-1°
-6°
środa
-2°
-3°
czwartek
piklo.pl
Przepiliście 8,7 mln zł. Wódka najpopularniejsza!
10 listopada 2017 r. | 16:03
19

W gminie Poraj, mimo działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pije się dużo alkoholu. Nawet bardzo dużo. W ubiegłym roku Mieszkańcy i osoby przyjezdne zakupiły alkohol na terenie gminy za 8 685 787,15 zł. Mieszkańcy wydali o blisko 470 tys. zł więcej niż w 2015 roku. Najpopularniejszym alkoholem są różnego rodzaju wódki, na które Mieszkańcy przeznaczyli ponad 3,86 mln zł. Najgorzej sprzedają się wina - 894 tys. zł.

Piwo też trzyma się bardzo dobrze. W ubiegłym roku Mieszkańcy wydali na piwo ponad 3,6 mln zł, w porównaniu do 3,48 mln zł w 2015 roku.

Dane sprzedażowe znajdziecie w tabeli poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Przepiliście 8,7 mln zł. Wódka najpopularniejsza!”

 1. Janusz pisze:

  Dziś dołożyłem się do tego:)

  0
  0
 2. Burza? Ale po co pisze:

  To straszne . Zawsze ludzie pili i będą pić . Jeśli jest otwarta jakas pomoc . To dobrze, nie każdy chce skorzystać . Ale jak pomogą wyjść z tego gowna kilu osobom to już sukces ! A pseudo hejterzy są byli i będą tak jak wódka …

  0
  0
 3. Burza? Ale po co pisze:

  Pomijając to że poraj to turystyczne miasteczko . Gdzie ludzie przyjeżdżają tu imprezowac nad zalewem no i oczywiście „łowić ryby”

  0
  0
 4. Edyta pisze:

  To wszystko wina Gminnej Komisji! Przecież powinni stać na progu każdego sklepu i siłą wyrywać ludziom zakupione alkohole! Oburzajace jest, że tego nie robią. Ale nic to, oto nowy obrońca: twórca nowej internetowej gazetki wprowadzi w gminie Poraj prohibicje. Brawo! Oklaski droga gawiedzi!!!

  0
  0
  • Janusz pisze:

   Fakt, bo ta komisja nic nie robi by temu zapobiec. Mylę się?

   0
   0
   • Edyta pisze:

    Proponuję redaktorowi zyciaporaja.pl, żeby wystosował pismo do komisji z zapytaniem co zrobiła w przeciągu roku załóżmy i zobaczymy, co odpowiedzą bo jeśli chodzi o jakiekolwiek działania komisji to fakty są takie, że nikt z nas na tym forum nie wie czy komisja coś robi ciekawego czy nie. Ja bym chętnie taki artykuł z ich odpowiedzią przeczytała.

    0
    0
  • Zdzisława Polak pisze:

   Moim skromnym zdaniem chodzi o to, żeby sobie uzmysłowić ile wydajemy na alkohol a wydajemy bardzo dużo. I może należałoby się zastanowić nad zmianą struktury naszych codziennych wydatków, Mniej na gorzałę a więcej na owoce.

   0
   0
   • Edyta pisze:

    Oczywiście, że powinniśmy się nad tym zastanowić a niektórzy, jak na przykład stali bywalcy sklepów alkoholowych najbardziej. Jednak publikowanie pogrubiona czcionką słów, że pijemy dużo alkoholu mimo działalności gminnej komisji sugeruje bardzo wyraźnie, że autor wini za (jego zdaniem dużą kwotę; nikt z nas nie zna takich danych z innych gmin, więc nie mamy punktu odniesienia) ten stan właśnie komisję. Nie chcę bronić komisji, bo faktycznie nie spotkałam się w praktyce z ich działaniami ale może dlatego, że ten problem jest mi obcy. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nawet gdyby ta komisja chodziła po domach i błagała na kolanach ludzi, żeby nie pili to nie pomoże, jeśli ktoś sam nie będzie chciał sobie pomóc. Szczerze wolałabym, żebyśmy wszyscy wybierali owoce zamiast alkoholu ale nie można tego nikomu nakazać. Boli mnie to, że zycieporaja.pl urządza burzę w szklance wody zamiast poszukać jakiejś prawdziwej afery.

    0
    0
 5. ANDZIA pisze:

  dali im 500 (+) , to mamy wzrost….w miarę jedzenia apetyt rośnie….pozdrawiam i miłego świętowania życzę

  0
  0
  • Power pisze:

   Andzia jest przedstawicielką tego nurtu politycznego, który wyznaje, że najlepszym sposobem rozwiązywania problemów alkoholowych jest niska płaca. Teraz wiemy dlaczego Platforma Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym, tak niechętnie podnosiła płace. Po prostu ratowała naród przed pijaństwem. Chwała liberałom!

   0
   0
   • ANDZIA pisze:

    bogaci nie chcą mieć dzieci, Należy wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży alkoholu. Pijakowi wmówisz wszystko i KUPISZ GO za butelkę WÓDKI . W Polsce mamy ogromny problem z alkoholizmem i to należy NAM ZABRAĆ , ZABRONIĆ. na pijaństwie dorosłych cierpią DZIECI, całe rodziny i biedne i bogate,

    0
    0
 6. Panna M pisze:

  Wzrost tej kwoty wynika z wzrostu ceny alkoholu… Niestety nic nie tanieje. Nie interpretowałabym tego że ta kwota idzie w górę bo „przepijane” jest 500+. Podwyżki opserwujemy wszędzie dzięki między innymi 500+.

  0
  0
 7. Zdzislaw pisze:

  Gnida z mieszkańców Poraja robi pijaków. Osoba która przeczyta tylko tytuł tak sobie pmyśli. To następny przykład szmatławca.

  0
  0
 8. ANDZIA pisze:

  P. Zdzisławie , proszę się nie denerwować , bo alkohol chla się litrami w wielu , wielu domach 🙂 piwo toteż alkohol , pozdrawiam i proszę się nie obrażać , tylko przyłączyć się do ABSTYNENTÓW i głośno krytykować ALKOHOLIZM
  http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/nalogi/alkoholizm-objawy-choroby-alkoholowej_41387.html

  0
  0
 9. Marian pisze:

  Jak podaje TNS Polska, w 2012 na statystycznego Polaka przypadało ok. 9,25 l alkoholu, jednakowoż to, ile ktoś wypił w rzeczywistości zależało w dużej mierze od jego miejsca zamieszkania. I tak, najmniej do kieliszka sięgano w Polsce środkowej, tj. województwach: mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim i lubuskim. Najwięcej z kolei – bo powyżej średniej – pito w północno-zachodniej (woj. kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie) i południowo- zachodniej (woj. dolnośląskie, opolskie, małopolskie) części kraju. Co ciekawe, choć w powszechnej opinii panuje przekonanie, że wychylić lubią przede wszystkim na wsiach, prawda jest taka, że najwięcej pije się w miastach o liczbie ludności w przedziale 100-500 tys. (87 proc. ich mieszkańców to pijący). W miastach małych, do 20 tys. mieszkańców, pije 85 proc. populacji, zaś na wsiach „tylko” 82 proc.

  0
  0
 10. Inkcik pisze:

  Chce i będę pił i wara wam do tego 🙂

  0
  0
 11. ANDZIA pisze:

  życzę Ci dużo zdrówka i twardego łba 🙁 Twój wybór i twój problem , jeśli rodzina nie cierpi z tego powodu , to oczywiście ,że możesz CHLAĆ 🙂

  0
  0
 12. Apolityczna pisze:

  Zdzisław, którego wpisy obserwuję wydaje się być po żadnej stronie a czasem nawet i krytycznym dla obecnej wladzy wszystko ok ale jak opowiedział się bardzo za mieszkańcami, gdyż artykuł jest faktycznie zbędny to już Power go atakuje 🙂 Teraz już wszystko jasne 😉 Czarno na białym, że tylko zwolennicy „dobrej zmiany” mają tu prawo „racji” i zdania niepodważalnego . A tu niestety psikus…. bo 500 plus na Porajskim rynku alkoholowym widać na każdym kroku, proszę przejechać się kiedyś wolniutko ulicami popatrzeć jak matki za 500 plus spacerują z wózkami z swoimi konkubentami w jednym wioząc dziecko a w drugim alkohol…. takie są fakty tu tylko jeden przykład a jest ich wiele!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *