bezchmurnie
20°
17°
wtorek
Reklama
Fossbytes
Uważajcie na oszustwa na portalach społecznościowych!
11 kwietnia 2019 r. | 12:15
2

W ostatnim czasie odnotowaliśmy przypadki nowej metody oszustwa. Przestępcy włamują się na cudze konto na portalu społecznościowym. Następnie wysyłają wiadomość do osoby z grupy znajomych, w której proszą o szybką pożyczkę pieniędzy.

Policjanci z Myszkowa ostrzegają przed kolejną metodą oszustów celem wyłudzenia pieniędzy, które odnotowuje się w całym kraju. Przestępcy włamują się na konta profilowe na portalach społecznościowych i wysyłają wiadomości do osób z grupy znajomych. Podszywając się pod właścicieli kont, wykorzystują zaufanie swoich potencjalnych ofiar i zwracają się z prośbą o pożyczkę. W prowadzonej korespondencji proszą o szybki przelew z użyciem kodu systemu płatności mobilnych. Najczęściej tłumaczą to chwilowym brakiem pieniędzy, chęcią zrealizowania zakupów lub koniecznością doładowania telefonu. Naprawdę przestępca oczekuje przy bankomacie, aby wybrać pieniądze za pomocą otrzymanego kodu.

Apelujemy o czujność i zdrowy rozsądek, gdyż możemy stracić swoje oszczędności. Radzimy, aby pilnować dostępu do konta profilowego, nie otwierać załączników od nieznajomych adresatów oraz ostrożnie podchodzić do udzielania jakichkolwiek pożyczek. /KPP w Myszkowie/2 odpowiedzi na “Uważajcie na oszustwa na portalach społecznościowych!”

 1. roman pisze:

  Pała Nr 2 jak będzie używana . Po niej szybko przychodzi opamiętanie .

  3
  0
 2. Karolina pisze:

  Gąsiorski masz coraz bardziej SZOKUJĄCE wiadomości1

  1
  3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *