-1°
-6°
środa
-2°
-3°
czwartek
fot. Starostwo Powiatowe w Myszkowie
Narodowe Święto Niepodległości w Poraju
14 listopada 2017 r. | 16:22
4

W sobotę odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Poraju. Na całość uroczystości złożyły się msza święta, przemarsz ulicami Poraja, złożenie kwiatów i część artystyczna, która odbyła się pod Pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

Obchody Święta Niepodległości w Poraju rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, celebrowaną przez ks. dziekana dra Zdzisława Zgrzebnego. Po przejściu ulicami miejscowości druga część oficjalnych uroczystości odbyła się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystościach uczestniczyli m.in. mieszkańcy, kombatanci, harcerze, żołnierze rezerwy Wojska Polskiego, społeczność szkolna, strażacy ochotnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, politycznych oraz przedstawiciele firm, instytucji i samorządu i liczne poczty sztandarowe z terenu gminy. Pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów.

Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta z Poraja. Część artystyczna odbyła się również pod Pomnikiem Marszałka, w której uczestnicy wysłuchali występów Zespołu Śpiewaczego „Malwy” i Zespołu „Plus Minus”.

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali przed przemarszem kolorowe kotyliony w polskich barwach narodowych, wykonane przez uczestników Centrum Integracji Społecznej w Poraju. /Starostwo Powiatowe w Myszkowie/4 odpowiedzi na “Narodowe Święto Niepodległości w Poraju”

 1. mk pisze:

  My Polacy lubim przeszlosc
  lubim duchy,lubim zjawy
  lubim wszystko co odeszło
  lubim symboliczne sprawy

  0
  0
 2. ANDZIA pisze:

  a gdzie Vice ? Czyżby juz zamieniła się w ducha 🙂

  0
  0
 3. Kulfon pisze:

  Sultanny powińy przeprosić za lata niewoli ..,.

  0
  0
 4. ase pisze:

  …pracownicy gminy podpisali listę?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *