środa
11°
czwartek
RIO w Katowicach
RIO wydała negatywną opinię na temat programu naprawczego!
04 stycznia 2018 r. | 15:03
46

Gdyby w lipcu 2017 roku Prezydent RP - Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych, to dziś po decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, Łukasz Stachera nie byłby już Wójtem Gminy Poraj. Wszystko przez negatywną opinię RIO na temat Programu Naprawczego Gminy Poraj odnośnie projektu budżetu na 2018 rok i projektu wieloletniej prognozy finansowej gminy Poraj.

Dziś odbędzie się posiedzenie kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach m.in. w tej sprawie.

Co oznacza negatywna opinia na temat programu naprawczego? Oznacza to, że budżet gminy Poraj napisze RIO i Wójt Łukasz Stachera będzie musiał go realizować. Nie będzie praktycznie żadnych nowych inwestycji, zakupów czy szaleństw finansowych przy organizacji Dni Gminy Poraj.

To pierwszy taki przypadek w historii powiatu myszkowskiego i oczywiście gminy Poraj.

PAWEŁ GĄSIORSKI46 odpowiedzi na “RIO wydała negatywną opinię na temat programu naprawczego!”

 1. karucza napisał(a):

  Brawo panie wójcie! Tylko pogratulować!

  0
  0
 2. Zdzisława Polak napisał(a):

  I proszę, znów muszę powiedzieć ” a nie mówiłam , że tak będzie”.

  0
  0
 3. Wyborca napisał(a):

  tutaj Stachera już się pogrążył

  0
  0
 4. Zuzanna napisał(a):

  W Urzędzie Gminy mamy i Panią Skarbnik i Panią Główną Księgową (jak nigdy w historii tej gminy) i nie potrafiły zrobić dobrego Programu Naprawczego? Dlaczego wynajęto do tego celu firmę z Warszawy i zapłacono za zrobienie tego programu naprawczego 30. 000 zł? I co gmina ma z tego ? tylko koszty. Karygodne!!!!

  0
  0
 5. Janusz napisał(a):

  Szkoda naszej gminy i tych lat. Kto teraz spłaci te 26 mln zł zadłużenia

  0
  0
 6. werw napisał(a):

  Trochę przeraża takie dziennikarstwo… „Gdyby w lipcu 2017 roku Prezydent RP – Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych, to dziś po decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, Łukasz Stachera”. Tak jakby dziennikarz zarzucał panu Prezydentowi, że przez niego wójt w Poraju zostanie. Panie dziennikarzu – może mniej takich prywatnych ocen, a więcej trzymania się faktów? Czy tego typu dziennikarstwo wygląda na zwykłe szczucie?

  0
  0
  • Wyborca napisał(a):

   ja tam widze fakty a ty widzisz co chcesz. gmina jest w takiej zapaści jak nigdy wcześniej

   0
   0
   • werw napisał(a):

    Wszyztko się zgadza, tylko tak się nie powinno pisać tego artykułu, bo to nie jest rzetelne dziennikarstwo, tylko „chciejstwo”. Zarzucanie aktualnemu prezydentowi, że niby przez to, że nie podpisał nowej ustawy o RIO, nie zwolnią Wójta, jest po prostu nikczemne! Nie podpisał, bo takie ma prerogatywy, i nic do tego dziennikarzowi! Rozumiesz? Tego typu „dziennikarzenie” to jest zwykłe szczucie jednych na drugich.

    A trzymając się faktów – tak, wszystko się zgadza, jest dług, jest odrzucenie planu naprawczego, jest słabo. Tylko prosiłbym nie mieszać w to pana Prezydenta!

    0
    0
    • Zuzanna napisał(a):

     Co ty werw bredzisz czy jesteś w amoku? Jest przecież wolność słowa.

     0
     0
     • werw napisał(a):

      Widzę tutaj ANTYPOLSKI atak na Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Że niby dlatego, że nie podpisał ustawy o RIO, to nie wyrzucą Stachery! Kto Wam płaci – SOROS?

      0
      0
    • Power napisał(a):

     Oczywiście, że veto Prezydenta uratowało nam wójta. Tak się złożyło i takie są wnioski. Coś mi się zdaje, że werw to jest lewacki prowokator.

     0
     0
     • werw napisał(a):

      Lewacki prowokator? Takie ma prerogatywy Pan Prezydent! A Wy na niego szczujecie? Ciekawe co na to pani Radna Polak Zdzisława z Prawa i Sprawiedliwości, bodajże? Też jej się nie podoba decyzja Pana Prezydenta, doktora prawa? A kim wy jesteście antypolacy – to wy jesteście prowokatorzy! Jak śmiecie mieszać w to wszystko Pana Prezydenta!

      0
      0
 7. Karucza napisał(a):

  Zapewne najlepsze dziennikarstwo reprezentuje Kurier Porajski i Gazeta Myszkowski. Zawsze 100% prawdy o naszej gminie.

  0
  0
  • Rozbawiona napisał(a):

   Same superlatywy 😀 Mistrzostwo w mydleniu oczu 🙂

   0
   0
   • stojący pod sklepem napisał(a):

    Kurier Porajski – jak tylko dostanę go w swoje lepkie łapki, zaraz po zakupie 3 porannych piwek, to od razu ślinię się, by zobaczyć cudne zdjęcia wójta naszego najpiękniejszego, w okularze ciemnym, ściskającego dłonie wiernych wyborców. Ale widzę, że tutaj też zebrała się grupka jęczących marud, na czele z radną Żarek Letniska, którzy jęki wydają, krytykanctwo odstawiają, ale nic konstruktywnego nie zaproponują. Coś mi się wydaje, że zmiana władzy oznaczać będzie tylko i wyłącznie zmianę na stanowiskach w gminie i spółkach – nowi obsadzą swoimi, a wszystko zostanie po staremu. Dacie się na to nabrać? Może nazwiemy to tak oryginalnie – np „dobra zmiana” – OK?

    0
    0
 8. Miś napisał(a):

  Społeczeństwo Gminy Poraj postawiło w ostatnich wyborach na niewłaściwego kandydata. A można było temu zapobiec bo sytuacja była przewidywalna. Po I kadencji można było już wyciągnąć właściwe wnioski.
  Ale społeczeństwo karmione było propagandą sukcesu na łamach Kuriera Porajskiego tylko po to by zaburzać prawidłową ocenę sytuacji. I teraz mamy przykry koniec.

  0
  0
 9. andrzej bieniek napisał(a):

  Dziekan Zdzich zostawil wojta samego na pustyni

  0
  0
 10. Agata napisał(a):

  To już przestał pomagać wójtowi?

  0
  0
 11. andrzej bieniek napisał(a):

  Nawiazujac do okresenia,ze zostala wynajeta do progranu naprawczego firma z Warszawy.ktora zagarnea 30 tys.zl. Pieniadze sie bieze za prawidlowe opracowania.Mieszkancy gminy poraj .pytaja sie jak dlugo nie przygotowany Pan Stchera ,ani wiedzam, praktykom. ewentualnie bedna politykom .ktorzy go rekomendowali .Nalezy zrobic tak jak zrobil Pan Tusk .NIe nadajesz sie to na za burte.Przeciesz patrzac na robote ,bo to nie praca. Pan Stachera robi doslownie ,wolno tomku w swoim domku.Gdzie sa odpowiednie instytucje w Panstwie prawa ,co nie widza nie udolnosc ,nie trafnosc w decyzjach.Gzie sa przectawiciele partii .ktorzy deklaruja ze nieudolnosc w obecnym czsie ,to jest od okolo 2 lat nie ma mieisca bytu na nieudolna forme zarzadzania.Czy to nadal szumne bez pokrycja hasla.Obecny Pan prezydent RP Andrzej Duda na spotkaniu przed wyborczm .W Myszkowie powiedzial ze jak zostane prezydentem ,odnowie zycie Polakow i wizje Polski.Czy poslowie z kregu myszkowskiego nie slysza blagaia , ze to co dzieje sie w gminie Poraj,obecnie nie notuja w zadne zapiski historyczne gminy .

  0
  0
  • stojący pod sklepem napisał(a):

   Ale bełkot panie Bieniek. Przyjdź pan stanąć pod sklepem z nami, z chłopakami. Może pan nabierzesz odpowiedniej ogłady w czasie intelektualnej debaty przy porannym piwczanie. Wygląda na to, że pijesz pan w samotności, co mocno nie służy – jak widać na załączonym obrazku. Bzdury!

   0
   0
 12. Agata napisał(a):

  Brawo dla Pana Bieńka

  0
  0
 13. Zdzisława Polak napisał(a):

  Faktycznie za żle wykonaną usługę zapłata się nie należy. Program Naprawczy odrzucony przez RIO , należy złożyć reklamację i poprosić o zwrot 33.000zł

  0
  0
 14. Katarzyna napisał(a):

  Coś mi się wydaje, że zarówno pan redaktor, jak i główne jego źródło informacji zaczynają gonić własny ogon. No chyba, że chodzi o celowe wprowadzanie w błąd lokalnej społeczności, jak to miało miejsce przy informacji, że kanalizacji w Jastrzębiu nie będzie. Zanim więc i ten „artykuł” zniknie ze strony ZP chcę poinformować, że zawiera on ewidentne kłamstwo, co w trybie prawa prasowego pan redaktor będzie zobowiązany sprostować. Zaś pani radna Polak ( w kilku odsłonach) rozczarowuje – zazwyczaj lepiej weryfikuje pozyskiwane informacje…Ze smutkiem zauważam, że cały przekaz tej strony trafia na coraz bardziej niewymagających czytelników

  0
  0
 15. Zdzisława Polak napisał(a):

  Pani Katarzyno proszę nie pisać, że ja gonię za jakimiś „ogonami”. Od 48 lat jestem wierna tylko i wyłącznie jednemu „ogonowi”. A nie wszystkim się to udaje.

  0
  0
 16. Zdzisława Polak napisał(a):

  Pani Katarzyno a Pani to ma dzisiaj wolne? , czy to w ramach pracy bawi się Pani na „kłamliwym ” forum?

  0
  0
 17. :-) napisał(a):

  …a ja chcę hucznych dni poraja! jak nie będzie, to niech wójtunio zapomni o moim głosie i mojej licznej rodziny!

  0
  0
 18. andrzej bieniek napisał(a):

  Stoiacy pod sklepem -wynika jakom ma wiedze o prawdzie ,Ale i tacy sa potrzebni aby rozbawiali czytajacych.Nich pisze jak naiwiecej by moc wypic darmochy jak naiwecej .Bo nie dlugo nie bedzie mial kto fundowac.

  0
  0
 19. andrzej bieniek napisał(a):

  Osoby z ukladu brali pieniadze przez lata za nic, zamist sie doksztalcac. Byli i tacy co za gminne pieniadze cos tam ukonczyli.Tylko z jakim skutkiem wiedzy,przyklaskuja nadal.Juz sa brane krzesla z sali narad ,bo nie majom na czym siedziec,Z UKLADU ‚

  0
  0
  • Stanisław Z napisał(a):

   Nie wiem skąd ty się człowieku wziąłeś, ale dam ci dobrą radę – zanim cokolwiek tutaj napiszesz, to napisz to w Wordzie, zastosuj opcję korekty, a potem dopiero „kopiuj i wklej”, bo zwyczajnie się ośmieszasz. Piszesz jakbyś nie skończył nawet podstawówki! Żenada na bardzo wysokim poziomie! Nawet 2 zdań nie potrafisz napisać w taki sposób by były czytelne i zrozumiałe. Jeśli tacy analfabeci jak ty mieliby się po wyborach dopchać do władzy, to nie wróżę tej gminie niczego dobrego! Stojący pod sklepem to przy tobie mistrz składni i ortografii!

   0
   0
 20. Miś napisał(a):

  No tak, już dawno Opieka Społeczna została do budynku dawnego urzędu gminy przy ul Górniczej by zrobić miejsce dla nowych.

  0
  0
 21. andrzej bieniek napisał(a):

  StanislawZ,mam mozliwosc twoiom wiedze ortograficzna ,przelac na grafologa.Bedzie twoia wiedza przynosilla jeszcze pieniadze .Twoiego konca nie widac a za pewien czas i ty zabierzesz sie za ochlapy.Kosze puste do Gminnego Osrodka nie przyjmia.Zmien orjetacje ,ewentualnie plec..Przy tej propozycji zapomnisz ze jesc ci sie chce Zostana wspomnienia na przyszle wybory i powiesz jak pisal tak pisal ,ale prawde przepowiedzial.Pozdrawim Stanislawa Z .

  0
  0
 22. Katarzyna napisał(a):

  panie redaktorze, gdzie sprostowanie tego fake newsa?; czyżby prawo prasowe działało tylko w jednym kierunku?; pytanie jest retoryczne gdyż PÓKI CO TAK NIE JEST!

  0
  0
 23. Jutro napisał(a):

  podpowiadam: – „RIO wydała negatywną opinię na temat programu naprawczego!” – tytuł artykułu jest kłamstwem. Opinia RIO jest pozytywna.
  http://poraj.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=5374&bar_id=5277

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *