zamglenie
piątek
Reklama
Sondaż wyborczy na Wójta Gminy Poraj
31 sierpnia 2018 r. | 08:38
58

Kilkadziesiąt dni do wyborów samorządowych, w których wybierzemy nowego Wójta i Radę Gminy Poraj. Czas na sondaż wyborczy. Na kogo zagłosujesz w wyborach na Wójta? Takie pytanie zadałem w naszym sondażu wyborczym. Do wyboru macie czworo kandydatów: Danuta Służałek-Jaworska, Katarzyna Kaźmierczak, Łukasz Stachera i Tomasz Brymora.

Głosowanie trwa na stronie głównej, po prawej pod "oceń radnego". Sondaż potrwa do końca dnia - 3 maja do godz. 12:00, następnego dnia zostaną ogłoszone wyniki.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Na kogo zagłosujesz w wyborach na Wójta?
Zagłosuj


58 odpowiedzi na “Sondaż wyborczy na Wójta Gminy Poraj”

 1. Jerzy Jadczyk pisze:

  Biznesmen kontra facet który zadłużył gminę i powiat na 46 milionów, pani która za gminne pieniądze kupuje rajstopy i nauczycielka która nie ma pojęcia o zarządzaniu pieniędzmi. Wybór jest bardzo prosty.

  9
  15
  • Reksio pisze:

   Danuśka na wójta – to chyba dowcip ?
   Zero odpowiedzialności – jak przekręty się wydały to zwaliła na innych – wstyd

   11
   10
  • DO Joba pisze:

   Strach zajrzał w oczy że można stracić pracę , to układ porajski wymyślił intrygę na Panią Służałek aby nie startowała na wójta . Intryga się nie udała i trolle układu porajskiego kwiczą .

   6
   5
 2. Wybieram Danutę pisze:

  Zdecydowanie Pani Dyrektor Służałek-Jaworska. Od lat świetnie zarządza szkołą w Poraju. Jak dla mnie najlepsze combo: umiejętności organizatorskie, charyzma i tak rzadko spotykane dzisiaj poczucie społecznej misji.

  23
  25
 3. Do P. Jadczyka pisze:

  Drogi Panie. A dla mnie Pani Służałek to jedyna sensowna kandydatka. Człowiek uczciwy i zaangaźowany w swoją pracę a nie lepkie ŕęce i
  niepewne poglądy. Dla Poraja juź nie czas (albo dość) magików i oszustów.

  22
  19
  • do Jozeffa pisze:

   Załatwia to się w toalecie.

   4
   3
  • Do Romka pisze:

   Podatki wzrosły , cena za wodę i ścieki wzrosła ,ulice dziurawe , oprócz tych wokół posesji radnych z wiadomej obcji . Dług długiem pogania . Gmina jest bankrutem . Jeśli masz równo pod sufitem to się tym zainteresuj .

   6
   6
  • DoDupa pisze:

   Chłopie przecież wujtem jest P.Stachera . Narobił tyle długów , doprowadził do przerostu biurokracji , a ty tu pierdoły piszesz . Problemem dla mieszkańców są obciążenia jakie musimy płacić ,

   6
   3
  • Bzykbzyjbzyk pisze:

   😅 Danuta Służałek – „nie lepkie ręce” ciekawe co się jej przykleiło żeby ustawiać dla niektórych dzieci konkursy ? Bo chyba fałszowania dokumentacji szkoknej to się od tak nie robi!

   6
   3
   • NauczycielzPoraja pisze:

    Pracuje wątek szkole już kilka lat, na Danutę na codzień nie mogę narzekać, śle rzeczywiście ma kilku swoich pryncypałów i w większości przypadków sugerowała na różnych konkursach kto ma wygrać lub przejść dalej. Poza tym to nie taki zły człowiek.

    7
    2
    • Uczeń pisze:

     Co ty bredzisz kobieto – dołączasz do tego skorumpowanego babska i tobie to pasuje!
     Skończyłem te szkole 4 lata temu!
     Chodzi tam moja siostra! Po prostu faworyzuje dzieci z nazwiskiem – domyślam się ze nie za darmo!

     6
     5
 4. blue pisze:

  Niech ktoś powie mi kto to jest ten Brymora ?!
  Co on zrobił dla gminy ?

  18
  15
 5. Jerzy Jadczyk pisze:

  Pani dyrektor jest radną powiatową i co zrobiła dla gminy? Może ktoś da jeden przykład. Do tego to PiS czyli do gminy przyjdą działacze PiS-u i zajmą stanowiska działaczy platformy od wójta Stachery. Czy nauczycielka pomoże gminie wyjść z tak ogromnego zadłużenia? Wątpię w to.

  25
  11
  • do Jerzego Jadczyka pisze:

   Czepia się pan jednej osoby . Co dla Poraja zrobili inni radni np Krzysztof Klimek , Anna Socha – Korendo . Proszę opisać. Proszę również ludzi nie straszyć PiS-em. Niech pan policzy długi które trzeba spłacić .

   23
   12
   • Do P. Jadczyka pisze:

    A co można zrobić w pojedynkę. ?Tyle samo co Szanowna Pani Radna z Żarek.(Szacun)
    Pan widzę boi się chyba o swoją posadę i posadę tzw swoich . Uderz w stół ……

    6
    16
  • kw pisze:

   Zdrowo trzeba mieć nasrane w głowie … by obarczać kandydata długiem poprzednika.
   Dług zrobił Stachera i tylko jego trzeba z tym wiązać, no i oczywiście Kaźmierczak która też jest współwinna.
   Każdy który przyjdzie na jego miejsce będzie musiał walczyć z długiem.
   Tylko kandydat z PIS-u dostanie subwencje (dotacje) by wyciągnąć gminę z długu.
   Jeśli wygra Stachera to wcześniej czy później odezwie się do niego prokuratura, lub wejdzie komisarz tak czy owak Stachera jest spalony.
   Ciężko mi pisać o Brymorze ale on nic nice zmieni, bo nie dostanie dotacji na wyciągniecie gminy.
   Brymora Jak wiadomo jest farbowanym lisem idzie tam gdzie jest władza Nowoczesna, chciał iść do PIS ale w PIS-ie mu pokazali środkowy palec.

   22
   14
 6. xxx poraj pisze:

  Stachera dłużnik gminy Poraj około 30 mil zł. zrobił zadłużenia .Brak kompetencji w zarządzaniu jest nie prawdomówny .Bez podstawowych cech ,umiejętności na dalsze zarządzanie gminą W kilkunastu latach nie będąc przygotowany,zarządzać finansami publicznymi zadłużył starostwo myszkowskie , oraz gminę PORAJ na 46 mil.zł Odnośnie pani Katarzyny Każmierczak ,brak podstawowych predyspozycji ,wiedzy o zarządzaniu kierowaniem zespołem pracowników , finansami publicznymi itp,dyskwalifikuje ją ubieganie się o to stanowisko .Jest to brak wiedzy zasadniczej jakom powinien dysponować osoba ubiegająca się . W pewnym okresie życia pozyskanie nowej wiedzy w innym kierunku niż dotychczas, jest praktycznie nie osiągalne Upowszechniać nadal to co sie wykonywało przez wiele lat.

  17
  6
 7. kw pisze:

  Srogo trzeba być pojebanym by głosować na Stacherę, ale układ to układ.
  Ci co na nie go glosują, są albo debilami albo ludźmi z układu.
  Debile !! ten człowiek pójdzie siedzieć, czytaliście raport RIO przecież już za chwile wiedzie NIK i będzie od razu prokuratura !!.
  On i jego koleżanka Katarina są odpowiedzialni za ponad 30 milionów długu !!
  Uważacie że będzie lepiej ?? że dług odrobią ?
  Gówno zrobią, byli 8 lat u władzy.
  Starczy czas na zmianę !!!

  23
  11
 8. Marek pisze:

  Pan Prezydent Komorowski w sondażu miał 70% poparcia a wybory wygrał Pan Prezydent Duda . Kto chce niech się bawi . Wygra najlepszy kandydat , odpowiedzialny , wykształcony i z dobrym zapleczem do zarządzania . Mieszkańcy Poraja kontaktują się z sobą i rozmawiają i to jest najlepszy sondaż . Sondaże prowadzone przez portale nigdy się nie potwierdzają .

  16
  6
 9. Do mieszkańców GM. Porsj pisze:

  Każdy choć trochę myślący mieszkaniec naszej gminy wie i jest tego pewny ,że tylko Pani Słuźałek moźe coś w tej gminie zmienić na korzyść. Pozostali to albo otwarci albo zakamuflowani kandydaci „aby było tak jak býło”.
  Czy Wy tego nie widzicie.?
  …albo Gmina ta jest stracona.
  MĘDRCY….

  14
  12
  • Agata pisze:

   Do PrawdyOslużalkowej Jeśli ty pracujesz jeszcze w tej szkole to o Pani Dyrektor można powiedzieć tylko jedno, że jest dobrym i życzliwym człowiekiem bo Cię jeszcze nie zwolniła. I trzyma takiego faryzeusza jak Ty. Zatrudnia Cię , daje Ci utrzymanie , dba o Ciebie a Ty tak się jej odwdzięczasz? To kim Ty jesteś?

   7
   6
 10. Zdzisława Polak pisze:

  I co Państwo na to?
  http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=2856&bar_id=7179
  Po przeczytaniu tego wystąpienia RIO zmienicie chyba zdanie?

  14
  10
 11. Vladimira Złota pisze:

  Nic konkretnego, żadnych zmuszen do czegokolwiek, Tylko żeby wzmocnić nadzór i zastanowić się. Ehhh myślałam że będzie naprawdę petarda!!! A tu same kapiszczony!!!

  8
  11
  • Agata pisze:

   Nic konkretnego? A to jest w porządku, że wójt korzysta z samochodu służbowego i kierowcy nawet w czasie swojego urlopu oraz w dni wolne od pracy?
   A co to za tankowanie paliwa na rachunek gminy do kanistrów ?
   A co to za tankowanie wszystkich samochodów gminnych ( w tym strażackich wozów gaśniczych OSP) 0 na stacji paliw w Poraju gdzie cena paliwa jest najwyższa?
   itd, itp

   16
   4
  • Wojtek pisze:

   No tak ale córka Pani naczelnik z RIO Katowice została zatrudniona przez Wójta Stacherę w Urzędzie Gminy Poraj
   i nadal sobie tam pracuję tworząc parasol ochronny..

   12
   4
 12. anna pisze:

  Do kw Stachera nie ma i nie bedzie mial przedstawionych zarzutów. Gdybyście mieli chociaz jeden powód to już byście do prokuratury donieśli. Jak na razie zarzuty będzie chyba miec postawione Służałkowa za jazde z konkursem? Znalazla sie juz jakas prokuratura bo jej sprawa byla odsylana od jednej do drugiej, kazda sie bala zająć sie sprawa radnej z pis? Jesli rzad bedzie dawal subwencje tylko swoim, to na to brak słów i świadczy jak najgorzej o rzadzie. Chcesz wyrzucic Stachere i na jego miejsce wpuscic PiS z misiewiczami, ktory nawet konkursy zlikwidowal wszyscy wiemy po co. Pis dazy do zcentralizowania samorzadu, kazdy burmistrz z pis bedzie tylko wypelnial polecenia z gory. Chcecie miec dobrego burmistrza wybierzcie niezaleznego kandydata, nie mowie o Brymorze bo on z pisem sie dogaduje.

  10
  11
 13. anna pisze:

  Dlaczego moderujecie komentarze nieprzychylne pisowi? To cenzura gdzie moj komentarz?

  15
  3
  • Do AnnyDo mieszkańców GM. Porsj pisze:

   Caly Pani wywód zmierza do tego, „” tylko stachara””.
   Ale perfidia.
   Czy Pani ma za wysoką gorączkę???????

   10
   3
 14. karucza pisze:

  To co przeczytałam w protokole pokontrolnym RIO, muszę stwierdzić, ze jestem w WIELKIM SZOKU! Za coś takiego, nasz wójt juz dawno powinien ponieść konsekwencje wraz z panią skarbnik. Gdzie jest prokuratura?

  19
  5
 15. Miś pisze:

  Prokuratura jest ale jeszcze przed zmianą.

  13
  3
 16. T. Brymora pisze:

  Z zaciekawieniem śledzę komentarze na temat mojej i innych osób . Osobiście do dnia dzisiejszego nie podjąłem decyzji o kandydowaniu. Jednakże jestem przekonany że sytuacja Gminy Poraj jest bardzo trudna. Potrzeba nam wspólnego zaangażowania aby podołać trudom zmian w wydatkowaniu pieniędzy w Naszej Gminie. Ktokolwiek zostanie Wójtem czeka go masę pracy aby budżet gminy wyszedł z długów ponad 40 milionowych. Przeczytałem raport RIO i myślę że to jest ostatni moment na uratowanie Naszej tonącej w długach Gminy. Raport pokazuje jak to zrobić natomiast włodarze lekceważą wytyczne.

  20
  6
 17. Ole pisze:

  A co pani Sużałek zrobiła dla szkoły ? Czy ona umie zarządzać wątpię. Wszelkie imprezy zawsze organizowała dyrektorka Gimnazjum ? Z zarządzaniem to ona raczej jest na bakier.

  9
  11
 18. wybiorczyk pisze:

  Liczymy na pana bo tylko pan może nas wyprowadzić z tego dołka finansowego. Będziemy na pana głosować.

  9
  10
 19. przybłęda pisze:

  blue członek partii PiS w gminie Poraj i ty nie wiesz co należy poczynić w takim przypadku .To jak ty informowałeś osoby mieszkańców jak PiS zacznie zarządzać gminą ,to od czego zaczniecie -zapytaj szefowej .

  8
  7
  • blue pisze:

   No debil …
   Ja nie mam nic wspólnego z PIS.
   Nie startuje do żadnych wyborów.
   21-10-2018 będzie święto wyborców zgodnie z prawem można oddać głos na tych co się chce.
   A jako wyborca by podjąć decyzje muszę znać pomysły potencjalnych kandydatów na wójta /radnych.

   5
   5
 20. Karpiel pisze:

  To sączenie jadu przez Polakową o długu, przyniosło jednak rezulatat (metoda Goebelsa) o czym świadczą wasze wpisy by głosować na Służałek ( krętaczka) czy na Brymorę, którego sprawy publiczne interesuja tyleco zeszłoroczny kalendarz ( był przeciez 4 lata radnym, a kto o tym pamięta) załatwił sobie ze Stacherą swoje żeglarskie sprawy i to wszystko)Gąsiorski ma słabą orientację bo będą jeszcze inni kandydaci.

  9
  10
  • Zuzanna pisze:

   I tu mamy cytat wójta Stachery z poprzedniej kampanii wyborczej „sączenie jadu przez Polakową o długu” nadal propagowane . Teraz nikt już w to nie uwierzy. Mieszkańcy wiedzą na ile Gmina Poraj jest zadłużona i czym to grozi.
   i tobie Karpiel już dziękujemy.

   7
   5
 21. przybłęda pisze:

  KARPIEL przez te kilka lat nie uczciwej pracy mając kilka różnych prac ,brałeś kilka tysięcy na miesiąc pieniędzy ..byłeś filarem stachery . Nażarłeś śię jak świnia inni nadal żyją w nędzy bo zabrałeś im .część pracy, chleba. To jest przykład do czego w przeszłości nauczali .namawia.
  ,

  13
  1
 22. T.Brymora pisze:

  Proszę o uczciwość i nie podszywanie się pod moje nazwisko.

  6
  3
 23. lelowczyk pisze:

  Wiecie że radny Ludwikowski już zbiera podpisy pod swoją lista. Będzie kandydował albo na radnego albo na wójta. Chodził dziś po Poraju.

  Czyli gmina atakuje ! Będą ci sami radni co zawsze…

  1
  2
 24. Janusz pisze:

  A to są wybory .Żaden nie spotkał się z wyborcami a gdzie kiełbasa mogła by być parówka a tu figa z makiem.Wybierz mnie bo chce zarabiać 10000 .Hm to na kogo?

  0
  1
 25. Janusz pisze:

  Już widzimy gdzie wszyscy wójtowie ,radni mają wyborców .Głęboko w . ……
  Taki jest Poraj

  0
  0
 26. Janusz pisze:

  Obiecanki cacanki .Biznes women. B powinien obiecać że jałmużnę przekazywać będzie na szczytny cel że zredukuje biurokrację o 2/3 i będzie dążył żeby w Poraju żyło się lepiej będą lepsze drogi chodniki ścieżki rowerowe powstaną zakłady pracy nie supermarkety.Ale nic nawet szmeru nie słychać.A reszta poprostu to podziemie ,jednej płacą za palenie papierosów droga jakaś pani dyrektor szkoły co to jest przedszkole czy wybory na naszego przywódcę .A może rżeczywiscie to trzeba przy wódce. Pa jednak się napiję

  0
  1
 27. Janusz pisze:

  Poraj hm Stacherogrod co dalej ,może ktoś będzie tak miły z kandydatów na wójta i zechce się spotkać z pracodawcami w kwestii omówienia warunków pracy oraz wynagrodzenia .Czekamy

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *