bezchmurnie
20°
17°
wtorek
Reklama
Uwaga „suszą” w Poraju!
08 stycznia 2019 r. | 11:07
2

Dziś Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn.Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. /Śląska Policja/2 odpowiedzi na “Uwaga „suszą” w Poraju!”

 1. anelja pisze:

  Najlepszym przykładem jak się jażdzi prawidłowo . To jazda osób które pracują w policji, nie będąc na służbie To osoby do naśladowania ?, Prawidłowa jazd będzie w czasie kiedy osoby przekraczajce szybkość lub inne wkroczenie powodując, będzie nie możliwa do zlikwidowania w kamerze i pozostawienie , Tylko w tym przypadku będą zachowane prawa dla wszystkich uczestników w jednym przepisie. Do obecnej pory to fikcja w znacznym stopniu.

  2
  1
 2. ---? pisze:

  Temat zakonczył się szczęśliwie pies znalazł RAJTKI .

  2
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *