bezchmurnie
21°
18°
wtorek
Reklama
Mniej na wynagrodzenia, więcej na dzieci!
08 lutego 2019 r. | 10:22
7

Radny Waldemar Sitek chce ograniczenia wydatków na Gminny Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Komisja miałaby dostać zamiast 20 000 zł tylko 10 000 zł. Pieniądze w tej wysokości można byłoby zaoszczędzić, nie wypłacając wynagrodzenia członkom komisji. To jest bardzo dobry pomysł!

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze radny chciałby przeznaczyć na wypoczynek dla dzieci i młodzieży z gminy.

Poniżej pismo radnego w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Mniej na wynagrodzenia, więcej na dzieci!”

 1. Zdzisława Polak pisze:

  Każdy wniosek złożony na Komisji przez członka Komisji powinien Przewodniczący Komisji podać pod głosowanie.

  10
  0
 2. basia pisze:

  tu nie chodzi o pomoc pijanym czy po narkotykach tylko o te wynagrodzenia

  4
  0
 3. rysiek pisze:

  Może dodatkowo warto zrezygnować z „Wójtowego kierowcy i samochodu” ? Pensja kierowcy + ubezpieczenie auta + przeglądy auta + ubezpieczenie itp dałoby w sumie kilkadziesiąt tysięcy zł oszczędności rocznie (a samochód sprzedać na poczet spłaty długów gminy).
  Wójt może jeździć swoim samochodem(jak większość wójtów w PL) lub wybrać komunikację miejską – koszty paliwa lub biletów bardzo łatwo można rozliczyć/zwrócić.

  13
  1
 4. bela pisze:

  Samochód to był kupiony dla radnych gminy dwie kadencje temu .Jak samochód został kupiony to Stachera Łukasz przywłaszczył sobie , wożony , między innymi na różne imprezy a resztę niech dopowiedzą siedzenia w samochodzie ..Sprzedaż samochodu to wypowiedz jednoznaczna radnych i nie ma samochodu oraz zbędnego kierowcy. Obecne wynagrodzeniu pani Każmierczak Katarzyny to pomyłka pana Boga . Przy jej obecnym wynagrodzeniu nabycie samochodu to co to jest ??? Ale samochód kupiony za pieniądze mieszkanców gminy to dobra rzecz na różne okoliczności . Decyzja jest w rękach radnych z podaniem kto jest za sprzedażom . Komu należeć będzie powiedzieć, wiedziałem na kogo głosować na radnego gminy Poraj.

  7
  0
  • Pikuś pisze:

   Własnie tak ma być jak powiedziała Bela. Bo to jest skandal, żeby trzymać samochód z kierowcą do wożenia wójta. Nigdy nie udostępniono tej bryki np w celu dowiezienia uczniów na konkurs , czy jakiś występ tylko znów ekstra zamawiały dyrekcje szkół auta w Firmie Zaczkowskiego i są dodatkowe koszty jeszcze płacone do ręki (bez faktury)? Czy to tak ma być? i dokąd?.

   9
   1
 5. Robol pisze:

  Popieram pomysł pijaki jak pili tak pić będą. Kierowcę zwolnić , przecież gmina ma auta do wożenia urzędników . Komisja do zwalczania alkoholizmu to kpina oni i tak nic nie robia tylko diety biorą .Dziwnym trafem jak urzędujący wójt był vice to chodził na nogach .

  6
  1
 6. Pikuś pisze:

  Dlaczego GKRPA nie zajmuje się narkomanią?

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *