rozproszone chmury
16°
13°
poniedziałek
Reklama
W gminę Poraj zainwestowano aż 44 mln zł
20 lutego 2019 r. | 11:31
8

Polska Agencja Prasowa na podstawie danych GUS opublikowała zestawienie wartości projektów unijnych w poszczególnych gminach w Polsce. Od 2014 roku do czerwca 2018 roku w gminę Poraj zainwestowano aż 44 519 992 zł. Dla porównania, w Myszków w tym czasie zainwestowano aż 205 782 013 zł.

Dane te dotyczą wszystkich projektów realizowanych na terenie gminy i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez urząd. Większość pieniędzy zostało zainwestowanych w drogi (przebudowa dróg wojewódzkich, powiatowych, itp.) oraz w wymianę trakcji kolejowej i przebudowę dworca.

Liderem zestawienia jest Warszawa ok. 17 mld zł, przed Łodzią - 7,2 mld zł i Krakowem - 5,1 mld zł. Wysoką 11. pozycja przypadła również mazowieckiej gminie Wiązowna, przez którą przebiega budowany, przy wsparciu środków unijnych, odcinek drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy. Wartość projektu, który wywindował tak gminę, to niemal 2,3 mld zł.

Na końcu zestawienia GUS znalazły się trzy gminy wiejskie z woj. łódzkiego: Oporów, Dąbrowice i Ostrówek, gdzie wartość realizowanych projektów w połowie 2018 roku opiewała na mniej niż 25 tys. zł. /Samorząd PAP/

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “W gminę Poraj zainwestowano aż 44 mln zł”

 1. Obiektywny pisze:

  No proszę ! A jednak Stachera umiał pozyskać trochę środków z unii – a tak go Gąsior opluwałes !
  A teraz aż. Ci głupio ?

  4
  10
  • marlenka pisze:

   Umiał, umiał, dzięki temu mamy teraz dług na prawie 28 milionów 😉 Co roku płacimy też odsetki od tego długu, które wynoszą koło miliona złotych rocznie… więc nie, mój drogi, nie mamy tych wszystkich inwestycji na własność – hihihihi (przez łzy), co roku za nie płacimy w tych odsetkach.

   29
   1
   • Zdzisława Polak pisze:

    Marlenko co roku spłacamy 1 mln samych odsetek ale też należność główną zaciągniętych kredytów i pożyczek przez wójta i przez prezesa Kępskiego dla Poreco . Ponadto musimy także wykupić obligacje wyemitowane przez Gminę Poraj na kwoty 5.800.000 zł i 12.550, 000 zł wraz z marżami i odsetkami . To jest w sumie ogromna kwota.

    2
    0
 2. Jan pisze:

  Stachera Łukasz jak by miał inną skarbnik a nie Zasik Jadwigę.Oraz pomagierom którym zawierzył i wszedł w pewne układy .Którzy wyprowadzili w gąszcz . To będąc obiektywny, z początku jego kadencji w gminie Poraj robota można powiedzieć kwitła . Zaczął przyjmować nie potrzebne osoby. Za wiele sie nie znał na prowadzeniu różnych inwestycji , pracach a towarzystwo patrzało aby wyrwać pieniądze Po pewnym czasie kiedy rzucili na niego sieć nie miał żadnego manewru.Na pewno kiedy przejrzał i był zorjętowany że jest nie tak było praktycznie pozamiatane odszedł. Mówiłem Łukasz na samym mówiłem pozbyj się malwestrantów ,oni Ciebie wyprowadza i tak się stało .

  5
  3
  • andzia pisze:

   ależ ty Jan pierdaczysz od rzeczy 🙂 Nie obrzucaj błotem p. Zasik. Prawda jest tylko jedna SZEF WSZYSTKICH SZEFÓW był tylko JEDEN ,zawsze musiało być tak jak on sobie zaplanował . Lansował się za nasze pieniądze, bo marzył o wielkiej polityce .” Po trupach , do celu.” Nie obchodzą go inni , ważne żeby ON był nr 1 . Może mu się uda . Może wejdzie do wyższej polityki.

   3
   1
 3. basia pisze:

  wójt jak to wójt /// a co Rada na to ???

  1
  1
 4. Xxx pisze:

  Co z tego ze mamy inwestycji za 40mln, ale za to długu na 30mln. Fajnie wszystko robi się na kredyt, ale pamiętajmy, że ktoś musi to spłacić! Ktoś czyli my mieszkańcy. Braw dla Stachery ode mnie nie będzie!

  28
  1
 5. do andzi pisze:

  Całkowicie masz racje Andzia .Ja zawsze na bieżąco sygnalizowałem o jego nie dowłactwie do pełnionej funkcji..Ale jak by finansista postanowił na swoim to mogło być całkiem inaczej,O tym temacie można napisać książke . Ale fakt co kolesie utopili kasy to temat jezioro . Ja się zgadzam że był rozrzutny , ludzkimi pieniądzmi się nie liczył ale jak by funkcjonowały odpowiednie służby w danym czasie to by powstrzymały, doprowadzając do takiego zadłużenia . W przeszłości w gminie Poraj był podobny temat .Ale odpowiednie służby gminne powiadomili prokuraturę i podobny temat jak ten rozsypał sie ze skutkami .Ale nic nie zrobisz w pojedynkę na papierze .

  14
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *