MWM Brzesko
Gigantyczna podwyżka za śmieci!
07 października 2019 r. | 08:49
19

Dziś odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Poraj w sprawie ustalenia wysokości stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zapowiada się ogromna podwyżka za odbiór śmieci.

Dotychczas za śmieci segregowane płacicie 8,50 zł od osoby. Teraz od 1 listopada 2019 roku będziecie płacić 15 zł. Za śmieci niesegregowane płacicie 15,50 zł od osoby, po podwyżce będziecie płacić 30 zł.

Propozycję uchwały w tej sprawię znajdziecie poniżej.

W przyszłym roku zapowiadana jest kolejna podwyżka.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Gigantyczna podwyżka za śmieci!”

 1. Mila pisze:

  I tak są gminy w powiecie Częstochowskim co płacą więcej więc nie przesadzajcie.

  2
  17
  • power pisze:

   No to jest prawda, ale prawda jest że gmina jako jedna z 2 gmin na 193 gminy otrzymała negatywna opinie za budżet od RIO … a to świadczy że włodarze gminy Poraj nie wiedza co robią i to już jest duży problem.
   Wszystkie podwyżki są podyktowane w dużej mierze nieudolnością w zarządzaniu gminą bo koszta trzeba spuścić na mieszkańców, słowem wybraliście sobie to macie . Gorzej jak ja na tą Panią nie głosowałem i mam to co mam … A to dopiero preludium do tego co będzie !.

   8
   0
  • Redeyes pisze:

   Różnica jest taka że my żyjemy na wsi! Nie w mieście niech Pani nie porównuje Poraja do Częstochowy bo rozsmiesza mnie Pani na całej linii.

   8
   6
  • Stop smieciom pisze:

   Moim zdaniem nie my wytwarzamy śmieci więc to nie ja powinienem za to płacić .Produkcja śmieci odbywa w zakładach większych mniejszych ale nie u mnie .Ja jako osoba kupująca produkty mogę dokonać wyboru czy kupię produkt gorszej jakości czy lepszej czy będzie zapakowane w folię czy papier płacąc za towar. Odpad typu papier aluminium folię itd robię extra robotę dla natury i dla firm przetwarzających te śmieci za który do niedawna płacili gdy takie śmieci woziłem na skup teraz to ja jeszcze im muszę zapłacić.Trzeba łączyć siły przeciw wyzyskowi A nie kłócić się o cenę śmieci.

   0
   0
 2. Zdzisława Polak pisze:

  W Gminie Poraj nie ma jeszcze podstaw do podniesienia tych stawek za śmieci. Bo jeszcze obecna umowa obowiązuje jeszcze do końca marca 2020 roku . Brak ok 300 tys zł do zbilansowania tego zagadnienia wynika przede wszystkim z tego, że wiele osób i firm nie płaci i są zaległości. Należy więc w pierwszej kolejności wyegzekwować te pieniądze od dłużników oraz zweryfikować wszystkie wszystkie ponoszone koszty przez gminę i trochę zaoszczędzić w tym dziale. Należy też opracować nowy regulamin gospodarowania odpadami i może nie trzeba będzie robić podwyżek.

  19
  4
  • AS pisze:

   to się przeprowadź do innej gminy a nie pisz bzdur.

   5
   19
   • Zdzisława Polak pisze:

    Do ASA – To ja zabiegam o to aby AS nie musiał dużo płacić za odbiór odpadów , zachęcam do oszczędnego gospodarowania gminnymi (naszymi) środkami , wyeliminowania zbędnych kosztów itp a tu mam takie podziękowania od ASa ? i nakaz od ASa opuszczenia gminy ? AS ty nie bądź taki AS.

    14
    4
    • AS pisze:

     Proszę Panią dba Pani chyba tyko o siebie i żeby dostawać kasę jako Radna Powiatu identycznie jak Radny Karkocha . Jeżeli chodzi o odpady to wole płacić więcej ale mieć czysto ,ludzi trzeba uświadomić że lepiej oddać śmieci niż wywozić do lasu o jakich Pani pisze oszczędnościach przecież w tej gminie rozwala się kasę i za Pani kadencji było identycznie robiła Pani tylko duży szum teraz chce pani to wszystko naprawić to tak nie działa. Teraz nie ma co narzekać ze jest duża podwyżka to zasługa całej poprzedniej i obecnej ekipy żadnych podwyżek przez parę lat to musiało się tak skończyć i pewnie niedługo można się spodziewać podwyżki wody.
     Proszę Panią tylko o jedno niech Pani zacznie coś robić a nie tylko narzekać ludzie którzy Panią wybrali czekają na efekty. Nakaz to może sobie Pani u siebie na posesji powiesić np. treści
     Głosujcie na mnie tak nic dla was nie zrobię!

     9
     14
 3. MaxKolanko pisze:

  To niech Pani napisze jak jest w innych gminach, z tego co wiadomo to w Myszkowie 27 zł za osobę jest.

  3
  9
 4. Zdzisława Polak pisze:

  tutaj jest link do wyników głosowań Radnych w/s podwyżki opłat za śmieci.
  http://poraj.bip.net.pl/?a=6108.
  I tak za podwyżką byli radni : S. Sawicki , Ł. Boroń, A. Tkacz i Pani radna Superson Kosztyla.
  Wstrzymali od głosowania Radni: K.Klimek, M. Makuch i Ł Adamczyk.
  pani Radna Caban wyłączyła się sama z głosowania.
  Pozostali Radni głosowali przeciw tej podwyżce . Brawo dla nich.

  25
  0
 5. Jaro pisze:

  Drogi panie radny KLIMEK. Po obejrzeniu nagrania sesji nadzwyczajnej zachęcam pana do pracy nad poprawieniem jakosci języka mówionego. Wypadałoby wiedzieć, że mówimy pięć koszy, a nie tak jak pan powiedział „pięć koszów” Zachęcam do lektury słownika jezyka polskiego.

  10
  0
 6. Król pisze:

  Do Asa, bzdury to Ty piszesz, podwyżka spowoduje, że jeszcze więcej ludzi będzie zaniżać lub wręcz ukrywać to, że wytwarzają śmieci ( znam takich), nie złożą deklaracji a śmieci wywiozą do lasu, gdzie logika w twoim rozumowaniu? A jeśli wymagasz od Radnych to zacznij swoje wymagania od siebie,,,

  7
  5
  • AS pisze:

   Jak taki jesteś logiczny i znasz to zrób donos jesteś daremny zanieczyszczają ci otoczenie i siedzisz cicho no właśnie zacznij od siebie dobrze napisałeś chyba że lubisz mieszkać w syfie. Jak ktoś dostanie 1000zł kary to spokojnie gwarantuje Ci że się nauczy.

   4
   10
   • Zdzisława Polak pisze:

    Do ASA to szkoda słów bo i tak nie zrozumie. Asie obejrzyj sobie nagranie z wczorajszej sesji Rady Gminy Poraj to się dowiesz , że zaproponowane podwyżki za odbiór śmieci nie wynikają z przetargu bo go jeszcze nie było . Gmina ma umowę na odbiór śmieci obowiązującą chyba do końca marca 2020r. Zaproponowana
    podwyżka tych cen spowodowana jest wyłącznie brakiem 300 tys. zł w zagadnieniu „śmieci” w tym ponad 200 tys zł z tytułu niepłacenia przez niektóre osoby i firmy. ASie czy chcesz zapłacić za tych dłużników? Bo ja nie i chyba nasi mieszkańcy też nie chcą płacić za dłużników. Niech UG wyegzekwuje te zaległości i wtedy się wszystko zbilansuje i podwyżki cen śmieci będą niepotrzebne.

    13
    2
 7. Król pisze:

  Do Asa – nie jestem kapusiem, dalszą polemikę uważam za bezcelową.

  1
  4
 8. anna porajanka pisze:

  a co na to radni mieli porządek zaprowadzić a to tylko gadanie wstyd

  4
  0
 9. Bożenka pisze:

  I tak śmieci zdrozeja bo przecież PiS dobral się do każdego mieszkańca w Polsce zwiększając podatki i inne oplaty Przez co śmieci muszą i musiały zdrozec. Dziękujemy kontynuacji dobrej zmiany, 500+ nie każdy bierze. Ja nie biorę a muszę w sklepach i za śmieci więcej płacić, dziękuję pisioki – siuroki!!

  2
  3
 10. Xxx pisze:

  Bozena co ty wygadujesz? Urząd podnosi stawki za śmieci bo nie ma czym spłacić zobowiązań wobec firmy smieciowej.

  1
  0
 11. abc pisze:

  A co to znaczy,że maks.2% „przeciętnego dochodu rozporządzalnego”?Wstyd! A jak jest rodzina 5 osobowa i dzieci nie zarabiają, to skąd taki dochód?1693×5+8465?Że niby tyle mają na miesiąc wszyscy?Dzieci po 18 r.ż. uczą się, więc nawet 500+ nie ma… 15×5 plus mama emerytka15(nie ma tyle emerytury co rzekomy dochód rozporządzalny),razem 90zł na miesiąc,koszmar!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *