środa
11°
czwartek
Wójt ukrywa program naprawczy!
07 grudnia 2017 r. | 08:36
20

Wójt Łukasz Stachera odmówił mi udostępnienia umów oraz faktur z firmy Magellan S.A., która dla gminy "wykonuje" program naprawczy na najbliższy rok. Stachera zasłonił się tajemnicą przedsiębiorcy. Oczywiście, odwołałem się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie.

Jestem przekonany, że przed SKO Wójt przegra i będzie musiał mi udostępnić tę umowę. Zresztą, wygrałem już podobną sprawę o identycznym uzasadnieniu z Wójtem Gminy Mykanów.

Decyzję Wójta znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Wójt ukrywa program naprawczy!”

 1. karpiel napisał(a):

  To jawne kpiny wójta,, przecież to publiczny dokument, a nie jego prywatna korespondencja.Chyba nawet radni nie znaja programu, chociaż go zatwierdzili. Wszystko po to żeby manipulować informacjami.

  1
  0
 2. Janusz napisał(a):

  Ile ten dokument będzie nas kosztować? Co w nim takiego jest, że wójt go ukrywa?

  1
  0
  • Zdzisława Polak napisał(a):

   Program Naprawczy jest już uchwalony przez Radę Gminy a więc jest dokumentem jawnym. I należy go opublikować na BIP-ie Urzędu Gminy i nie tylko. Udostępnić każdemu kto będzie chciał go przejrzeć.!

   0
   0
 3. Zdzisława Polak napisał(a):

  Coś mi się tu nie zgadza. Program Naprawczy dla Gminy Poraj, który był uchwalony przez Radę Gminy w dniu 05.12.2017r był wykonany przez Firmę Aesco Group Sp. z o o.o. Warszawa ul. Sienna …… za 33.000 zł.
  O wykonywaniu innego Programu Naprawczego dla Gminy Poraj nie wiem. Być może znów coś przed Radą jest ukrywane. Ostatnio np. ukrywano nawet informację w którym pokoju w Urzędzie Gminy jest Kontroler NIK-u a o kontroli NIK-u dowiedziałam się z artykułu na stronie ” życieporaja.pl . Co to za tajemnice?

  0
  0
 4. Miś napisał(a):

  Dokąd tak jeszcze będzie? Dlaczego nikt tego nie chce przerwać?

  1
  0
 5. Agata napisał(a):

  Firma Magellan to udzielała Gminie kredytu a czy robi program naprawczy na 2018? Przecież już mamy program naprawczy . To po jakie licho robić następny?

  0
  0
 6. karucza napisał(a):

  Po prostu brakuje kasy i pewnie chodzi o kolejny „cichy kredycik” aby wszystko dalej pięknie się toczyło i aby mieszkańcy złudnie myśleli, ze wcale nie jest tak żle.

  0
  0
 7. Wyborca napisał(a):

  Może Magellan też coś robi dla gminy skoro redaktor dał cudzysłów?

  0
  0
 8. ANDZIA napisał(a):

  pewnie chodzi o kolejny kredyt bez zgody RADY

  0
  0
 9. mieszkaniec Poraja napisał(a):

  dlaczego my mamy ponosić koszty programu naprawczego niech za nieudolność rządzenia zapłaci wójt i rada

  0
  0
 10. Zdzisława Polak napisał(a):

  Zobaczymy czy RIO przyjmie zaproponowany Program Postępowania Naprawczego? Czekamy na jego ocenę przez RIO

  0
  0
 11. Zdzisława Polak napisał(a):

  Program Naprawczy dzisiaj został opublikowany na BIP-ie Urzędu Gminy Poraj jako załącznik do Uchwały Rady Gminy.

  0
  0
 12. ANDZIA napisał(a):

  http://poraj.bip.net.pl/?a=5229

  jest pod uchwalą , trochę niżej , no to czytamy !

  0
  0
 13. Miś napisał(a):

  Czytajcie, czytajcie tylko ze zrozumieniem. Ja już przeczytałem i wiem , że znów tylko mieszkańcy dostają po kieszeni. Dlaczego?

  0
  0
 14. Power napisał(a):

  Do dokumentów związanych z wydatkowaniem przez samorząd środków publicznych WSA w Opolu w wyroku z 31 marca 2014 r. (sygn. akt II SAB/Op 13/14) zaliczył faktury. Dokumenty tego rodzaju stanowią informację publiczną, nawet jeśli byłyby wyłącznie podstawą do dyspozycji wydatkowania środków publicznych. Faktury, choćby nie zostały wytworzone przez organ administracji publicznej zobowiązany do udostępnienia informacji publicznej, to do tego organu bezpośrednio się odnoszą, bowiem stanowią podstawę do zmniejszenia jego aktywów, a zatem podlegają udostępnieniu w trybie art. 6 ust. 1 pkt 2 lit. f u.d.i.p.

  0
  0
 15. ANDZIA napisał(a):

  p.Pawle , proszę , błagam zmień pan te zdjęcia , bo wygląda jakby tydzień na wczasach w Herbach był ; )

  0
  0
 16. Power napisał(a):

  Nasz wójt zwariował? Podpisuje umowy mający skutek w finansach publicznych, które zawierają klauzulę poufne lub zastrzeżone? Świat się wali na głowę wójta.

  0
  0
 17. ANDZIA napisał(a):

  jak to NASZ , przecież pan nie mieszka w Poraju ? No i niech podpisuje , to jego problem , jakoś z tego wyjdzie 🙂 ma nadzieję , że na WCZASY nie wyjedzie 🙂 mnie tylko wkurza to zdjęcie !!!! rób pan ładniejsze FOTY naszemu włodarzowi, bo te są paskudne 🙂

  0
  0
  • Power napisał(a):

   Andziu! To do mnie zwracasz? A gdzie ja mieszkam? Wasze zakłamanie nie zna granic. To nie jego tylko problem towarzyszko!!!

   0
   0
 18. Wiesiek napisał(a):

  I znowu zawinił fotograf? Jaki wygląd taka fotka.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *