-1°
-10°
sobota
-1°
-9°
niedziela
Marina przejęła nieodpłatnie teren w Jastrzębiu nad zalewem
27 kwietnia 2018 r. | 13:09
52

Wczoraj odbyła się sesja Rady Gminy Poraj, podczas której radni przegłosowali niejednogłośnie wszystkie uchwały z porządku obrad, w tym uchwałę, dzięki której Stowarzyszenie Marina Poraj przejmie na 7 lat nieodpłatnie nieruchomość gruntową o łącznej powierzchni 3300 metrów. Multiprezes wielu organizacji, a zarazem pracownik urzędu - Adam Zaczkowski był z tego powodu bardzo zadowolony.

Poniżej znajdziecie fragment sesji odnoszący się do głosowań nad wszystkimi uchwałami.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Uchwały dzisiejszej sesji Rady Gminy Poraj

Gepostet von Gmina Poraj am Donnerstag, 26. April 2018

 52 odpowiedzi na “Marina przejęła nieodpłatnie teren w Jastrzębiu nad zalewem”

 1. Wiesław pisze:

  Super może w końcu zacznie się coś dziać na tym terenie! Dobre rozwiązanie!

  7
  2
  • Nowy głos pisze:

   Może ja tez chcę? Jestem wieloletnim menedzerem ds. Sprzedaży w spółce handlowej. Dacie mnie takie bonusy skorumpowane pasożyty społeczne? Mamy wszyscy uwierzyć, że projekt nie ma realnej wartości? Czy gmina rozdaje teraz tylko za to, że komuś się chce? Szanowni Panstwo, 7 lat…. w 7 lat powstają i upadają wielkie korporacje……

   7
   0
 2. Agata pisze:

  „Będzie się działo , będzie radośnie..” a wszystko na koszt gminy.

  10
  0
 3. Wiesław pisze:

  A wysluchaliscie ile pozyskaja kasy, jakby to podzielić przez ilość miesięcy to tak jakby Marina płaciła ponad 2300 czynszu miesięcznie, wszystkim się to opłaca!

  4
  1
 4. karucza pisze:

  opłaca to się tylko tym, którzy należą do stowarzyszenia MARINA!

  10
  0
 5. Wiesiek pisze:

  Jeśli Gmina by robiła projekt na swojej działce to infrastruktura, która ma tam powstać byłaby gminna a jak terenem dysponować będzie Marina to to wszystko będzie Mariny wraz z działką. I komu się to opłaci?

  5
  0
 6. Zdzisława Polak pisze:

  Za tą uchwałą jak widać głosowało 10 Radnych. Dwie Radne: Małgosia Rodek i ja głosowałyśmy przeciw
  a Tomasz Klimek wstrzymał się od głosu. Dwoje Radnych było nieobecnych na tej Sesji.

  11
  0
 7. Wiesław pisze:

  Hehe radnych z PISu, Juz to widzę, ani ja, ani moja rodzina, ani moi znajomi nie będą głosować na PIS tak jak wiekszosc

  1
  4
 8. Wiesław pisze:

  Tak, Tylko jak się już słyszy co chcą zrobić w gminie to aż się coś w kieszeni otwiera!

  2
  1
 9. Dariusz pisze:

  W Gazecie Myszkowskiej artykuł przedni. Sluzalek udupiona a Magdalena RuziukWilk jak słyszy „głosy” to powinna udać się do psychiatry.

  3
  3
 10. Agata pisze:

  To tak jest Dyrektorka Służałek zamiast zawiadomić organa to milczała .To teraz została za nic zaatakowana.

  4
  0
  • niuniek pisze:

   dla Ciebie nic, dla dzieciaków i rodziców tragedia.

   4
   3
   • Agata pisze:

    Niuniek a jaka to tragedia dla rodziców?

    3
    0
    • niuniek pisze:

     zapytaj rodziców i dzieciaków

     2
     2
     • niuniek pisze:

      radna ” AGATA” jak zwykle rżnie głupa i udaje , że nic się nie stało ?
      życzę pani, żeby pani wnuki tak traktowano 🙁

      2
      3
     • Agata pisze:

      Niuniek a co takiego się stało? Na czym polega ta tragedia dzieci i rodziców? Myszkowskiej nie czytam bo ciebie też tam opisali.

      3
      0
     • Stanisław Z pisze:

      Agata pyta: „a co takiego się stało? Na czym polega ta tragedia dzieci i rodziców? ”

      Rżniesz głupa? Jeśli dyrektorka nie robi konkursu w klasach starszych, tak by można było wyłonić prawdziwie utalentowane dziecko, które pójdzie dalej do eliminacji gminnych, tylko wybiera osobę, która chodzi do niej na prywatne lekcji, to jest OK? Takie mamy przyjąć standardy? We wszystkich szkołach BYŁY eliminacje. A w Poraju -NIE?

      Na czym polega tragedia rodziców? Czy to tak trudno zrozumieć, że rodzic e inwestują w dziecko, posyłają na lekcje śpiewu, a potem okazuje się, że dziecko z talentem nagle zostaje „olane”, bo jest ustawka przy zielonym stoliku?

      Na czym polega tragedia dzieci? NAPRAWDĘ trzeba to tłumaczyć? Nie można pojąć, że dziecko przygotowuje się cały rok, by wygrać konkurs ze wspaniałymi nagrodami i mieć możliwość zaśpiewać z zespołem Piotra Rubika?

      5
      2
     • Wiesiek pisze:

      Niuniek a których rodziców konkretnie należy zapytać?

      3
      0
 11. Stanisław Z pisze:

  A ja się chciałem zapytać, czemu to bloger nie napisze o skandalu związanym z konkursem powiatowym „NASZ TAENT”? Czy to dlatego, że portal jest sponsorowany przez tą samą partię, która ma zamiar na wójta wystawić panią, która nie robi eliminacji, tylko „wybiera pieczarki”?

  Jeśli ją sobie wybierzemy na wójta – to czy już wiadomo jak będzie rządzić? Czy PRYWTA i POD SIEBIE, to będą jej standardy?

  3
  3
 12. Karucza pisze:

  Prywata i pod siebie to jest teraz w urzędzie gminy Poraj.

  4
  0
 13. Agata pisze:

  Niuniek pokazałeś swoją zawiść i złośliwość bez granic nawet czyjeś niewinne dzieci czy wnuki wplatałeś w swoją politykę,

  3
  0
 14. Karucza pisze:

  A czy Kurier Porajski za nasze pieniądze nie reklamuje aktualnego wojta od lat, a szkaluje i oczernia tych, którzy w opozycji? To jest w porządku?A na tym portalu was wszystko drażni bo wójt nie jest ten naj naj!

  5
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Miły człowieku – ja mam generalnie w du**e wójta obecnego. Chcę tylko pokazać jaka jest wielka HIPOKRYZJA tego portalu, bo pisze o nieprawidłowościach wójta, ale czy napisze cokolwiek o nieprawidłowościach dyrektorki z podstawówki, która jest PiSu? A skąd płyną pieniądze na ten portal? Sami sobie odpowiedzcie! PROSTE!

   4
   3
 15. Uczeń pisze:

  Sugerujecie że Pani Dyrektor nie była wystarczającym fachowcem do oceny, kto się nadaje, a kto nie? Kompetencje dyrektora nie miały tu nic do rzeczy w momencie, gdy ta Pani jest wieloletnią nauczycielką muzyki i praktykującą wokalistką. Z drugiej strony warto pisać o takich sprawach również tutaj, bo to poważne oskarżenia, choć wyssane z palca.

  5
  0
  • marysia pisze:

   Uczeń, to co piszesz jest prawdą , tylko czasy się troszeczkę zmieniły. Rodzice są roszczeniowi , zależy im by ich pociechy miały oceny celujące i osiągnięcia w konkursach . Do każdego konkursu są wytyczne i regulaminy, do których dzieci i rodzice mają dostęp. Po każdym konkursie komisja szkolna sporządza protokół. Jestem bardzo zdziwiona , że taka sytuacja zaistniała. Jeżeli , to są pomówienia , to należy sprawę natychmiast skierować do ponownego wyjaśnienia . ( a nawet do sądu).

   4
   0
   • Wiesław pisze:

    Jakby nic nie bylo na rzeczy to po pierwsze Pani dyrektor od razu by wyjaśniła i pokazała protokół tak jak inne dyrektorki. Dlaczego tego nie zrobiła? Sami sobie odpowiedzmy!!! Po drugie chyba jest pewna że nic jej nie grozi, to jest ta „dobra zmiana”, Mam nadzieje ze w końcu ludzie zauważa to, zresztą widać po forum jak po mału każdy ma dość redaktorka!!!

    2
    2
  • Uczeń pisze:

   Ludzie…. to szkolny konkurs karaoke…. zawsze rodzicom wydaje się, że ich dziecko zasługuje na koronę….. też jestem rodzicem i walczę z takimi myślami. Jaki protokół? Jakie regulaminy? Dzieciom to potrzebne? Czy niespełnionym ambicjom ich rodziców? Dyrektorka nie przeprosiła? Nie złożyła wyjaśnień? Myślę że to zasługa doświadczenia jakie zdobyła. Roku szkolnego by jej nie starczyło, gdyby odpowiadała na wszystkie roszczenia dzieci i rodziców, a ktoś musi mieć czas na zarządzanie. Widocznie nie wszyscy dbają tylko o swój wizerunek, wzorem Nam Panującego, tylko faktycznie pracują.

   4
   0
   • Stanisław Z pisze:

    To nie jest „szkolny konkurs karaoke”, bo w finale nagrody przekraczają 1000 złotych! Więc nie mówimy tutaj o żadnej zabawie!

    Jaki protokół? Jakie regulaminy? Dzieciom to potrzebne?

    Ano taki, że każdy konkurs ma regulamin i sporządza się protokół. To jest jest konkurs pt. „tak mi się zachciało”, tylko jest to konkurs powiatowy, z finałem w Myszkowskim Domu Kultury, gdzie są profesjonalni muzycy (zespół Piotra Rubika) oraz profesjonalne jury złożone ze znanych muzyków! Czy oni też powinni olać regulamin i protokół?

    Na ten konkurs czekało wiele utalentowanych dzieci, a czy to nie tak, że „profesjonalizm” pani dyrektor pozwolił tylko i wyłącznie na wybranie uczennicy uczęszczającej do niej na prywatne lekcje?

    1
    1
 16. antoni pisze:

  Uczeń , wytłumacz to rodzicom i dzieciakom 🙂 Każdy nauczyciel musi liczyć się z roszczeniami rodziców . Czasy się zmieniły !!!

  2
  1
 17. Zuzanna pisze:

  A gdzie był nauczyciel od muzyki w szkole w Poraju? We wszystkich szkołach dyrektorzy przeprowadzali ten konkurs? Czy nauczyciel od muzyki może? A może należy o to zapytać nauczyciela od muzyki w szkole w Poraju to podobno dobry znajomy „Króla”

  6
  0
 18. Zdzisława Polak pisze:

  Bardzo mnie ciekawi, które szkoły z Gminy Poraj zgłosiły kandydatów (-ki) do tego konkursu „Nasz Talent” ?

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *