26°
12°
wtorek
27°
12°
środa
Wolna powierzchnia
Sondaż wyborczy na Wójta Gminy Poraj
31 sierpnia 2018 r. | 08:38
54

Kilkadziesiąt dni do wyborów samorządowych, w których wybierzemy nowego Wójta i Radę Gminy Poraj. Czas na sondaż wyborczy. Na kogo zagłosujesz w wyborach na Wójta? Takie pytanie zadałem w naszym sondażu wyborczym. Do wyboru macie czworo kandydatów: Danuta Służałek-Jaworska, Katarzyna Kaźmierczak, Łukasz Stachera i Tomasz Brymora.

Głosowanie trwa na stronie głównej, po prawej pod "oceń radnego". Sondaż potrwa do końca dnia - 3 maja do godz. 12:00, następnego dnia zostaną ogłoszone wyniki.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Na kogo zagłosujesz w wyborach na Wójta?
Zagłosuj


54 odpowiedzi na “Sondaż wyborczy na Wójta Gminy Poraj”

 1. Jerzy Jadczyk napisał(a):

  Biznesmen kontra facet który zadłużył gminę i powiat na 46 milionów, pani która za gminne pieniądze kupuje rajstopy i nauczycielka która nie ma pojęcia o zarządzaniu pieniędzmi. Wybór jest bardzo prosty.
  7  14
  • Reksio napisał(a):

   Danuśka na wójta – to chyba dowcip ?
   Zero odpowiedzialności – jak przekręty się wydały to zwaliła na innych – wstyd
   9   7
 2. Wybieram Danutę napisał(a):

  Zdecydowanie Pani Dyrektor Służałek-Jaworska. Od lat świetnie zarządza szkołą w Poraju. Jak dla mnie najlepsze combo: umiejętności organizatorskie, charyzma i tak rzadko spotykane dzisiaj poczucie społecznej misji.
  19  20
 3. Do P. Jadczyka napisał(a):

  Drogi Panie. A dla mnie Pani Służałek to jedyna sensowna kandydatka. Człowiek uczciwy i zaangaźowany w swoją pracę a nie lepkie ŕęce i
  niepewne poglądy. Dla Poraja juź nie czas (albo dość) magików i oszustów.
  19  15
  • Bzykbzyjbzyk napisał(a):

   😅 Danuta Służałek – „nie lepkie ręce” ciekawe co się jej przykleiło żeby ustawiać dla niektórych dzieci konkursy ? Bo chyba fałszowania dokumentacji szkoknej to się od tak nie robi!
   2   3
   • NauczycielzPoraja napisał(a):

    Pracuje wątek szkole już kilka lat, na Danutę na codzień nie mogę narzekać, śle rzeczywiście ma kilku swoich pryncypałów i w większości przypadków sugerowała na różnych konkursach kto ma wygrać lub przejść dalej. Poza tym to nie taki zły człowiek.
    4    1
    • Uczeń napisał(a):

     Co ty bredzisz kobieto – dołączasz do tego skorumpowanego babska i tobie to pasuje!
     Skończyłem te szkole 4 lata temu!
     Chodzi tam moja siostra! Po prostu faworyzuje dzieci z nazwiskiem – domyślam się ze nie za darmo!
     4     4
 4. blue napisał(a):

  Niech ktoś powie mi kto to jest ten Brymora ?!
  Co on zrobił dla gminy ?
  17  13
 5. Jerzy Jadczyk napisał(a):

  Pani dyrektor jest radną powiatową i co zrobiła dla gminy? Może ktoś da jeden przykład. Do tego to PiS czyli do gminy przyjdą działacze PiS-u i zajmą stanowiska działaczy platformy od wójta Stachery. Czy nauczycielka pomoże gminie wyjść z tak ogromnego zadłużenia? Wątpię w to.
  22  10
  • do Jerzego Jadczyka napisał(a):

   Czepia się pan jednej osoby . Co dla Poraja zrobili inni radni np Krzysztof Klimek , Anna Socha – Korendo . Proszę opisać. Proszę również ludzi nie straszyć PiS-em. Niech pan policzy długi które trzeba spłacić .
   20   11
   • Do P. Jadczyka napisał(a):

    A co można zrobić w pojedynkę. ?Tyle samo co Szanowna Pani Radna z Żarek.(Szacun)
    Pan widzę boi się chyba o swoją posadę i posadę tzw swoich . Uderz w stół ……
    4    15
  • kw napisał(a):

   Zdrowo trzeba mieć nasrane w głowie … by obarczać kandydata długiem poprzednika.
   Dług zrobił Stachera i tylko jego trzeba z tym wiązać, no i oczywiście Kaźmierczak która też jest współwinna.
   Każdy który przyjdzie na jego miejsce będzie musiał walczyć z długiem.
   Tylko kandydat z PIS-u dostanie subwencje (dotacje) by wyciągnąć gminę z długu.
   Jeśli wygra Stachera to wcześniej czy później odezwie się do niego prokuratura, lub wejdzie komisarz tak czy owak Stachera jest spalony.
   Ciężko mi pisać o Brymorze ale on nic nice zmieni, bo nie dostanie dotacji na wyciągniecie gminy.
   Brymora Jak wiadomo jest farbowanym lisem idzie tam gdzie jest władza Nowoczesna, chciał iść do PIS ale w PIS-ie mu pokazali środkowy palec.
   19   11
 6. xxx poraj napisał(a):

  Stachera dłużnik gminy Poraj około 30 mil zł. zrobił zadłużenia .Brak kompetencji w zarządzaniu jest nie prawdomówny .Bez podstawowych cech ,umiejętności na dalsze zarządzanie gminą W kilkunastu latach nie będąc przygotowany,zarządzać finansami publicznymi zadłużył starostwo myszkowskie , oraz gminę PORAJ na 46 mil.zł Odnośnie pani Katarzyny Każmierczak ,brak podstawowych predyspozycji ,wiedzy o zarządzaniu kierowaniem zespołem pracowników , finansami publicznymi itp,dyskwalifikuje ją ubieganie się o to stanowisko .Jest to brak wiedzy zasadniczej jakom powinien dysponować osoba ubiegająca się . W pewnym okresie życia pozyskanie nowej wiedzy w innym kierunku niż dotychczas, jest praktycznie nie osiągalne Upowszechniać nadal to co sie wykonywało przez wiele lat.
  15  5
 7. kw napisał(a):

  Srogo trzeba być pojebanym by głosować na Stacherę, ale układ to układ.
  Ci co na nie go glosują, są albo debilami albo ludźmi z układu.
  Debile !! ten człowiek pójdzie siedzieć, czytaliście raport RIO przecież już za chwile wiedzie NIK i będzie od razu prokuratura !!.
  On i jego koleżanka Katarina są odpowiedzialni za ponad 30 milionów długu !!
  Uważacie że będzie lepiej ?? że dług odrobią ?
  Gówno zrobią, byli 8 lat u władzy.
  Starczy czas na zmianę !!!
  22  8
 8. Marek napisał(a):

  Pan Prezydent Komorowski w sondażu miał 70% poparcia a wybory wygrał Pan Prezydent Duda . Kto chce niech się bawi . Wygra najlepszy kandydat , odpowiedzialny , wykształcony i z dobrym zapleczem do zarządzania . Mieszkańcy Poraja kontaktują się z sobą i rozmawiają i to jest najlepszy sondaż . Sondaże prowadzone przez portale nigdy się nie potwierdzają .
  15  5
 9. Do mieszkańców GM. Porsj napisał(a):

  Każdy choć trochę myślący mieszkaniec naszej gminy wie i jest tego pewny ,że tylko Pani Słuźałek moźe coś w tej gminie zmienić na korzyść. Pozostali to albo otwarci albo zakamuflowani kandydaci „aby było tak jak býło”.
  Czy Wy tego nie widzicie.?
  …albo Gmina ta jest stracona.
  MĘDRCY….
  13  9
 10. Zdzisława Polak napisał(a):

  I co Państwo na to?
  http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=2856&bar_id=7179
  Po przeczytaniu tego wystąpienia RIO zmienicie chyba zdanie?
  13  8
 11. Vladimira Złota napisał(a):

  Nic konkretnego, żadnych zmuszen do czegokolwiek, Tylko żeby wzmocnić nadzór i zastanowić się. Ehhh myślałam że będzie naprawdę petarda!!! A tu same kapiszczony!!!
  6  11
  • Agata napisał(a):

   Nic konkretnego? A to jest w porządku, że wójt korzysta z samochodu służbowego i kierowcy nawet w czasie swojego urlopu oraz w dni wolne od pracy?
   A co to za tankowanie paliwa na rachunek gminy do kanistrów ?
   A co to za tankowanie wszystkich samochodów gminnych ( w tym strażackich wozów gaśniczych OSP) 0 na stacji paliw w Poraju gdzie cena paliwa jest najwyższa?
   itd, itp
   13   3
  • Wojtek napisał(a):

   No tak ale córka Pani naczelnik z RIO Katowice została zatrudniona przez Wójta Stacherę w Urzędzie Gminy Poraj
   i nadal sobie tam pracuję tworząc parasol ochronny..
   10   3
 12. anna napisał(a):

  Do kw Stachera nie ma i nie bedzie mial przedstawionych zarzutów. Gdybyście mieli chociaz jeden powód to już byście do prokuratury donieśli. Jak na razie zarzuty będzie chyba miec postawione Służałkowa za jazde z konkursem? Znalazla sie juz jakas prokuratura bo jej sprawa byla odsylana od jednej do drugiej, kazda sie bala zająć sie sprawa radnej z pis? Jesli rzad bedzie dawal subwencje tylko swoim, to na to brak słów i świadczy jak najgorzej o rzadzie. Chcesz wyrzucic Stachere i na jego miejsce wpuscic PiS z misiewiczami, ktory nawet konkursy zlikwidowal wszyscy wiemy po co. Pis dazy do zcentralizowania samorzadu, kazdy burmistrz z pis bedzie tylko wypelnial polecenia z gory. Chcecie miec dobrego burmistrza wybierzcie niezaleznego kandydata, nie mowie o Brymorze bo on z pisem sie dogaduje.
  8  10
 13. anna napisał(a):

  Dlaczego moderujecie komentarze nieprzychylne pisowi? To cenzura gdzie moj komentarz?
  13  3
  • Do AnnyDo mieszkańców GM. Porsj napisał(a):

   Caly Pani wywód zmierza do tego, „” tylko stachara””.
   Ale perfidia.
   Czy Pani ma za wysoką gorączkę???????
   8   3
 14. karucza napisał(a):

  To co przeczytałam w protokole pokontrolnym RIO, muszę stwierdzić, ze jestem w WIELKIM SZOKU! Za coś takiego, nasz wójt juz dawno powinien ponieść konsekwencje wraz z panią skarbnik. Gdzie jest prokuratura?
  16  4
 15. Miś napisał(a):

  Prokuratura jest ale jeszcze przed zmianą.
  12  2
 16. T. Brymora napisał(a):

  Z zaciekawieniem śledzę komentarze na temat mojej i innych osób . Osobiście do dnia dzisiejszego nie podjąłem decyzji o kandydowaniu. Jednakże jestem przekonany że sytuacja Gminy Poraj jest bardzo trudna. Potrzeba nam wspólnego zaangażowania aby podołać trudom zmian w wydatkowaniu pieniędzy w Naszej Gminie. Ktokolwiek zostanie Wójtem czeka go masę pracy aby budżet gminy wyszedł z długów ponad 40 milionowych. Przeczytałem raport RIO i myślę że to jest ostatni moment na uratowanie Naszej tonącej w długach Gminy. Raport pokazuje jak to zrobić natomiast włodarze lekceważą wytyczne.
  18  5
 17. Ole napisał(a):

  A co pani Sużałek zrobiła dla szkoły ? Czy ona umie zarządzać wątpię. Wszelkie imprezy zawsze organizowała dyrektorka Gimnazjum ? Z zarządzaniem to ona raczej jest na bakier.
  7  10
 18. wybiorczyk napisał(a):

  Liczymy na pana bo tylko pan może nas wyprowadzić z tego dołka finansowego. Będziemy na pana głosować.
  9  9
 19. przybłęda napisał(a):

  blue członek partii PiS w gminie Poraj i ty nie wiesz co należy poczynić w takim przypadku .To jak ty informowałeś osoby mieszkańców jak PiS zacznie zarządzać gminą ,to od czego zaczniecie -zapytaj szefowej .
  7  7
  • blue napisał(a):

   No debil …
   Ja nie mam nic wspólnego z PIS.
   Nie startuje do żadnych wyborów.
   21-10-2018 będzie święto wyborców zgodnie z prawem można oddać głos na tych co się chce.
   A jako wyborca by podjąć decyzje muszę znać pomysły potencjalnych kandydatów na wójta /radnych.
   5   3
 20. Karpiel napisał(a):

  To sączenie jadu przez Polakową o długu, przyniosło jednak rezulatat (metoda Goebelsa) o czym świadczą wasze wpisy by głosować na Służałek ( krętaczka) czy na Brymorę, którego sprawy publiczne interesuja tyleco zeszłoroczny kalendarz ( był przeciez 4 lata radnym, a kto o tym pamięta) załatwił sobie ze Stacherą swoje żeglarskie sprawy i to wszystko)Gąsiorski ma słabą orientację bo będą jeszcze inni kandydaci.
  9  8
  • Zuzanna napisał(a):

   I tu mamy cytat wójta Stachery z poprzedniej kampanii wyborczej „sączenie jadu przez Polakową o długu” nadal propagowane . Teraz nikt już w to nie uwierzy. Mieszkańcy wiedzą na ile Gmina Poraj jest zadłużona i czym to grozi.
   i tobie Karpiel już dziękujemy.
   6   3
 21. przybłęda napisał(a):

  KARPIEL przez te kilka lat nie uczciwej pracy mając kilka różnych prac ,brałeś kilka tysięcy na miesiąc pieniędzy ..byłeś filarem stachery . Nażarłeś śię jak świnia inni nadal żyją w nędzy bo zabrałeś im .część pracy, chleba. To jest przykład do czego w przeszłości nauczali .namawia.
  ,
  12  1
 22. T.Brymora napisał(a):

  Proszę o uczciwość i nie podszywanie się pod moje nazwisko.
  6  2
 23. lelowczyk napisał(a):

  Wiecie że radny Ludwikowski już zbiera podpisy pod swoją lista. Będzie kandydował albo na radnego albo na wójta. Chodził dziś po Poraju.

  Czyli gmina atakuje ! Będą ci sami radni co zawsze…
  1  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *