rozproszone chmury
16°
13°
poniedziałek
Reklama
Stachera świętuje. Brymora wystartuje do powiatu!
21 września 2018 r. | 11:23
48

Sensacja stała się faktem. Faworyt na fotel Wójta, zamiast do Urzędu Gminy Poraj, wystartuje na radnego powiatowego. Najpopularniejsza i najaktywniejsza radna również. Tomasz Brymora został "jedynką' w KWW Wspólny Powiat, natomiast Zdzisława Polak "jedynką' w KW Prawo i Sprawiedliwość. Pozostałe "jedynki" to: Mariusz Karkocha (KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska), Mariusz Musialik (KWW Przyszłość w Myszkowie) i Anna Socha-Korendo (KW PSL).

W wyborach na radnego powiatowego z okręgu Poraj są tylko trzy mandaty.

PAWEŁ GĄSIORSKI

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
1 SOCHA-KORENDO Anna Marta 37 Poraj
2 ŚWIERDZA Ryszard Wojciech 59 Żarki Letnisko
3 MAKUCH Joanna Beata 35 Poraj
4 ŚMIEJKOWSKA-JASIŃSKA Aleksandra Maria 59 Żarki Letnisko
5 GÓRECKI Marcin Łukasz 34 Poraj

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
1 BRYMORA Tomasz Stanisław 46 Poraj
2 BRONIEWSKA Małgorzata Maria 55 Poraj
3 ŻURAWSKI Sebastian Waldemar 51 Żarki Letnisko
4 BYRSKA Katarzyna Elżbieta 38 Poraj
5 PTAK-TRZECIAK Kinga Katarzyna 25 Kuźnica Stara

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
1 POLAK Zdzisława Anna 65 Żarki Letnisko
2 MAZUR Marcin Adrian 46 Choroń
3 RODEK Małgorzata Barbara 50 Jastrząb
4 LIS Bożena Maria 59 Poraj
5 SOSNA Stanisław Marian 63 Żarki Letnisko

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA:
1 KARKOCHA Mariusz Rafał 44 Żarki Letnisko
2 KOZŁOWSKI Andrzej Marcin 40 Myszków
3 MASZCZYK Magdalena Eliza 40 Jastrząb
4 ZĄBKIEWICZ Edyta 42 Poraj
5 BĄK Przemysław 39 Kuźnica Folwark

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „PRZYSZŁOŚĆ” W MYSZKOWIE:
1 MUSIALIK Mariusz Krzysztof 67 Poraj
2 NOWAK Barbara Weronika 67 Żarki Letnisko
3 BIENIEK Łukasz Stanisław 32 Poraj
4 MICHALSKA Małgorzata Joanna 35 Choroń
5 PLUTA Maciej Piotr 25 Jastrząb48 odpowiedzi na “Stachera świętuje. Brymora wystartuje do powiatu!”

 1. MaxKolanko pisze:

  A tak się rzucali a teraz uciekają do Powiatu po lepszą kasę, tyle gadania było!!!

  12
  8
 2. chroń choroń pisze:

  Stachera świętuje… Gąsiorski przegrywem. Cały wielomiesięczny lans Brymory na wójta poszedł w jak para w gwizdek.

  15
  9
 3. Jerzy Jadczyk pisze:

  W gminie musi być fatalna sytuacja finansowa skoro ktoś to wygrałby te wybory w cuglach, nie będzie w nich startować. Obawiam się jednego, że Poraja już nic nie uratuje.

  11
  6
 4. Jan pisze:

  Dotychczasowi radni powiatowi z gminy Poraj , będąc radnym uważali że to ich dodatkowy przypływ pieniędzy bez żadnej odpowiedzialności . Zapomnieli że to wyróżnienie , otrzymując , mandat to forma zaufania od społeczeństwa .Niech każdy z dotychczasowych radnych powiatowych ,który był niech zasygnalizuje cokolwiek
  za wyjątkiem pobranych pieniędzy co zrobił, czy powiedział dla dobra naszej gminy.To będzie już duży sukces .Dziś staja ponownie jak bezdomni drogowi ??? .

  10
  4
 5. Zdzisława Polak pisze:

  Dotychczasowi radni z Gminy Poraj, którzy pełnią obecnie misje Radnych w Powiecie Myszkowskim i w tych wyborach kandydują obecnie do Rady Powiatu to:
  Anna Socha-Korendo
  Mariusz Musialik

  12
  2
  • Zuzanna pisze:

   Pani Zdziasławo nie napisała Pani, że w Powiecie radnym był też Krzysztof Klimek z Żarek Letnisko , który wszedł wtedy kiedy Mariusz Musialik zrzekł się mandatu radnego powiatowego . Wtedy się zrzekł bo mu dali posadkę Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg. A potem uciekł na L4. Trzeba by go zapytać z jakiego powodu. Jak mu się skończyło chorobowe to był znów radnym Gminy Poraj. I tak skacze z kwiatka na kwiatek byle tylko nic nie robić. Przyjrzyjmy się temu. A co zrobił Krzysztof klimek oprócz stanowiska w starostwie dla żony?

   22
   2
 6. Gremin pisze:

  Specjalnie tak zagrali. A może koledzy?

  11
  2
 7. Wiesiek pisze:

  Jak to był radnym i zrzekł się mandatu i znowu chce być radnym ? Co ten gość tak kręci?

  14
  1
 8. jedyj pisze:

  A Sluzalkowa też była radna powiatowa i też nic nie zrobiła ! Wszystko wyścig o kasę a Poraj osierocony brutalnie

  16
  10
  • beka z wójtka pisze:

   Ta właśnie pani, która też była radną powiatową, a jest dyrektorką szkoły, którą doprowadziła do takiego stanu, że rodzice muszą spędzać popołudnia i wieczory z dziećmi nad lekcjami, ma być teraz wójtem gminy Poraj? Jak ona tak się zna na zarządzaniu, jak zarządza szkołą, to czy jakiś rodzic mający jeszcze siły umysłowe po skończeniu odrabiania dniówki na lekcjach wieczornych z dziećmi, będzie na nią głosował? Pani ładnie umie powiedzieć komuś jaki fajny jest, a czy coś poza tym?

   13
   15
   • red pisze:

    Pierdolony debilu !!!
    Czy ty czytasz co piszesz czy tylko rozum ci odebrało ?

    3
    6
    • beka z wójtka pisze:

     Czyżby bardzo ładnie nam się wielbiciel PiSu pokazał? Tak, to właśnie ma wyglądać jak PiS dojdzie do władzy? Głosujcie mądrze, nie na CHAMÓW!

     red napisał(a): 22 września 2018 o 09:40 „Pierdolony debilu !!!”

     Zrzut ekranu zrobiony. Czy jest na tej stronie jakiś sposób na chamstwo?

     5
     5
   • NauczycielOdDanuty pisze:

    No co ty – walki z konkursami ? Przecie Jaworska to kombinatorka jakich mało – już widzę jak robi walki w gminie,

    3
    12
 9. Miś pisze:

  A Stachera jeszcze się bawi na wycieczce z emerytami z Choronia?, Czy już wrócił?

  16
  3
 10. Karpiel pisze:

  Karkocha startuje do powiatu a był radnym gminy a Krzysiu Klimek był radnym powiatu a teraz startuje do gminy, cichy układ SZWAGRÓW. I pewnie ich strażacy wybiorą bo to zgrana paka.

  15
  2
 11. Miś pisze:

  A. Socha-Korendo nie wystawiła nikogo ze swojej listy z Jastrzębia. Tylko podpiera się sołtysem z Żarek Letniska? Ludzie w Jastrzębiu już się na niej poznali?

  20
  0
 12. Wojtek pisze:

  Nawet 2 osoby podprowadziła z Żarek Letniska

  11
  0
  • ??? pisze:

   bo tych z ŻArek wszyscy znają , duzo głosów dla niej zbiorą . soltys robi w spółce ,a ta druga to nauczycielka

   10
   1
   • Wojtek pisze:

    Czyli wniosek nie głosować ani na Swierdze ani na Jasińska bo te głosy pójdą i tak na Sochę Korendo a co ona dla Żarek Letniska zrobiła ? NIC . I nic nie zrobi. Trzeba głosować na Polakową bo jest z pierwszej pozycji i jest nasza.

    5
    1
 13. Lalka pisze:

  Przed nami test dla społeczeństwa! Okaże się czy jesteśmy ciemnogrodem i pójdziemy oddać głos na fachowca od kredytów i długów czyli Stachera i jego switę, czy może jednak pokierujemy się zdrowym rozsądkiem, logika i wybierzemy tych którzy wyciągną nasza gminę z bagna. Zatem zastanówmy sie zanim narysujemy X przy nazwisku kandydata.

  16
  4
 14. Vladimira Złota pisze:

  Czyli kogo wybierzemy? Popatrzcie Państwo kto chce Nas wyciągać z długów? Totalna łapanka że strony PISu

  9
  10
 15. Wojtek pisze:

  Tylko na pis możemy postawić , PO i komunie juz dziękujemy

  14
  9
  • beka z wójtka pisze:

   ty to poważnie piszesz? serio, czy taki troll ruski jesteś? wszystkie partie w 1 koleności będą zaspokajać potrzeby partii – a nie zwykłych ludzi.

   za cztery nagrody dla ministra mielibyśmy pewnie kawał nowej drogi rowerowej. ktoś kto tego nie rozumie – czy to nie jest idiota?

   9
   9
 16. Karucza pisze:

  PO PSL mialy już swój czas i co? Tyle forsy nakradli, wyprzedawali majątek Polski- stocznie, kopalnie zamykane. Nic się rzekomo nie oplacalo. Tylko wprowadzano na nasz rynek zagraniczne firmy. Wiec co, tylko nadzieja w PIS bo reszta nic nie zrobiła tylko kradli dla siebie zapominając o nasz zwykłych ludziach.

  16
  8
 17. Vladimira Złota pisze:

  A teraz kto kradnie? Dobra zmiana teraz każdego obywatela okrada!!! Tylko prawnie, jest jeszcze gorzej!!! Ludzie ogarnijcie się.

  6
  15
 18. Karucza pisze:

  Na czym to rzekome okradanie przez PIS polega? Podaj przykład Vladimira, a nie rzucaj gołoslowe frazesy!

  12
  4
  • Vladimira Złota pisze:

   Na tym ile wszystko poszło przez Dobra zmianę do góry!!!

   6
   12
  • beka z wójtka pisze:

   Serio nie wiesz? Jak się wpuszcza w gospodarkę PUSTY i niewypracowany pieniądz, rozdając ludziom za nic po 500 zł, to inflacja idzie w gorę. Całe to 500+ jest na kredyt (slowa Morawieckiego).

   I masz najnowsze dane. Za PO średnie rachunki za życie na miesiąc to było ok. 900 zł – 3 lata później masz 1500 – to jest wzrost o 600 zł. Ja się pytam – komu w ciągu 3 lat w Żarkach czy Poraju wzrosla pensja o 600 zł?

   Czy tu sami durnie piszą, co tego nie wiedzą?

   9
   9
 19. Lalka pisze:

  Vladimira boli Cię, bo Ci się ukrócilo. A wcześniej żyłas w obfitosciach. I to cie boli. Moja droga, wszyscy jesteśmy z tej samej gliny wiec traktujmy się sprawiedliwie i uczciwie.

  11
  5
 20. Jan pisze:

  Pani Zdzisławo misja radnych powiatowych obecnych jeszcze istnieje .Oceńmy dotychczasowych , ich działalność którzy przez kilka lat brali pieniądze w jakich ilościach .Pani Anna Socha -Korendo ,Pani Danuta Służałek. będąc dyrektorem szkoły i zabawiając się politykom powiatową , przez ile lat. Gdzie dotrzymanie obietnicy Pana Prezesa PiS.Nakładanie się dwóch różnych funkcji. Podobna działalność była Pana Musialika M Funkcja kierownika w urzędzie gminy Poraj ,oraz radny powiatowy.To tylko zasygnalizowanie jak w obecnym czasie można szybko zasilić finanse domowe. A co myślą i mogą powiedzieć Ci co budowali obecną przyszłość .A dziś ich wynagrodzenie to około 1800zl. Czy Pani i pokolenie Pani ,nie widzi tego, czy powiedziano aby słowo publicznie na ten temat Jak
  długo można szarpać nie swoje.

  6
  4
  • Wojtek pisze:

   Janie jeszcze zapomniałeś o jednym bardzo troskliwym radnym powiatowym Panu Krzysztofie Klimku, który to zatroszczył się jedynie o stanowisko dla swojej żony a teraz znów pcha dupkę na radnego do Gminy Poraj. Przecież on tam już był nawet jako wiceprzewodniczacy Rady Gminy . I co zrobił? zero, null . Niech już da spokój z tym kandydowaniem.

   14
   1
 21. ruslan pisze:

  Wójt narobił długów a jego radni wszystko klepali jak leci. A Sluzalkowa też nic nie zrobiła. Organizatorka z niej zadna, doświadczenia brak. Jej radni też wszystko przyklepia.
  Tylko kasa się liczy u władzy

  13
  7
 22. Lalka pisze:

  Vladimira, ceny idą w górę, bo narzuca je rynek, a nie PIS. A za PO i PSL było tanio?

  12
  5
 23. Vladimira Złota pisze:

  Było, pensja mi nie poszła w górę a jednak mogłam na więcej sobie pozwolić, taka prawda, reszta to propaganda i tyle!!!

  7
  12
 24. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Panie Tomku szkoda że Pan nie podjął decyzji o ubieganie się o fotel Wójta Gminy Poraj bo Pan byłby rad opanować ten wielki chaos w tej przepięknej Gminie Poraj. Panie Tomku gratuluję że startuje Pan do Rady Powiatu w Myszkowie i życzę wygranej i myślę że przy dobrej zmianie Wójta w Poraju to Pan pomoże następcy obecnego Wójta,któremu zadłużenie Gminy Poraj ciągle rośnie. Może obecny Włodarz Poraja jest dobrym polonistą i krasomówczym naczelnym UG w Poraju ale widzę że z przedmiotów ścisłych to chyba „orłem” on nie był. Byłem obecny na Sesji Nadzwyczajnej w Poraju gdzie również był Pan obecny i mężnie Pan bronił Pani Dyrektor Szkoły Danuty Służałek-Jaworskiej gdzie na zamówienie polityczne Radni Rady Gminy Poraj nie stanęli po stronie wieloletniej Pani Dyrektor Danuty jak i również wieloletniego pedagoga i głosowali przeciwko Pani Dyrektor Danuty. Ja miałem wrażenie Panie Tomku że obecni Radni Rady Gminy Poraj nie wiedzieli za czym głosują i oni chyba nie rozumieli sformułowanego pytania poddanego pod głosowanie ??? Mam wielką nadzieję że obecna Rada i jej Radni oprócz Pani Radnej Zdzisławy Polak w wolnych Wyborach Samorządowych w dniu 21 października 2018 nie uzyska poparcia i pozostanie tylko niemiłe wspomnienie po moim zdaniem złych Radnych wyłączając oczywiście Szanowną Panią Radną Zdzisławę Polak,która jest jedynie logicznie myślącą w obecnej Radzie Gminy Poraj. W olbrzymim stopniu przyczyni się do tego niezależny portal http://www.zycieporaja.pl i mam nadzieję że nastąpi dobra zmiana w wyborze Wójta Gminy Poraj ale wszystkich kandydatów na ten Urząd poznamy 27 września 2018 roku i wtedy bierzemy się do Kampanii Wyborczej na całego

  14
  8
  • nauczycielka jedna pisze:

   Jakbyś popracował trochę pod panią D S-J, to byś bzdur nie wypisywał. Ona piękne słowa umie mówić, oj umie, ale co mówi za plecami? To jest wspaniała umiejętność, ale czy służąca poprawie w gminie?

   Jeszcze będę dobra i powiem Ci co się zmieni – zastąpi tych co są teraz, swoimi, jeszcze głupszymi. I w sumie, jak nie będzie trzeciej osoby na wójta, to mamy „wybór między dżumą a cholerą”.

   8
   7
   • ??? pisze:

    a ja i tak zagłosuję na Danutę , tylko po to by odsunąć obecnych od władzy 🙂 🙂

    9
    5
    • nauczycielka jedna pisze:

     Na tej zasadzie zagłosowali ludzie teraz w kraju i co masz? Ano nic nie masz, rachunki wszystkie do góry, itd, ktoś tutaj to wyżej dobrze wyjaśnił – co się dzieje jak się daje ludziom pieniądze za nic.

     Tu będzie to samo. A za 5 lat będziecie znowu jęczeć na kolejnym życiu popis-poraja, że dług 80 milionów.

     W szkole burdel, nikomu się nie chce uczyć, każdy robi co może, by się wykręcić od pomysłów tej pani, bo są idiotyczne. Zmiana, tylko dla zmiany nic nie polepszy. Jestem załamana.

     9
     8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *