-1°
-6°
środa
-2°
-3°
czwartek
Wójt wybuduje Centrum Przesiadkowe na terenie PKP w Poraju
14 listopada 2017 r. | 11:39
36

Gmina Poraj, która jest zadłużona po "uszy", zamiast łatać dziury w drogach i je remontować przy budynku należącym do Polskich Kolei Państwowych w Poraju, na terenie PKP, zamierza wybudować centrum przesiadkowe.

Opis przedmiotu zamówienia:
- rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni i chodników,
- wykonanie nowej podbudowy tłuczniowej kruszywem,
- wykonanie nawierzchni z kostki betonowej,
- budowa zatok autobusowych,
- budowa nowych miejsc parkingowych dla pojazdów osobowych,
- wykonanie oświetlenia ulicznego,
- budowa ścieżki rowerowej oraz ciągów pieszych,
- budowa odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej,
- wyposażenie centrum przesiadkowego w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, wiaty na rowery,
- wiaty przystankowe.

Inwestycja ta ma iść w miliony złotych i ma zakończyć się 30 sierpnia 2018 roku. Wójt Łukasz Stachera właśnie rozpisał przetarg w tym zakresie, który rozstrzygnie się na koniec miesiąca.

PAWEŁ GĄSIORSKI36 odpowiedzi na “Wójt wybuduje Centrum Przesiadkowe na terenie PKP w Poraju”

 1. Zdzislaw pisze:

  A może by dopisać coś o dofinansowaniu w jakiej wysokości, ale skąd …. jedyne co to plucie na lewo i prawo.

  0
  0
  • Wójt pisze:

   Tak ciężko „załatwić” samochód szlaki i zasypać dziury na ulicy Browarnej ??? Np. z EHAZETU – piękna szlaka na załatanie tych kraterów…. ale nie….. to za trudne ….żenujące !!!

   0
   0
 2. Marek pisze:

  Przepraszam czy dworzec kolejowy jest wlasnoscia gminy?! Te inwestycje powinny byc zrealizowane z funduszy jednej ze spolek pkp bo to w jej interesie jest przyciaganie potencjalnych klientow a nie gminy. Jesli tak wydaje sie naprawde pieniadze gminy, to ja juz nie chce myslec co dzieje sie za plecami tych inwestycji.

  0
  0
 3. Zdzisława Polak pisze:

  Kilka razy pytałam Pana Wójta i Panią Skarbnik na komisjach i na sesjach dlaczego Gmina Poraj będzie budować infrastrukturę na terenie PKP. Czy jest to zgodne z ustawą o finansach publicznych?

  0
  0
 4. Zdzisław pisze:

  Nie wierzę… , Pani radna otrząśnijcie się…, za kilka procent własnego wkładu gmina zrobi z tego paskunego terenu coś fajnego a Wy na to plujecie.

  0
  0
  • Ania pisze:

   Pan Zdzisław to niech się troche douczy skąd są brane pieniądze , które niby Unia nam daje a dopiero się wypowiada.
   To wszystko jest z naszych podatków
   Jeśli pan Zdzisław pracuje to też sie dokłada.
   A te kilka procent wkładu własnego gminy
   To też sa nasze podatki.
   Dlatego chcemy wiedzieć na co marnowane są nasze ciężko zarobione pieniądze , które tak lekką ręką wójt wydaje.

   0
   0
 5. Zdzisława Polak pisze:

  Zdzisławie. A Ty wiesz jaką umowę i na ile lat podpisał Pan Wójt z PKP ? Ile gmina Poraj płaci czynszu dzierżawnego dla PKP? Należałoby to wszystko sprawdzić i dopiero zabierać głos.

  0
  0
 6. Zdzisława Polak pisze:

  Żarki Letnisko i Masłońkie czekają na kanalizację. Oczyszczalnia ścieków czeka od kilku lat na ścieki. Obecnie podłączonych jest tylko 28 domów a reszta czeka i nie wiadomo jak długo jeszcze? A tu się będzie robić w priorytecie drogi, parkingi itp na terenie PKP. Niebywałe. Czy podróżny bilet na przejazd kupować będzie w Urzędzie Gminy czy na PKP? Kto więc powinien dbać o podróżnych?

  0
  0
 7. Power pisze:

  Może Pan Zdzisław wie w jakiej wysokości będzie dofinansowanie? Może nas uświadomi?

  0
  0
 8. Marian pisze:

  Proszę o informacje z jakich środków zostanie sfinansowana inwestycja ?

  0
  0
 9. Wójt pisze:

  A ja tylko chcę parę ton tucznia na dziury na Browarnej wartości…. może 5 tys zł… Ot taka moje skromna gminna fantazja….

  0
  0
 10. Wójt pisze:

  P.S. Już za chwilę wybory….a po nich ta nasza lokalna wladza zapełni kolejkę w Urzedzie Pracy w Myszkowie….. Przypomnijcie sobie wtedy te dziurska na Browarnej

  0
  0
 11. ANDZIA pisze:

  file:///C:/Users/Admin/Desktop/pulpit/Centrum%20Przesiadkowe%20Poraj/przedmiar%20rob%C3%B3t/przedmiar_centrum_przesiadkowe_poraj.pdf

  0
  0
 12. ANDZIA pisze:

  powiem szczerze (za rok tuż przed wyborami w sierpniu 2018 r. ) będzie pięknie 🙂 czy obecny wójt wygra , czy też nie , ale PAMIĄTKA – WIZYTÓWKA PORAJA pozostanie na długo …trzeba przyznać ma chłop głowę do polityki i interesu .
  Pieniądze unijne się kończą , więc trzeba je wykorzystać ….nowy dworzec, nowe osiedle i do tego centrum przesiadkowe …nic dodać , nic ująć . będzie pięknie 🙂

  0
  0
  • Rozbawiona pisze:

   No no masz rację 🙂 Ciekawe ile wójt z tego ma kasy… Myślę że nowe osiedla ma duże powiązanie z odnową PKP…

   0
   0
   • ANDZIA pisze:

    mam to GDZIEŚ , ile będzie z tego miał kasy. Jeżdżę pociągiem i będę z tego korzystała . Jeżeli chodzi o powiązania , to masz rację . Ale to mnie nie interesuje.

    0
    0
    • Apolityczna pisze:

     Obojętnie kto będzie kiedykolwiek na takim stanowisku każdy będzie ciągnął w swoją stronę tak było jest i będzie 🙂 niezależnie od wyborów i polityki na „podium” się o tym zapomina 🙂 i to jest już wpisane w „charakter władzy”. Ale jeśli tylko nie szkodzi to nikomu wręcz przeciwnie zyskujemy na tym to nie widzę nic przeciwko. Chyba na FB przeczytałam dobry komentarz do tego kolejnego politycznego ataku mydlenia oczów pustymi artykułami, że fakt dużo jest nie zrobione ale jeśli jest okazja wyciągnąć unijną kasę to się to robi bo jej może braknąć a to co się da zrobić zostanie. I nie widzę w tym nic złego. A jeśli rozhula się turystykę w Poraju – co pamiętajmy jest naszą szansą która zmarnowała poprzednia władza z przed lat – jest naszym sukcesem, bo posiadając taki zalew aż żal patrzeć że na tym nie zarabiamy!

     0
     0
 13. Marian pisze:

  Tak jest. Projekt Centrum Przesiadkowe to świetna inwestycja dla Gminy Poraj. Przyciagnie wielu turystów, poprawi wizerunek tak zaniedbanego od dawna miejsca centralnego w Poraju. Pozyskane 85% dofinansowania to jest sukces władzy!!! I o tym należy głośno mówić i chwalić.

  0
  0
 14. Marian pisze:

  I tytuł jaki Pan Gąsiorski nadał dla tego artykułu można odbierać jako POZYTYW dla obecnego właśnie Wójta Gminy Poraj!!!!

  0
  0
 15. ANDZIA pisze:

  no widzicie jaki fajny portal , możemy chwalić i starą i nową zmianę 🙂

  0
  0
 16. Apolityczna pisze:

  Tylko ‚ modelatorzy ci sami” 😉

  0
  0
 17. pracodawca pisze:

  Sprawa prosta, z przetargów da się coś pod stołem wyrwać i tylko dlatego pan Wójt robi „Inwestycje”.
  Gdyby nie „Inwestycje” to w Poraju nic by nie było. W sumie jego „zbójeckie prawo” ale dlaczego chce rozbudowywać infrastrukturę PKP a nie weźmie się za np. ulice Kolejowa rozgrzebali dziura na dziurze – Bangladesz. Panie Wójcie tu też da się zrobić „Inwestycje” z tą różnicą, że droga zostanie dla gminy i mieszkańców. A Pan Wójt i tak sobie skubnie coś dla siebie, ale przynajmniej będzie droga. Wszyscy będą zadowoleni ;).

  0
  0
 18. ANDZIA pisze:

  no, no ileż można SKUBAĆ 😉 😉

  0
  0
 19. Marian pisze:

  O jej Ale wy nie macie zielonego pojęcia o inwestycjach i ich realizacjach. Na budowę dróg gminnych dotacji jest nie wiele …. wrecz wcale. Znajdźcie program na dotacje Budowy dróg gminnych …. to nie Wojt ustala te kierunki. Centrum przesiadkowe jest priorytetem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Priorytety inwestycji planowanych do realizacji to Kierunki narzucane przez UE! Jeśli pojawia się okazja pozyskania środków unijnych na wskazane inwestycje to gmina bierze w nich udział. A tym jest min Budowa Centrum Przesiadkowego. To że Gminie udało się przekonać do tego PKP to naleza sie brawa dla istniejącej Władzy.

  0
  0
  • Agata pisze:

   Faktycznie , brawa dla władzy, Za to, że wydaje gminne pieniądze na urządzenie terenu PKP. Co by ci Marian powiedziała żona gdybyś zrobił chodniczki , alejki, klomby itp. na podwórku u sąsiadki zamiast na waszym własnym podwórku?

   0
   0
 20. Power pisze:

  W czym jest problem? W gospodarzu. Nie inwestuje się w pierwszej kolejności w projekty nieprzynoszące dochodu. Nie zadłuża się Gminy, inwestując w projekty niedochodowe. Dotacje sięgające 85% przeznacza się na takie projekty, które przyniosą stały wzrost dochodów własnych Gminy. Dobry gospodarz w pierwszej kadencji (2010 – 2014) wykonuje tylko niezbędne inwestycje dla Gminy, a resztę środków przeznacza na wyznaczenie i uzbrojenie terenów pod inwestycje zewnętrzne. Buduje solidne drogi dojazdowe do tych terenów. Rozpoczyna na wszystkich frontach kampanię reklamową zachęcającą do inwestowania na przygotowanych terenach. Rozwój przemysłu to solidny wzrost dochodów własnych Gminy, to spadek bezrobocia, to wzrost płac. Proszę sobie wyobrazić na naszym terenie kilka fabryk, kilkanaście mniejszych firm i dwukrotnie większe dochody własne Gminy. Nie ma długu, są pieniądze na inwestycję, Dochody własne Gminy są zagwarantowane na lata. Nowi inwestorzy dobijają się do wójta, domagając się nowych terenów pod inwestycję. Uruchomione są wszystkie niezbędne oczyszczalnie ścieków, kończy się budowa wszystkich dróg lokalnych i chodników. Zalew w Poraju to prawdziwy zalew atrakcji. Mamy amfiteatr z prawdziwego zdarzenia, mamy kino samochodowe, mamy ścieżki rowerowe wokół zalewu. Mamy wodne place zabaw dla dzieci, rozpoczyna się budowa parku wodnego dla dzieci i dorosłych, buduje się kryte baseny. Inwestycje są prowadzone w sposób transparentny. Dobry gospodarz bez problemu uzyskuje dofinansowania z różnych źródeł. Wójt nie nadąża z przecinaniem wstęg. Ludzie noszą na rękach wójta. Wójt wygrywa w cuglach wybory.
  Fantazję? Nie możliwe? Oczywiście, że nie możliwe. Ta ekipa działa pod publiczkę, mając w głębokim poważaniu zasady rachunku ekonomicznego i publiczka wystawi jej sprawiedliwy rachunek.

  0
  0
 21. mieszkaniec Poraja pisze:

  byłem dzisiaj na dworcu i załapałem trzeba zbudować centrum przesiadkowe żeby z wybudowanego osiedla był fajny wyjazd tzn centrum to biznes dla wójta

  0
  0
 22. ANDZIA pisze:

  on robi biznes , a banda go popiera , ale w tym biznesie to on nie jest SAM 🙂

  0
  0
 23. Zuzanna pisze:

  Działki należące do PKP zostaną wyposażone w alejki, miejsca parkingowe, ławeczki parkowe, itp. za gminne pieniądze. I co dalej? Wójt mówi, że teren ten kupi . Kto kupi ? -Gmina czy osoba prywatna? I za ile ? Trzeba też rozważyć to osiedle Kanada-Park. które jest obok? Sprawa jeszcze na tym etapie bardzo skomplikowana ale już niedługo zobaczymy pod ” kogo” ta inwestycja? Ktoś tu już wcześniej napisał, że gmina od kilku lat ten teren dzierżawi od PKP i płaci wysoki czynsz. Po co to wszystko i w jakim kierunku zmierza?

  0
  0
 24. ANDZIA pisze:

  komuś się marzy kariera i bogactwo…i po to te wszystkie kłamstwa, zastraszanie i kombinatorstwo. Mają w radzie większość i przepychają wszystkie uchwały. Tak jak napisałam RADNI rżną głupa i udają ,że nic strasznego się nie dzieje . Najwyższa pora surowo ich z tego rozliczyć 🙂

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *