-1°
-10°
sobota
-1°
-9°
niedziela
To on głosował za obligacjami!
08 lutego 2018 r. | 11:02
37

39-letni Sylwester Zdzisław Sawicki to jeden z tych radnych, który głosował za wyemitowaniem obligacji na 12 559 000 zł. Sawicki nie posiada żadnych oszczędności, jest za to właścicielem 200m2 domu o wartości 200 000 zł.

W 2016 roku jako adiunkt na Politechnice Częstochowskiej zarobił 53 672,52 zł. Jako radny otrzymał 10 800 zł diety.

Jego oświadczenie majątkowe znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI37 odpowiedzi na “To on głosował za obligacjami!”

 1. młody stary człowiek pisze:

  Weź się panie redaktorze za normalną pracę, a czepiasz się wszystkich tylko nie tych PiSiorków, którzy z naszego kraju robią pośmiewisko…
  Czemu do wszystkich masz pretensję, a nie do radnej z Żarek?
  Pretensje masz do wójta i jego ekipy, fakt! z zadłużeniem przesadził, ale zobacz ile zrobił dla naszej gminy, ile rzeczy jest odnowionych, kanalizację robi, budynki modernizuje, siłownie zewnętrzne, wiele dróg zostało wyremontowanych. imprezami plenerowymi (promocja) ożywił młodzież do rozwijania swoich talentów, wcześniej tego nie było. Ty może z tego nie korzystasz, tego nie zauważasz. bo nie wiesz jak tu było wcześniej, więc nie wypowiadaj się, aż tak bardzo negatywnie nt. wójta i jego ludzi, bo dla mnie naszą gminę pchnęli do przodu!

  0
  0
  • Mariusz pisze:

   Przecież facet tu nawet nie mieszka, tylko realizuje swój plan zmiany na stanowiskach – zresztą nie tylko tu, ale w wielu innych miastach i wsiach. Ciekawe co będzie po wyborach – jeśli rzeczywiście nastąpi zmiana władzy? Pewnie posypią się zleconka na „promocję” i „reklamę”.

   0
   0
  • Werty pisze:

   Ciekaw jestem czy ty też byś się tak zadłużał aby ty i twoja rodzina mieli się lepiej np. od innych czy byś do tych inwestycji podchodził z rozsądkiem i robił to z takim budżetem jaki posiadasz bo nie wiem czy wiesz że wójt nie wydaje swoich pieniędzy tylko twoje i innych mieszkańców gminy i ma to gdzieś przyjdzie inny niech się martwi bo jemu z każdej inwestycji coś wpadnie tak jak to w Wilkowyjach jest

   0
   0
  • Nosoro pisze:

   Dokładnie ???? za robote by się wziął a nie przyp…..łał

   0
   0
  • pracodawca pisze:

   „pchnęli do przodu” – Co wy w tych głowach macie popiół i siano ?
   To co dzieje się w gminie nie jest normalne:
   Jeśli gminę kontroluje NIK i RIO to znaczy, że jest ŹLE !!!!
   Jeśli gmina ma plan naprawczy to znaczy – jest ŹLE !!!
   Jeśli gmina ma długi to Jest ŹLE !!!
   Jeśli gmina nie ma pieniędzy i chce emitować obligacje to jest ŹLE !!!
   Jeśli infrastruktura w gminie jest fatalna (dziury w drogach ) to jest ŹLE !!!
   Jeśli gmina bierze kredyt na bieżące wydatki to jest ŹLE !!!
   Jak słysz takie majaczenie „pchnęli do przodu” to przypomina mi się cytat :
   „Wprawdzie stanęliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok do przodu”
   Powiedział to Gomułka.
   Popchnęli nas do olbrzymiego długu, który biedzimy spłacać do 4 pokolenia – taką maja wizje rozwoju tej gminy.

   0
   0
  • Power pisze:

   Tak głosujcie na „starych dobrych towarzyszy” i ich potomków: https://www.youtube.com/watch?v=c69w8fj599U

   0
   0
 2. Lolek pisze:

  No i co z tego że glosował za? Kogo to obchodzi? Przecież oglądając sesje na zywo widać kto głosuje.

  0
  0
 3. Wyborca pisze:

  niby inteligentny a na usługach wójta. dziwne

  0
  0
 4. zawiedziona pisze:

  Nie zgadzam się z przedmówcą, uważam że w gminie niewiele zrobiono, taka kosmetyka, np remont kina – dobrze, a parking? – Mamy klepisko, dla mnie niedoróbka! Dla przykładu w Żarkach przy okazji gruntownego remontu powstały sale baletowa, konferencyjna i teren wokół cieszy oczy, w Poraju chodników jest mało, są stare lub brak, drogi z dziurami, teren wokół basenu godny pożalowania, stare słupy (chyba po lampach) pamiętają czasy PRL-u! WSTYD!!! Co z tego że na promocje (dni Poraja) gmina tyle wydała jak przy zalewie jest syf ! Wysiadając z pociągu dojście do centum wymaga założenia butów z twardą podeszwą coby nogi nie skręcić na dziurach. Fakt remont dworca, ale ile kolej dopłaciła? Nic tu się nie dzieje, jak było 20 lat temu tak jest. Z dzieckiem do Leśniowa jeździmy się pobawić bo tu nie ma gdzie.

  0
  0
 5. ... pisze:

  ile oni tam zarabiają na politechnice? to jest dochód – czyli netto? czy pan Sawicki się pomylił? nawet jeśli to jest kwota brutto, to znaczy, że netto ma ok. 3400 zł. całkiem dobra pensja. a do tego dietka… pan adiunkt inteligentny… chyba wiedział, czemu był za.

  0
  0
 6. moim idolem Zdzisława pisze:

  cały PIS – obrażanie, wyśmiewanie, wyolbrzymianie a nie patrzą co oni robią, najlepiej odwrócić uwagę od siebie takim debilistycznymi tekstami typu 70 plus czy opis co kto ma, opisz Polakową cwaniaczku, baba od 16 lat jest w radzie 16 lat bieże kase, 16 lat „przeleciała” każdego wójta zawsze było jej źle, niech radna Polak napisze jak przez 16 lat się wzbogaca, też ma dodatek do sporej emeryturki, niech napisze co przez te 16 lat zrobiła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 7. Karucza pisze:

  Pani Polak współczuję. Nagonka na panią niezła zwłaszcza przez osobę, która pisze pod nikiem ‚moim idolem Zdzisława’. Ciekawa jestem kto się kryje pod tą ksywka? Obstawiam, że to ktoś z urzędu gminy-bo tam raczej większość pani nie darzy sympatią. Glownie dzięki pani dowiedzieliśmy się co dzieje się w naszej gminie i teraz nieboraki boją sie o swoje posadki i stanowiska. Życzę sił i wytrwałości. Proszę trzymać tak dalej. Jesteśmy z panią?

  0
  0
  • Mariusz pisze:

   Zastanawiająca jest też ta obrona Zdzisławy, prawda Karucza? Przecież ona też ma emeryturę i bierze nasze pieniądze, a guzik z jej działań widać u nas w Żarkach. Wszyscy tu w Żarkach mamy jej dość – bo tylko jątrzy i się przeciwstawia, przez co wszyscy tracimy, tracimy co roku! Nic dla nas nie załatwiła, oprócz zesłania do podrzędnej ligi.

   0
   0
   • A ty co pisze:

    A ty dla nas Mariusz co zrobiłeś? No pochwał się MK.
    Nowego psa sobie kupiłeś bo stary już zdechł w tym dobrobycie co miał.
    Biedne zwierze.

    0
    0
  • moim idolem Zdzisława pisze:

   oJ BIEDNA Pani Polak, no nie naprawdę przez 16 lat trzyma się rękami i nogami bo tak cierpi, taka nagonka na nią 🙂 naprawdę psychicznie przez 16 lat uwolnić się nie może. A co ma powiedzieć radny, którego dotknęła straszna choroba a ten redaktorzyna publikuje jego zdjecia przy każdej okazji!!! Jemu się nie współczuje!!! Tylko się naśmiewa z jego wieku!!! Żałośni jesteście i tyle, rozumiem dobierać się do faktów ale takie artykuliki po to by tylko codziennie coś pisać to żenada!!!!!!!!

   0
   0
 8. moim idolem Zdzisława pisze:

  Pani Polak Wójt wójtem, ale gdzie Pani godność?? gdzie garstka ludzkości w Pani?? pozwala Pani na to wszystko nie widzi Pani jakie to haniebne zachowanie, niszczyć innych i ich wizerunki?? nie żal Pani ludzi, nie widzi Pani , że jak Pani to zwykli ludzie mający jakąś przeszłość dobrą, zła z przejściami lub bez, chorujący bądź też zdrowi, naprawdę chce Pani tak grać taki sposobami?? Naprawdę tak Pani nienawidzi Stachery i tak chce Pani się wypromować kosztem tych ludzi?? kosztem ich nerwów?? Pozwala Pani na to chamstwo, przecież każdy ma sumienie wiedzą jak głosują oni z tym żyć będą a w codziennych problemach życia obarcza się ich jeszcze tym piętnowaniem. Naprawdę chce Pani być łączona z taką opinią, takie gry?? Warto?? Nie czuje Pani żadnej sympatii do nikogo, że daje Pani tylko powody by się śmiać, obrażać ważne by Stachera i spółka zbluzgani byli a Pani szczęśliwa?? nie da się normalnie FER! Argumentami a nie takimi zagrywkami?? Jak mi zarzucono w tych komentarzach” jakim trzeba być czlowiekiem” by sie Pani czepiać, a niech mi Pani odpowie jakim trzeba być człowiekiem by rozpocząć tą słowną chamówe?? Nie ma żadnych zasad ta polityka?? Walka o sukces po trupach?? Naprawdę tego Pani chce??

  0
  0
  • Jacek Kowalczyk pisze:

   Mam wrażenie, że dotarła do was świadomość że odchodzicie od koryta. Koniec tej władzy jest bliski.

   0
   0
   • Iwona pisze:

    Najlepiej odwracac kota ogonem, tu nie o koryto chodzi jak to kulturalnie Pan nazwal, tu chodzi o ludzi, tutaj maja racje. Polityczna rywalizacja nie jest fer

    0
    0
  • pracodawca pisze:

   Głupoty piszesz !!!
   Wszyscy są odpowiedzialni i wójt i jego podciepy i pani Polak.
   Co najważniejsze, za wszystkie decyzje jest odpowiedzialna jedna osoba – Wójt !!!
   To on i jego ekipa są za wszystko odpowiedzialni w 100% !!!
   Co do pani Polak – najbliższe wybory też ją zweryfikują.
   Może czas już na emeryturę polityczną – skoro od tylu lat nic nie zdziałała.
   A może po prostu nie miała z kim działać.
   A może jest słabym radnym – nie da się niczego wykluczyć.
   Moim zdaniem trzeba odświeżyć to towarzystwo – nowi radni, nowy wójt.
   Wywalić kałmuków, pociotki z gminy wszystkich na bruk (zostać maja tylko ludzie kompetentni, z którymi da się zbudować jakiś zespół dla dobra gminy).
   Trzeba się odciąć całkowicie od tego co było – bo to jest rak odbytu.
   Ci ludzi się nie sprawdzili (bez wyjątku) !!!!!
   To co jest, jest niedopuszczalnie i nikt kto jest zdrowy na umyśle nie będzie mówił inaczej.

   0
   0
  • ? pisze:

   gdzie ty taki dobry klej zdobyłeś? za dużo wdechów idol.

   0
   0
 9. ANDZIA pisze:

  nie fer to jest sposób zarabiania na życie przez redaktorków, będzie kolejna ekipa rządzących, tez będą pisać , byleby tylko zarobić pieniądze….no cóż pieniądz jest ważniejszy od ludzi !!! czy jeszcze tego nie widzicie ???? Przestańmy pisać komentarze , to i redaktorek zmieni artykuły 😉

  0
  0
  • pracodawca pisze:

   Komunizm, faszyzm (totalitaryzm) to mi się kojarzy gdy czytam tego typu komentarze.
   Prasa jest potrzeba by wytykać wszystkie wady obozu rządzącego.
   Jak się wywodzi z obozu z „lewej” strony to takie się ma zapędy.
   (postkomunizm)
   Dlatego w kibelku mam dwie gazety Kurier Porajski i Gazetę Polską.
   Z tym wyjątkiem iż Gazetę Polską czytam, a Kuriera Porajskiego nie.
   Podsumowując czytać można co się chce – wolność demokracja.

   0
   0
   • ANDZIA pisze:

    ani komunizm , ani faszyzm ..a co do kuriera , to obyś sobie tyłka nie podrapał, ta druga gazeta chyba delikatniejsza .. zamień , a zobaczysz poczujesz RAJ 🙂 🙂 no to powodzenia życzę w tym kibelku

    0
    0
    • ANDZIA pisze:

     zusy płacisz , a na papier toaletowy cię nie stać ????

     0
     0
     • wiesiek pisze:

      Czasem tak bywa, że trzeba na sobie zaoszczędzić by zapłacić ZUS pracownikom. Oj żeby nasz kochany wójt tak robił to byłoby cudownie.

      0
      0
     • pracodawca pisze:

      Gazeta Polska jest szorstka bo pisze prawdę, trzeba by ją zmiękczyć ale wtedy by nie spełniała swojej funkcji.
      A Kurier Porajski jest śliski (spełnia swoje funkcję) treść się rozmazuje i czasem może się wójtowi przytrafić że zostanie ubrudzony i spuszczony w kanał.
      Gazeta polska unosi się na powierzchni i może zatkać instalacje sanitarną – bo prawda zawsze mus wyjść na jaw.
      Dziwnym trafem kurier jest wsysany w czeluść niebytu w sposób bez konfliktowy – jak by był do tego stworzony.
      🙂

      0
      0
     • pracodawca pisze:

      No już widzę jak nasz wójt będzie używał Kuriera Porajskiego ;).
      z wypowiedzi ANDZIA mają już przetestowane sprawdzone narzędzia.

      0
      0
 10. ANDZIA pisze:

  ty PASKUDO , jak mogłeś napaskudzić na naszego włodarza 🙂 🙂 gazety , są rakotwórcze , wolę papier toaletowy…..teraz wszystko jasne , dlaczego nabawiłeś się raka odbytu 🙂 ratuj się chłopie i przestać używać naszych zajebistych gazet 🙂 pozdrawiam Cie serdeńko i miłego dnia życzę 🙂 🙂

  0
  0
  • wiesiek pisze:

   oj Jolu, Jolu- żeby o takich rzeczach pisać?

   0
   0
   • ANDZIA pisze:

    nic , co ludzkie nie jest nam OBCE 🙂 🙂 droga wiesiu

    0
    0
    • ANDZIA pisze:

     wreszcie mamy portalik, że możemy pisać co chcemy 🙂

     0
     0
     • stojący pod sklepem pisze:

      Obecnie cebula nie występuje już w stanie dzikim, jako warzywo natomiast uprawiana jest niemal we wszystkich krajach[4]. Pochodzi prawdopodobnie z Azji Środkowej, uprawiana jest od bardzo dawna. Rysunki cebuli znajdowane są na wykopaliskach w Palestynie pochodzących z epoki brązu sprzed około 5000 lat p.n.e. Nie wiadomo, czy była wówczas uprawiana, czy tylko zbierana, większość naukowców jest jednak zdania, że mogła być uprawiana już wówczas: jest bowiem łatwa do uprawy i przechowywania[5]. Na pewno była uprawiana w Starożytnym Egipcie co najmniej 3200 lat p.n.e. Malowidła na płaskorzeźbach egipskich oraz teksty na grobowcach wskazują, że spożywano ją w dużych ilościach. Podczas budowy piramidy Cheopsa na zakup cebuli dla robotników wydano 1600 talentów, co było kwotą ogromną. Resztki cebuli znajdywane są pomiędzy zwojami bandaży, którymi w Starożytnym Egipcie owijano mumie, a czasami w oczodołach mumii. Cebula miała wówczas bardzo duże znaczenie gospodarcze, często znajduje się na egipskich wykazach podatkowych[4]. Również starożytni Rzymianie regularnie jedli cebulę i uprawiali ją w swoich ogrodach. W Ameryce cebulę przywiezioną przez osadników z Europy zaczęto uprawiać od 1648 r., później okazało się, że Indianie wcześniej już znali i zjadali różne dzikie gatunki miejscowych cebul[5].

      0
      0
     • pracodawca pisze:

      „nabawiłeś się raka odbytu” – jeszcze nie, ale jak dalej będziecie pisać takie bzdury w KP to kto wie.
      „możemy pisać co chcemy” – No bo tutaj nie ma cenzury – wiem dziwi to bardzo „was”.
      Po stronie gminy jest obłuda, buta (niepodparta niczym), zakłamywanie faktów, itp.
      Jednym słowem czekamy na zmianę warty bo tak dalej być nie może.

      0
      0
 11. Miś pisze:

  Sojącemu pod sklepem coś się zrobiło? albo wrócił z Balu…..M…? i się napił albo nawdychał? Bo napisał w odlocie.

  0
  0
  • stojący pod sklepem pisze:

   Ryszard Ochódzki (zwany Misiem) jest prezesem klubu sportowego „Tęcza”. Podczas wyjazdu za granicę zostaje zatrzymany, ponieważ z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa o to byłą żonę, która chce opóźnić jego wyjazd i dotrzeć do Londynu przed nim. Byli małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z londyńskich banków, a odejście Ireny zmusiło ich do podzielenia posiadanych dóbr. Pieniędzmi zdeponowanymi za granicą żadne z nich nie chce się jednak dzielić z drugą stroną.

   Ochódzki przy pomocy zaprzyjaźnionego kierownika produkcji Hochwandera zaczyna szukać swego sobowtóra, na którego paszporcie będzie mógł pojechać do Londynu.

   0
   0
 12. Moim idolem Zdzisława pisze:

  stojący pod sklepem jak zwykle jesteś moim twórczym Bogiem 😉

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *