Radna bez własnego zdania
10 sierpnia 2018 r. | 08:18
17

64-letnia Teresa Ociepka to bardzo bezbarwna radna. Jest emerytką, która na sesjach tylko podnosi rękę, bez żadnych komentarzy, bez własnego zdania. Ociepka nie posiada żadnych oszczędności, nie ma też domu ani mieszkania. Jest za to właścicielką dwóch działek o wartości ok. 23 tys. zł.

Ociepka w ubiegłym roku całkiem nieźle dorobiła do emerytury. Za pracę na rzecz GOK otrzymała 1402 zł, jako sołtys z tytułu prowizji od podatków 6338 zł, jako radna 9600 zł. Do tego 18 039,22 zł jako emerytka.

Teraz wyobraźcie sobie sytuację, że Ociepka sprzeciwia się Wójtowi. I co? Traci wszystko oprócz emerytury...Wójt mógłby ja "zwolnić" z funkcji sołtysa, mogłaby już nie zostać wybrana na radną i do tego, straciłaby zlecenia z GOK.

Poniżej jej oświadczenie majatkowe.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Radna bez własnego zdania”

 1. Zdziwiony pisze:

  Tym artykułem przeszedł pan siebie . Żenujący , głupi i tak śmieszy . Panie redaktorze chciałem napisać ale widzę że pan nie jest godzin by pana tak nazywać . Pan nie jest dziennikarzem tylko sprzedaw….. 🙁 Ja rozumie że pan chce za swoje wypociny dostać odpowiednią gaże , dobry stołek , itp. jak inna władza dojdzie do głosu. Widzę tym artykułem pan w tym kierunku idzie . Ale jak się tak stanie to ja będę pierwszy który będę pana w taki sposób jak pan pisze te artykuły opisywał pana . Każdy domysł ,pomysl , słowo , gest , myśl , pana będę odkręcał jak pan teraz pokazuje .

  17
  15
  • do zdziwionego pisze:

   Jesteś zdziwiony bo nie rozumiesz na czym polega dobro wspólne .Pisząc o dobrym stołku , gaży napisałeś o sobie.Mieszkańcy nie chcą w radzie ludzi którzy idą dla pieniędzy tylko aby kontrolowali władzę aby ci nie sprzeniewierzali ich pieniędzy/z podatków/

   19
   2
 2. Fela pisze:

  Uderz w stół ,a nożyce same się otworzą .Obserwujac radę to jedna z najgorszych radnych ,nic nie zrobiła dla swojej wsi i jej mieszkańców .Dba tylko o siebie i rodzine Niestety jest w układzie stacheriada i tu musi być lojalna .

  22
  6
 3. Vladimira Złota pisze:

  Ale dorobiła sobie!!! Zaszaleje. Panie Redaktorzy ten artykuł jest tak infantylny jak Pan!!!

  6
  18
  • Marek pisze:

   Dorobić to sobie można klucze . Radna ma podejmować decyzje odnośnie dobra wspólnego.Pani Vladimiro Pani nie rozumie na czym polega pracy w Radzie Gminy i w tym jest problem.Wbrew temu co nie którym się wydaje mieszkańcy Gminy Poraj to inteligentni ludzie. Tylko zarządzają nami niekompetentni radni.

   20
   3
 4. Marek pisze:

  To jest osoba która nie rozumie jakie ogromne szkody poczyniła . Zadecydowała o obligacjach – to jakby srebra rodowe wyprzedawać/wiedza ekonomiczna/.Poparła skargę na osobę na podstawie anonimu/wiedza prawnicza/ I właśnie to jest takie smutne.

  22
  3
 5. Zuzanna pisze:

  Najgorszym jest to , że ta właśnie Pani Radna w ostatnich wyborach kandydowała z komitetu „Niezależne”. Jej zachowanie pokazuje zupełnie coś innego zamiast niezależności jest zależność i to w każdym calu. Jak działania tej Pani mają się do niezależności? Był to zwykły kamuflaż . Ta Pani zawiodła swoich wyborców na całej linii. Nawet jej dochody pokazują jej finansową zależność od władz gminy. Nie wspomnę już , że jej synowa też czerpie zyski z tego układu.

  20
  2
  • Zdzisława Polak pisze:

   Tak właśnie było jak napisała Zuzanna.
   Pani Teresa O. zwróciła się do mnie o możliwość kandydowania na radną z KW „Niezależne”. Przyjęliśmy ją z przekonaniem , że po wyborach nie wyłamie się z zasad jakie zawiera hasło „Niezależne” I cóż się okazało ?
   Na odkrycie nie trzeba było długo czekać. Zaraz po ślubowaniu na radnego pokazała jakie są Jej ideały i jaka jest NIEZALEŻNA. Po prostu zdradziła . Jest to przykre ale prawdziwe.

   22
   1
 6. Nikt pisze:

  Zarobiła niewiele a ile strat narobiła.

  19
  2
 7. karpiel pisze:

  Polakowa jak zwykle zwala winę na… TYM RAZEM na jakieś nieokreślone MY (PRZYJĘLIŚMY JĄ), a prawda jest taka że to niejaka ZP usilnie namawiała sołtyskę z Kuźnicy do kandydowania z jej komitetu, bo wielu chętnych nie było. Niezależne to one wszystkie są, ale od rozumu.

  6
  19
 8. do karpiela pisze:

  Jeżeli w gminie jest program naprawczy tzn że jest bardzo żle, są długi , brakuje na ZUS, podnosi się ceny wody ,podatków, robi się inwestycje tam gdzie mieszkają radni głosujący zgodnie z wolą naszego PRZYWODCY to jak można ocenić kogoś kto robi szkody . Pomyśl i odpowiedz sobie.

  7
  0
  • Kasia pisze:

   ,,Należenie do mniejszości , nawet jednoosobowej nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz , lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie nawet wbrew całemu światu , pozostaje normalny . Normalność nie jest kwestią statystyki ,, . George Orwell

   6
   0
 9. Nikt pisze:

  Przez takich gostków to nie jest zadłużenie to jest Pętla Zadłużenia.

  9
  0
 10. Wojtek pisze:

  Oj Karpiel, Karpiel co ty pleciesz ? Ty Polakową chcesz obciążyć winą za niegospodarność, i za zadłużenie gminy? Gdybyście wszyscy radni i wójt posłuchali radnej Polak , to Gmina Poraj byłaby dziś kwitnąca i rozwijająca się. A tacy jak ty doprowadziliście gminę na skraj przepaści .

  8
  0
 11. Kasia pisze:

  ,,Wierny Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej , ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie , rzetelnie i uczciwie , mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. ,, / wszystkich mieszkańców/

  9
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *