-4°
środa
-4°
czwartek
Siostra Wójta mieszka w mieszkaniu należącym do gminy?
08 marca 2018 r. | 12:39
138

Urząd Gminy Poraj poinformował mnie o mieszkaniach, których właścicielem jest gmina. Okazuje się, że gmina jest właścicielem ośmiu mieszkań, trzech w Choroniu i pięciu w Poraju. Trzy z nich znajdują się w "domu nauczyciela" na terenie Szkoły Podstawowej w Poraju. W jednym z tych mieszkań podobno mieszka siostra Wójt wraz z małżonkiem.

Mimo iż nie jest nauczycielem, a to mieszkanie mogłoby przydać się nauczycielom, ta zajmuje je "po mamie".

Oczywiście, nie udało mi się dodzwonić do Wójta, by skomentował mi tę informację. Nie zastałem również Dyrektora Szkoły Podstawowej w Poraju.

Niemniej jednak, sprawa jest dość dziwna.

PAWEŁ GĄSIORSKI
-----
Informacja ta została potwierdzona przez dyrekcję szkoły. Siostra Wójt mieszka w mieszaniu należącym do gminy.138 odpowiedzi na “Siostra Wójta mieszka w mieszkaniu należącym do gminy?”

 1. Wyborca napisał(a):

  oni tam mieszkają już od dawna tylko dyrektorka boi się coś z tym zrobić. to mieszkanie powinno iść dla nauczycieli a nie siostra ukaszka

  0
  0
  • Myka napisał(a):

   Paranoja ! Udzielane są nieprawidłowe informacje ! Proszę najpierw poinformować się dobrze a dopiero potem napisać…. A nie ! ludzie piszą jakieś brednie!!Pozdrawiam

   1
   0
 2. Lolek napisał(a):

  Patrze i znowu Wyborca zabiera głos. Dalej zastanawiam sie ile dostajesz za pisaanie 🙂

  0
  0
 3. Werty napisał(a):

  Tak się zastanawiam czy kiedykolwiek dosięgnie sprawiedliwość tych wszystkich koryciarzy złodzieji bo kradzież jest na każdym szczeblu polityki tu nie chodzi o dobro instytucji dobro obywateli tylko o kasę , a tak panie Pawle co sie tak cicho zrobiło o Żarkach czyżby nastąpiła jakaś zmiana ?

  0
  0
 4. Wojtek napisał(a):

  Najlepiej by sam wójt wyjaśnił sprawę.Czekam na wyjąśnienia.

  0
  0
 5. Agata napisał(a):

  No tak najlepszą obroną tego problemu jest atak na redaktora. Po co on o tym napisał, przecież to słodka tajemnica Poliszynela. Własnie bardzo dobrze że, w końcu ktoś o tym napisał bo tak dalej być nie powinno.

  0
  0
 6. Jarek Kowalski napisał(a):

  Czy siostry wójta nie stać na wynajem mieszkania? Tego rodzaju powiązania śmierdzą strasznie i biją w pana Stacherę

  0
  0
 7. Agata napisał(a):

  Tam mieszka siostra wójta i szwagier wójta. Co wójt na to? Czy oni są tak biedni , żeby dać im mieszkanie socjalne?

  1
  0
 8. Porajanin napisał(a):

  Mysle ze siosta wójta nie jest biedna na taka nie wygląda !
  – jest tyle rodzin z dziećmi które nie mają sie gdzie podziac , młodych ludzi nie stać na wynajęcie mieszkań aaa socjalne mieszkanie ma siostra wójta …. Śmiech …żenada ! Coz przywileje …

  1
  0
 9. Miś napisał(a):

  Czy Pani dyrektor tej szkoły to nie przeszkadza? Przecież narzeka na brak pomieszczeń na klasy szkolne. Cp Pani dyrektor na to?

  1
  0
 10. Łękomir Stachura napisał(a):

  nie czepiajcie się siostry wujta. cała ich rodzina czuje z pewnością ciężar odpowiedzialności, jaki wujt nosi na swych barczystych ramionach. oni zamartwiają się losami gminy każdego dnia i dlatego, coś im się od życia należy, a chociażby mieszkanie.

  0
  0
 11. Miś napisał(a):

  A gospodarka mieszkaniowa to podlega pod Kierownika Żaczkowskiego? I pozwala na to?

  1
  0
 12. Miś napisał(a):

  A lista rodzin oczekujących na mieszkania jest długa?

  1
  0
 13. pracodawca napisał(a):

  „W jednym z tych mieszkań podobno mieszka siostra Wójt wraz z małżonkiem.” – Co to znaczy podobno ?.
  Panie Gąsiorski proszę nie pisać tego typu informacji, fajnie że jest ten portal, fajnie że można podyskutować, ale tego typu wpisy nie powinny mieć miejsca. Rozmawiamy tu o Faktach a nie o prawdopodobieństwie. Tego typu wpisy to woda na młyn dla tej całej „Grupy Gminnej” – niestety będą mieli racje jeśli będą tu umieszczane niesprawdzone / nieprawdziwe informacje.
  Portal straci wiarygodność.

  1
  0
  • Mariusz napisał(a):

   W końcu zrozumiałeś na czym polega ta pisanina? Tu „podobno”, tam „być może”… i tak chlapie się, a ludzie chłepcą

   0
   0
   • pracodawca napisał(a):

    Ja wszystko rozumiem i jestem obiektywny.
    A wy „gminni ludzie” nie jesteście obiektywni.
    Jak ktoś coś źle robi to trzeba to napiętnować !
    Tak by przestał źle robić.
    Bez względu na to z jakiej jest opcji politycznej.
    To się nazywa normalność – ja wiem że was to dziwi ale to jest normalne zachowanie …

    1
    0
  • Wyborca napisał(a):

   Informacja ta została potwierdzona przez dyrekcję szkoły. Siostra Wójt mieszka w mieszaniu należącym do gminy.
   a to widziałeś?

   1
   0
 14. Zuzanna napisał(a):

  Redaktor napisał „podobno” dla bezpieczeństwa bo ani gospodarz tego majątku czyli wójt ani użytkownik Szkoły w Poraju czyli Pani Dyrektor Danuta Służałek nie odnieśli się to tego tematu. Nabrali wody w usta i uważają, że sprawa przyschnie? Że wójt chce to ukryć to jeszcze rozumiem ale Pani Dyrektor ukrywa tego nie rozumiem. Pewno jak zwykle boi się narazić pracodacy czyli wójtowi? I kółko zamknięte.

  1
  0
  • Wyborca napisał(a):

   wklejam to samo co wyżej
   Informacja ta została potwierdzona przez dyrekcję szkoły. Siostra Wójt mieszka w mieszaniu należącym do gminy.

   1
   0
   • Mariusz napisał(a):

    Gdzie potwierdzona – bu ty tam piszesz? Kto potwierdził, w jakim miejscu? Jaka jest sytuacja osobista siostry wójta, ktoś wie coś więcej? To osoba prywatna! Zaraz zaczną się tu czepiać ludzi, bo „znają wójta”! A może wójt ma siostrę w nosie? Może ona nie ma wyjścia? Siostra wójta to nie wójt do ciężkiej ch….. To jest klasyczny „dziadek z wermachtu”! Rzuca się g***nem w wentylator i zawsze do każdego się trochę przyklei!

    0
    0
 15. mieszkaniec napisał(a):

  Ludzie, przecież tam mieszka jego matka (emerytowana nauczycielka) od kilkudziesięciu lat.
  Nie piszcie tu głupot. Kolejny przykład gry politycznej Gąsiorowskiego

  0
  0
  • Wiesław napisał(a):

   Nie kłam mieszkańcu bo mamusia Pana Wojta mieszka w pięknej rodzinnej willi niedawno docieplonej na rogu ulicy Jastrzębskiej i Miłej w Poraju. Może tylko meldunek ma w mieszkaniu gminnym w Szkole w Poraju dla zmyły?

   1
   0
 16. Dyrektor napisał(a):

  Uprzejmie informuję jako dyrektor szkoły,ze nie posiadam potwierdzenia meldunków państwa mieszkających w domu nauczyciela,bo tylko wgląd jest mozliwy w Urzędzie Gminy.W perspektywie napewno te pomieszczenia byłyby nam potrzebne.W tej chwili prawnie każdy emerytowany nauczyciel może korzystać z mieszkania. Myślę, że to kiedyś się zmieni i obie strony będą zadowolone. Pozdrawiam

  0
  0
 17. Annna napisał(a):

  To znaczy, że Pani Dyrektor nie udzieliła tych informacji… ?

  0
  0
 18. Wojtek napisał(a):

  Jest w Poraju piękne nowe osiedle apartamantowców o nazwie Kanada-Park obok dworca gdzie można sobie wykupić mieszkanie -apartament i żyć spokojnie na własny koszt.

  1
  0
 19. GenetyczneRaki napisał(a):

  Wy wszyscy tutaj jesteście grubo poryci 😀 Nawet jak, ktoś z rodziny tam mieszka to co was to obchodzi? Ktoś ma więcej, niż wy biedaki i od razu pianę z mord toczycie 😀
  Pracował na to co ma, to i daje komu chce : ) Czy nie on jest głową gminy? Czy to nie właśnie do niego należą te mieszkania skoro należą do GMINY?! XD Boosz.. zmieni się władza, zmienią się właściciele.

  0
  0
  • Wiesiek napisał(a):

   Nikogo nie obchodzą osoby prywatne ale mieszkańców interesują mieszkania gminne. Bo jest bezprawne aby komuś przydzielać mieszkanie gminne jeśli posiada własny dom. A jeśli ktoś otrzymał mieszkanie gminne a potem nabył lub wybudował własny dom to mieszkanie powinien oddać bo tyle rodzin z dziećmi oczekuje na mieszkanie a gmina tłumaczy, że nie ma wolnych mieszkań. A tym bardziej nie można pozwolic na dziedziczenie gminnego mieszkania (córka po matce). To jest nadużycie

   1
   0
 20. Nowy głos napisał(a):

  Ten artykuł nadaje się co najwyżej na plotki przed mięsnym w starym biznes centrze.

  0
  0
  • Mariusz napisał(a):

   DOKŁADNIE.

   Klasyczne włażenie ludziom w życie. Zaraz wejdą w życie pani ze sklepu, w którym kupował wójt, potem panu z warsztatu, gdzie zmieniał opony, a na koniec dentyście, u którego leczył zęby. LECZCIE się ludzie z tej „polakowej” zawiści!

   0
   0
 21. Ludmiła napisał(a):

  Brawo, wreszcie ktoś tu widzi tą zawiść, cud tylko że moderator dopuścił posta, czyzby zaspał???

  0
  0
 22. mieszkaniec napisał(a):

  Do Wieśka – W tym domu na Jastrzębskiej to właśnie mieszka siostra z mężem. Akurat przestrzelił Gąsiorek

  0
  0
  • Wiesiek napisał(a):

   Od kiedy nastąpiła taka zmiana? Jeśli nastąpiła? Próbujecie ukryć bo wg meldunku być może zameldowana jest tylko mamusia pana wójta i siostra bo tak było dawniej. Ale trzeba opierać się na stanie rzeczywistym czyli gdzie kto mieszka.

   1
   0
 23. Mieszkanka napisał(a):

  Nie ma Cie swojego zycia ? Ze wypisujecie takie brednie , najpierw moze dowiedzcie się a nie oczerniacie ludzi którzy wam nic nie zrobili .. Wychodzi niestety buractwo Poraja :)P

  0
  0
 24. ADAM napisał(a):

  Wiesiek stan rzeczywisty jest taki że być może jesteś głupi. 😀

  0
  0
  • Wiesiek napisał(a):

   Tak jeśli pokazuję nieprawidłowości w gminnej polityce mieszkaniowej to najlepiej mnie nazwać ” głupim” Takie masz argumenty prawdy? Wstydż się człowieku i nie obrażaj.

   1
   0
   • ADAM napisał(a):

    No właśnie Wiesiek. PRAWDA to słowo z którym jesteś mocno na bakier. Piszesz o czymś „być może” „prawdopodobnie” itp. Sprawdź coś, udowodnij i dopiero smaruj ludzi tym co na nich masz. Póki co twoje newsy to tylko domysły i pytania??? często twierdzące i sugerujące że coś jest nie tak jak powinno być choć tak nie jest. Nie mówiąc już o tym jak mocno wyolbrzymiasz niektóre fakty. To się nazywa MANIPULACJA OPINIĄ PUBLICZNĄ. Napisz coś co jest w 100% prawdą choć raz.

    0
    0
 25. pracodawca napisał(a):

  Wiesiek nie przejmuj się (oni mierzą ciebie swoją miarą)…
  Dla tych ludzi wyznacznikiem działania Wójta jest wielkość zadłużenia gminy 🙂
  Nie ma z kima rozmawiać … żaden argument nie dotrze – tylko zmiana władzy pomoże.
  Innym tematem jest to iż ten artykuł jest powiedzmy „nie taktowny” i trochę w złej formie.
  Myślę że są ciekawsze tematy za które by się wziął redaktor …

  1
  0
 26. poirytowana napisał(a):

  Drodzy ambitni komentatorzy tych zacnych artykułów. Nie pisząc pod tzw. „wielką politykę” ale pisząc jako człowiek mający rodziców, rodzeństwo, dzieci, chcę pogratulować Gąsiopisorskiemu ambitnej propagandy, gdyby ktoś tkną moich bliskich na miejscu wójta jak bym wpadła w furię to na prywatnym życiu autora i całej lokalnej opozycji nie zostawiłabym mokrej nitki. Jak można być takim chamem, taką świnią to się w głowie nie mieści. Ludzie mieszkali tam od lat nie wiem 30, 40?? A teraz bo siostra
  wójta?? Nie miała prawa z matką mieszkać ?? Jak ktoś może z przekąsem używać słowa mamusia w komentarzach, bez litosne hieny. Teraz to najlepiej by Pis doszedł do władzy by Was poniżać, niszczyć psychicznie, nękać i gnębić WAS JAK WAS ALE WASZE RODZINY by całe wasze bagno płyneło na wierzch. Jak można wchodzić z butami do życia rodzin, jego rozumiem chcecie dojsc do władzy to ponizacie i opisujecie manipulanckim słowem ale pozwolić by ludzie w komentarzach tykali matke?? To jest wasze
  sumienie, wasza postawa katolicka prorodzinna godna naśladowania?????? Niszczenie i dręczenie psychiczne????? Bo to jest ewidentny wjazd nie na wójta i jego posunięcia tylko na jego psychikę, tykanie ludzi których kocha. Wstyd mi, że weszłam na ten portal i to przeczytałam ale obojętnie nie da się koło tego przejść. Życzę Panu Gąsiorskiemu, Pani Polak, Panu Krzewińskiemu, Pani Dyrektor i całej tej elicie by spotkało ich coś podobnego, by zabolało ich serce jak ktoś tyka się ich bliskich by
  poczuli i zastanowili się jak czuje teraz się Pani Stachera, która wychowywala przez 40 lat dziecko, znosi to co o nim piszą bo każda matka chciałaby swoje dzieko uchronić czy jest małe czy duże a teraz jeszcze czyta to co piszą i o niej, że wogole o niej i jej córce w taki sposób jakby nagle coś ukradła, zrobiła coś złego?? Przykre to DRODZY PAŃSTWO, że aby dojść do władzy jesteście tak bezwzględni i bezduszni.

  1
  0
  • pracodawca napisał(a):

   Też jestem zniesmaczony formom i treścią artykułu.
   Pamiętać trzeba jedną rzecz, wójt sam sobie jest winny … Jak by dobrze robił to co ma robić to by nikt się go nie czepiał.
   Beneficjentami władzy wójta jest jego rodzina i oberwało im się rykoszetem (nie będę tego oceniał zwłaszcza że już o tym pisałem).
   Jeśli rodzina Wójta korzysta z przywilejów to muszą się liczyć z tego typu atakami, coś za coś.
   Ale pozostaje jedno pytanie, dlaczego zostały użyte personalia ludzi ” Pani Polak, Panu Krzewińskiemu, Pani Dyrektor”. Jakie masz dowody że te osoby brały udział w tej dyskusji ?
   Dlaczego chcesz ich ubrudzić gównem ?

   2
   0
   • Mariusz napisał(a):

    Gościu – co Ty piszesz
    „Pamiętać trzeba jedną rzecz, wójt sam sobie jest winny … Jak by dobrze robił to co ma robić to by nikt się go nie czepiał.” – znaczy, że jak źle robi, to można czepiać się JEGO RODZINY, która nijak nie jest zaangażowana w zarządzanie gminą? GRATULACJE – podejście rodem z PRLu (ale to już widzieliśmy wcześniej, jak liczyłeś pracowników na „sztuki”, co zostało pięknie pokazane)

    „Jeśli rodzina Wójta korzysta z przywilejów to muszą się liczyć z tego typu atakami, coś za coś.” – póki co to nie ma na to dowodów. Więc może lepiej MILCZEĆ, co? Chyba, że dalej będziecie rzucać politycznym kupskiem w wentylator? CO?

    0
    0
    • pracodawca napisał(a):

     Umiesz czytać ze zrozumieniem …
     W gminnie hołota pisze pod rożnymi imionami a te same osoby…
     „Innym tematem jest to iż ten artykuł jest powiedzmy „nie taktowny” i trochę w złej formie.” – tego to już nie skomentowałeś ?
     „Myślę że są ciekawsze tematy za które by się wziął redaktor …” – to też razi wasze poglądy ?
     ” (ale to już widzieliśmy wcześniej, jak liczyłeś pracowników na „sztuki”, co zostało pięknie pokazane)” – zostałem zniszczony tym argumentem – jak zawsze w temacie i na temat.
     „znaczy, że jak źle robi, to można czepiać się JEGO RODZINY, która nijak nie jest zaangażowana w zarządzanie gminą? GRATULACJE” – analfabeto czy w tym zdaniu jest coś o rodzinie wójta ?
     „Jeśli rodzina Wójta korzysta z przywilejów to muszą się liczyć z tego typu atakami, coś za coś.” – od kiedy jeśli to jest na pewno lub jest pewne ?? jest to forma warunkowa a nie stwierdzająca fakt analfabeto !!!
     Ja zaczynam Wójta rozumieć, otoczył się zerami, miernotami, analfabetami, nieukami, ci ludzie ciągną gminę w dół na samo dno.
     Jesteście wyrwani z kosmosu i dlatego czas na zmiany, bo wy nigdy nie będziecie dobrze rządzić !!!
     Pamiętajcie wy też będziecie rozliczeni „Cała obecna obsada gminy”. Każdy podpis każde pismo …
     Mam wrażenie że autobusami będą was do prokuratury wozić.

     1
     0
  • Zuzana napisał(a):

   A ja na miejscu Pani to bym się wstydziła tak napisać jak Pani . Pani wpis jest „apolityczny” ? jak nawet w nazwisko Gąsiorskiego wstawiła Pani nazwę partii PIS. Ubolewa Pani nad dotykaniem osób bliskich Pani sercu ale sama wymienia pani kilka osób z nazwiska opluwając ich przy tym. Pokazała Pani swoją moralność , uczciwość i miłość do drugiego człowieka.

   2
   0
   • Mariusz napisał(a):

    Wykaż gdzie opluła! Napisała tylko, że pewnie by się źle czuli, jakby ktoś opluł im bliskich! Nie wrzuciła żadnych insynuacji i pomówień. A to różnica – ale chyba czytania ze zrozumieniem się nie przerobiło!

    0
    0
   • Moim idolem Zdzisława napisał(a):

    A co ten portal nie jest polityczny 🙂 Oj macie tą swoją grupeczkę 🙂

    0
    0
  • A. Krzewiński napisał(a):

   Pani jest poirytowana? Takiej hipokryzji tutaj jeszcze nie było. Po pierwsze, proszę poczytać moją teczkę SB: http://www.solidarnoscczestochowa.pl/images/dokumenty/sos_'technik‚.pdf. Tam się Pani dowie, kto jest prekursorem metod grzebania w rodzinie. Tam się Pani dowie o nękaniu. Mogę Pani wypisać nazwiska osób, które te tradycje dalej w Poraju podtrzymują. Właśnie są to m.in. ludzie sprawujący władzę w naszej Ginie. Pani tam zajmuje poczytne miejsce. Odwracanie kota ogonem to Pani specjalność i nie dziwi nic, bo to tradycje SB.
   Jeżeli Pani jest osobą myślącą, to proszę pomyśleć: to nie jest atak na rodzinę Wójta, to jest sprawa mieszkania, którego właścicielem jest Gmina. Jeżeli jest właścicielem Gmina, to właścicielami tego mieszkania są mieszkańcy Gminy, a nie Wójt. Mieszkańcy Gminy mają prawo wiedzieć, czy ten nasz majątek jest właściwie używany. Po takim artykule oczekujemy nie koktajlu pomówień, ale jasnej deklaracji. Oczekujemy, że Wójt jako osoba zarządzająca w naszym imieniu mieniem gminnym wypowie się tutaj odważnie i przedstawi, kto jest lokatorem tego mieszkania. Panie Wójcie odwagi! Proszę nie wyręczać się niezorientowanymi i mało kulturalnymi osobami.

   3
   0
   • Człowiek heteroseksualny napisał(a):

    Panie K. Idź się lecz 🙂 swoje frustrację, brak życia znajomych, osób kochających. Teczka SB…. Człowieku wiesz który jest rok? No tak…Ale jak można coś o rodzinie wiedzieć i czuć jej nie mając… Na szczęście to nie dozwolone! Panie K. Ma Pan kota?

    0
    0
    • A. Krzewiński napisał(a):

     Następny niedorobiony bolszewik? Znam te wasze rodzinne i genetyczne tradycje. Właśnie udowodniłeś „człowieku” kto grzebie w rodzinie. To komunistyczne pochodzenie wyłazi jak słoma z butów. Wszyscy, którzy walczyli z komuną, byli niszczeni przez porajski beton, a szambo ciągle wybija.

     2
     0
     • pracodawca napisał(a):

      „Nie ma z kima rozmawiać … żaden argument nie dotrze – tylko zmiana władzy pomoże.”

      1
      0
    • Lila napisał(a):

     A Tobie jest wolno obrażać kogoś i nazywać brzydko , robić z człowieka chorego psychicznie? To nie jest wchodzenie w czyjeś życie prywatne skromnego , samotnego człowieka? To na taką pomoc ze strony Gminy może tylko liczyć. Choćbyście się wściekli to nie utrzymacie się przy władzy.

     1
     0
     • Moim idolem Zdzisława napisał(a):

      Skromnego samotnego – bezczelnego, chama, bez uczuć pełnego flustracji 🙂

      0
      0
     • Power napisał(a):

      Idolu! Widzę, że ci brakuje uczuć. Ja komuchów z reguły nie lubię, więc nie oczekuj ode mnie uczuć. A frustrację ma każdy, kto dostrzega, że władzę w Gminie sprawuje ciągle ten sam odłam polityczny, który ze względu na tolerancje i wyrozumiałość Polaków nie siedział w wiezieniu.

      1
      0
    • Mariusz napisał(a):

     Krzewiński, piszesz „Mogę Pani wypisać nazwiska osób, które te tradycje dalej w Poraju podtrzymują. Właśnie są to m.in. ludzie sprawujący władzę w naszej Ginie.” NO TO KUR*A NAPISZ. Podejrzewam, że duży procent pracowników gminy, byli dziećmi za komuny, tak jak wójt! NAPISZ – Czy to nie będzie tak, że jak NIE NAPISZESZ to jesteś zwykłym MORALNYM KARŁEM BEZ KRĘGOSŁUPA, który widać, przejąć metody swoich „oprawców” – posługując się INSYNUACJAMI I FAŁSZEM??

     0
     0
     • A. Krzewiński napisał(a):

      Mariusz! Nie będziesz mi rozkazywał, co ja ma napisać. Argument, że ktoś był dzieckiem za komuny, jest dla naiwnych. Komuniści byli, są i będą. Wiesz geniuszu, że w Polsce istnieje Komunistyczna Partia Polski w brew 13 artykułowi Konstytucji i ma siedzibę w Dąbrowie Górniczej? Wiesz, że ma członków w wieku 15 lat? Możesz tam się wciągnąć na członka. I jak wygląda twój argument? Natomiast uwarunkowanie nazwanie mnie moralnym karłem od tego, czy wypiszę listę gminnych komunistów przypomina mi język SB-ecki. Przecież ty z SB nie miałeś nic wspólnego, a jednak stałeś się dobrym naśladowcą SB. Pomyśl, skąd to się bierze? Jeżeli chodzi o listę, to się dowiesz w odpowiednim czasie. Zależy kogo, grupa trzymająca władzę wystawi na listy wyborcze. Należy jeszcze dodać, że niektórzy komuniści to przechrzty. Teraz uważają się za liberałów, ale to nic nie pomoże, bo to jest to samo, a nawet coś gorszego.

      0
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Jak widzicie Państwo – czyż nie wygrał Krzewiński konkursu by zostać MORALNYM KARŁEM BEZ KRĘGOSŁUPA MORALNEGO? Czy napisał WPROST kto niby jest jakimś SBekiem w gminie, 30 lat po upadku komuny? Czyż nie powinien iść do doktora?

      0
      0
     • A. Krzewiński napisał(a):

      Ja ciebie nie obrażałem SB ś…….cu! Mówisz językiem propagandy komunistycznej. Proponuje Ci pytania naprowadzające, kto tradycje komunistyczne w Poraju podtrzymuje. Jeżeli nie znasz odpowiedzi na nie, popytaj znajomych. Kto zrywał lub nie pozwalał wieszać plakatów wyborczych „Solidarności” tuż przed wyborami w roku 1989? Kto malował hasła popierające Kwaśniewskiego na prezydenta, który reprezentował obce interesy? Kto sprzeciwiał się stawiania pomnika Piłsudskiego w Poraju? Kto chciał postawić krzyż na miejscu przewidzianym na pomnik, aby w ten sposób zablokować budowę? Kto zgłaszał na Policję nielegalność materiałów budowlanych i ich transportu na budowę? Kto oblewał pomnik czarną farbą? Kto doprowadził Stefana Jabłońskiego do rozstroju zdrowia i przedwczesnej śmierci? Czy te osoby dalej pracują w Gminie?
      Od 2010 r. jest w internecie teczka p.t. „Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia Kryptonim »Technik«.
      Jest tam informacja o zapomnianych ludziach z naszej Gminy, którzy narażali swoje zdrowie, życie i pieniądze walcząc z komunistycznym zniewoleniem i o wolną Polskę. Wszyscy byli internowani. Osoby te to:
      Stefan Jabłoński zamieszkały w Poraju, pracownik Zakładu Budowy Maszyn „Osiny”.
      Stanisław Brymora zamieszkały w Poraju, pracownik Zakładu Budowy Maszyn „Osiny”. Stanisław Brymora został zmuszony do emigracji.
      Dlaczego wymazano z przestrzeni publicznej tych ludzi? Kto to zrobił? Dlaczego nie wspomniano nigdy o tych osobach w „Kurierze Porajskim”? Dlaczego nasza Gmina nie jest dumna ze swych bohaterów? Dlaczego Gmina wyrażała dumę i honorowała kombatantów, którzy nigdy złego słowa nie powiedzieli na komunistyczną dyktaturę i paradowali w pochodach pierwszomajowych u boku komunistów? Dlaczego orzeł gotowy do lotu umieszczony na pomniku nie ma korony? Korona to od wieków symbol państwowości polskiej i niepodległości państwa. Kto utrzymuje ten komunistyczny wizerunek orła na pomniku Piłsudskiego, twórcy polskiej państwowości? Kto zmienił napis „Polegli w wojnie z bolszewikami” na napis „Polegli w wojnie”? Komu przeszkadzało słowo ‘z bolszewikami”? Antykomunistom? Kto przygotował uchwałę zmieniającą ulice 19 Stycznia na 19 Stycznia w Jastrzębiu? Miłośnik duchowieństwa? Kto głosował za przyjęciem tej uchwały? Polscy patrioci?

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      O Krzewiński, czy ty jesteś takim prymitywem, że nie zna znaków przestankowych? Nie chodziłeś do szkoły? Jest coś takiego jak „ZNAK ZAPYTANIA” – wygląda tak „?” I w całej mojej wypowiedzi ZADAŁEM TYLKO PYTANIA. I powtórzę je jeszcze raz:

      Czyż nie wygrał Krzewiński konkursu by zostać MORALNYM KARŁEM BEZ KRĘGOSŁUPA MORALNEGO? Czy napisał WPROST kto niby jest jakimś SBekiem w gminie, 30 lat po upadku komuny? Czyż nie powinien iść do doktora?

      A sam co pisze: „Ja ciebie nie obrażałem SB ś…….cu! ” – oczywiście ma na myśli, że jestem „śmieciem”, ale czego można się spodziewać po kimś takim? Sami oceńcie!

      PS – przy okazji Krzewiński, naucz się, że to co robi „pismak” na tym portalu, może robić też każdy inny! Zadawać pytania, dodawać „podobno”… Zwykłe SBeckie metody, które zapoczątkował właśnie „pismak”.

      0
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Aaaaa – i jeszcze jedna rada. Napisz chłopie książkę historyczną, może znajdzie się wydawca, może ktoś to kupi. Może nawet sam bym kupił. Ale zdaje się, że mało to kogo dzisiaj obchodzi, bo przypomnę, mamy rok 2018 i zastanawiamy się, co się będzie działo w Poraju w kolejnych latach. Zastanów się nad tym może, co Krzewiński?

      0
      0
     • A. Krzewiński napisał(a):

      Mariusz, UBywatelu! Po pierwsze: Ja się podpisuje nazwiskiem, a ty używasz ksywy. Nie wiem, czy operacyjnej, czy towarzyskiej. Człowiek o przeciętnej kulturze osobistej odpowiada osobie podpisującej się nazwiskiem, też podpisując się nazwiskiem. Niestety to wygląda na pochodzenie i kulturę wschodnią. Po drugie: Użyłem w swoim wpisie 20 razy pytajnika, a ten geniusz intelektualny oskarża mnie o nieznajomość znaku zapytania, nazywając mnie prymitywem. I coś takiego niedowidzącego zabiera głos w sprawach naszej Gminy? Po trzecie: Nazwałeś mnie MORALNYM KARŁEM BEZ KRĘGOSŁUPA MORALNEGO. Jeżeli to było porównanie do żołnierzy Armii Krajowej, to się cieszę: http://hej-kto-polak.pl/wp/wp-content/uploads/2011/08/zapluty-karze%C5%82-reakcji.jpg Przypomnę, że to jest plakat z okresu PRL i był świadectwem stosunku komunistów do polskich patriotów. Gratuluje wzorców. O SB-eku na tym portalu już wielokrotnie było a o innych pośrednio też. Po czwarte: Nie nazywaj się śmieciem, bo tego od ciebie nie żądam. Bez przesady. To był tylko rebus. Jeżeli chodzi o to, co będzie się działo w przyszłych latach w Poraju, to słyszę kwik przy korycie. Ktoś z czytających może się zastanawiać czy Mariusz mnie obraża, czy nie? Wyjaśniam, że furman bez konia nie jest w stanie mnie obrazić.

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      No i proszę – mamy rozwiązanie zagadki kim jest użytkownik Power.

      Power napisał(a): 13 marca 2018 o 18:10 „Mariusz! UBywatelu, wy się leczcie, bo macie oko większe od mózgu.”

      A. Krzewiński napisał(a): 13 marca 2018 o 19:28 „Mariusz, UBywatelu! Po pierwsze: Ja się podpisuje nazwiskiem, a ty używasz ksywy. ”

      No i co Krzewiński, czy jesteś pajacykiem co mówi prawdę? Czy ty tak ZAWSZE podpisujesz się nazwiskiem? Oto mamy dowód na to, że jesteś zwykłym kłamcą. Oczywiście się wyprzesz zaraz pewnie, ale wszyscy już to widzą i będą wiedzieć, bo taka zbieżność nie zdarza się często, bo ty to sformułowanie masz wpisane w słownik codzienny! Dlatego użyłeś go raz pod ksywą Power, a raz jako A.Krzewiński.

      Tak – ten portal pozwala na takie jaja. Radzę wszystkim zrobić zrzut ekranu, aby wszyscy widzieli co i jak!

      0
      0
     • A. Krzewiński napisał(a):

      Znowu liczysz na nieznajomość tematu niektórych czytających. UBywatele to powszechnie używane na forach określenie lewackich trolli rozbijających dyskusję pobocznymi wątkami. Łączenie mnie z Powerem to już stary temat. Pewna grupa prowadziła nawet wywiady środowiskowe i śledztwo w tej sprawie. Nie przypisuj sobie genialności. Nie odkryłeś Ameryki. Kto mnie z kim łączy mało mnie to obchodzi. Natomiast człowiek dobrze wychowany, odpisuje osobie, podpisującej się nazwiskiem też podpisując się nazwiskiem. Pod Powerem możesz się podpisywać, jak chcesz. Nigdzie nie napisałem, że zawsze podpisuje się nazwiskiem, dlatego kłamcą jesteś ty. Twoje rozumowanie ujawnia twoją niedojrzałość polityczną i chaos pojęciowy. Twoje wnioski przypominają wnioski furiata o zaburzeniach emocjonalnych. Jeszcze za wcześnie na karierę polityczną. Musisz jeszcze dojrzewać. Znów popisałeś się nieznajomością tematu. Większość portali umożliwia zmianę nicka. Mariusz! Im dłużej komentujesz, tym bardziej się pogrążasz. Nie potrafisz dyskutować na temat. Brak wiedzy sprowadza Cię na poboczne tematy. Mało tego, wymuszasz na innych odpowiedzi na tematy niezwiązane z tematem głównym. Tak się zachowują trolle.

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      nie ośmieszaj się Krzewiński. wystartuj na radnego, albo na wójta – zobaczymy jak cię kochają ludzie we wsi… Każdy wie, że jesteś mieszacz i robisz we własne gniazdo. Żałosne to jest.

      a pisząc „UBywatele to powszechnie używane określenie lewackich trolli rozbijających dyskusję pobocznymi wątkami. ”

      LEWACKI? Co to znaczy? a co to znaczy PRAWACKI? Co? DZIELISZ LUDZI – jak każdy kto nie umie z ludźmi żyć w przyjaźni! Chciałbym poznać grupę, która ma cię za przyjaciela… ile to osób. ciekawe

      0
      0
     • A. Krzewiński napisał(a):

      Widzę, że tu ktoś prowadzi prywatną wojnę ze mną, odchodząc od głównego tematu. Nie mów za innych, bo to cecha tchórza. Jeżeli uważasz, że z miłości ludzie wybierają radnych lub wójta to Ci gratuluje znajomości ludzkich zachowań. Dla lewactwa jestem od dziesięcioleci mieszaczem, bo obnażam głupotę tych ludzi. Bronią tych, co ich najbardziej d…..ją. Nie robię we własne gniazdo, a jeżeli już to w gniazdo lewactwa, ale tylko jak mnie zaboli brzuch. Wierze, że dla Ciebie, to może być żałosne. Startowanie „prawicowca”na radnego w Gminie, która jest najbardziej lewicowa w powiecie, jest zajęciem dobrym dla młodych. Kto dzieli i od kiedy ludzi możesz sobie poczytać w internecie. Dzielenie ludzi to jest śmieszny argument w demokracji. Różnica poglądów jest podstawą funkcjonowania demokracji. Pewnie się naczytałeś o komunistycznym Froncie Jedności Narodowej. Jedność narodu była głównym postulatem komunistów. Wpisz sobie w Google „lewactwo” a wyskoczy Ci: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skrajna_lewica Ciekawe! Twoje zainteresowanie grupą moich znajomych przypomina mi smutnych panów z SB. 30 lat temu też interesowano się moimi znajomymi. Wiesz po co? Żeby gromadzić o mnie informację do szantażu. Chciano zmusić mnie do podpisu zgody na współpracę z SB. Nie po to, abym donosił (bo na to nie liczyli), ale po to, aby mieć na mnie haka. Gdybyś był na moim miejscu, sprawdziłbyś sobie kręgosłup. Mimo działań zakrojonych na szeroką skalę nie znaleziono na mnie żadnych kompromitujących mnie materiałów. Nie mieli mnie czym zaszantażować. Twoja ciekawość jest zastanawiająca. Czyżbyś szykował g…no do wentylatora?

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Krzewiński – tchórzem jesteś ty – bo rzucasz oskarżenia na ludzi w gminie, ale BEZPIECZNIE nazwisk nie podasz! Zwykły mieszacz w gów*e. Insynuacja to podstawowa cecha prymitywnego prawaka.

      0
      0
     • A. Krzewiński napisał(a):

      Udowodnij najpierw swą odwagę. Podpisz się nazwiskiem pod swą odpowiedzią. Udowodnisz, że nie jesteś tchórzem i zachowasz resztkę honoru nie tylko swojego, ale całej ekipy, którą reprezentujesz. Jeżeli tego nie zrobisz, to wykorzystam twoje wpisy w kampanii wyborczej.

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Wykorzystuj! To będzie piękne! Oto jak nienawidzący KOMUCHÓW pan Krzewiński , popiera PiS, w którym KOMUCHY i PZPRowcy odneleźli spokojną przystań i czerpią ogromne sumy z budżetu państwa. MIEJ JAJA – wykorzstaj TEN WPIS.

      Oto bowiem – główny tworca pisowskiego prawa pan Piotrowicz to prokurator stanu wojennego!

      ale można więcej – oto bowiem w PiS mamy na przykład

      – Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR
      – Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).
      – Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
      – Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.
      – Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. ‚Sztandaru Młodych’ i ‚Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

      chcesz więcej? można więcej! CHCĘ TEN WPIS ZOBACZYĆ NA KAŻDYM PORAJSKIM PŁOCIE. MIEJ JAJA Krzewiński

      W PiS jest masa ludzi z PZPR! PRAWDZIWE KOMUCHY!

      0
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Aha – Krzewiński i jeśli na swoich śmiesznych plakacikach nie wykorzystasz powyższego wpisu o PZPRowcach i komuchach w popieranym przez ciebie wpisie, to wierz mi – ja też zrobię kampanię, i każdy twój plakacik zakleję tymi wpisami.

      0
      0
     • A. Krzewiński napisał(a):

      Widzisz, jaki jesteś prymitywny. Używasz mojego nazwiska, a sam się nie podpiszesz nazwiskiem. Ło jak się boje! Aleś mnie nastraszył! Ty rzeczywiście potrzebujesz lekarza. Zaczynam Cię żałować. Przypadek szczególny. Domagasz się ode mnie jaj? Teraz mam wątpliwości, czy Jesteś klasycznym TVNowski trollem, czy chorym człowiekiem . Mimo to, to jeszcze Cię trochę pokarmię. Każdy miał prawo przez 30 lat wrócić na dobrą drogę. Jesteś za zielony, aby to zrozumieć. Rachunek sumienia kroczy przed wybaczeniem. Na pierwszym miejscu umieściłeś tradycyjnie Piotrowicza. Znajdź mi prokuratora lub sędziego w stanie wojennym, który nie należał do PZPR. Sprawa była jasna. Albo się zapiszesz, albo wypad. Ty nic nie rozumiesz, bo nie znasz historii najnowszej. Bieniek na mnie donosił, ale jakby przyszedł do mnie i powiedział jedno słowo, przepraszam, to wymazałbym jego dane z mojej teczki, ale nie, on dalej donosi. Przecież Bieniek się zaczął kręcić wokół PiS, po to, aby donosić co się w PiS dzieje. I ty go chcesz porównać do Piotrowicza? Jesteś wymodelowany jak plastelina. Jak każdemu UBkowi wybaczę, gdy zrozumie swe błędy. Natomiast, gdy dalej szczuje i donosi, angażując do tego jeszcze swoje dzieci, to nie ma szans. Mogę Ci tylko powiedzieć, że po wyborach w 89 r. niektórzy płakali i prosili o przebaczenie, ale potem jak Bolek wzmocnił lewą nogę i lewica odżyła, to od razu zaczęli swoją grę. Ty nie masz pojęcia o tych sprawach i ktoś Ci krzywdę zrobił. To lewicowo-liberalne towarzystwo liczy na takich, ale na szczęście coraz mniej ma wyznawców. A jak tam twój kręgosłup? Podpiszesz się nazwiskiem, czy honor już sprzedałeś? Odwagi wojowniku!

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Ładnie masz nawalone w mózgu Krzewiński?

      „Na pierwszym miejscu umieściłeś tradycyjnie Piotrowicza. Znajdź mi prokuratora lub sędziego w stanie wojennym, który nie należał do PZPR. Sprawa była jasna. Albo się zapiszesz, albo wypad. ”

      NO TO TY MI ZNAJDŹ DZISIAJ JAKIEGOŚ INNEGO FACETA, KTÓRY WSADZAŁ OPOZYCJONISTÓW, A DZISIAJ WYMYŚLA PRAWO, PRZEZ KTÓRE ZA CHWILĘ ŻADEN EUROPEJSKI SĄD NIE BĘDZIE WYDAWAŁ POLSCE PRZESTĘPCÓW! Nienormalny jesteś?

      To TY pierwszy rzucałeś oskarżenia na gminnych urzędników, że są UBEKAMI – więc w 1 kolejności TY MIEJ TE SWOJE JAJA, a może jajeczka i napisz z imienia i nazwiska – KTO JEST UBEKIEM DZISIAJ W GMINIE. Wtedy ja się podpiszę nazwiskiem! Od tego zaczęła się ta wymiana komentarzy – od tego, że rzuciłem oskarżenia, ale w swoim stylu – tak jak na swoich plakatach – bałeś się napisać KTO i CO. Nie pamiętasz? MAM przypomnieć? BOISZ SIĘ, bo by cię zaraz pozwali! Czyli jak tam do ciebie mówić – pajacyku na sznureczkach piskich? WIELBICIELU WYBIELONYCH KOCHMUCHÓW? PIEWCO ODKUPIONYCH PZPRowców?

      0
      0
     • A. Krzewiński napisał(a):

      Chcesz plakacik z waszą lokomotywą wyborczą? No to proszę: https://pbs.twimg.com/media/DYQVI15W0AAygts.jpg. Możesz sobie zaklejać wpisami dzieciaku.

      0
      0
     • Power napisał(a):

      I znowu tchórzu jedziesz po nazwisku? Piszesz: „… znajdź mi dzisiaj jakiegoś innego faceta, który wsadzał opozycjonistów” Tak, tylko Piotrowicz baranie wsadzał? Piszesz Caps Lockiem (to sposób wszystkich trolli): „NO TO TY MI ZNAJDŹ DZISIAJ JAKIEGOŚ INNEGO FACETA, KTÓRY WSADZAŁ OPOZYCJONISTÓW”. Piotrowicz w PRL był pionkiem na prowincji. Był prokuratorem w powiatowym miasteczku, Jak to możliwe, prokurator z Jasła wsadzał wszystkich opozycjonistów w Polsce. Wsadzał Kuronia, Wyszkowskiego, Lisa, Frasyniuka, Modzelewskiego itd. Albo ty jesteś chory z nienawiści, albo wyszkolony prowokator (kłamstwo, dezinformacja, oczernianie, zamęt), albo jesteś na poziomie dziecka ze szkoły podstawowej i piszesz, co Ci tata powiedział, albo urlopowana nauczycielka? Piotrowicz to człowiek, który pozamiatał w Trybunale Konstytucyjnym i skądinąd musi to być bardzo bolesne dla „yelit”, że rejonowy prokurator z Jasła ośmieszył członka PZPR, towarzysza prezesa, profesora Andrzeja Rzeplińskiego. Prowincjonalny prokurator dał sobie też radę z innymi autorytetami Trybunału, m.in. z sędzią Wronkowską-Jaśkiewicz, byłą doradczynią Czesława Kiszczaka. To jest dowód patriotyzmu. Działanie w interesie Narodu jest najlepszym oczyszczeniem i przywróceniem wiarygodności. Was na to nie stać i to Cię boli Mariuszku? Na nazwiska przyjdzie czas. Poczekamy, aż władza sądownicza będzie służyć władzy zwierzchniej, czyli Narodowi. Odczep się od moich jaj natręcie, bo to jest molestowanie. To chciałbyś, aby mnie pozwali „przyjacielu”? W tym celu są te twoje prowokacje? „Szczytny” cel. Obrona towarzyszy i UBeków, to też bardzo „wybitne dla Polaków” zajęcie: https://www.youtube.com/watch?v=zg-CVKNkd9k
      Współcześni UBecy: https://www.youtube.com/watch?v=gL1ePxqpL5w
      Byli eSBecy na Marszu Wolności 6 maja 2017: https://www.youtube.com/watch?v=7xdvM1FFNfM
      A tak na marginesie nazywasz się Kaźmierczak, czy Karkocha?

      0
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Nawiasem mówiąc Krzewiński, to jest to wspaniałe, móc obserwować jak wokół jednej partii zebrali się popierający ją:
      – oprawcy – tacy jak Bieniek
      – ofiary – tacy jak ty, Krzewiński (w sumie to jesteś tutaj przykrą ofiarą i żal mi cię tak po ludzku)
      – inspiratorzy i prawdziwi komuniści – czyli większość „wierchuszki” PiSu…

      CUDNOWNA SCHIZOFRENIA

      OPUBLIKUJ TO NA KAŻDYM PORAJSKIM PŁOCIE!

      0
      0
     • Mariusz napisał(a):

      A od prezydenta Bronisława Komorowskiego to ty się odwal, bo właśnie żebyś ty mógł dzisiaj wieszać swoje kserówki i gadać do woli co się chce, on odsiedział swoje w więzieniu – w czasie stanu wojennego był internowany od grudnia 1981 do czerwca 1982, (w odróżnieniu od twojego idola (doktora prawa, który egzaminy doktorskie zdał z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej, a 8 grudnia 1976 r. obronił pracę doktorską „Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”.) , który spędził ten czas pod kołderką u mamusi.

      0
      0
     • Power napisał(a):

      Panie! Jak mam pisać Pani/e Kaźmierczak, czy Panie Karkocha? Bieniek wypromował św.p. Szczerbaka na wójta i wtedy było wszystko w porządku. A tak naprawdę to w Poraju PiS-u nie ma jest tylko atrapa. Niestety, ty masz klapy na oczach. Bieniek jest sirotą po Szczerbaku i jest mu daleko od oprawcy. Chyba nie wiesz, co to znaczy. On był tylko informatorem. Udowadniasz dalej swoją głupotę. PiS i komuna? Tylko kretyn mógł to wymyślić, ale tacy też mają prawo mówić i pisać. Jest to szkoła sowiecka. Nazywa się to dialektyka marksistowska. Polega to na wciskanie kitu i łapaniu niedouczonych naiwnych. Dawniej, gdy była cenzura, to była skuteczna metoda. Dzięki niej trzymała się komuna. Teraz w dobie internetu takie kity nikomu nie wciśniesz. Ludzie znają historię i wiedzą jak było. Co to było PC i kto niszczył to ugrupowanie. Prawdziwi komuniści? Wiesz, co to jest? Nie używaj terminu, którego nie rozumiesz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm Ofiarą prymitywnej propagandy to Ty jesteś. A jeżeli chodzi o internowanie to była gra służb. Wielu internowano, aby ich uwiarygodnić i mieć kontakt, ale wielu nie internowano, aby ich pogrążyć. Jak to było możliwe? Internowano prew. i wice przew. „S”. Przewodniczącego wypuszczano, a wice nie. Przewodniczący przychodzi do pracy, a kapusie rozpowszechniają informację, że przewodniczący podpisał współpracę. Facet był w zakładzie spalony na amen. A ten, co dalej siedział, w końcu uległ i podpisał współpracę. Po roku siedzenia w zakładzie był witany jak bohater. I co zdobyli swojego człowieka? Zdobyli. I właśnie tacy „działacze” dzisiaj walczą z PiS. Mają „piękną” kartę, ale są trzymani za gardło przez emerytów z SB. Przecież jakbym ja podpisał współpracę, to musiałbym atakować PiS tak jak ty. Razem byśmy oklejali płoty. Byłbym szantażowany, a tak jestem tylko atakowany, a twoje szantaże mnie nie ruszają. Komorowski? A jego związki z WSI? Filozofia marksistowska była obowiązkowa na wszystkich uczelniach. Szkoda gadać. Nie wysilaj się chłopie, bo gadasz jak te antypolskie szczujnie. https://www.youtube.com/watch?v=GqAuP9Gf3pc Ballada o komunie: https://www.youtube.com/watch?v=RlBBFUUd4WY

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      do Power AKA Krzewiński, jak cytujesz pajacyku, to cytuj całość, bo za chwilę zaczniesz cytować pojedyncze słowa:

      Cytat jest tak: „NO TO TY MI ZNAJDŹ DZISIAJ JAKIEGOŚ INNEGO FACETA, KTÓRY WSADZAŁ OPOZYCJONISTÓW, A DZISIAJ WYMYŚLA PRAWO…”

      KAPUJESZ? Dlatego nie odniosę się do reszty, bo bez końcówki „A DZISIAJ WYMYŚLA PRAWO” całe twoje wynurzenie, jest wynurzeniem głowy z szamba.

      0
      0
     • Power napisał(a):

      Pani K. (Mariusz)! Kto wymyśla prawo? Pani skończyła studia wyższe? Przecież Piotrowicz jest przedstawicielem władzy ustawodawczej, czyli prawodawczej. Ma do tego prawo. Zagonił profesora z PZPR do kąta: https://www.youtube.com/watch?v=Vi6z9z2MRm0
      A teraz dobranocka dla grupy lejącej w koło szambo: https://www.youtube.com/watch?v=LyzFjd5Q8YM

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Piotrowicz jest KOMUCHEM pełną gębą, który robi KOMUNISTYCZNE PRAWO w obecnej Polsce, bo TYLK TAKIE ZNA i UMIE. ŻENADA po całości, wielbicielu Pisu -> Power, czy tam Krzewiński.

      0
      0
 27. p napisał(a):

  0
  0
 28. Wiesław napisał(a):

  No właśnie każdego można by opisać, jednego uznac można że jest gejem, drugiego że pedofilem, inny alkoholikiem, wszystko to oczywiście prawdopodobnie! Ale kto wie ile jest w tym prawdy, mozna pisać o poczynaniach kogoś ale rodzinę trzeba zostawić w spokoju.

  1
  0
  • Zuzana napisał(a):

   Dlatego więc, żeby nie tykać osób prywatnych to niech osoby urzędowe odpowiedzialne za tę sytuacje wyjawią nam urzędowa prawdę. Kto zajmuje mieszkanie gminne w szkole w Poraju?

   0
   0
   • Ubawiona.. napisał(a):

    Od 35 lat w szkole mieszka mama wójta a siostra ma swój dom. Mocno się usmialam czytając wasze komentarze. Pozdrawiam!

    0
    0
    • Lila napisał(a):

     Ubawiona jak jesteś tak zorientowana to napisz co robi tablica reklamująca Pizzerie Soprano , której właścicielem jest radny gminny i dwaj urzędnicy gminni i ktoś bardzo ważny jeszcze?

     1
     0
     • Mariusz napisał(a):

      Sare info Lila, Soprano od dawna zamknięta! Chyba się nie mieszka w Poraju… czyżby gdzieś koło B L A S Z A R N I?

      0
      0
     • Myka napisał(a):

      Interesujcie się swoim życiem. A reklamy nie wolno mieć?

      0
      0
     • Myka napisał(a):

      Interesujcie się swoim życiem. A co reklamy nie wolno mieć?

      0
      0
  • porajanka napisał(a):

   To już jest cios poniżej pasa! Przecież ktoś tam mieszka i na pewno nie chce być kojarzony z jakimiś skandalami ani obrzucany błotem. Naprawdę musimy się bawić w takie gry…?

   0
   0
   • Stanisław Z napisał(a):

    Co się dziwisz, przecież ten SBek pracodawca, co liczy swoich niby pracowników na „sztuki”, nie zna innych metod. Swołocz prymitywna! Co jeszcze wkleisz? Może wkleimy link do twojego domu, bo meble krzywo coś stoją? Co?

    0
    0
    • Power napisał(a):

     Stasiu! Chcesz się wybielić takim wpisem? Przecież to niemożliwe.

     0
     0
     • Mariusz napisał(a):

      Power – czy tam Krzewiński, jak już wszyscy wiedzą, bo się pogubiłeś trochę – przestań się ośmieszać!

      0
      0
     • Power napisał(a):

      Dzieciaku! Znowu nie na temat? Ta twoja natura śledcza jest zastanawiająca. Czy to masz po rodzicach, czy po szkoleniu?

      0
      0
     • Power napisał(a):

      Mariusz! Może byś przeprowadził śledztwo, dlaczego Mariusz broni Stasia Z. Czy to ta sama osoba, czy bliźniak?

      0
      0
     • Mariusz napisał(a):

      w sumie to ciekawe, ile osób tu pisze. Pewnie ze 4 w sumie 😉

      0
      0
 29. Wojtek napisał(a):

  Tak to jest właśnie ten zielony dom rodzinny naszego wójta przy ul. Jastrzębskiej i Miłej. O nawet stoi tam tablica reklamująca „Pizzerię Soprano” A ta reklama jaki ma związek związek z naszym Panem wójtem?

  0
  0
 30. karucza napisał(a):

  Bo „jednych” mozna utaplać w blocie, a innym nie wolno zagladać w życie-taka jest teoria obecnej władzy w gminie Poraj. Ci co są za wojtem-to nie mozna ich absolutnie krytykować, lecz ci co w opozycji i mają inne zdanie na pewne kwestie to atakować można.

  0
  0
 31. Miś napisał(a):

  I co popisaliśmy sobie a życie toczy się dalej bez zmian ? Czy to ten przewodniczący Komisji Rewizyjnej A. Ludwikowski nie powinien tę sprawę skontrolować i poinformować społeczeństwo ? A jeśli są nieprawidłowości to nakazać je usunąć lub zawiadomić o sprawie prokuraturę. Gdyby tak zadziałał ludzie ocenią go jako najlepszego radnego . Do roboty więc komisjo rewizyjna.

  0
  0
 32. ...... napisał(a):

  oj misiu , misiu …podpuszczaczu..

  0
  0
 33. Annna napisał(a):

  0
  0
 34. Moim idolem Zdzisława napisał(a):

  Oj gwiazdeczki porajskiej niezaradnej opozycji 🙂 żal mi Was już naprawdę. Działacie już na takim poziomie żenady, że aż mnie to cieszy bo ludzi obrzydzają wasze działania i zaczynają widzieć o co tu naprawdę chodzi. Cieszę się, że z dnia na dzień grzebiecie swoją moralność i klasę jeśli może kiedyś ją mieliśćie ;). Ale jak już wcześniej wspomniałem (gdyż redaktorek zablokował mi wszystkie dojścia pod starym nikiem ale od czego progres informatyczny:) na miejscu wójta dałbym Gąsiorskiemu prywatnie po mordzie 🙂 nie wyjściowej zresztą strasznie. I tyle po prostu 🙂 Resztę ocenią ludzie… i jego czytaj Wójta i tego chama celebryte czytaj Gąsiorskiego, ale mieszanie rodziny…. mam nadziję, że to żenujące posunięcie pomoże w ocenie radaktorka 🙂 Pozdrawiam i czekam na wieści o moim skrabeńku….

  0
  0
  • Power napisał(a):

   I kto tu nad poziomy wyrasta? Nad poziomy szamba? Dawałbyś po mordzie? A może wywoziłbyś chamów do lasu na wzór twoich braci i niech się sami powieszą. Przeżyliśmy te metody, ale one są ciągle żywe w niektórych umysłach. Niezdarna opozycja? A co zrobiła zdarna władza? Doprowadziła sama siebie do ściany. Teraz jedynym wyjściem dla mieszkańców jest głosowanie na PiS i pisopodobnych. Innej drogi nam władza Gminy nie dała. Tylko pożyczka z budżetu państwa na bardzo niski procent może uratować dalsze gminne inwestycje. Długoterminowa pożyczka ze stałym i pewnym oprocentowaniem da nowej władzy możliwość planowania i wykonywania inwestycji. Przy starej władzy będziemy świadkami konwulsji powyborczych. Nie będzie inwestycji, pracownicy w końcu się zbuntują, a Rada Gminy będzie szukać nowego wójta. Idolu, czy uważasz taki scenariusz za korzystny dla mieszkańców? Czy mieszkańcy poprą tak nieudolną i słabą władzę? Emisja obligacji przy zmienny oprocentowaniu i wysokiej marży (koniecznej z powodu dużego zadłużenia) nie przywraca stabilności finansów Gminy. Chroni tylko Gminę przed komornikiem. Dług Gminy się nie zmniejszy, ale zwiększy przez koszty emisji, zmienne oprocentowanie i marże. Przy niekorzystnej sytuacji gospodarczej koszty wykupu obligacji mogą sięgnąć kwoty 30 mil. zł. Masz tego świadomość? Kogo należy żałować Idolu?

   1
   0
   • Moim idolem Zdzisława napisał(a):

    Mój ty orzeszku 🙂 Mamy rok 2018 i to jest podstawowy czynnik twojej chorej głowy. Zatrzymałeś się w latach dawno dawno temu wtedy kiedy ty byłeś młody i rozrabiałeś. Połowy pracowników gminy, rady z wójtem na czele albo nie było na świecie albo byli dziećmi. Twoje chamskie odzywki są po prostu świadectwem flustracji. Na szczęście tu komentują ludzie Twojego pokroju i wielkowego i mentalnego. Młodzi ludzie mają gdzieś cofanie się w czasie, nie chcą właśnie by rządził nimi Pis i pisopodobni jak to nazwałeś 🙂 Pożyczka z Państwa 🙂 właśnie się wywaliłeś – a wiec sam dałeś świadectwo temu iż za rządów Pis pożyczka ta byłaby dana tylko samorządowi z Pis-u, inna partia by jej nie dostała by jej nie ratować i pogrążyć 🙂 BRAWOOOOOOOOO Pisowczyki to jest obiektywizm 🙂 wiara w Boga i drugiego człowieka 🙂 Wiecie dobrze, że RIO dało dwa wyjścia pożyczka albo obligacje wiecie, że Pis pożyczki by nie dał 🙂 TERAZ TO JA ŻYCZĘ STACHERZE BY MU SIĘ UDAŁO I POKAZAŁ WAM ŻE MOŻNA! nie wyobrażam sobie jakby Porajem miała rządzić pisowska rada sflustrowanych seniorów!

    0
    0
    • Moim idolem Zdzisława napisał(a):

     I JESZCZE JEDNO PANIE K! „Dać w mordę” Pan wie co to znaczy tylko pobić a to przenośnia którą napewno poprze każdy meżczyzna nie kojarzy się z tymi historycznymi metodami nikomu. No ale to trzeba być prawdziwym mężczyzną by wiedzieć jak się zachować i o co chodzi!

     0
     0
     • Power napisał(a):

      Prawdziwa mężczyzna się odezwała! Biedny Idolu, o twoich możliwościach mogą świadczyć te zera w słowie brawo i 7 mordek. Musisz się wspomagać w wyrazie swoich emocji? Ale do rzeczy. To nie są historyczne metody, ale rzeczywistość lewactwa. Jak zginął Lepper, Petelicki, Jolanta Brzeska: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jolanta_Brzeska Tajemnicza lista zgonów: http://yelita.pl/artykuly/art/lista-tajemniczych-zgonow O pokrojach nie napiszę, ponieważ kojarzą się z krojeniem, chociaż zastanawia mnie pokrój wielkowy. Co to znaczy? Chodzi o wielkość, czy o wiek? Wasza pogarda do ludzi o innych poglądach przecież nie zależy od wieku. Nie jesteście nawet w stanie uszanować ludzi starszych, którzy walczyli o wolną Polskę. Polska to dla was abstrakcja. Liczy się tylko internacjonalizm. Jeżeli chodzi o pożyczkę z budżetu to nie tylko rząd PiS, ale każdy rozsądny rząd nie da pożyczki takiej władzy gminnej, która nie potrafi zarządzać finansami samorządowymi. Zarzut o wywaleniu się jest całkiem nietrafiony. Po prostu władze Gminy same doprowadziły do tego, że nie są wiarygodną ekipą, dlatego, aby Gmina mogła normalnie funkcjonować, muszą się zmienić władze Gminy. Ponieważ rządzi w kraju PiS, to jest naturalne, że nowa antypisowska władza Gminy będzie mieć mniejsze szanse na pożyczkę z budżetu. Dlaczego ? Bo nikt nie da gwarancji, że nowa władza nie pójdzie w ślady starej. Władze Gminy związane z PiSem będą miały kontrole posłów i lokalnego PiSu. W razie problemów będzie odpowiednia reakcja na odpowiednim szczeblu, łączne ze zmianą wójta (referendum). Wszystko zgodnie z demokracją i prawem. Emisja obligacji to nie zmniejszenie długu Gminy, ale jej zwiększenie o koszty emisji, marże i zmienne oprocentowanie. Kwota spłaty tych obligacji do 2033 r. to wielka niewiadoma. Wszystko zależy, czy nie pojawi się kryzys gospodarczy. W najbardziej optymistycznym wariancie zapłacimy za wykup obligacji około 20 mil., a w czarniejszym 30 mil. Należy jasno powiedzieć, że emisja obligacji ratuje Gminę przed komornikiem kosztem zwiększenia zadłużenia. Zmniejszą się tylko coroczne raty do 2026 r, bo wykup obligacji zacznie się 2026 r.

      1
      0
     • Mariusz napisał(a):

      Konusie moralny? Power = Krzewiński, który niby pisze tyko pod swoim nazwiskiem. ŻA ŁO SNE!
      Raz się szczyci, że pisze tylko jako Krzewiński, a za chwilę wali jako Power. No już lepiej tego nie widać, jak po tych wylewających jadem na „lewactwo” postach!

      0
      0
     • Power napisał(a):

      To ty jesteś Idolem, Stanisławem i Mariuszem? Pracujesz na trzy etaty? Brawo! Lubie kwik buractwa (lewactwa). Jeszcze trochę a będzie trzeba stopery zakładać.

      1
      0
     • delgusto napisał(a):

      Mariusz – Konusa i nie tylko moralnego to ty sobie poszukaj wśród swoich kolesiów

      1
      0
 35. Miś napisał(a):

  I co z tym mieszkaniem Pani Dyrektor? Czy nie widzi Pani kto faktycznie wchodzi i wychodzi codziennie z tego mieszkania gminnego w pani szkole? A może odczyt z monitoringu? Przecież nie idzie o to kto faktycznie jest zameldowany tylko kto mieszka? Czemu tego nie wyjaśnić? Czy tak bardzo boi się Pani o pracę w tej gminnej szkole?

  1
  0
  • Moim idolem Zdzisława napisał(a):

   Ludzie 😛 Pani dyrektor milczy bo doskonale wie kto tam mieszka! Staje tam autem codziennie, ale gdyby POWIEDZIAŁA to niestety ZARZUTY GĄSIORPISOWSKIEGO byłby OBALONE!!!! Dlatego powli podsycać atmosferkę i siedzieć cicho bo pogrążyła by prawdą swojego kumosiorka 🙂 Oh anielska muzyka opaczności płynie na samą myśl o waszej dobroci, wzajemnym zrozumieniu i głoszeniu tej manipulanckiej prawdy – wszystko pysznym celem władzy i wszystko w imię Boga!

   0
   0
 36. Nowy głos napisał(a):

  Panie Redaktorze, jeżeli mogę zasugerować, ten artykuł powinien był przybrać nieco inną formę. Niepotrzebnie napisał Pan tylko o jednym z przypadków rażącego nepotyzmu które całe zaplecze Włodarza uprawia od lat. Sprawił Pan niezamierzenie, że sprawa została uznana marginalną. Mamy wśród Polaków rodzaj społecznej akceptacji dla zapewnienia bytu członkom rodziny, choćby w sposób z lekka niemoralny. Odwieczne rodzina-rzecz święta. Czekam na opracowanie, które postawiłoby tę sprawę na jednej szali z resztą podobnych spraw, tak aby nie dało się powiedzieć – to tylko jeden wybryk.

  0
  0
 37. wiesiek napisał(a):

  Ja uważam, że najlepszym sposobem na zakończenie dyskusji na temat czy siostra wójta wraz z mężem i dzieckiem mieszka w gminnym mieszkaniu w szkole w Poraju czy tylko sama matka ? -byłoby publiczne oświadczenie Wójta Gminy Poraj, że w tym gminnym mieszkaniu mieszka np. moja siostra z mężem i dzieckiem i moja mama lub inaczej ale zgodnie z prawdą i stanem faktycznym. I temat byłby zakończony. Dlaczego do tej pory pan wójt tego jeszcze nie uczynił?

  1
  0
 38. Miś napisał(a):

  A drugie oświadczenie powinna napisać Pani Dyrektor tej Szkoły. Bo jak nie ujawni prawdy to nie będziemy na Nią głosować w wyborach na wójta.

  1
  0
 39. Wiesiek napisał(a):

  Na stronie UG wypowiada się w tej sprawie rzecznik urzędu i informuję kto gdzie mieszka (zamiast wójt)

  1
  0
 40. Wiesiek napisał(a):

  Tak robią ludzie bez honoru ” pluje im się w oczy a oni udają, że deszcz pada” Przecież wszyscy dokoła wiedzą kto mieszka w tym mieszkaniu a kto tam dochodzi ale On nie jest w stanie powiedzieć prawdy i zrezygnować z wygód i przywilejów, Wstyd!

  0
  0
 41. Art napisał(a):

  Dajcie spokój. Dom nauczyciela to nie jakieś luksusy i wygody. Jakby mieli lepsze miejsce do mieszkania to by się wyprowadzili. Za ogrzewanie i inne media i tak przecież muszą zapłacić a nie na koszt gminy. Może się dorobią własnej chałupy to się wyprowadzą 🙂

  0
  0
  • Miś napisał(a):

   Co ty Art napisałeś nie mają własnej chałupy? Właśnie, że mają pokazana jest tu wyżej na zdjęciu a ostatnio przeszła jeszcze lifting. To dlaczego była pracownica przedszkola gnieździ się w gminnym mieszkaniu mając swoje lokum . A tyle biednych rodzin oczekuje na mieszkania.

   0
   0
 42. Agata napisał(a):

  Nie wiadomo czy za media płacą?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *