fot. OSP Poraj
Są dodatkowe pieniądze dla strażaków!
11 lipca 2019 r. | 10:50
7

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Doceniając fakt, że Ochotnicza Straż Pożarna od wielu lat realizuje nie tylko zadania polegające na walce z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi zagrożeniami, ale też inne działania, które pozostają w wymiarze publicznym związane z szeroko pojętą ochroną oraz profilaktyką przeciwpożarową – zdecydowano o nadaniu im rangi ustawowej.

Do ustawy wpisano następujące zadania realizowane przez OSP:
- organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej, pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych;
- organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej;
- upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej;
- propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

Wydatki na realizację tych zadań będą pochodziły z budżetów: państwa i jednostek samorządu terytorialnego oraz środków przekazywanych przez jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje i instytucje ubezpieczeniowe. W 2019 r. OSP na sfinansowanie tych zadań będą mogły otrzymać z budżetu państwa maksymalnie 82 mln zł.7 odpowiedzi na “Są dodatkowe pieniądze dla strażaków!”

 1. Jan pisze:

  OSP- tej instytucji która jest zawsze gotowa nieś pomoc społeczeństwu wsparcie finansowe jest obowiązkiem .

  5
  2
 2. meks pisze:

  Niech dadzą na nowy wóz w Poraju, i Gęzynie – to będzie wspaniale.

  11
  6
  • do meksa pisze:

   Na wóz strażacki dla Poraja i dla Gęzyna pieniądze są . Trzeba przestać trwonić pieniądze na zbędne stanowiska , ograniczyć administrację przestać wydawać na zabawy , na igrzyska , bale . imieniny hrabiny , ograniczyć koszty w szeroko pojętym interesie mieszkańców . Nie udawać że się pracuje , tylko myśleć jak z tego balastu i długu Gminę wyprowadzić . Panie Meks marzenia można mieć ale w Gminie potrzebna jest osoba która rządzi . Tylko bajki mają dobre zakończenie . Ale Poraj to inna bajka i inne standardy .

   4
   1
 3. Zuzanna pisze:

  Proszę zobaczyć , ze to nie gmina daje ale Rząd Polski.

  11
  2
 4. do meksa pisze:

  W Poraju dług za 9 lat to ile wynosi /27 mln plus odsetki 11 mln/? Przecież rząd tego długu nie zrobił . Zadłużenie to praca Pana Stachery i Pani Każmierczak .To są rządy PO i PSL . W tym czasie nikt z rządu nic nie dawał . Teraz Wam przeszkadza że Rząd Polski daje .

  7
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *