna wydaje, że ukasz dba o to doskonałe, żeby finanse gminy były bardzo „płynne”. :-)) one są tak płynne, że nawet nie wiadomo kto kupuje rajty na rachunek gminy… można podejrzewać tylko, że z przeznaczeniem dla jakiejś kobiety. no, chyba że ójt pod biurkiem przymiarki jakieś robi… :-))

  10
  1
 4. rajtka pisze:

  Czy już mam chodzić w gminnych rajtkach ,czy w dniu ostatecznym.

  6
  1
 5. Mieszkaniec Poraja pisze:

  A może rajtki to prezenty dla gości-Pań.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *