fot. Magazyn Square
Sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Poraj
09 stycznia 2018 r. | 11:39
83

Na kogo zagłosujesz w tegorocznych wyborach na Wójta? Takie pytanie zadałem w naszym sondażu przedwyborczym. Do wyboru macie pięcioro kandydatów i ewentualnie, jeżeli żaden z nich wam nie odpowiada, możecie oddać głoś na "kogoś innego".

Do wyboru są: Andrzej Broniewski, Andrzej Pawłowski, Anna Socha-Korendo, Łukasz Stachera, Tomasz Brymora i ktoś inny.

Głosowanie trwa na stronie głównej, po prawej stronie pod "oceń radnego". Każdy z Was może oddać jeden głos. Sondaż potrwa do końca tygodnia, tj. 14 stycznia 2018 r. Następnego dnia zostaną ogłoszone wyniki.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Na kogo zagłosujesz w tegorocznych wyborach na Wójta?83 odpowiedzi na “Sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Poraj”

 1. Kubuś pisze:

  Bardzo dziwne iż Pan Redaktor wśród kandydatów nie zaproponował Pani Radnej Polak z Żarek Letnisko? A może ukrywa się pod „ktoś inny” aby zebrać najwięcej głosów a potem obwieścić sukces propagandowy „dobrej zmiany”?

  1
  0
  • Power pisze:

   Tak! Ukrywa się pod miotłą konserwatora Pawłowskiego!

   1
   0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Pani Polak na jednej z Sesji w 2017 roku na jesieni zapewniła Wójta Stacherę że nie będzie ubiegała się o fotel Wójtowej Poraja w Wyborach Samorządowych w 2018 roku ,więc uszanujmy decyzję Pani Radnej Polak. D.Sz.

   0
   1
 2. Stanisław Z pisze:

  Я буду głosować na panią dyrektor magister Danutę! Co za niedopatrzenie! Wszyscy wiedzą, że pani dyrektor będzie kandydować, a nie ma jej na liście? Jakoś kiepsko! A wszyscy wiemy, że pani dyrektor jest z najlepszej partii!

  0
  0
 3. Zborek pisze:

  Ja tak czytam was bo nie mam co robić i się za głowę biorę swoją a nawet kolegi. Co wy tu pozwalacie te trole są tu i wigóle. I oni pisza ci trole, troli i w głowach ludziom nam moncom. Ja was czytać nie będę bo tak bo one te trole są . Im laca że oni pisza a mnie nie płacą że ja czytam. To ja zabraniam tych troli. Albo niech wy mnie płacą to ja zabraniam ale nie smutny.

  Tak więc proszę redakcję coby tak troli ograniczyć. A mnie nie ograniczyć.

  0
  0
 4. stojący pod sklepem pisze:

  Ja zagłosuję tylko na tego, który przyjdzie pod nasz sklep, albo do parku (dziękujemy za piękne ławeczki i fontanne – panie wójcie) i pogada z nami chlopakamia i bedie znowu fajnie, jak zwykle. A radne żadne mnie nie interesuja. Zaczynają się bawić w dużą politykę w małej wsi. Bezsens jakiś. My chcemy tańszego w sklepie!

  0
  0
 5. Ludwig Ściborowski-Mędruś pisze:

  Kiełbasa wyborcza to kiełbasa smaczna. Kiełbasa zwyczajna to kiełbasa zwyczajna. Kiełbasa krakowska, to kiełbasa krakowska. A wybory? Wybory to wybory. Dlatego kochajmy kochać, śpiewajmy śpiewająco, chodźmy chodząc i czytajmy czytając.

  PS. Interesuję się grą w brydża sportowego. Ktoś jeszcze?

  0
  0
 6. xxx pisze:

  Nie jestem zwolennikiem obecnego wójta za bardzo jednak portal skupia się na życiu największych sołectw naszej gminy. Co z pozostałymi solectwami – tu życie też jakieś tętni to na wstępie. Pośród wszystkich kandydatów są same osoby związane z obecnym wójtem bezpośrednio lub pośrednio i osoby związane z Porajem. A czy w pozostałych miejscowościach nie ma i nie będzie kandydatów na wójta? Wiadomo że wybory wygra osoba z Poraja i bezpośrednio związana z obecną władza. Będzie jak w Rosji – prezydent będzie premierem a premier prezydentem. Nie zdziwiło by mnie to wcale jak by wybory wygrał pan Andrzej Pawłowski. Do tego sondażu powinno się dodać jeszcze parę innych nazwisk jak Pani Katarzyna Kaźmierczak, ktora moze zastapi obecnego wojta a wojt bedzie zastepca czy Pani Zdzisława Polak, która robi bardzo wiele szumu i jest nastawiona na wszystko anty…

  0
  0
 7. Zdzislaw pisze:

  Ta ankieta to wielka ściema, Przed chwilą Gąsiorski dodał Brymorze ponad 60 głosów. Stało się to w ciągu minuty.

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   A Ty człowieku to myślisz, że jak to działa? To fantazja, a fantazja jest od tego, aby bawić się na całego. Jak usunie, to okaże się zwykłym antyporajskim cenzorem! A cenzor to największa obelga w świecie dziennikarstwa. Zrób sobie zrzut ekranu!

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   a nie 117? bo jak wczoraj zaczynała się ankieta to miał zero

   0
   0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Człowieku tak piszesz takie brednie to ja poproszę Pana Pawła Gąsiorskiego żeby dodał 100 głosów Burmistrzowi Podlejskiemu z Żarek bo to mój ukochany jest Włodarz. Zdzislaw ty nie jesteś z Gminy Poraj to po co te brednie piszesz. Napisz też że LOTTO to ściema. Ty jesteś sam jako jedna wielka nieprawda.

   0
   0
 8. Zdzislaw pisze:

  Zwykły oszust i nic więcej. Jak tu zakłamuje wyniki to tak samo w artykułach pisze kłamstwa.

  0
  0
 9. Jacek Kowalczyk pisze:

  Sztuczne nabijanie wójtowi głosów nic nie da. Nie ma szans przeciwko koalicji i nie będzie już wójtem. Wielu przez straci dostęp do gminnych finansów

  0
  0
  • Mariusz pisze:

   Jakiej koalicji? Koalicji niby demo-pokracznej i życiowo porajowej oraz żarkowo-letniskowej? Przyznać się – chcecie dokładnie tego samego co robi wójt – zagarnąć co się da, obsadzić swoimi i nagle portaliki znikną, demo-pokraczna zacznie pisać o Poraju w samych najlepszych słowach. Czy wy sądzicie, że ktoś się da na to zrobić? Dobrze wiadomo, co oznacza zmiana, szczególnie ta podobno dobra!

   0
   0
   • Jacek Kowalczyk pisze:

    Tak chcemy zadłużyć gminę na kolejne 30 milionów. Co za idiota!

    0
    0
    • Mariusz pisze:

     Wypraszam sobie wyzwiska! To niskie i prymitywne zachowanie! Nie masz argumentów, to sięgasz po przemoc słowną! Jakie to charakterystyczne dla słabych jednostek osobowych!

     Zakładam, że pewnie nie chcecie zadłużyć gminy na kolejne miliony, ale wyraźnie widać, jak wam ślinka cieknie na posadki dla cioć, wujków, stryjków i innych znajomych królika. Obsadzicie swoimi, przestaniecie na dodatek cokolwiek robić (bo przecież robienie inwestycji, to zadłużanie gminy) i będziecie ciepło pobierać nasze pieniążki, na państwowych posadkach, w dodatku niczego nie robiąc. Czy ktoś się jeszcze na to daje nabrać? Chyba tylko ten na was zagłosuje, kto dostanie od was posadkę!

     0
     0
 10. andrzej bieniek pisze:

  Ta lista z tymi nazwiskami to czyis prywatny pomysl .Realna prawdziwa lista znajdzie sie w odpowiednim czasie.

  0
  0
 11. Zdzislaw pisze:

  Bieniek na wójta

  0
  0
 12. Zuzanna pisze:

  Tak wójt w wyborach liczy tylko i wyłącznie na ten żelazny elektorat, który bez względu na wszystko da mu swoje głosy. Ten elektorat to wszyscy ci, którym dał pracę w urzędzie i w jednostkach podrzędnych, ci którym dał dofinansowanie, którzy wygrali przetarg itp. itd , oraz ich rodziny. I do czego to zmierza?

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   taaaa, pewnie, czyli sądzisz, że ta grupka nieudacznikow pod przywództwem pani dyrektor z podstawowki, będzie lepsza? bedzie tak samo marna, albo i gorsza, bo po pierwsze zero doświadczenia, a po drugie, nachapią się za nasze i na dodatek nic nie będą robić, bo przecież inwestycje trzeba będzie wstzymac. zenada

   0
   0
 13. andrzej bieniek pisze:

  Stojac pod sklepem to wyjadacze ,jak ptaszki co im sie rzuci to zjedzom .Niech ich nadal karmi telko uczciwie zarobionnych pienidzy a nie ludzkimi pieniadzmi podatnikow naszej gminy.Przewaznie kazdy pisze to co potrafi ,mowi jak potrafi, ale ma odwage ze czyms sie zaimuje Piszac w tej formie /stojac pod sklepem/.Ta forma wskazuje ze sa to ci ktorzy przez caly dzien stoja z wyciagnientom rekom Nie spotkalem sie ja i inne osoby aby stojac pod sklepem ,npisali rzeczowy temat dla mieszkancow gminy .A osoby bez podstawowej wiedzy nie podpisuja sie ale maja wiele do dopowiedzenia.

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Człowieku – zacznij pisać po polsku, bo nikt cię nie rozumie. Totalne dno. To już ten stojący pod sklepem pisze tak, że każdy go zrozumie. No, chyba że też już była flaszeczka z rańca – co? Była?

   0
   0
 14. Miś pisze:

  A może pod sklepem stoi z rana „wielka osobistość” , która często spóżnia się do pracy bo ma kaca.

  0
  0
 15. :-) pisze:

  …czy wystartuje w wyborach przedstawiciel porajskich alkoholików. w końcu stanowią oni dość pokaźną grupę.

  0
  0
 16. Sps pisze:

  No taki kandydat pijących to że 200 głosów ma jak nic. Na wójta nie starczy ale radnym zostanie.

  Skoro stoi pod sklepem to może być zamiast monitoringu bo wszystko wie i widzi.

  Zresztą każdy abstynent to wróg budżetu państwa !

  Stojący pod sklepem ma mój głos

  0
  0
  • stojący pod sklepem pisze:

   I tak właśnie jest. Wszystko widzę, wszystko wiem i z chłopakami zadzialam jak trzeba. A kibel też by się nam przydał

   0
   0
 17. andrzej bieniek pisze:

  Zostalem wywolany do glebszej polemizacji; Informuje wszystkich mieszkancow naszej gminy Poraj,ze jestem wstanie przedstawic program wyjscia naszej gminy z tego glebokiego zadluzenia .Program ten zostanie zaopiniowany dla przykladu przez trzy nie zalezne podmioty.Program ten przedewszystkim zaczety bedzie od spadku zadluzenia w 2018r. w granicach piecu milionow zloty i sukcesywie w nastepnych latach.Program ten nalezaloby zaczac jak najszybciej w zwiazku z czekaniem do pazdziernika/ wybory /. to mozna zakladac prognozujac zarzadzanie siegnie zenitu.Osobom ktore sa zainteresowane tym programen za wjatkie osobom z ukladu udostepnie.Program ten byl ,dany do wgladu finasistom oraz menadzerom gospodarczym.

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Tu znasz język polski? Czy tłumaczysz sobie na googlach – ruski trollu?

   0
   0
   • Wiesiek pisze:

    Jak człowiek napisał o szczegółach to polski troll – Stanisław Z nazwał go ruskim trollem ? Brakło argumentów w dyskusji Stanisławie? To trzeba zaatakować międzynarodowo?

    0
    0
    • Stanisław Z pisze:

     Ja nie atakuję, tylko oczekuję, że facet zacznie zachowywać się jak dorosły. Równie dobrze można mu zarzucić, że to dziecko z podstawówki, które pisać nie potrafi. Jak nie potrafi, to niech sobie chłop w pierwszej kolejności napisze tekst w Wordzie, sprawdzi i poprawi błędy, a potem wkleja, bo wychodzi temu Andrzejkowi taki bełkot, że nawet nie ma się do czego merytorycznie odnosić. Pojmij to człowieku!

     0
     0
 18. Kibic pisze:

  Stanisław Z to rozgrywający, a nie ocenajacy.Prowadzi widocznie kabaret

  0
  0
 19. Karucza pisze:

  Potrzeba świeżej i niezaleznej krwi dlatego powinniśmy wybrać nowe władze, a stary ‚układ zamknięty’ rozwiązać.

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Wiesz jak jest w USA? W USA wybierają najczęściej tych, co już się nachapali, albo są bogaci, bo ludzie wiedzą, że już więcej nie im nie potrzeba. W Polsce lud nadal jest głupi i będzie wybierać nowych. Tylko, że ci nowi są niestety biedni i pierwszą kadencję poświęcą na to by się nasycić i zamienić w tłuste koty! Kto tego nie rozumie, jest zwykłym durniem robionym w konia przez polityków!

   0
   0
   • Wiesiek pisze:

    Proszę nie obrażaj wszystkich nowych kandydatów. Ty już wszystko wiesz z góry.

    0
    0
   • Power pisze:

    W USA wybiera się tych, co się dorobili uczciwą pracą, a nie złodziei.

    0
    0
    • Stanisław Z pisze:

     A w Polsce póki co, zawsze wybiera się tych, co mówią, że będą uczciwie pracować, a potem okazują się być złodziejami. Kolejna zmiana będzie dokładnie taka sama, o czym świadczy wiele wpisów na tym portalu Zero merytorki, zero nowych pomysłów, tylko jazda na całego – a jak już dostaną ciepłe posadki, to zaczną klasyczne przejadanie państwowej (czyli naszej) kasy! Żałosne!

     0
     0
 20. mieszkaniec Poraja pisze:

  proponuję aby ci co należą do zwolenników gazety polskiej wystartowali to będzie kabaret zobaczcie kto wchodzi w skład tej gazety proszę nie odpisywać nie mam zamiaru polemizować z ludżmi którzy są……………..

  0
  0
 21. Miś pisze:

  I kto na takiego Skutecznego jeszcze głosuje?

  0
  0
 22. Stanisław Z pisze:

  andrzej bieniek napisał: „Zostalem wywolany do glebszej polemizacji; ” – w jakim to jest języku? Przecież tu śmierdzi albo ruskim trollem, albo dzieckiem z podstawówki. Jeśli taka ma być „nowa władza” w Poraju, to już lepiej zaorać wszystko! Przeciwnicy wójta – ogarnijcie się, bo śmierdzi od was na kilometr totalną amatorszczyzną!

  0
  0
 23. andrzej bieniek pisze:

  Prosze aby Stanislaw Z nie komentowa moich wpowiedzi.Rzuce nazwiski Sanislawa Z i wszyscy sie dowiedzom co to za osoba .Majac na celu zatopienie w glebsze dlugi gminy poraj,jak to uczynili kolesie z ukladu,Prosze o komentowanie i wskazywanie porad tym co iedli pili jezdzil ,brali pieniadze za niewukonywane prace itp. Dzisiaj
  patrzom w okno czy listonosz nie niesie z odpowiediej instytucj Zawiadomienia.Prawdopodobnie juz sie pisza. Pelna wiadomosc zostanie w nie dlugim czsie przedstawiona do publicznej wiadomosci miszkancom o kolesiach z ukladu Stanislawa Z.

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Rozbierzmy ostatni wpis pana o nazwisku „andrzej bieniek” na czynniki pierwsze:

   Prosze – Proszę
   przed „aby” stawiamy przecinek
   komentowa – komentował
   wpowiedzi. – wypowiedzi
   Rzuce – rzucę
   nazwiski – nazwiskiem
   sie – się
   dowiedzom – dowiedzą
   Majac – Mając
   glebsze – głębsze
   dlugi – długi
   poraj – Poraj
   ukladu – układu
   Prosze – Proszę
   iedli – jedli
   jezdzil – jeździli
   pieniadze – pieniądze
   niewukonywane – niewykonane
   patrzom – patrzą
   odpowiediej – odpowiedniej
   instytucj – instytucji
   juz – już
   pisza – piszą
   Pelna – Pełna
   wiadomosc – wiadomość
   dlugim – długim
   czsie – czasie
   wiadomosci – wiadomości
   miszkancom – mieszkańcom
   ukladu – układu

   Jednym słowem – analfabeta.

   0
   0
 24. PM pisze:

  Andrzej Bieniek to ten gość mieszkający na Kolejowej ??

  0
  0
 25. andrzej bieniek pisze:

  Obecne osoby w sondażu przed wyborczyn na Wojta gminy Poraj .Nie mieszczą śię w przedziale abym mogł postawić pozytwną ocene z wielu przyczyn .Odniose śie do określenia /że jestem doradcom pani nauczycielki,dyrektor która ma startować na Wojta.W calej rośćiagłośći mowie ze jest to wysanan nie prawda .
  Nadmie że nie należe do żadnego ugrupowania. Na pewo osoby ukryte pod stolem ujawnią śię w nastednej turze Osoby które wyczekujom na sam koniec nie powinny byc ,akceptowane Jesli maja to być demokratyczne wyborny nalezy kandytatow poznać dużo w cześniej .Dziekuje wszystkim za dotychczasowy wspolny plebiscyt..Oczekuję że śię spotkamy w nie dlugim czsie.Żegnam Andrzej

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Bieniek wstał i wyprodukował swój bełkot – pewnie na niedzielnym kacu. Jeśli ktoś popełnia błąd w pisowni wyrazu „się”, pisząc go tak: „śię” – to jest już koszmarnie żałosny.

   0
   0
   • Tesia pisze:

    Przyczepiłeś się Stanisław Z do Pana Bieńka jak rzep psiego ogona. Ważna jest merytoryka i prawda a nie pisownia.

    0
    0
    • Stanisław Z pisze:

     Przecież z tego co ten facet napisał, to się jednego logicznego zdania nie da wyczytać! Bełkot! Jak nie umie korzystać z komputera, czy tam telefonu, to niech się nie zabiera do komentowania! Merytoryka jest więc żadna, bo zdania są zwyczajnie niezrozumiałe!

     0
     0
 26. Karucza pisze:

  Każdy pisze jak umie. Ortografia może nie jest najmocniejsza strona pana Bienka, ale przynajmniej pisze prawdę. I to was boli wiec czepiacie się Jego ortografii. Daj spokój Stanisław bo nie o go tu chodzi. Każdy może się wypowiedzieć i jak chce. Nie masz argumentów kontra to się czepiasz poprawności słów.

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Żeby mieć jakiekolwiek argumenty przeciwko, to w pierwszej kolejności komentarze tego Bieńka powinny być zrozumiałe! Ale niestety nie są! Ja się chętnie odniosę, tylko w tej chwili NIE MA DO CZEGO!

   0
   0
 27. Kibic pisze:

  Stanisław Z ma ma tej stronie robić kabaret, za to mu płacą i jest w swoim zywiole niezwykle zadowolony ze wszystkiego.Słaby poziom merytoryczny,ale cóż wymagać od komedianta.

  0
  0
 28. andrzej bieniek pisze:

  Komentarz Bieńka jest zrozumialy dla wiekszości .A Stanislaw Z jak piesek osczekoje robiac halas wokoł malwersantow ktorzy zagarneli gminne pieniadze/panstwowe/Stanislaw Z .zapytaj prawnikow o tą forme przed ktorą stoiom osoby z ukladu .W jakiej formie moga otrzymac nagrody, oraz ty o podżeganie.,oraz publiczne
  pomowienie .
  ,

  0
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Nie wstydzisz się sam za siebie? To jest XXI wiek. Jak nie umiesz pisać, to skorzystaj z edytora tekstu, poprawi ci błędy sam. Ośmieszasz się człowieku!

   0
   0
 29. andrzej bieniek pisze:

  Stanislaw Z w koleinosci odpowiedż na treśc zawartom w pismie z dnia 15.o1.2018r.godz.7,47.NIe przeskakuj jak sroka z drzewa na agrest Jak wyżej ujete jest moie pismo Porozmawiaj z ukladem /czekam/ bedziesz mogl sie wypowiedzieć ,nawet zostanom ci przypomniente ?.

  0
  0
  • stojący pod sklepem pisze:

   Ej bieniek, właśnie cie pkw przedstawił poniżej jako UBeckiego kapusia? No to wszystko jasne, kto tu się ślini by dorwać się do władzy. tu i 2 mocne setki nie pomogą… przykra sprawa.

   0
   0
 30. Zdzisław pisze:

  Tak to jest ten z kolejowej. Osoba Bieńka powinna dac wszystkim do zrozumienia z jaką pseudo opozycją mamy doczynienia. Jacy to są ludzie. Trzeba sprawdzić dokładnie kto to jest. Ja wiem na pewno , że był w ORMO lub UB i w PRL’u donosił na kogo tylko się dało. Po transformacji przypiął sobie Matkę Boską do klaty, dosłownie jak Bolek Wałęsa. Popytajcie rodziców lub dziadków.

  0
  0
 31. ANDZIA pisze:

  ludzie wiedzą ,że ten GOSTEK, to KAPUŚ … a z tego co słychać i widać nasza pani pisiorkowa nawet go szanuje . pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę 🙂

  0
  0
 32. Mieszkaniec pisze:

  Pozdrawiam pedzia ul Górnicz .Jak wylęgarnia domowa psiaków Przytulaj nie zapomni .

  0
  0
 33. Mieszkaniec pisze:

  Andzia za kog ty się nie brałaś . Szybko zgasłaś jak świeca na przedwojennym grobie.Nie pora komentować o kimś .Znana postać napisz coś o sobie.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *