Wikipedia
Ogromne koszty użytkowania gminnego samochodu
11 marca 2019 r. | 11:31
15

Radni Grzegorz Bojanek i Patryk Frendowski ujawnili koszty związane z użytkowaniem samochodu Urzędu Gminy Poraj marki Volkswagen Jetta. Roczny koszt użytkowania tego samochodu pozwoliłby na zakup nowego auta.

Szczegóły znajdziecie w informacji poniżej.

komentarz Zdzisławy Polak - ówczesnej radnej gminnej, a obecnie wiceprzewodniczącej rady powiatu:
Roczne koszty ogromne. W każdym roku za kwotę ponoszonych kosztów można by kupić co roku nowy samochód. Poprzednia Rada Gminy Poraj gdy stanęła przed dylematem konieczności wyrażenia zgody na zakup samochodu służbowego zadałam wiele pytań wójtowi , na które mi odpowiedział, że :
- nie będzie zatrudniał kierowcy,
- z samochodu będzie mógł korzystać każdy urzędnik z UG, nawet Radny, który pojedzie załatwiać sprawę służbową (dla Gminy),
-zapewnił, że znikną koszty delegacji.

W świetle tych odpowiedzi i zapewnień wójta Stachery, że koszty gminy zmaleją - Rada Gminy dała zgodę na zakup samochodu. Nikt z radnych nie wiedział, ze wójt kupi drogą limuzynę na dodatek z ciemnymi szybami oraz, że tak drastycznie wzrosną koszty używania tego samochodu i że będzie służył tylko i wyłącznie wójtowi i nie tylko do wyjazdów służbowych, ale i prywatnych (co wytknęła kontrola NIK).

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Ogromne koszty użytkowania gminnego samochodu”

 1. kolano pisze:

  Pani Katarzyna Kzmierczak w tematach urzędowych stwierdzam, że nie zbacza z prawdy. Mieszkańcy powołując ją na tę funkcje, to zbieg okoliczności . Niech wyjmie określenie z głowy że do tego przyczynił się kłamca jak wynika z raportu NIK Łukasz Stachera Niech.służy mieszkańcom gminy, oni Ją obdarzyli tym mandatem . O ile będzie taka postępować jak mieszkańcy wobec niej , może perspektywicznie myśleć Dużo ją bije krzywda którą nie ujawnia . Społeczeństwo jest świadom że zabraniano jej ujawnić prawdy . Jej wiedza co do zarządcy gminy może być dużo krótszą niż powstrzymujące wypowiedzenie o formie jakom jej zostawił były ???.

  3
  6
 2. Lalka pisze:

  Sprzedać samochód. Kierowcę zwolnić. Pani wójt ma blisko do pracy, albo niech zrobi prawo jazdy na swoj koszt.
  Boże jakie to generuje koszty!szok.

  16
  4
 3. nina pisze:

  Pani WÓJT ma prawo jazdy tylko nie trenowała na tego rodzajach pojazdach .

  8
  2
  • Miś pisze:

   To jest skandal , żeby wozić osobę, która ma prawo jazdy. Jak nie ma prawka to niech sobie zrobi a jak ma to niech jeździ, w końcu ktoś jej dał prawo jazdy tzn. , że egzamin zdała. I tu własnie tkwią pokłady oszczędności.

   14
   2
   • kierowca XX pisze:

    ma prawo jazdy, bo widziałam ja za kierownicą ( ale to było bardzo dawno ok 15 lat wstecz) Dlaczego nie jeździ ? A może wystarczy kilka dodatkowych lekcji u instruktora?

    10
    1
 4. Jaro pisze:

  A czy nas szarych ludzi ktoś się pyta czy mamy czym dojechać do pracy? Nikogo to nie obchodzi wiec jeśli pani wójt nie potrafi prowadzić samochodu to niech chodzi pieszo. A ze sprzedaży samochodu niech spłaca ratę kredytu lub jakiś chodnik zrobią.

  14
  1
 5. Wojtek pisze:

  Mankamenty wótowej wychodzą na jaw. Ta druga kandydatka na wójta samodzielnie jeżdzi samochodem i nie potrzebuje ani służbowego auta ani kierowcy.

  14
  1
 6. reks pisze:

  To co widział kierowca tego Volkswagena te formy ! czy jak był milicjantem przez lata czy słyszał o takich rzeczach .Najlepiej byłoby sprowadzić dobrego psa tropiącego ,aby zebrał w samochodzie Volkswagena zapach . Następnie wprowadzić go do budynku urzędu , rozpocząć od gabinetu i może piesek zaczął by kogoś łapką drapać lub wydawać głos że coś znalazł .I powoli od kłębka do nitki .Nie zgadzam się do końca z Misiem . Wielu urzędach było i jest że kierowca jest pracownikiem a wraże potrzeby kilkugodzinnej jazdy; narady; jedzie . To się zdarza rzadko ale tak jest, Aby samochodem swobodnie poruszać się po miastach to nie można mówić że to takie proste należy mieć coś wyobrażni i zrozumienia w tym temacie a jeszcze bardziej pisać , mówić to proste jak budowa cepa.

  5
  1
 7. Karolina pisze:

  Trzeba być kompletnym idiotą żeby uważać, żeby uważać że samochód i kierowca to luksus. Porajanie żróbcie zrzutkę i kupcie pani wójt rowerek, niech sobie podojeżdża do Myszkowa, Janowa a nawet do Katowic na spotkania i narady. Będzie zdrowiej i na pewno taniej.

  4
  9
 8. Robol pisze:

  Autem gminnym ważą się wszyscy urzędnicy a nawet panie kwiaciarki zaprzyjaźnione . Po co zatrudniać kierowcę skoro pracownicy mają prawo jazdy ,ale nie można zwolnić kogoś takiego bo wie za dużo .Taka to tania gmina jakiej nigdzie innej nie ma .Jak mówi stare przysłowie jak wziąłeś sobie za żonę kasie to tutaj na nią ty głupi wyborco

  9
  2
 9. jan pisze:

  Gmina Poczesna kupiła nie dawno samochód dla urzędu. Tylko tam już tradycja o predyspozycjach zarządzania gminą Zapoczątkował pan BOGDAN KRAKOWIAN .Pełnił tę funkcje około 30 lat. Najdłużej w okolicy okręgu Częstochowa .A w PORAJU jak ma do czynienia z prawem ,to dość mają go mieszkańcy . W gminie Poczesna jak w małym mieście .A co do zarządzania finansami to mogą dać biedocie jak PORAJ pożyczkę bez zwrotną A roboty idą jak u młynarz cały rok.

  4
  2
 10. byczek pisze:

  Jak nabyli mieszkańcy gminy dojna krowę pasali obok Mariny to cała gmina mleczko piła , Na zimę wprowadzili krówkę do obory i ryczy mleka bardzo mało daje . Rolnicy mówią trzeba ja zaprowadzić do dobrego kolegi z innej wioski.

  5
  0
 11. hegemon pisze:

  Tak czytam te Wasze komentarze i dochodzę do wniosku, że wypowiadają się tutaj półanalfabeci. Tak koślawe budujecie zdania, że trzeba kilka razy czytać, by zrozumieć, co autor mógł mieć na myśli. Smutne to w kontekście spraw, które komentujecie. Skoro nie umiecie zbudować zdania po polsku, to jak może ktoś poważnie traktować Waszą grafomanię?

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *