Tomasz Brymora wygrałby I turę wyborów na Wójta Gminy Poraj!
31 maja 2018 r. | 09:41
31

Przez ostatnie trzy dni trwał sondaż wyborczy na Wójta Gminy Poraj, w którym oddaliście 367. głosów. Sondaż był przeprowadzony po burzliwej sesji, podczas której nieobecny Wójt rękami radnych rozpatrywał skargę na dyrektora szkoły w Poraju. W sondażu uwzględniłem czworo realnych kandydatów. Gdyby wybory odbyły się w tym tygodniu, w Poraju byłaby druga tura wyborów na Wójta. Najwięcej głosów w sondażu oddaliście na Tomasza Brymorę, który może liczyć na 40,60 proc. poparcia, co oznacza, że wygrałby wybory w I turze i byłby głównym kandydatem do zwycięstwa w II turze.

Za jego plecami uplasowała się dyrektor SP w Poraju - Danuta Służałek-Jaworska z 28,34 proc. poparciem. Wójt Łukasz Stachera zająłby dopiero trzecie miejsce z 24,25 proc. poparciem. Zupełnych szans w tegorocznych wyborach nie ma wicewójt Katarzyna Kaźmierczak, która może liczyć na 6,81 proc. poparcia.

Sondaż pokazał jedno. Za kilka miesięcy zmieni się Wójt.

PAWEŁ GĄSIORSKI31 odpowiedzi na “Tomasz Brymora wygrałby I turę wyborów na Wójta Gminy Poraj!”

 1. po-raj pisze:

  A gościu w tle (po lewej stronie) śmieje się z PANA TOMASZA. Wystarczy to za komentarz.

  12
  8
  • Po l pisze:

   Tylko że ten pan powinien być w pracy patrząc na to że był na sesji od poczatku.Powinien naprawiać usterki chyba że wzioł wolne w pracy 🤔 ????

   6
   0
 2. Uważny Obserwator pisze:

  To w końcu odbyła by się, czy nie odbyła? bo w dwóch zdaniach są dwie różne wersje?

  „Gdyby wybory odbyły się w tym tygodniu, w Poraju byłaby druga tura wyborów na Wójta. Najwięcej głosów w sondażu oddaliście na Tomasza Brymorę, który może liczyć na 40,60 proc. poparcia, co oznacza, że wygrałby wybory w I turze”

  4
  1
 3. Ktoś pisze:

  Tak samo jak tamte głosy i te ,to wszystko jest śmieszne …..

  2
  7
 4. Uważny Obserwator pisze:

  z tego co się orientuje w ordynacji to ciężko wygrać I turę nie mając 50%+1 głosów ?!

  3
  0
 5. vis pisze:

  …czyli nowoczesna. górą. 🙂

  2
  6
 6. Apolityczna pisze:

  Hmm ciekawi mnie ten uklad…. Skoro wiadomo ze pan Brymora to czlowiek sukcesu nie poswieci wielu lat budowania firmowego wizerunku i majatku dla pensji wojta a wiec stad moje pytanie co Panu obiecal Pis za poparcie i granie w jednej druzynie ? Co to bedzie za ukladzik ? Dyrektor S. wojtem a pan kim zostanie w calej tej ukladance lub co „dostanie” za wladze? Bo ten blef niby z wspolrywalizcja to kolejna szopka tylko bede obserwowac dalej coz ta koalicja nam tu zaserwuje ciekawego… Zeglarz pasjonat…. Moze chodzi o zalew… Hmmm

  13
  8
 7. Karucza pisze:

  Szopkę to my mamy za tego wojta niezłą! Dlaczego osadzacie juz z góry pana
  Brymore? Ale to przecież w Waszym stylu wydać wyrok bez dowodów, upodlic kogoś do granic możliwości bezzasadnie.

  8
  5
  • Apolityczna pisze:

   Tutaj nikt nikogo nie osadza oraz wypraszam sobie slowo „Wy”. Pan Brymora to madry czlowiek sukcesu nie wierze by chcial sie bawic w polityczne gowno bez jakiegos celu. Wszyscy wiemy ile osiagnal i zawsze dochodzil do wyznaczonego celu wiec poparcie partii ktora nie sprzyja przedsiebiorcza w skali kraju musi miec swoj sens w skali gminy. I nie wkladaj ” karucza” swoich mysli w moje wypowiedzi. Tomasza szanuje i nie osadzam za to co chce dzieki temu osiagnac tylko ciekawi mnie vo to jest…

   7
   4
 8. T. Brymora pisze:

  Dziękuje za oddane głosy. Od wielu lat angażuje się w życie społeczne gminy. Dziękuje za dobre słowa a także za słowa krytyki. Jestem członkiem Krajowej Izby Gospodarczej całkowicie apolitycznej . Rozmawiamy na tematy gospodarki co ją boli i gdzie szukać rozwiązań.Gospodarka w kraju od wielu lat nie miała się tak dobrze. Oczywiście są jeszcze rzeczy które przez wiele lat nie były zmieniane . Powstają programy które wspierają Polskie małe , średnie oraz mikro przedsiębiorstwa. Zreformowano szkolnictwo z myślą o kształceniu zawodowym którego bardzo nam brakuje. Uszczelniono podatki wyrównując tym szanse wszystkich przedsiębiorców.Zmniejszono podatek CIT do 15% a w przyszłym roku zmniejszony zostanie do prawdopodobnie 9 % To kilka plusów które z punktu widzenia przedsiębiorcy pozwala nam z wiarą patrzeć w przyszłość. Jeżeli ktoś widzi minusy to dobrze bo dalej możemy zmieniać złe nie mówiąc kto jest be a kto cacy. Będę wspierał dobre rozwiązania dla naszego PORAJSKIEGO SAMORZĄDU

  14
  3
  • (....) pisze:

   Powiedział Pan z punktu widzenia przedsiębiorcy ale nie stanowiska wójta tu nie wspomniał Panani słowa a pewnie będzie Pan startował więc warto byłoby o tym wspomnieć słów kilka co i jak.
   Tego oczekują wyborcy.

   4
   7
   • (....) pisze:

    W uzupełnieniu wiadomosci dla Pana TOMASZA warto wspomnieć że obniżenie CIT będzie niewielką korzyścią dla firm a dużą stratą dla ZUS i BUDŻETU GMIN
    Jeżeli takie jest spojrzenie Pana Tomasza na gospodarkę i ekonomię to pytanie jak chce być Wójtem?

    Ciekawe, jak ma to zostać osiągnięte, jeśli z obniżenia CIT z 19 do 15 proc. będzie mogło skorzystać tylko ok. 8 proc. mikro i małych firm, a te które skorzystają poprawią swoją zdolność do rozwoju o 57 zł miesięcznie?
    BĘDZIE MNIEJ KASY W BUDZECIE JAK JEST OBECNIE
    BRAWO TOMASZ .

    7
    6
    • strzelec pisze:

     Toć to geniusz od rachunków! Niewielka korzyść dla firm a duża strata dla budżetu. Zdecyduj się w końcu, o co ci chodzi? Czy chcesz zabrać firmom, czy budżetowi? Pewnie byś chciał dać firmom i budżetowi, ale to jest kradzież, bo bilans musi wyjść na zero.

     2
     0
 9. (....) pisze:

  Moim zdaniem Stachu jest dobrym zarządzającym każdy ma wady i każdy popełnia błędy, rozdrapuje się wszystkie potknięcia w detalach wiadomo dlaczego a nie patrzy się na to co wykonał może brakuje paru elementów które należy uzupełnić w działaniach przebudować coś ale jako MER jest ok. Może się ktoś nie zgadzać z moim zdaniem każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi w tymPaństwie i wyrażenia swojej opinii .

  5
  18
  • wybiorczyk pisze:

   zasłużył starostwo, teraz gmine normalnie super zarządza

   9
   1
  • Obserwator-Z-PISu pisze:

   Pierwsze zdanie „Moim zdaniem Stachu jest dobrym zarządzającym” , naprawdę nie ma o czym z tobą rozmawiać.
   Wniosek prosty im więcej długu tym lepiej gmina jest zarządzana, skurwysyństwo ponad miarę.
   Tak jest wolność słowa ! ale nie mylmy wolności słowa z jękiem obłąkanych ludzi, którzy nie wzięli swoich lekarstw.

   5
   4
 10. T.Brymora pisze:

  Jeżeli chcesz więcej wiedzieć o nowym systemie podatkowym a nie cytować pierwszych lepszych opini z 2016 roku to jeżeli się ujawnisz to zapraszam na kawę. Możemy wtedy wymienić poglądy.

  10
  2
  • (....) pisze:

   Zapewniam Panie Tomaszu że kawę wypijemy, a i o podatkach podyskutujemy. 🙂 Cytat był dlatego aby nie było żę sobie wymyśliłem, tylko zaczerpnięte jest to z gazety prawnej z 2017.r.

   5
   5
  • Mariusz pisze:

   A jakie wykształcenie ma pan Tomasz? Bo do Stachery się o to rzucają, więc może pan Tomasz nam się pochwali swoimi osiągnięciami naukowymi? Czy pisał jakąś pracę magisterską? Jeśli tak, to na jakim wydziale i jakiej uczelni i jaki tytuł miała jego praca? To dość istotne informacje, szczególnie w kontekście aktualnych ciągłych ataków na wójta. Przecież nie chcemy, aby tak samo działo się po ewentualnej zmianie władzy? Prawda?

   4
   4
 11. (....) pisze:

  Panie Tomaszu ponieważ niechcący wywołałem Pana do tablicy więc jak jest okazja może to być z korzyścią nawet dla Pana otóż zadam pytanie.
  Włodarze miasta nawołują zakładajcie młodzi firmy mikro makro małe przedsiębiorstwa ale np. zakładam firmę bo chce kosić trawę mam sprzęt zaglądam na strone BIP Urzędu Gminy bo szukam gdzie mogę wykosić tą trawę a tu niespodzianka w postaci obwarowań spełnienia licznych kryteriów warunków nie mam żadnych szans na wystartowanie w przetargu bo NIE MAM REFERENCJI. jEST TO CZYSTA BLOKADA FIRM MAŁYCH ZE STRONY PAŃSTWA I SAMORZĄDÓW jak ten problem rozwiązałby Pan.
  PODAJE JAKO PRZYKŁAD.

  4
  4
  • strzelec pisze:

   Nie jestem Tomaszem, ale problem rozwiązałbym w bardzo prosty sposób: Wysłałbym Cię na kursy dokształcające. Ty po prostu nie masz wiedzy. Zastanów się. Czy pisząc o tym Państwie, czujesz się Europejczykiem, czy eurokomunistą? Czytanie Gazety Prawnej raczej kwalifikuje Cię jako eurokomunistę. Gdzie Ty słyszał, aby nasz Wójt gdzieś nawoływał młodych do zakładania firm mikro, makro przedsiębiorstwa? Piszesz o czystej blokadzie firm ze strony państwa i samorządów. Miesza Ci się państwo z samorządem. Po to dano samorządom autonomie, aby tych ośrodków władzy nie mieszać. Rozwiązanie jest proste: Zakazać gminie tworzenia spółdzielni socjalnych i stowarzyszeń. Wtedy mamy już nie eurokomunizm, ale bolszewicki komunizm. Gmina utworzyła spółdzielnie Poractive właśnie w celu obsługi gminy i czy Ci się podoba, czy nie te roboty będzie wykonywać Poractive. Tutaj państwo nie ma nic do gadania. Chyba że namówisz Wójta na likwidację Poractve. Czy udowodniłem Ci, że rozwiązaniem dla Ciebie jest porzucenie Gazety Prawnej oraz nauka, nauka i jeszcze raz nauka?

   3
   1
  • pracodawca pisze:

   W gminie skorumpowanej referencje to sztuczna blokada firm nieswoich.
   Referencje to jest zawsze ciężki temat – czasem trzeba wykonać coś za darmo lub po kosztach, by takie referencje uzyskać.
   Każdy kiedyś zaczynał, każdy ktoś coś robi pierwszy raz, początki są zawsze trudne.
   Z drugiej strony pewne obwarowania są potrzebne by nie zatrudnić partaczy.
   Zasadniczo wymogi muszą być ale do spełnienia przez przeciętną uczciwą firmę.

   2
   2
 12. Zuzanna pisze:

  Urząd Gminy robi obwarowania, żeby wygrała np Sp-nia Poractive. I to jest własnie złe zarządzanie i czas najwyższy to zmienić .

  9
  1
 13. edward1990 pisze:

  Wygrałby jeśli głosowali tylko osoby wchodzące na tę strone więc w rzeczywistości taka wygrana to nie wygrana.

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *