Na środku zalewu w Poraju przewróciła się łódź
07 sierpnia 2019 r. | 09:26
1

Jak już zapewne część z Was słyszała, Policjanci z częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji pełniący wczoraj służbę na zbiorniku wodnym w Poraju, udzielili pomocy 2 osobom znajdującym się w wodzie. Mundurowi przystąpili do akcji ratunkowej, kiedy zauważyli na środku zalewu przewróconą łódź. Na szczęście, nikomu z uczestników rejsu nic się nie stało.

W niedzielę z samodzielnego pododdziału prewencji policji w Częstochowie pełnili służbę na terenie zbiornika wodnego w Poraju. Około godziny 15.00 wodniacy zauważyli wywróconą łódź i dwie osoby w wodzie. Obaj mężczyźni w wieku 45 i 50 lat,unosili się na powierzchni dzięki kamizelkom ratunkowym, które mieli na sobie. Nie byli jednak w stanie dotrzeć samodzielnie do brzegu. Łódka, którą żeglowali po chwili zatonęła na samo dno, a oni znajdowali się na samym środku jeziora. Z ich relacji wynikało, że podczas rejsu nastąpił silny podmuch wiatru, co spowodowało przewrócenie się żaglówki. Zadaniem mundurowych było więc wciągnięcie ich na pokład łodzi patrolowej. Natomiast zatopioną łódź wyciągnęli na brzeg strażacy.

Jak co roku w okresie letnim, pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na wodnych terenach rekreacyjnych w Poraju realizują policjanci z Myszkowa i Częstochowy. Niedzielna akcja ratunkowa była kolejną w tym sezonie, która zakończyła się pomyślnie. Nikt bowiem z ratowanych osób nie ucierpiał i nie wymagał hospitalizacji. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tego typu sytuacje kończą się szczęśliwie. Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Jeszcze raz apelujemy o rozsądek. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Na środku zalewu w Poraju przewróciła się łódź”

 1. Zenon pisze:

  Bardzo dobrze, że Policja ma patrole przy zbiorniku.
  bywamy okazjonalnie z dziećmi lub na rybach z różnych stron zbiornika wodnego
  Widać często młodzieży i grypy, które po skończonej imprezie zostawiają puste butelki i kupę śmieci.
  Nam nie przeszkadza, by Policja mogła też kontrolować teren brzegów a nawet legitymować, opłacam licencję wędkarską i sprzątam po sobie tak jak jest w regulaminie.
  Niestety tutaj nie wystarczy dwóch Policjantów którzy i tak bardziej działają na wodzie.
  Największe śmieci które spotkaliśmy były od strony Masłonskiego do słupa wysokiego napięcia.
  Szkoda bo Poraj to piękne miejsce i nie dziwię się, że większość ludzi ucieka na Pogorie

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *