zamglenie
piątek
Reklama
fot. OSP Poraj
Strażacy OSP Poraj nie wyjeżdżają do pożarów i wypadków!
16 kwietnia 2018 r. | 10:46
19

Ogromny problem ma Ochotnicza Straż Pożarna w Poraju. Od tygodnia jest uziemiona i nie wyjeżdża do zagrożeń na terenie gminie Poraj. W sobotę druhowie z Poraja wydali komunikat w tej sprawie.

"Dnia 10.04.2018r. nasz pojazd bojowy GBA 2,5/16 STAR 266 został kolejny raz wycofany z działań ratowniczo-gaśniczych z powodu awarii. Dla nas to już norma, że "dziadziuś" co chwilę jeździ do mechanika ze swoimi problemami. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy nasz samochód wróci z wizyty. Nasza jednostka posiada tylko jedno auto na wyposażeniu, więc nie jesteśmy w stanie pomóc w żaden sposób naszym mieszkańcom podczas awarii "dziadziusia."

Strażacy problemem obarczają Wójta Łukasza Stacherę, który dwa lata temu obiecał im zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To nie pierwsza obietnica Wójta, która nie została zrealizowana i na pewno nie ostatnia. Problem jest bardzo poważny, bowiem OSP Poraj do wczoraj nie wyjechała już do ośmiu wezwań.

Przykre to jest, że marnotrawi się pieniądze na biurokrację, na Dni Gminy Poraj, opłacanie materiałów w osiedlowej telewizji w Częstochowie czy też na propagandową gazetą, a nie ma pieniędzy dla prawdziwych bohaterów, którzy z narażeniem zdrowia i życia ratują często obcych sobie ludzi i ich domostwa.

Najwyższy czas zmienić tego Wójta i jego całą ekipę!

PAWEŁ GĄSIORSKI

 19 odpowiedzi na “Strażacy OSP Poraj nie wyjeżdżają do pożarów i wypadków!”

 1. Strażak Ochotnik pisze:

  Panie kochany pana artykuł jest do bani . Dlaczego zapyta pan ? A to dlatego, że artykuł jest nie żetelny . Proszę nie pisać takich rzeczy bo jak by pan mógł proszę opisać całą sytuację wozów bojowych tej gminy . Prawie w każdej jednostce znajduje się najnowszy sprzęt a na dodatek wyposażenie jednostek . Jestem strażakiem ochotnikiem z gminy Koziegłowy i pozazdroszcze im że mają tak dobre wozy bojowe ale również sprzęt który mają na wyposażeniu. Więc niech pan opiszę każdą jednostkę OSP gminy Poraj jakie mają wozy bojowe a później wstawi ten komentarz .

  9
  0
  • Darek pisze:

   Drogi Strażaku Ochotniku jeśli jest tak jak piszesz to czy nie warto w waszej miejscowości zastanowić się nad zmianą władzy?? Nie bójmy się walczyć o swoje!!

   3
   0
 2. wyborczyk pisze:

  ciekawe co teraz ukasz powie rodzinom którzy przez brak pomocy stracili sporo pieniędzy a pewnie często i zdrowia

  9
  0
 3. :) pisze:

  Przypominam ze OSP Poraj jako pierwszy dostal nowa zabudowę , bo nie chcieli nowego samochodu 🙂 Przestancie siac ferment 😉

  18
  0
  • Stanisław Z pisze:

   Dokładnie tak to właśnie wyglądało, tak to było! Mieli do wyboru, albo dostać nowy wóz, albo nową zabudowę, czyli odnowioną salę balową. Wybrali sobie zabudowę, żeby oczywiście zarabiać na imprezach! NO I CO? – Najwyższy czas to jest zmienić tego b l o g e r a, bo guzik wie o naszej gminie i posiłkuje się plotkami z internetów.

   13
   0
  • Franek pisze:

   Bardzo ciekawe to stwierdzenie, że druhowie z OSP woleli salę do zabaw niż nowe auto? Nie chce mi się w to wierzyć.

   3
   0
   • niuniek pisze:

    kazdy strazak chce i rybki i akwarium , UG dał im tylko rybki , no to niech dołozy akwarium ,biedne rybki bez akwarium , to jak strazak bez wozu strazackiego

    7
    0
 4. MaxKolanko pisze:

  I to się wszystko zgadza! Potwierdzam!

  7
  0
 5. Ted pisze:

  Choroń wóz najlepszy w gminie 3 miejsce w wyjazdach a Poraj co jeździ do wypadków to ma stara .

  4
  0
 6. Roxana pisze:

  Kochani uważam iż jednostka osp w Poraju powinna posiadać nowy doposazony samochód zważając na ilość i doświadczenie strażaków z tej jednostki. Niestety ale jednostka ta, jako gminna i położona w miejscu w którym często występują pożary jak również zalania i podtopienia nie ma zapewnionego zaplecza technicznego. Kochani liczy się przedewszystkim bezpieczeństwo strażaków, którym obietnice nie pomogą. A budynek chyba każda jednostka w gminie już ma wyremontowany i dodatkowo nowe auto na stanie. Więc może pora zawalczyć o to co się należy.
  Pozdrawiam

  6
  0
 7. :) pisze:

  Sa tez inne jednostki z Gminy ktore tez sa w stanie dojechac na czas , przykro mi ale Poraj ani Choroń nie jest jedyna jednostka , czekamy na wozy wedlug kolejnosci , Poraj wybral zabudowe to niech teraz płacze , a ze mieszkancy nie znaja numerow alarmowych a dzwonia do Ochotnikow i maja pretensje to cos jest nie halo , ciekawe co by bylo jak np Poraj bylby na zabezpieczeniu powiatu , tez ludzie by mieli pretensje ? Wystarczylo zadzwonic na 998 i jednostki byly by na miejscu za pare minut , jednakże lepiej dzwonic na prywatne numery 🙂

  4
  0
 8. Roxana pisze:

  I tak każdy wyjazd musi być zgłoszony do PSP to czy dzwoni się priv do strażaka czy na 998. O innych jednostkach z gminy się nie wypowiem bo za moich czasów byliśmy się o to kto pojedzie i wyjazd był po syrenie i ubieralismy się w locie. A dziś 15 min po syrenie i dalej nie słychać wyjazdu. hmmm jaki z tego morał? Zbyt dużo osób na stołkach a za mało do roboty….

  3
  0
 9. Roxana pisze:

  Za moich czasów biliśmy się kto pojedzie – przepraszam za literówkę

  2
  0
 10. do Pawełka pisze:

  zeby inne gminy mialy takie wozy jak nasza gmina.

  2
  0
 11. CzlowiekZporaja pisze:

  Stanisław Z brak mi do Ciebie słów na komentarz na twój temat. Bo musiał bym za dużo wulgaryzmów użyć.
  1. Karoseria – za Pana wójta Szczerbaka zostaliśmy postawieni przed wyborem, albo jeździcie tym co macie albo karosujecie auto.
  2. Sala- wszystkie remizy i sale w gminie zostały wyremontowane z środków unijnych z jakiegoś tam projektu.
  3. W 2017 mieliśmy najwięcej wyjazdów w gminie Poraj z pośród 6 jednostek OSP, mimo wycofanego sprzętu przez 2 miesiące.
  4. Samochody pożarnicze- według obietnic wójta miały trafiać co roku do każdej OSP, została OSP GĘZYN I OSP PORAJ.
  Dziękuję za uwagę, a jeśli ktoś chce bardziej wyczerpującej odpowiedzi zapraszam.

  1
  0
 12. Jacek pisze:

  Fakt jest taki że auto zakupił świętej pamięci wójt Szczerbak a obecny go przekazywał bo gdy przyszło auto do Poraja wygrał wtedy wybory. Poza tym OSP była postawiona przed faktem dokonanym: albo dostaje obecnego dziadziusia albo nie będzie miała auta

  4
  0
 13. native pisze:

  Powszechnie wiadomo, że wszyscy Polacy, to eksperci od piłki nożnej i polityki. Okazuje się, że również od pożarnictwa. Mistrzami znawstwa są ci, którzy uznali, że nowa zabudowa, to wyremontowana remiza. Przyćmiewa ich tylko wszechwiedza twórcy tego bloga, a szczególnie ta, dotycząca spraw lokalnych gminy Poraj. Łatwo wydedukować, jak pan Gąsiorski nabył wiedzę na temat sprzętu pożarniczego gminy i gotowości bojowej druhów. Jako znany hodowca psów, wyjeżdża na pokazy tychże. A gdzie odbywają się często takie pokazy? Na boiskach sportowych. A gdzie odbywają się najczęściej zawody pożarnicze? Wystarczy dodać dwa do dwóch 😉
  A tak na poważnie, to może by pan ekspert od informacji publicznej, zapytał włodarzy okolicznych gmin jakim sprzętem dysponują i wyszłoby, kto tak naprawdę ma powody do narzekania w tym zakresie.

  1
  0
 14. druh z Gezyna pisze:

  czemu piszecie że wszystkie remizy są wyremontowane , w Gęzynie jest ładnie z zewnątrz, w środku wali się wszystko na łeb w sali nie remontowanej ja wiem od 30 lat ? i ten nasz rozpadajacy się woz to! to my nic nie mamy !!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *