foto by biuro-inzynierskie.com
Poreco wprowadziło nowy cennik. Zapłacicie znacznie więcej za wodę i ścieki!
05 lipca 2018 r. | 09:03
53

Gminna spółka Poreco wprowadziła nowe stawki za usługi wodno-kanalizacyjne. Przygotujcie się na spore podwyżki, a wszystko to na cztery miesiące przed wyborami. Poreco potrzebuje waszych pieniędzy, dlatego za aprobatą Wójta sięga do waszych portfeli.

Cena za 1 m3 za dostarczoną wodę wzrośnie z 2,98 zł do 3,42 zł. Za 1m3 za ścieki odprowadzone do sieci kanalizacyjnej oraz dowiezione do oczyszczalni: z 5,73 zł do 6,38 zł! Wzrośnie także opłata abonamentowa za miesięczny okres rozliczeniowy za usługę dostarczania wody na odbiorcę. Z obecnych 3,28 zł do 4,97 zł.

Nowe stawki weszły w życie "po cichu" od 11 czerwca 2018 roku. Stawki będą obowiązywać do 10 czerwca 2019 roku, później będzie jeszcze drożej!

Przypominam, że nowe prawo wodne nie wymusza na samorządach podnoszenia cen, ale wymusza poprawnego kalkulowania stawek.

Poniżej cennik netto firmy Poreco w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI53 odpowiedzi na “Poreco wprowadziło nowy cennik. Zapłacicie znacznie więcej za wodę i ścieki!”

 1. Zdzisława Polak pisze:

  Jestem tą planowaną podwyżką cen wody zaskoczona. Radni Gminy Poraj nic o tym nie wiedzą. Panie Redaktorze nie mogę w to uwierzyć. Nikt nam o tym nie powiedział ani słowem. Nikt nie przedłożył Radzie Gminy żadnej kalkulacji w/s cen wody czy ścieków. Rada nie podejmowała żadnych wniosków ani uchwał w tej sprawie.

  13
  3
 2. friko pisze:

  Kto zapłaci za Wójta ?!
  MY wszyscy – wójt tak dobre rządzi że my będziemy za te decyzje płacić.
  No to teraz czekamy na podniesienie podatków za grunt i będzie komplet kasa na nagrody i premie będą.
  Skurwysyństwo !!!! Scenariusz się spełnia !!!

  17
  2
 3. Zdzisława Polak pisze:

  Dlaczego Wójt nie chce zaoszczędzić na Dniach Poraja? Wielokrotnie Go o to prosiłam. Nie realizuje też wniosku Komisji Oświaty , który zobowiązał Pana Wójta do zmniejszenia o 30% wydatków na gminną kulturę. Ponadto nie realizowane są postanowienia Programu Postępowania Naprawczego z których wynika całkowity zakaz wydatków na Promocję oraz oszczędności. Ale po co? najlepiej sięgać do kieszeni mieszkańców.

  14
  0
 4. stojący pod sklepem pisze:

  No ktoś musi zapłacić za długi. Ktoś jest tym zdziwiony? Naprawdę? Może powinni sobie poodejmować trochę – cwaniaczki?

  6
  6
 5. Zdzislawa pisze:

  Podziękujcie PIS’owi. Ceny zostały wyliczone odgórnie, ani gmina ani poreco nie mają wpływu na to. Pis stworzył Wody Polskie które teraz to regulują.

  8
  7
  • Wiesiek pisze:

   Co ty Zdzisławo fanzolisz? Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

   3
   9
  • Zdzisława Polak pisze:

   A tu jakaś fałszywa Zdzisława. Ja się podpisuję imieniem i nazwiskiem. To nie mój wpis. Już sami nie wiedza co zrobić to się podszywają pod kogoś. Oj nie ładnie tak postępować.

   7
   2
 6. Karol de Bil pisze:

  a na osiedlu kanadyjskim też będą te stawki, czy może tam będą jakieś rabaty, aby uatrakcyjnić te droga ofertę mieszkaniowa?

  8
  2
 7. karpiel pisze:

  Kobieto Polakowo czy ty w ogóle umiesz liczyć, ileż można zaoszczędzić na kulturz i Dniach Poraja?To ma niby wyrównać cenę wody. Po co ta durna demagogia, o podwyżkę o 50gr. Jak wam za drogo to łapcie sobie deszczówkę.

  2
  16
  • Zdzisława Polak pisze:

   tak Karpiel umiem liczyć i tak gdyby zrealizować wniosek Komisji oświaty obniżając o 30% wydatki na kulturę to zaoszczędzilibyśmy 300.000 zł rocznie ( bo 30% z 1 miliona zł = 300 tys. zł). Tak mogę Ci wyliczać i podawać inne przykłady ale po co i tak do Ciebie to nie dotrze.

   12
   2
 8. Ktoś 2 pisze:

  Łał Zdzicha umie liczyć . Za poprzedniego wójta nic jej nie pasowało choć długi nie było za tego nic jej też nie pasuje choć są robione inwestycjie bo dług. Tej starszej babci nikt nie dogodzi. Czy na tej ziemi jest facet który da rade jej dogodzić ?

  4
  11
 9. wybiorczyk pisze:

  dla tej władzy liczy się tylko kasa

  11
  0
 10. Lalka pisze:

  Trzeba być ograniczonym umysłowo – (ktos2)
  żeby gminne długi określać mianem inwestycji! Wstyd. Czym wy się chcecie pochwalić?

  11
  1
 11. Zdzisława Polak pisze:

  Koniecznie musimy sprawdzić, czy Pan Prezes Poreco Sp. z o.o, , czy Pan Wójt miał prawo podnieść ceny wody i ścieków bez zgody Rady Gminy Poraj

  12
  1
 12. Zdzisława Polak pisze:

  Zapytałam dzisiaj Wody Polskie czy ustalili ceny wody i ścieków dla Gminy Poraj? Otrzymałam błyskawiczną odpowiedż, że Wody Polskie nie ustalają tych cen , jedynie zatwierdzają zaproponowane ceny przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne. I że oni wręcz chronią mieszkańców przed stosowaniem zbyt wysokich cen wody i ścieków.
  Jest więc tak jak myślałam, że ceny ustalił Pan Prezes Poreco i posłał do zatwierdzenia. Wody Polskie tylko zatwierdziły zaproponowane ceny. Gdyby Pan Prezes zaproponował niższe ceny to tym bardziej by zatwierdzili.

  5
  1
  • Mariusz pisze:

   No ale chyba mogli nie zatwierdzić, skoro „wręcz chronią mieszkańców przed stosowaniem zbyt wysokich cen wody i ścieków”. Pierniczenie – trzeba być debilem, żeby nie widzieć tego, że im to jest na rękę. Jakby chronili to by NIE ZATWIERDZILI. PROSTE!

   2
   5
   • Zdzisława Polak pisze:

    Mariusz dlaczego nie rozmawiasz na argumenty tylko piszesz „pierniczenie -trzeba być debilem” Na tym poziomie nie będę rozmawiać.

    5
    2
    • Mariusz pisze:

     No a kim trzeba być.
     Sama piszesz

     „wręcz chronią mieszkańców przed stosowaniem zbyt wysokich cen wody i ścieków”.

     JAK CHRONIĄ, TO DLACZEGO SIĘ ZGODZILI NA PODWYŻKĘ.

     TO CHRONIĄ, czy NIE CHRONIĄ. Zdecyduj się. To jest argument, bez wyzwisk!

     3
     7
     • Zdzisława Polak pisze:

      Nikt do Przedsiębiorstwa Wody Polskie nie posłał cen poprzednich i proponowanych tylko jedne stawki nowe podniesione i takie zaakceptowali. Gdyby posłane były ceny niższe tez by je zaakceptowali. I proponuję wysłać od nowa te ceny niższe i poprosić o akceptacje.

      7
      1
     • Mariusz pisze:

      Tacy tam są w tych Wodach Polskich właśnie specjaliści! Co się im pośle, to podklepią. Pewnie jak zwykle znajomi królika! A jaki to był problem sprawdzić w internecie jakie były poprzednie stawki i ochronić „mieszkańców przed stosowaniem zbyt wysokich cen wody i ścieków”. CO? IM JEST TO NA RĘKĘ, bo kasa jest potrzebna aby wydoić Polaków na nagrody!

      2
      9
     • friko pisze:

      TY debilu !!!
      Szkoda słów na takiego ograniczonego kretyna …

      7
      2
     • Mariusz pisze:

      friko napisał(a): 9 lipca 2018 o 10:47 „TY debilu !!! Szkoda słów na takiego ograniczonego kretyna …”

      O jakie cudowne słowa, godne rzymskiego-katolika, biegającego co niedzielę do kościółka i pewnie jeszcze do komunii. Jak to zwykle po prawackiej stronie, sponsorowanej przez władzę…

      4
      7
     • friko pisze:

      Ja do kościoła nie chodzę – ba w boga nie wieże, ale wieże w sprawiedliwość a hołotę taką jak ty trzeba piętnować.

      6
      2
     • friko pisze:

      Rozumi9em że już mogę cie wyzywać, skoro jestem niewiężący – no to zapnij pasy bo lekko tu nie będziesz miał 🙂

      5
      1
     • MaxKolanko pisze:

      friko vel krzewiński czy inny burak uspokój się już bo Ci żyłki popękają:)

      2
      3
     • friko pisze:

      Burak ale cukrowy …
      Przynajmniej jest z buraka jakiś pożytek (można zrobić cukier, a z cukru to już co tam kto lubi), a nie głąb (np. z kapusty) którego się wycina i wyrzuca.
      Bo tak będzie z wami po wyborach.
      Nie mam nic wspólnego z tym Krzewińskim (a zwłaszcza że on jest jakiś gej czy coś takiego). Jestem homofobem 🙂 Bardzo małą mam tolerancje do tego typu ludzi … (a właściwie to ja nie mam tolerancji)
      Sprawa jest prosta, teraz to już tylko z burakami będziecie mieli do czynienia, z burakami którzy szybko was wyeksmitują z tej gminy ….
      Oczywiście nie skończy się to na samym wywaleniu z stołków, jeszcze będzie rozlicznie i autobusami do prokuratury …

      4
      2
     • Adam Krzewiński pisze:

      MaxKolanko, jeżeli używasz nazwiska osoby publicznej, to się podpisuj też swoim nazwiskiem. To jest podstawowa zasada dyskusji. Niestety twoja lewicowa „kultura” tego nie uznaje. Podobno ludzie lewicy są zepsuci i niemoralni. Wyzuci z zasad, głusi na pamięć dawnych dni, niewiedzący, skąd pochodzą ani dokąd zmierzają, powoli rozpłyną się w nicości. Nijacy, bez tożsamości, bez godności. Zuniformizowani technokraci. Jednak te cechy nie usprawiedliwiają Cię do używanie mojego nazwiska. Spokojnie Cię ostrzegam, bo spotkamy się w sądzie.

      3
      0
     • Adam Krzewiński pisze:

      Friko, podobnie się zachowujesz jak Kolanko. Uległeś UB-ckiej propagandzie. Gratuluje poglądów. Jesteś bardziej prymitywny niż Kolanko. Nie masz wiedzy, a piszesz, że ja jestem jakiś gej. Jakie masz dowody? Manipulują Tobą lewackie prymitywy. Czujesz się z tym dobrze? Raczej nie, bo Twoje wpisy świadczą tylko o frustracji. A czy wiesz, że takie frustracje mogą świadczyć o ukrytym nieakceptowalnym homoseksualizmie? Prosta droga do paranoi.
      SB próbowała mnie zmusić do podpisu współpracy (w celu neutralizacji politycznej) i próbowała znaleźć na mnie haki. Próbowano różnych metod. Zaangażowano szantażem nawet kilku gejów, aby znaleźć dowody i co, i nic. Dalej do szału doprowadzałem komunistów, dalej walczyłem z komuną na wszystkich frontach. Prosto w twarz informowałem ich o zdradzie i wyjątkowej głupocie. Nie udało się komuchom mnie uciszyć. Do dzisiaj to towarzystwo próbuje się na mnie mścić. A mnie to lata, bo nie mam rodziny. Gdybym ją miał, to te śmiecie by mi ją na pewno rozwalili, bo tak mi obiecywano na SB. W mojej teczce nie ma słowa na ten temat, a resztę kompromitujących nie mnie, ale SB materiałów zniszczono. Natomiast lewactwo z naczelnym porajskim kapusiem przez 30 lat rozpowszechnia SB-cką propagandę i widać, że Ciebie też zwerbowali. Realizujesz testament Służby Bezpieczeństwa i chcesz rozliczać gminnych towarzyszy? Czujesz się z tym dobrze? Pełna schizofrenia.

      4
      0
     • Adam Krzewiński pisze:

      MaxKolanko. Oczywiście, że chodzi o osobę nie-publiczną.

      3
      0
     • Adam Krzewiński pisze:

      Friko, podobnie się zachowujesz jak Kolanko. Uległeś UB-ckiej propagandzie. Gratuluje poglądów. Jesteś bardziej prymitywny niż Kolanko. Nie masz wiedzy, a piszesz, że ja jestem jakiś gej. Jakie masz dowody? Manipulują Tobą lewackie prymitywy. Czujesz się z tym dobrze? Raczej nie, bo Twoje wpisy świadczą tylko o frustracji. A czy wiesz, że takie frustracje mogą świadczyć o ukrytym nieakceptowanym homoseksualizmie? Prosta droga do paranoi.
      SB próbowała mnie zmusić do podpisu współpracy (w celu neutralizacji politycznej) i próbowała znaleźć na mnie haki. Próbowano różnych metod. Zaangażowano szantażem nawet kilku gejów, aby znaleźć dowody i co, i nic. Dalej do szału doprowadzałem komunistów, dalej walczyłem z komuną na wszystkich frontach. Prosto w twarz informowałem ich o zdradzie i wyjątkowej głupocie. Nie udało się komuchom mnie uciszyć i nie uda. Do dzisiaj to towarzystwo próbuje się na mnie mścić. A mnie to lata, bo nie mam rodziny. Gdybym ją miał, to te śmiecie by mi ją na pewno rozwalili, bo tak mi obiecywano na SB. W mojej teczce nie ma słowa na ten temat, a resztę kompromitujących nie mnie, ale SB materiałów zniszczono. Natomiast lewactwo z naczelnym porajskim kapusiem przez 30 lat rozpowszechnia SB-cką propagandę i widać, że Ciebie też zwerbowali. Realizujesz testament Służby Bezpieczeństwa i chcesz rozliczać gminnych towarzyszy? Czujesz się z tym dobrze? Pełna schizofrenia.

      4
      0
     • friko pisze:

      Mój błąd – Przepraszam nie znam Pana nie powinienem o panu pisać plotki niesprawdzone.
      Jak człowiek zaczyna pisać z debilami to zaczyna mu się horyzont zwężać i są takie efekty.

      3
      0
     • MaxKolanko pisze:

      Czyli przyznajesz się:) haha tu Cię zabolało, w sądzie się spotkamy? leć i stój już tam!!! ciekawe jaki będzie powód:)

      1
      3
     • friko pisze:

      Jesteś Debilem !!!
      Poczytałem o Krzewińskim i fakty są inne, Bieniek na niego nadawał (są dokumenty dostępne w sieci).
      I mu przypisali takie a nie inne zachowania.
      Fakt jest taki iż człowiek był represjonowany.
      Gość ma racje, dałem się wpuścić w maliny przez taką hołotę ja wy !!!
      Dalej stosujecie sprawdzone metody UBEKÓW.

      4
      0
     • friko pisze:

      A propos dokumentów :
      http://www.solidarnoscczestochowa.pl/images/dokumenty/sos_%27technik%27.pdf
      Tak to działa jak się popełni błąd to trzeba się do niego przyznać.
      Wiem wam to się w głowienie mieści ….

      4
      0
 13. Mariusz pisze:

  Tu sobie poczytajcie jak rządzi PiS w Tomaszowie Mazowieckim… 100 mln długu

  3
  6
  • friko pisze:

   Zapoznaj się szmaciarzu z tą listą :

   Wg Gazety ranking wygląda tak licząc od największego zadłużenia:
   1. Warszawa PO
   2. Wrocław PO
   3. Łódź PO
   4 Kraków PSL
   5. Lublin
   6. Poznań
   7. Bydgoszcz
   8. Szczecin
   9. Gdańsk
   10. Toruń

   No ale Tomaszów jest zadłużony … propagandzista lewicy i wójta, taka jest prawda że wy lewacy za co się nie weźmiecie to zaraz prywata i dług.
   Trzeba być ostatnim fajerem i kałmukiem, by porównywać Poraj do Tomaszowa … różnic jest kilka Tomaszów ma większe zaludnienie, jest miastem, i ma tylko 60 % zadłużenia ….

   2
   1
 14. Jerzy Jadczyk pisze:

  Najtrafniejszy komentarz do tej sytuacji jest napisany w tekście. ‚nowe prawo wodne nie wymusza na samorządach podnoszenia cen, ale wymusza poprawnego kalkulowania stawek’ to wystarczy.

  7
  0
  • Mariusz pisze:

   Proszę zerknąć na to co pisze Polakowa

   „Otrzymałam błyskawiczną odpowiedż, że Wody Polskie nie ustalają tych cen , jedynie zatwierdzają zaproponowane ceny przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne. I że oni wręcz chronią mieszkańców przed stosowaniem zbyt wysokich cen wody i ścieków.”

   JAKBY NAS CHRONILI, jak twierdzi Polakowa, TO BY SIĘ NIE ZGODZILI NA PODWYŻKĘ! Tylko tyle, i AŻ TYLE! Ale czego tu wymagać od PiSu, ciągnącego od ludzi kasę na swoją tłuszczę w spółkach skarbu państwa, gdzie prezesi zmieniają się co kilka miesięcy, a każdy kolejny dostanie milionową odprawę!

   4
   8
   • friko pisze:

    Ty debilu pier..lony, kałmuku, gminna wszo zasrana.
    To dzięki rządom wójta jest 30 milionów długu,
    Teraz to my będziemy płacić za wszystko.
    Jaką trzeba być ku..wą niemyta żeby takie głupoty pisać …
    A co zrobił wójt żeby nas ochronić przed podwyżkami – gówno ?
    WINNY JEST WÓJT nie Polakowa nie Poreco nie inne instytucje, jak by była kasa to wójt by podniósł (bo musiał ?) stawkę za wodę ale zwiększył by też dopłatę gminną i ludzie by tego nie odczuli !!!
    Ale jak się bawi, kasę wydaje na dni Poraja (choć jest zakazy promocji przez RIO) robi inwestycje z dupy wyrwane to dług rośnie … będzie siedział !!!!

    5
    2
 15. Lalka pisze:

  Kolejny raz pan wójt wraz ze swoją świta robi nas w jajo? Najlepiej podnieść ceny i bez konsultacji z radą. Ale z drugiej strony gdyby zapoznał radnych z tą propozycja to i tak zagłosowaliby na tak. Bo oni nie mają własnego zdania, tylko zdanie ich lidera się liczy?

  7
  0
 16. Zdzisława Polak pisze:

  Myślę Lalka, że Rada Gminy nie dała by przyzwolenia na podwyżkę wody i ścieków bez dyskusji i analizy kosztów.
  Przynajmniej ja poprosiłabym o kalkulację i szukałabym przyczyn tej podwyżki. Jedno jest wiadome , że koszty Poreco zwiększył ten 3 mln-owy kredyt na zakup oczyszczalni ścieków w Poraju i budynku biurowca przy ul. Górniczej , wyemitowane obligacje oraz wysokie odsetki od tych zobowiązań, Ze Sprawozdania finansowego za 2016 r wynika:
  Zobowiązania finansowe długoterminowe to:
  -obligacje własne w kwocie- 3.093.213,95 zł,
  -zobowiązania z tyt leasingu finansowego na samochód w kwocie -6.635,49 zł
  Zobowiązania krótkoterminowe to:
  -obligacje własne w kwocie -375.221,67 zł
  -zobowiązania pozostałe z tyt. leasingu finansowego -12.012,21 zł
  Koszty z tytułu odsetek:
  -odsetki od obligacji – 168.435,62 zł,
  -odsetki od pożyczki – 38.798,56 zł,
  -odsetki od rat leasingowych -1.273,68 zł
  Liczba pracowników wynosi 21 osób + Zarząd i Rada Nadzorcza
  Trzeba by przeanalizować czy wszystkie koszty są uzasadnione.

  9
  2
  • friko pisze:

   Wiadomo że nie są uzasadnione, wójt wymusił zakup budynku tylko po to żeby jakaś kasa wpłynęła na plus do gminy a teraz my za to zapłacimy !!!
   Ale spokojnie idą wybory rozliczmy to towarzystwo malwersantów i oszustów .. będą siedzieć !!!

   8
   1
 17. Magda pisze:

  A Pana Krzewinskiego nickow to juz sie nie moge doliczyc, Mam wrazenenie ze na tym portalu tylko on, polakowa I redaktorek pisza!!!

  1
  7
  • wiesiek pisze:

   Magda wyjmij sobie to „wrażenie”. Po co „wrażałaś” Bo nie masz podstaw do opluwania niewinnych ludzi.

   8
   1
  • friko pisze:

   Tak ! ludzie z gminy są porządni i piszą tylko z kilku nicków tak by serwera nie przeciążył 🙂
   A może po prostu jest ich tylko kilku 🙂

   5
   1
  • Adam Krzewiński pisze:

   Pani Magdo intuicja się sypie, a i inteligencji rodzice nie przekazali. Lata lecą, starość nie radość. Pozostaje tylko zimny piach. Tam mamona się nie liczy, a grzeszków co niemiara. Warto być przyzwoitym.

   6
   1
 18. Lalka pisze:

  Magda dobrze napisałaś, że masz tylko wrażenie.

  8
  0
 19. Karol de Bil pisze:

  ale spryciarz z tego ójta! sobie też podniósł, może teraz opowiadać, że siebie też obciążył kosztami długów, które zafundował mieszkańcom. :-))

  8
  0
 20. […] za wodę? Gminna spółka Poreco po cichu podniosła cenę za wodę i ścieki (pisałem o tym TUTAJ). Przeciętny Mieszkaniec gminy Poraj odczuł już to na własnej kieszenie. Poniżej możecie […]

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *