-1°
-10°
sobota
-1°
-9°
niedziela
Radna wygrała z Wójtem w Sądzie!
14 maja 2018 r. | 09:59
19

Wójt Łukasz Stachera oraz Gmina Poraj wytoczyła proces radnej Zdzisławie Polak w sprawie rzekomego zniesławienia go przez radną. Chodziło o słowa radnej "Wójt ukrywa wiele wydatków i stan finansów gminy", "Można śmiało powiedzieć, że robi na mnie nagonkę i eliminuje mnie z życia gminy i naszej miejscowości", "Ostatnio za gminne (nasze) pieniądze kupił dla Stowarzyszenia Marina nowiutki ponton z silnikiem marki Yamaha" oraz "pytam dokąd będzie panować w gminie niegospodarność i życie ponad stan".

Za te słowa Wójt wytoczył proces radnej Polak za pieniądze podatników. Nie zapłacił za pozew z prywatnej kieszeni, a z gminnych pieniędzy. Sąd podważył akt oskarżenia i umorzył postępowanie.

Swoją drogą, co w tych słowach jest nieprawdziwego?

Poniżej znajdziecie postanowienie w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Radna wygrała z Wójtem w Sądzie!”

 1. wyborczyk pisze:

  ukasz się doigrał

  15
  0
 2. Lolek pisze:

  Czekam tylko kiedy w Żarkach Letnisko będzie ulica Zdzisławy Polak 🙂

  8
  12
 3. Werty pisze:

  Skoro proces wytoczył ukasz i go przegrał to dlaczego kosztami sądowymi została obciążona gmina ?

  22
  1
 4. :-)) pisze:

  …jak widać, nie tylko ukasz w tym urzedzie nie ma matury, ale i jego doradcy. :-)) zal mu było 300 zł i wziął z gminnej kasy, aby ostatecznie przegrac. ale cóż, jak oni rajtki se kupują za gminne…

  gratulacje p. Polak.

  20
  0
 5. Wiesiek pisze:

  Temat na Komisję Rewizyjną i do Rady Gminy dlaczego wójt sądził się z Radną za gminne pieniądze? Koniecznie proszę o zajęcie się tą sprawą państwo Radni.

  14
  0
  • :-) pisze:

   to jest proste. wójt się poczuł dotknięty jako wójt a nie ukasz. 🙂

   on jest w końcu wojtem-krolem. przez lata nikt mu nie podskakiwał, a tu nagle jakaś Polak… jakiś „bloger z Cienia”. jak śmią!

   16
   0
 6. Karucza pisze:

  A co to wójt to jakiś ‚ubermench’? Wszyscy jesteśmy równymi ludźmi niezależnie od zajmowanego stanowiska czy pełnionej funkcji! Co, wójt się złości to wszyscy maja trząś portkami ze strachu i milczeć ? Prawda górą. Brawo pani radna.

  15
  0
 7. Nowy głos pisze:

  Brawa należą się ekipie sądowej, która w uzasadnieniu bardzo elegancko, ale dobitnie opisała brak kompetencji zarówno Gminnych Włodarzy, jak i „profesjonalnego przedstawiciela”. Zasług Pani Radnej tu nie ma, sami jej pomogli swoimi błędami. W kolejnym procesie, przy zarzucie pomówienia na osobie fizycznej Pani Polak będzie musiała się bronić, jeśli na taki wyłoży wójt swoje ciężko wypracowane cebuliony. Powodzenia!

  10
  0
 8. Dariusz Szlęk pisze:

  Pani Zdzisławo Polak tak trzymać i się nie bać—-POPIERAM.Żeby moi RADNI z Gminy Żarki byli tak odważni i zdeterminowani to wtedy mógłbym powiedzieć że jest SAMORZĄDNOŚĆ i sprawiedliwość.

  17
  0
 9. ? pisze:

  a czy wiemy, któż to ten pozew napisał? warto to wiedzieć, żeby unikać osoby, która nie zna prawa, a się na nie porywa. 🙂

  5
  0
 10. Radny pisze:

  O rajtki nie będzie sprawy bo już zużyte i brak dowodów w sprawie.

  9
  0
 11. karpiel pisze:

  W waszych wypowiedziach głupota, goni głupotę, a najlepszy Gąsiorowski, bo radna niczego nie wygrała tylko oddalono pozew ze względów formalnych. Stachera jako Stachera sprawę na pewno by wygrał.

  0
  10
 12. Karucza pisze:

  Karpiel ty po prostu burak jesteś.

  10
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *